Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3222 od dusan
Má niekto skúsenosti pri rem. 222 so strelivom Norma 3,2 a 4,0g-SP?Ako sa to správa,pripadne porovnanie voči S&B 3,24 SP?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3241 od steyr
Leone, Diana bola prajná, ponúkla nám šancu - prebehli nám dvaja obrovskí vlčkovia,
<br/>ale sme ju sklamali, kamarát jedného chybil. Mne prebehlo 6 kusov laní cez cestu, leteli ako vietor. Až po stretnutí s vlkmi som zistil, prečo sú také vyplašené!!! :[
<br/>Našli sme aj jeden strhnutý kus, nič veselého...:{
<br/>Inak, prajem všetkým kamarátom so zelenou krvou krásne sviatky a úspešnú nadchádzajúcu sezónu! 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3313 od laco
Vážení páni!
<br/>Som rád, že Vás môj námet na diskusiu o Rem. 222 tak zaujal. Ani som si nemyslel, že sa o túto tému zaujíma toľko ľudí. Podaktoré príspevky boli naozaj poučné. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3637 od eso
Páni, poprosil by som radu. Možno v tejto diskusii ste tieto záležitosti už riešili, no nenašiel som to.
<br/>Chcel by som si v priebehu jari zaobstarať výhradne na lov líšok 222 alebo 223. Ktorý kaliber by ste mi odporučili.
<br/>A na Lapua.com som našiel nejaké balistické hodnoty. Nie som nejaký odborník, ale balistická krivka je pri 223 3,6g 0-200m prevýšnie cca 4-12mm? Pochopil som to dobre? Alebo neviem čítať.
<br/>Ďík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3638 od Akela
Mal som obidve. Jedna bola ZKK-600 cal. 222 a druhá CZ 527 cal. 223. Ak hovoríš skutočne len o líškach, vzal by som 222. Kúpil by som CZ 527 - najobľúbenejšia ľahká guľovnica aj u západných susedov. Radosť strieľať. Stačí optika 4x.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3642 od Vyr
Nepochopil si to dobre. Ak budeš mať 223-ku nastrelenú na 100m tak v 200m je klesanie 105mm resp. 114mm-podľa strely. Ak ju bueš mať nastrelenú na 200m tak na 100m bude strela +53mm(resp+57mm) podľa druhu strely.
<br/>A to všetko za predpokladu že náboje budú dosahovať úsťovú rýchlosť ako im to píšu výrobcovia (čo je podľa mojich skúseností často mierne nadhodnotené ).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3644 od Akela
Este k strelivu. Slusne strelivo relat. v dobrej cene do 222 robi SAKO.Gram 3,56 Vnula- 1 015 Energia na nule 1 834. Stoji zhruba 1000 sk a mam s nim dobre skusenosti. ONV ma 184m. Takze ak vystrelis na 150m s oporou bude to cista desina. Lisky su premnozene, prajem istu ruku a aby si mal stastie pri kupe zbrane, lebo aj pri novej zbrani je to dnes loteria.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3819 od zachi
Ja som sa už zmienil mám 5,6x50r mag. aj tá má zaujímavé balistické hodnoty a je to guľabrok takže sa dá strielať aj na blízko v celku rýchle cez podhlad a aj na dialku po skúsenosti v celku úspešne ale netreba podceniť náboje. Môžem odporučiť som spokojný

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4373 od vjedator
Páni, mám otázku na majiteľov 222.Rem. Čo robí celoplášť s líškou pri zásahu rebier? Ja som si totiž chcel kúpiť na lov líšok 223 Rem. Ale keď som videl, čo urobí celoplášť na výstrele po zásahu rebier, tak už ho nechcem(diera ako hovado). U nás je dosť veľa líšok, ale je problém dostať sa k nim pod 200m. Na druhej strane nechcem zbraň, ktorá poškodzuje kožušinu. Je mi tej kožky potom ľúto.Za každý popis Vašich skúseností Vám budem vďačný.Zaujíma ma hlavne veľkosť otvoru v koži po výstrele.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4424 od godi
Niekoľko rokov som lovil líšky touto zbraňou a moje skúsenosti sú nasledovné: Zásahy z celoloplášťovou strelou na komoru boli rozdielne no vo vetšine prípadov to bol hladký priestrel po ktorom líška zostal v blýzkosti len v prípade zásahu na srdce,pokial boli zasiahnuté len plúca líška vo vetšine prípadov odbehla viac ako 1km a častokrát vošla do nory.V niekoľkých prípadoch bol výstrelný otvor hodne veľký ktorý spôsobili rebrové kosti pokial boli zasiahnuté,v tom prípade líška odbehla len niekoľko metrov,no kožušina bola znašne poškodená.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4435 od Akela
