Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41932 od hiri44
222 srncia,skodna,diviaca mozno ten lanstiak....srncia co som mal moznosti vidiet vzdy padla v rane...tusim raz akurat odbehol ale do 15m padol-pecen
<br/>diviaca-ani raz neodbehlo,vzdy v rane strelene na rebra tak aby nechytilo lopatky lebo ked ich chyti sa moze rovno vyhodit...podla mna na prasce vhodnejsie jak 7x64prasce skoro vzdy odbiehaju 150m...
<br/>dancie by som s tym nestrielal lebo to je hazard....taktiez vysoka...skratka 222 srncia,diviaca,skodna...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41933 od hiri44
este strelivo:D SB 3,24gr

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41967 od lovec_1
Urcite to nie je chyba kal. 7x64 ze tolko prasce odbiehaju. Podla vsetkeho bude na pricine nejake &quot;kvalitne&quot; strelivo.....min S&amp;B. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42091 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
Nevíte někdo kolik ustabilizuje stoupání 1:14 u 222Rem? Četl jsem, že 55gr, potom by těžší střely např. od normy 4g lítaly podle plotu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42092 od petob
Ja mám CZ 527 a mne 4g Norma lieta presne. Neviem aké je na nej stúpanie. Jediné čo som na nej robil bolo vybrúsenie lôžka pod hlavňou aby sa tade dal voľne pretiahnuť tenučký papier až po prvú úchytnú skrutku pre hlaveň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42101 od Akela
Otázka je aj to, do koľko metrov Ti to lieta presne. Pri 4g Norme balistika nemôže byť v pohode, ale ak strieľaš do 100m tak OK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42104 od petob
Ja som to kontroloval na 100m.Na dvesto neviem ale na srnca dalej ani nestrielam kôli určeniu chovnosti.Na dvesto som skúšal len PP 3,24g SP.Všetky boli v A4.Odmerané autom.Líšky na 150m som ulovil dve.Na viac som ešte nestrielal.Mám aj srtaku na 120m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42126 od Akela
Kamoš ich tiež používa v 222ke ale len do 100m hovorí, že potom to už dosť padá, ale výsledky na srnčiu si veľmi pochvaľuje. Ja strieľam RWS 3,6 gr. a sú fakt veľmi dobré aj rozptylom a na srnčiu, samozrejme len na čistom, najlepšia je ruja na strniskách - paráda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42128 od petob
Ja mám na srnca iba jednu skúsenosť. Aj to bolo len na dvanásť metrov. Ani ho tá Norma neprestrelila. Minulí rok som to mal nejako pomýlené. Z reminktonom som strelil lanštiaka a gúľa brokom 7x65R som strelil srnca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42134 od drovnak
Ani ja nedam dopustit na 222!Cosi som s tym zazil.Mal som optiku 6-46 Seadler,pevnu montaz a trochu skratenu pazbu.Strelivo Lapua-SP a daco FMJ.Mozem potvrdit-nemusel som sa cervenat alebo mat chut nakopat sa do r...i!Diviacia nad 100m a nad 100 kg sa dost zdrahala,ale vzdy to dobre dopadlo.Srncia na otvorenom terene pod 300!Spolahlivo-akurat cistu komoru znaci na ,,makko,,ak je to nad 200!Optimum na tieto naboje pri nastreleni tak 170 m.T.j.,na 100-vku4-5 cisel vyssie.Vysoka-stredna vaha pri zasahu ,,o dlan,, za lopatku odchadzala ,vzdy vsak zalahla a pokojne zhasla.Nedoporucujem ak nie je sneh!Takze aj napriek opodstatnenym a rozumnym vyhradam je to strelivo plne postacujuce na bezne polovanie.Tento variant vsak nepatri do nepovolanych ruk,-ak strielat tak s istotou,alebo pri akomkolvek naznaku pochybnosti si odopriet ranu!Je to jednoznacne kaliber do otvorenych revirov,na denne polovanie.Aj ja davam prednost do lesa a na nocne postriezky 7-8mm.
<br/>Mam vsak svoje skusenosti,a tie su viac nez dobre.Pri akejkovek strelbe na zivy ciel musi platit pravidlo-zodpovednost a istota!Az potom plati faktor pouziteho streliva.
<br/>A este daco,-ak vam to nestriela z oporou na 100 m pod 3 cm,nepokusajte Dianu aj s pouzitim palice nad 150 ! Ale ak to viete-nezabudnutelne!!
