Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37273 od miso
Chvilku pockaj, frano zacne vozit na jesen marlinky v 30/30win aj s puskohladom. Na ucely ake hovoris plne postaci, zvladne podla mna aj viac. Cena prijatelna, priblizne polovicna z toho co si spominal (CZ+ puskohlad)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37283 od drovnak
Zdar,lovec-1.To ,co si si precital nech ta neirituje.Toto je o malej gulicke a o to,coho je schopna.Rad ti to ozrejmim:Uz som vyrastol z rokov,ked som si potreboval strelit ak bola prilezitost.doma,v mojom reviri poznam kazdy kutik ako svoju dlan.Takze ked 300-tak300!A nediskutuje sa.
<br/> A ako viem ze mam na 300 metrov srnca?No,povedzme,mas handycam?Alebo dobry tercovy monokular 60 krat?
<br/> A kym sa rozhodnem vystrelit,po 3,5,8 krat na tom srncovi uz poznas aj perlovanie.Takze &quot;vychodeny&quot;
<br/> Este k tomu cvakaniu-prax ma naucila ,ze ak nemas Swarowskeho alebo Schmidt-Bender Sniper,radsej to neskusaj.A potom-ak vystrielas povedzme 60-80 000 nabojov zo vsetkeho mozneho-ak nie viac,prestanes sa cudovat.
<br/> Debata bola o naboji 222 REM.Tak sa prosim ta upokoj.Ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37285 od drovnak
Dakujem za stratene slovko-dva.Ani ja to obecne neprehanam.Mam rad istotu.Mam par znamych ktori radi fetuju dym spaleneho prachu.Poniektori strielaju Long range shooting.Vazna strelba pre nich zacina od 600 metrov.A na 1000 to daju do 30 cm.Sniping.Moja mladost uz odkvitla,ale obcas si poviem,-este to viem?...Viem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37299 od lovec_1
V podstate mozem suhlasit,aj ked vidim podla tvojich slov,ze ta prax urcite zakutia vynechala...(alebo to boli iba zbytocne reci s nadsazkou,miesto faktov?)
<br/>Len vies co je zaujimave? Preco ked je vsetko tak super-vies vzdialenost,srnca mas precitaneho,revir poznas-kde sa stracaju tie percenta v uspesnosti odstrelu? :liar: A este k tomu treba aj psa...skus mi to ozrejmit,vies ja &quot;mlady,neskuseny,nevystrielany&quot; rad sa niecomu priucim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37305 od miros
len pre info rozoberate to tu donekonecna jasne ze budu ludia aj pre aj proti 222-223 ale moja posledna skusenost cca 3 tyzdne stravene u nasich juz. susedou pod Segedom takmer na hraniciach s Rumunskom a cume som jak.... to je jedno islo o stat. lesy a lesak co nas tam sprevadzal vlacil hornet na moj dotaz kolko je tam skodnej mi to na zopar sulackach predviedol ked strielal srnce ktore nesli na popl. odstrel bol to ale &quot;Pan&quot; strelec a cudujem sa ze nepreteka za madarsku repre. Vzdialenost na ktoru strielal bola zvetsa 80-120 m merane a co to stvaralo parada srnec neodskakoval ani neodbiehal zvetsa po 3-5 krokoch len padol a bez vetsieho odkazovania zhasol jednalo sa o zasah na nisiu komoru a v 8 pripadoch bolo zasiahnute srdce v 3 pr. ustrelene uplne jedno ci bolo zasiahnute rebro alebo to islo mimo rebra odpad masa nic vnutorna destrukcia organou taka takmer ziadna strelivo PP cbran starsia CZ dalekohlad nieco z DDR este nam povedal ze riaditel nema rad ak je poskodene maso a ze tam sa to bezne pouziva ako personalna zbran co ma dostalo takmer do kolien a predviedol mi to aj na tasko povedat ci lanstiakoch nakolko vahu som odhadol na 40-60 kg zasah presne tak ako u srncou zver bola vo vsetkych pripadoch v klude a popasala sa ak to porovnam k 222 alebo 223 tak pre dobreho strelca a rozumnu v zdialenost nie je co rozoberat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37306 od petob
O tom hornete som čítal. Píše sa o tom v Poľovníckom strelectve v praxi od Krivianského.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37333 od lovecccc
