Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2662 od lankaster
Z praxe.Kamarát, na srnca vzd. 70-80m tri rany na pečeň.Posunutý kríž.Srnec vôbec neznačil len sa po ranách obzeral.Vďaka psovy našli pár kvapiek krvy,dohladávka cca.500m.Zlatý pes.Je veľmy presná ale musí byť rana dobre uložená.Ak chytíte lopatku zbohom rodina,hotová paseka.Už som počul o ulovenom srncovy ktorí mal zahojený priestrel plúc nejakým 5,6kalibrom.Nechytilo rebro.Toľko čo viem.Ale na škodnú vynikajúca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2667 od Akela
Z praxe: 6 rokov som poľoval 7x64. Srnec 60m tesne za lopatku čech 11,2 pol hodinu som ho naháňal v hustom, nemohol som ho dostreliť. Potom 9gram čech srnec 50m presne na lopatku, ušiel 300m, dohľadaný psom. Ale 7x64 je dobrý kaliber, za to že mi dvakrát šťastie neprialo nebudem tvrdiť že je zlá. A 222 na srnčiu je super ak vieš strieľať, máš zbraň perfektne nastrelenú, dobrú optiku a nestrieľaš cez husté. U nás na strniskách /po srnčej ruji/ ideálna. A už veľakrát som dohľadával zver poštrajchanú aj silnejšími kalibrami ako 7x64. Treba veľa strieľať napr. ja menej streľnica a viac kazat. posed /na terč/ - nejmä kvôli odhadu vzdialenosti je to dôležité.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2672 od dusan
Dobrý a postačujúci kaliber na srnčiu a škodnú.Overené v praxi.Padne aj jeleň a diviak.Ale to nie je parketa pre 222ku.Do pohonu nie!Ak si je strelec uvedomuje výhody a nevýhody kalibru a využije všetky výhody a eliminuje nevýhody bude určite s 222 rem. spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2675 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
ja som viac-menej zvedavy na tie listicky lebo som kupil teraz .223 IZ 18 dal som si zjemnit spust ale so sierrou od pmc mi liske na 80m roytrhlo cely bok ale celoplast v pohode.aj sierra na stich v pohode este uvidim ale roymzslam nad .222 ak ma niekto skusenosti nech popise ci je medzi tzmito dvomi kalibrami velky rozdiel.Lebo od jedneho polovnika,ktorz pouyival obidva kalibre ze na liskach to urobi vela.Vraj .223 kym nechyti kost tak je to s vystrelom v poriadku ale ak chyti kost tak ze vraj je vzstrel velmi velky pricom vraj .222 aj ked chzti kost tak je vzstrel maly.tak este cakam na to aby mi to viaceri ludia bud potvrdili alebo vzvratili...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2677 od tibo
Pri kúpe zbrane musím mať ujasnené na čo budem polovať a výhradne používať!
<br/>R222-je trošku slabá,ozaj len líšku a srnča.-netrhá.Dlhodobo používam R223 a považujem ju za ideálnu zbraň na srnčiu zver,líšku na väčšie vzdialenosti.Potvrdzujem
<br/>pri zásahu väčších kostí trhá-ono to chce presnejšie mieriť.Za tých pár rôčkov som nedohladával viac ako dvadsať metrov,ak som nemieril na krk.Neviem kto ako strieľa, ale reči o obrovskích hematomoch mi pripadajú ako novinárska kačica.Lovil som kalibrom7x57,7x65-to boli podliatiny,a úplné maximum bolo priateľovo srnča ulovené cal.8x57-zásah na chbticu=dva kusi.S R223 som veľmi spokojný a považujem ju za dostačujúcu na lov zveri do cca.50kg.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2684 od Akela
Poľoval som s 223 asi 6 rokov, strieľal som českú klasiku a reči o hematómoch nie sú novinárska kačica. I napriek tomu to bola skvelá skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2711 od perdix
Otázka podlitin je z 90 procent způsobena nekvalitním střelivem a ne ráží, ale malých ráží je to zvlášť patrné.
<br/>Chce to nešetřit na nábojích a kupovat kvalitní zahraniční značky s moderními střelami. Je sice rozdíl dát za náboj místo 20 Kč korun 60, ale když ti to zachrání polovinu žeber nebo v případě horšího zásahu zvěřinu z celého kusu, tak člověk pak přemýšlí jinak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2726 od tibo
Porovnávam z vlasnej skúsenosti,ešte som nespomenul cal.308w-bol som relatívne spokojný,sprng.30-06-veľmi opatrne.HODNOTíM to asi tak,že veľké a malé kalibre vižadujú presnú streľbu.-hovorím konkrétne o odlove srnčej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2727 od tibo
Doplnok-veľké a malé kalibre vy žadujú veľmi presnú streľbu-zamierenie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2730 od Akela
tibo: podľa mňa každý kaliber veľký alebo malý vyžaduje presné zamierenie, nielen pre radosť z dobre umiestnenej rany ale hlavne , aby zver netrpela a zhasla čo najskôr. A ešte k tomu remingtonu - doporučujem ho len ako druhú alebo tretiu zbraň poľovníka v žiadnom prípade ako jedinú guľovnicu v skrini. A to aj z dôvodu, že ak by vás pozvali napr. ako hosťa, to by vás hnali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2735 od Akela
Ešte ma napadla jedna vec. Je to rozdiel medzi 222 a 223. Podľa tabuliek ten rozdiel v balistike a energii nie je až taký značný. Praxou som však zistil, že 223 je podstatne silnejšia a dá sa s ňou streliť aj väčší kus ako 222kou. Do 222 začala robiť firma Sako náboj s vyšším výkonom, ktorý je takmer ako 223. Vo Zvolene v Autokompe ho majú. Odporúčam všetkým 222károm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2760 od tibo
Akela súhlasím-ale písal som čisto o love srnčej a líšok.V živote ma nenapadlo R223kou vypáliť na jeleniu zver(šancí bolo veľa).Trošku nesprávne som sa vyjadril,slabší kaliber môže zver odniesť a zostať nedohľadaná.Veľký kaliber zver tak znehodnotí,že nebude zverina použiteľná=výsledok tak či tak nula!