<br/>
<br/> Pre pochybovacov a zavistlivcov-http://uk.youtube.com/watch?v=AElib2BPf-g&amp;feature=related-zozente si,je to istota!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42171 od petob
Nad dvesto metrov som neskúšal strieľať ani na papier. Ale viem že už na sto metrov pri silnom bočnom vetre sa zásah posúva o 3 až 4 cm v smere vetra. U malokalibrovky to robí Aj 10cm na vzdialenosť 50m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42334 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
Já si zajedu koupit do Prahy Hirtenbergery Nosler Solid Base 55gr a až skončí doba lovu vran a strak tak to na toto střelivo nastřelím na srnčí a snad budu spokojený. Jen by mě jazímalo jak řešíte omačkávání střel, zjistil jsem, že i když mám zásobníkovou verzy kulovnice, tak se mi omačkávají stálým nabíjením a vybíjením špičky střel a některé patrony jsou už bez olověné špičky a líta to podle plotu a na větší vzdálenost se s tím nedá střílet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42346 od lanus
Patrik - aby som zabezpečil neporušenosť prvého náboja tak ho do hlavne v ZKK601
<br/>223 Rem. dávam prstami! Doporučujem vyskúšať,dúfam,že to pôjde aj do Foxa ?!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42350 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
To je právě problém, protože, když strčím patronu do komory ručně tak mi nejde potom zavřít závěr bohužel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42424 od petob
[#19520#] Toto je Norma SP 4g vyextrahovaná zo srnca streleného na 12m na komoru. Strela zostala na druhej strane pod kožou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42425 od hunter1
Zdravíčko pritelia poľovníci,môj názor na 222 je asi takýto:Táto ráž podľa platnej legislatívy ak sa namýlim je určená na škodnú a srnčiu zver a nič iné/krátka nábojnica/.Poznám takých čo strieľajú všetko a potom to tak po revíroch vypáda.Z mojej skúsenosti napr.cca 150kg sviňa v rozklade strela z remingtonu to samé najdený jeleň 10torák....a preto by hospodár nemal vydať povolenku na diviačiu a jelenju zver pokiaľ má niekto iba takúto ráž. Toť vsjo,možno niekto bude súhlasiť iný nie ale je to môj názor.Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42426 od petob
Zatiaľ podľa platnej legislatívy je ňou povolený lov všetkej raticovej zvery nakoľko spåňa zákonom stanovenú dåžku nábojnice viac ako 40 mm. Má 43mm. Jej používanie na lov vyžaduje špecifické podmienky na zabezpečenie dostatočného ranivého účinku.Ak sa dodržia tak účinok je dostatoční.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42435 od lanus
hunter1 - podľa mňa by nemal dať hospodár povolenku tomu kto nepozná základné zákonné predpisy týkajúce sa lovu a to je presne Tvoj prípad !!!
<br/>
<br/> Ďalej v rámci humánného lovu by bolo potrebné zmeniť spôsob a tým aj vážnosť povinných strelieb tým,že by sa do limitu započítavali len rany v kruhoch 10;9;8; pri streľbe s povinnou oporou,aby sa dalo zodpovedne odskúšať použiteľnosť strelca aj jeho výzbroje a výstroja na lov raticovej zvery t.j. bez možnosti odstrieľania malokalibrovkou
<br/>nakoľko túto zákon na ňu nedovoľuje používať !
<br/>
<br/> Na zdokladovanie najčastejšie spôsobených postrelov by bolo dobré zosumarizovať záznami s dohľadávok chovateľských klubov (napr.farbiarov) kde by sa štatisticky dokladovalo,že najviac postrelov je silnými kalibrami,nakoľko ich používajú aj!!! zlí strelci na kompenzaciu svoje streleckej neschopnosti!:[:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42437 od kovacikja
Presne ako napísal petob, tento kaliber podľa súčasne platnej legislatívy plne vyhovuje použitiu na všetku raticovú zver bez obmedzenia-vychádzajúc z min. dåžky nábojnice. V pripravovanom návrhu zákona o poľovníctve, je však podmienka min.1500 J na 100 m na raticovú zver, čo nespåňa 222 Rem., 223 Rem a asi ani savage( nemám ´pri sebe tabuľky )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42452 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
Ono to s těma rážema 222, 223, 5,6 Savage, 5,6x50 Magnum atd je lepší nepřehánět, určitě se s tím dá střelit za jistých podmínek i větší zvěř, ale takových situací je málo a člověk, pokud má trochu mozek a nepředstavuje si zvěř jako chodící trofej nebo steak zváží svoje možnosti a střelí třeba z 20ti příležistostí jen jednou. Sám jsem si koupil 222Rem, ale hlavně na škodící zvěř a holou srnčí a i když vím, že se s tím dá střelit ledacos tak bych to neudělal, protože jak říkal můj děda jde jen o jednou a já nedovedu lovit zvěř s vědomím toho, že ji smrtelně zraním a bude trpět. Někdo může namítat, že se to může stát i svetší ráží, ano může, ale já se i 30-06 chovám stejně jako s 222Rem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.127 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 233 návštevníkov a žiadni členovia on-line