Foksi25 a nemôže to byť 223 rem ?? Skús sa pozrieť na toto aj cena je zaujímavá www.myslivost.cz/media/clankyDetail.asp?...&IDR=&TypR=1. Už len zistiť kto ich sem dováža -ale myslím že značku Norinco dovážajú do Žiliny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37347 od vajlo
miros prosim ta skus napisat este nieco blizsie o strelive ake pouzival, ci len PP, od akeho vyrobcu, ci skusal aj viac druhov streliva , ake ? ten hornet je fakt zaujimavy, neviem ci je tema hornet ak ano tak to napis radsej tam a ja sa ospravedlnujem ze sem taham hornet, ale niekde som cital ako jeden pan popisoval polovanie s 222-ou, samozrejme z cias ked sa to este dalo, popisoval aj lov vysokej ale strielal vzdy na velmi blizko!!! tieto male kalibre su vacsinou velmi presne +pohodlna strelba zvadza ku strelbe aj na vacsiu vzdialenost hlavne mladych polovnikov, to vsak mnohokrat dopadne tak ze zver odchadza velmi daleko a bez farby! tie 2-3 grami je dost malo a nikdy to nevynahradi pracu 9 alebo 12 gramov, samozrejme myslim komorove rany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37355 od pepies
Nazdar Miro viem že odbočujem od témy ale moj dedo a pradedo polovali Vierlingom čo je 5,6x35R a tento kaliber vytlačil hornet.a strielali stym doslovne vsetko.A z trofeji čo mi po nich zostali by som zasobil dve prirodovedecke muzea....:)Darmo ak je dobry strelec netreba kanon.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37365 od martin203
nemiesajme hrusky s jablckami, Hornet a Vierling su kalibre z uplne ineho sudka ako 222 a 223, minimalne ja pri citani pribehov o polovani s Hornetom (na srncie) blazene krochkam, pri citani pribehov o polovani s 222 a 223 (na vsetko okrem &quot;skodnej&quot;) skripem zubami :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37366 od martin203
namiesto toho ;) tam ma byt )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37369 od Mikiks
Mám 22 Hornet a nemenil by som za nič. Tu nejde ani tak o kaliber ako o schopnosti strelca zasiahnúť životne dôležité orgány zveri. Keď nevieš strieľať nepomôže ti žiadny kaliber. Prax jednoznačne ukázala že na aký druh zveri je napr. 22 hornet určený. A nie kadejaké úvahy a špekulácie, výpočty a ja neviem čo všetko. Áno treba aj trochu teórie ale prax je prax. To vieme hádam všetci. A aby som sa vrátil k téme, tak ak niekto hovorí že 222 rem. je slabý na ten ktorý druh zveri tak je to len neznalý teoretik ktorý nepozná prax.
<br/>
<br/>PS. nikdy som nevlastnil 222rem ani 223 rem ani podobné kalibre. Takže vychádzam z praxe z 22 horneta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37378 od Lubo1
Zostava mi len sa pousmiat. Ako zbran s kal. 22 Hornet, ci 222 rem. je vhodna na vsetko co u nas je? No to si strcil do vrecka vsetkych nas teoretkov. Vo vsetkej uctek tvojmu dedkovi, skus nam popisat pouzitie zbrane v tomto kal. na napr.1OO kg diviaka v pokluse, ci jelena na 1oo m, ci strelbu na zver pocas snezenia. Nehovoriac o spol.polovackach Hlavne ak mas prilezitost vystrelit iba raz. Zrejme mu zavolas, aby zivotne dolezite organy vylozil pred seba. Neuraz sa, ale aj vdaka takymto &quot;postrehom&quot; z polovania si zaciatocnik kupi 223 a potom sa cuduje, ze mu nic &quot;nepada&quot;. Bohuzial, nevie posudit spravanie zveri po vystrele, takze nevie, ani ci to trafil, nehovoriac o tom, ze miesto nastrelu nevie urcit uz o pet minut. Ano, prax jednoznacne ukazala, naco je hornet urceny. Na raticovu zver do 5om dobremu strelcovi a na skodnu. Polovnikov s takouto &quot;pukalkou&quot; davam jedine do honu. Uz vobec to nedoporucujem polovnikom na poplatkovy lov. Na zaver: Co je podla vas pri milovani dolezitejsie? Velkost, alebo technika? Ak technika, odpoved je jasna. Dalsi technik s malym..... . Spravna odpoved je: velkost. A milovanie a polovanie maju jedno spolocne. Mat z toho radost, nie starost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37390 od Mikiks
