Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42465 od petob
Lenže kopa strelcov si kúpi 30-06 a potom sa bojí vystreliť. Poprípade zatvára oči a to zákon nevyrieši. Ja osobne nastreľujem kamošom aj 30-06 ale osobne by som ich nechcel. Račej presný výstrel zo slabšej raže ako zlý z kanóna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42466 od hunter1
Kettner 6.5x57 21.12.2008 18:33
<br/>lesaj napísal:
<br/>
<br/>QUOTE:
<br/>lanus
<br/>Pomýlený môže byť každý, to uznávam, len netreba príliš dlho zotrvávať v omyle. Ak si si istý, vyvracať ti to nebudem a ani nechcem. Ja mám tú vedomosť, že 222Rem, napriek tomu že má nábojnicu 43 mm, nespåňa zákonnú požiadavku na lov vysokej zveri, pretože jeho dopadová energia nedosahuje v sto metroch 1500 joulov - čo je takisto určujúca zákonná požiadavka na lov vysokej zveri. Je to v predpisoch uvedené.. Podotýkam, že netreba čítať len zákon, ale aj jeho novely, dodatky, vyhlášky. predpisy. Tiež som bol dlhodobe v názore, že jadiný určujúci faktor je dåžka nábojnice do 40 mm - nesmie sa raticová a od 40 mm - môže sa všetka raticová. Omyl. Ďalej uvádzam, že aj ja som zástancom malých šťipľavých kalibrov a vždy som tieto kalibre mal a aj budem mať. Teda uviedol som len to, čo som čítal, resp. na čo som bol hospodárom a inými upozornený.
<br/>Viem že sa uvažuje nad obmedzenim použivania lahšich kalibrov.Aj nad limitom 1500J.Myslim ale že to ešte neprešlo novym polovnym zakonom.Ak sa mylim,tak mi to schvalenie mohlo ujst.222 určite stači aj na vysoku...!sam som videl ked jelen približne na 150 metrov po zasahu na komoru ostal v šoku,a po nejakych 15 metrov tackavej chodze zhasol.Strelec je 90%,až potom kaliber...
<br/>
<br/>
<br/>Citované z horár .sk
<br/>Dík za krityku. Lanus čo sa tíka povinných strlieb zásadne strieľam z voľnej ruky nie že som dobrý strlec ale nie vždy je opora po ruke...ťažko na cvičisku ľachko na bojisku.lanus no vidím že aj ty máš medzery.čavko a uzatváram mier nikam to nepovedie a napísal som len svoj názor. Teraz mám 7x57R/16 a novú 8x57js ale to je nepodstatné.
<br/> :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42472 od lanus
hunter1 - bolo by lepšie keby si si prečítal zákon a nie kopíroval pomýlené príspevky!
<br/>
<br/>Povinná kontrolná streľba nieje trénig zo zbraňou ale seriozné overenie schopností a možností humánne loviť zver, čo pri streľbe s malokalibrovkou alebo so zápočtom
<br/>aj okrajových zásahov sa nedá zodpovedne stanoviť a ,,na tvrdo&quot; rozhodnúť !
<br/>
<br/>Človek sa učí celý život a preto by som bol rád keby si špecifikoval ,,medzery&quot;,ktoré si mal na mysli !
<br/>
<br/>:P:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42484 od lacika85
to odkedý je zakázané loviť vysoku rem.222?Máš to asi trochu pomýlené.Daj mi č.zakona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42486 od nimrod15
Tvoj názor je veľmi zaujímavý ,,myslím si že v prvom rade je to o každom človeku či vie alebo nevie strieľať a až potom či kanón alebo tenkú guľu lebo ani 222 nezabezpečuje presnosť,, ja mam aj 30.06 aj 222rem,, 222 používam z na srnčiu a diviaky z posedu keď je istá rana,, a samozrejme tlmenie škodnej, 30.06 na zvyšok sezóny teda ruja a spoločne poľovačky na diviaky, je síce pekne že niekto sa chváli ako mu spadol jeleň po remingtone ,, ale nech niekto povie koľko nedohľadal....to by bolo zaujímavé,, Na záver je to dobra zbraň na určité podmienky, ale keby som si mal vybrať čím streliť na jeleňa v ruji alebo na kana na spoločnej tak jednoznačne z týchto dvoch kalibrov je ten kanón podľa mňa.