Mám tie isté skúsenosti - pri celoplášti mi líšky odchádzali z nástrelu hodne ďaleko, veľakrát som nedohľadal. Po týchto skúsenostiach som celoplášť úplne vyradil z repertoáru a neľutujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4438 od vjedator
Tak to nie sú veľmi potešujúce správy. Ja by som najradšej ostal pri svojom kalibri-6,5x57R, ale nemožem doň zohnať celoplášťové strelivo. Myslel som, že to nejako vyriešim 222 Rem, ale asi to tak nebude. Aj keď ten Remington by mi poslúžil na nejaké tie preteky v loveckej streľbe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4440 od Akela
Na preteky v loveckej streľbe je ten remington skvelý, len tie ceny streliva!!! U Fraňa v Nitre som videl strelivo PMC /USA/ za asi 430,- Sk čo je skvelá cena, ale viem že to robia z Juhokórejských komponentov a preto neviem aký to má rozptyl na 100m. Treba skúsiť, cena je to určite zaujímavá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4443 od vjedator
No na tréning by mohlo stačiť aj také strelivo. No na preteky už treba zainvestovať do streliva trošku viac.
<br/>Ale kámoš myslím práve u Fraňa v Nitre kúpil strelivo PMC tiež asi za 490,-, ale pre kaliber 6,5x55 SE. A strieľalo to na strelnici dosť presne. Účinok na zver som nevidel. Asi by som to ani veľmi neriskoval. Ale do papiera stačí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4450 od Akela
Zo svojej 7x57 strieľam Normu. Tam nehľadím na cenu - ak mi príde lovný kus raz za čas, chcem si byť relat. istý, že ak vystrelím budem úspešný. Nerád v noci budím kamarátov na dohľadávku. Normu strieľam aj z 223 rem. Ale na to, že príde rodina a chlapci si chcú vystreliť z ozajstnej zbrane do pepsi fľaše to kúpim aj ja a ako hovoríš na tréning dobré. Zdá sa mi že guľa bola ťažšia ako najbežnejšia laborácia 3,6g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4452 od vjedator
Ja zo svojej 6,5-ky valí RWS.Spoľahlivé strelivo.Na blízko a do terča používam 8,5g S&amp;B, a tiež spokojnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4492 od cimbalik
Ja som do 6,5x55SE vyskúšal oba druhy PMC-čiek (Sierra Game King a Sierra Match King) a Game sa mi veľmi osvedčilo na líšky, len tá cenová relácia mi nehrá, pretože tie moje stáli cca dvojnásobok. Je to však kvalitné strelivo a dovolím si ho na líšky a na tréning odporúčať. Na raticovú používam RWS DK s absolútnou spokojnosťou, chcem však vyskúšať buď Norma Oryx, alebo Lapua Mega (hlavne kvôli gramáži), zatiaľ však nie som rozhodnutý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4494 od vjedator
Neviem, aký názov malo to PMC strelivo, lebo ho nemám ja. Mal ho kámoš, ako hovorím. Bola to lacno posobiaca krabička, červeno bielej farby.
<br/>
<br/>Čo satýka gramáže, ja používam pre 6,5x57R tri druhy striel momentálne. 6,0gr RWS som vypustil, výborná balistika, ale vysoká rýchlosť a veľké podliatiny. V líške diera veľkosti päste.
<br/>Skúsil so toho viac, ale tieto mi sedia najviac. Na slabšiu zver-srnčia, jelenča a lanštiak-8,5gr Sellier a Bellot.
<br/>Niekedy nahrádzam 8,5gr strelu 8,2 gr RWS-KS
<br/>Na Ťažšiu zver- 9,1gr- RWS DK
<br/>Všetko dobré účinky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22539 od petob
Máte niekto skúsenosti z Norma SP 4g?Mne na 12m neprestrelilo srnca.Ale zostal v ohni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22550 od janicok
Extremny pripad kratka vzdialenost rychlost cca860m/s horuca maka srela Blajspitz pravdepodobne zasiahla kost tak explodovala moj nazor . Vyskusaj strelu 3.6g Nosler robil ho Hirtenberger super;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.134 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 178 návštevníkov a žiadni členovia on-line