lubo1 - ako vidím vôbec si ma nepochopil a moje tvrdenie si si vyložil po svojom. Napísal som že je určený na ten ktorý druh zveri. Normálne uvažujúci poľovník vie že na riadneho kanca si horneta nevezme. To je fakt!!! Inak môžem potvrdiť že do 100m je hornet použiteľný na všetku našu zver!!! Je to fakt a prax. Samozrejme že sa musí jednať o skúseného a vystrieľaného poľovníka a nie začiatočníka!!!! Toto platí ale len pri takom zásahu kde 2,9g strela okamžite vyradí z činnosti nervovú sústavu, mozog. Ale hlavne sa musí dodržať vzdialenosť max do 100m. Tu ale neplatí tzv. sfušovaný výstrel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37391 od martin203
:) lubo, bavili sme sa niekedy o sexe? tusim vzdy len o tej polovacke .. Ty betar, no dufam, ze nabuduce si rozsirim obzor aj tymto smerom :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37393 od majod
Chcel by som ťa vidieť na dohladavke v huštine s hornetom:),a nevidím rozdiel ked niekto loví hornetom, ako sa tu píše , a druhý kladie slučky a oká.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37397 od Mikiks
Nič v zlom ale najviac ma prekvapujú ľudia ktorí o danej veci polemizujú a dávajú rady iním a pritom sami daný problém alebo vec nevyskúšali. Neber to osobne. Ak si dobre prečítaš, tak ja som nikde nepísal na aké spôsoby lovu je hornet určený. Takže neprekrúcaj moje slová. Všade možne v literatúre sa píše na čo je hornet prednostne určený, s tým môžem jedine súhlasiť. To je ale teória, prax dokazuje iné veci...Netvrdím že je to super kaliber na veľké a ťažké kusy raticovej zveri. Ja iba hovorím že v rukách skúseného a profesionálneho poľovníka čo už má niečo odstrieľané je to zbraň a kaliber smrteľne presný s minimálnym poškodením diviny a skoro žiadnym spätným rázom, pri uváženom vystrele na rozumnú vzdialenosť, naozaj použiteľný na lov takpovediac všetkej našej zveri. Podotýkam že vzdialenosť pri tomto kal. je rozhodujúci faktor od ktorého závisí úspech a neúspech.
<br/>Teda ak 222 rem. je v našich podmienkach slabý na niektorú zver, tak je to čisto len teória.
<br/>Je to len čisto môj osobný názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37398 od pepco
vyradi nervovu sustavu? mozog? nebodaj by si ho strelil na hlavu? 8o al presne na chrbticu?
<br/>ako sorry ale takych strelcov uz bolo...a tema o strelbe na hlavu tu uz je :x
<br/>nechapem naco sa tu niektori biju do prs co vsetko strelili hornetom al 222kou, to si vytiahnite vtaky a porovnavajte sa kto je vacsi kanec :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37399 od Mikiks
Každý sa držme svojich vedomostí a skúseností a nevnucujme iním svoj názor.
<br/>
<br/>&quot;Žiadny kaliber nie je natoľko slabý aby sme ho nevedeli racionálne použiť.&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37400 od vajlo
sranda je to, ze nikto nenapise -dneska som strelil na jelena, rana na sto% presna ale jelen v klude odysiel a ani bohovi ho nevieme dohladat! no dovody nepisania takychto prispevkov vsetci samozrejme chapeme, ale tak isto vsetci chapeme aj to ze sa to bohuzial stava kazdu sezonu na tu ktoru zver! plati to samozrejme ako pre 22horneta tak aj pre 222, aj 223-ku, len nech tu nejaky majster nezacne vypisovat ze striela len na hlavu alebo chrbticu -krk, ktori kolvek dobry strelec sa z casu na cas sekne a je sakra rozdiel seknut sa z 5,6-ky alebo zo sedmickovej a vacsej razi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.167 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 137 návštevníkov a žiadni členovia on-line