<br/>Čím ale nechcem znižovať 222R a jeho výhody,,,Na túto tému som čítal knihu od V.Križana Poľovnícka balistika, a mal som z nej zmiešané dojmy,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42489 od army9
Strielat na tazky kus zveri kal. 222R a podobnym je hazard ! Ak ti trosku ujde rana a (to sa raz urcite stane) trafis lopatku alebo klb , tak sa &quot;tenka&quot; strela roztriesti . Samozrejme zver nedohladas . Potom sa budes bit do hlavy , ze s 30-06 , alebo 7x64 by sa to nestalo .:x8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42492 od petob
Slabšia raž neznamená len reminkton. Sú tam aj 6,5 alebo 7x57 ktoré sú dostatočné a hlavne nemajú taký silný spetní ráz. Ja tu nepreferujem strieľanie na kancov či jeleňov v ruji. 222 rem mám len druhú sezónu písal som len o svojich skúsenostiach. Na diviakov mám gulo brok 7x65R. Nemám potrebu strieľať na všetko 222 rem. Vlastním aj 7x64 BO98 ktorú nosím na lov pri splne. Skôr mám potrebu si vybrať to čo je na danú zver najlepšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42501 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
Nevíte někdo jaký je zásadní rozdíl mezi ráží 222 Remington Magnum a 223 Remingtonem?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42505 od Ivan270
223Rem má nábojnicu 45mm,a 222 Magnum 47mm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42508 od lanus
Patrik - ešte dodávam,že 223Rem, a 222Rem.magnum bývajú obvykle laborované na rovnaký výkon avšak 222Rem.magnum je veľmi zriedkavý!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42509 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
V historii této ráže jsem našel, že byla experimentálně vyvíjená z 222 Rem pro armádu, ale nakonec se uplatnil 223Rem. Spíš mi jde o to, když je délka baňky 47mm, proč není laborován na větší energii než 223, ale většinou stejně, je mi jasné, že ten výkon je otázka tlaků. Jsem totiž zvědavý, jestli by se to dalo naloadovat na větší výkon než 223. Dělá to Sabatti Rover 600 a mimo jiné 6mmPPC, která taky není k zahození.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49839 od eso
Máte niekto skúsenosti z RWS TMS na lov srnčej zveri???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49862 od Akela
Ja som ich používal nejaký rok a veľmi dobré strelivo, zdali sa mi &quot;trošku tvrdšie&quot; ale zver dobre ostávala a sú aj veľmi presné. Kúpil som ich kvoli energii ako variantu jedných z najsilnejších. Samozrejme že podlievali /ako každý remington/, ale ja rebrá nemám rád. Strieľal som za lopatku a v pohode. Keď sme pri tých remingtonoch mal som dvakrát aj 223 a ten sa zdal nielen podľa tabuliek podstatne silnejší. Ale tá 222 na srnčiu v pohode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49890 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
Já jsem zkoušel letos Hirtenberger Solid base 3,56g a bohužel musím říct nic moc. Je pravda, že na 6 kusech se těžko dělají závěry, ale za ty dva roky co 222 používám mě celkem sklamala a to z jediného důvodu má nevyrovnané účinky. Před tím co jsem střílel se silnějšími kalibry se mi málo kdy povedlo umístit ránu tak ideálně jako s 222, ale i přes to ranivost nic moc. to velmi často opěvované padání v ohni s následnou okamžitou smrtí se mi stalo jen u 2 kusů z 12 a oba byli na krátkou vzdálenost, jeden na 15 a druhý na 30m a zásah srdce na nízkou komoru. Pokud o mě zvěř jen trochu věděla nemohla zhasnout a dnes po těchto zkušenostech se mi s tímto kalibrem už nechce lovit nic než škodnou. Další věc, která mi vadí je trhání se střel málo kdo umí vyrobit netrhající se střelu a ta, která se netrhá je moc tvrdá a po ní to nezhasíná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49952 od Waldo
Zdravím páni,
<br/>
<br/>Máte niekto skúsenosť s 22-250 Remington ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49954 od Akela
Niekoľkoročné skúsenosti má Tibi čo sem občas zablúdi, napíšem mu mail nech sa ozve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49955 od Akela
Ja som jeden čas veľmi chcel tento kal. v Tikke Laminated Stainless, ale dodacia doba bola šialená, tak som potom presedlal po 222 a 223 rem. rovno na 243win a neľutujem. Aj vzhľadom na nový zákon.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49958 od kolesart
Waldo...ak mozem pomozem....mam s tym strelenych asi 14 srncej, 1 jelen II.VT, 2 prasata, niekolko lisok a maciek a psa...co chces konkretne vediet....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49962 od Waldo
Akela,
<br/>
<br/>už dlhšiu dobu premýšlam nad druhou gulovnicou, niečo také menšie šikovné na škodnú poprípade prasiatko...No práve tu sa začínam strácať a špekulovať že či 22-250 alebo hneď niečo &quot;univerzálnejšie&quot; do nášho revíru ako je .243 A nie a nie sa rozhodnút...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49963 od Waldo
No vidím z tvojich skúseností že výkon to rozhodne má. Konkrétne by ma zaujímalo aký efekt to má na líšky ? Tipujem že to bude niečo podobné ako .223 Poprípade ako sa chovali prasiatka po zásahu ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 166 návštevníkov a žiadni členovia on-line