<br/>
<br/>ps:pardon za hrubky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2765 od lukas
Tibo co je pre teba viac 1 trapenie zvery alebo 2 niekolko kg. mesa. Urcite je pre teba svetejsie ta druha moznost, na to dam krk.Ja som bral ulohu strelcta len ako nemilu povinnost nie ako slast.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2770 od Akela
Môžem ti povedať z vlastnej skúsenosti, že 223 znehodnotí divinu podstatne viac ako 8x57JS. Každá guľovnica však znehodnotí divinu a ešte raz, dôležité nie sú dve kilá mäsa ale čo najrýchlejšie zhasnutie streleného kusa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2780 od tibo
Mám inú skúsenosť.Treba robiť tak aby bolo dobre.Predsa nerobim výradový odlov aby som vísledok vyhodil!Treba robiť bez trápenia,rýchlo,ale kvalitne!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2804 od Planovsky
Tibo no čo Ti môžem povedať o podliatinách u 7x57. Nič lebo neexistuje, pokiaľ nestrieľaš cez lopatky, lebo to podlieva každý kaliber.
<br/>Ja komoru považujem na dlaň za lopatku, čiže na rebrá.
<br/>Sú poľovníci, že majú komoru celé telo. Vieš o čom hovorím?
<br/>
<br/>A jedna zbrojárska legenda hovorí: kde to střílaš Petře? A ja, že na komoru.
<br/>A on na to ty vole střílet zvěř do břicha? To se ti zdá humánní? Na krk přece, nebo do hlavy.
<br/>Hovorí záverom&quot; malorážka je pro střelce puška na slony, dej ale pušku volovi a nestačí mu ani tank&quot;
<br/>
<br/>No tak podfúknuté ako robia remingtony aj 2-jka a 3-jka o tom sa baviť vôbec nemusíme potom je tomu podobné u 243 a 270 Win a 30-06. To sú všetko vysokorazanté kalibre. Pochopiteľne strelené cez lopatky.
<br/>No ak sa jedná o umiestnené rany. Tak potom nenamietam.
<br/>
<br/>Celkovo sa tu dá hovoriť o humánnosti lovu, ale aj poľovníckej etike.
<br/>
<br/>Čo sa prvého týka tak používať také kalibre aby sa zver čo najmenej trápila, ďalej strieľať na poľ. vzdialenosti a pod.
<br/>
<br/>A k tej etickosti celkové ponímanie lovu aj so samostatným spracovaním diviny. Je to totižto artikel s ktorým, narábame my, ktorí sme si prenajali od Štátu výkon práva poľovníctva. Tak presne ako to hovorí Taki vo svojom príspevku.
<br/>No môžem Ti povedať, že stav je žalostný.
<br/>
<br/>Návrat do problematiky REM.
<br/>Mám aj 7x57 a mám aj 222 REM som spokojný. A prikláňam sa k teórii kolegu z poza rieky Moravy, celé je to o strelive.
<br/>7x57 používam S&amp;B strela SIERRA a je to super!
<br/>222REM NORMA 4,02g guľa a som veľmi spokojný.
<br/>Keď som mal 243 W tak to bolo LAPUA strela MEGA myslím 6,5 g a to bola pecka.
<br/>Ešte stým súvisiaca téma: presnosť streľby nespočíva len v tom ale, aj v iných veciach. Keď máš záujem poradím Ti.
<br/>Čiže ako tak načínam debatu o univerzálnej ráži.
<br/>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2913 od miso
Ak máš nejaké zaujmavé poznatky o rážach tak to skús napísať do témy univerzálny kaliber...tam sa to už trocha rozoberalo...Dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2947 od Planovsky
Mišo, zaujímavé, ako sa chytáte za slovíčka.
<br/>Reagoval som u 222 - jek na to ako nejaky bunko možno ajt y hovoril na 7x57!!!!
<br/>Tak sakra toľko nepoučuj.
<br/>A predsa som dostatočne jasne, ozrejmil problematiku streliva ana príklade aj iných ráží.
<br/>Ok?8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2950 od miso
Neviem prečo ťa to tak vzalo, asi sme sa nepochopili...veď som vôbec nepoučoval a na tému 7x57 som sa vôbec nevyjadril-veď v tejto téme bol môj predchádzajúci príspevok prvým..Myslel som to ako prosbu, pretože sa chcem niečo zaujímavé dozvedieť.Narážal som na tvoje slová &quot;presnosť streľby nespočíva len v tom ale, aj v iných veciach. Keď máš záujem poradím Ti.
<br/>Čiže ako tak načínam debatu o univerzálnej ráži.&quot;.Ak som sa ťa však nejako dotkol(aj keď ja ten pocit osobne nemám) tak prepáč...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2993 od lankaster
222rem samozrejme stačí na srnčie ale do rúk len dobrým strelcom ktorí vedia uložiť ranu.Ale pozor na tie uveličené reči.Čítajú to aj začínajúci polovníci tak neovlivňujte ich názor zavádzajúcimi rečami.A o tých ktorí to robia iba preto že je do nej lacnejšie strelivo tu ani nebuden spomínať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 224 návštevníkov a žiadni členovia on-line