Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3014 od janko
Chcel by som poznať Váš názor na náboje SAKO 222 Rem. GAMEHAED 3,56 q.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3023 od Akela
Môj známy - puškár mi povedal, že je to najlepšie čo do 222 doteraz nabil. Ale pozor V-nula má na úrovni 223 rem. a aj lopatka srnčej tak vyzerá. Tiež som ju vyskúšal a je fakt podstatne silnejšia ako klasický čech.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3031 od perdix
Ty těžší Gameheady nejsou špatné, ale přece jen je to klaciská poloplášťová kontrukce, ale rozhodně lepší, než ty "trhačky" od S&B. Myslím, že jsou i lepší střely do 222, ale špatná volba to rozhodně není.
<br/>Jen jsem ještě chtěl dodat, že se výkon opravdu přibližuje ráži 223, ale moc nechápu touhu po srovnání. Když si jednou koupím 222 pro její vlastnosti a výhody, tak z ní nebudu dělat 223, kdybych ji chtěl, tak si ji koupím, ne??? Ale to jen pro doplnění.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3040 od Planovsky
Ok, mal som na mysli jednu vec A tým je komplet zbraň-montáž-puškohľad.
<br/>
<br/>Prirovnávam to k lyžiarskej výstroji.
<br/>Hovorí sa, že najdôležitejším článkom je lyžiarska to pánka, tá musí sedieť, nesmie ťa omínať, ďalej tvoja váha. S tým súvisí viazanie, a ako posledné je samotná lyža. A na tej až tak moc nezáleží. Pokiaľ nie je prešľapnutá! Ale všetko ber tak zaokrúhlene. No má to svoju ideu.
<br/>
<br/>U zbraní je to podobné.
<br/>
<br/>Na prvom mieste je puškohľad a mám na mysli kvalitný puškohľad je podľa môjho názoru na tomto sete najpodstatnejšia vec.
<br/>
<br/>Na to nadväzuje montáž a tá musí byť stavaná na určité zaťaženie závislé od ráže, ale aj veľkosti tubusu a podmienok kde a v akom teréne budeš poľovať.
<br/>
<br/>No a v poslednom rade je samotná zbraň a nej až tak nezáleží, pokiaľ nie je vystrieľaná. To by bolo podľa mňa také jednoduché vysvetlenie.
<br/>Pochopiteľne, nemusíš s tým súhlasiť.
<br/>
<br/>Funguje to asi tak, že začínaš od zbrane potom sa kúpi puškohľad a nakoniec sa kupuje montáž s vedomím veď to musí stačiť.
<br/>Nehovorím, že to takto robia všetci. Skúsenosti pri nastreľovaní x - poľovníkom ma o tom presvedčili. A ľudia si nedajú priveľmi tieto veci vysvetliť, každý chce mať svoju pravdu, a potom sa niektorí vracajú a vracajú.
<br/>Tak.
<br/>V neposlednom rade je to samotná preprava zbrane do revíru. Koľkíže ju prepravujeme v púzdrach? Tiež jej samotné nosenie, opieranie, odkladanie, manipulácia.
<br/>Pri ulovení zveri, sa nosia aj dve zbrane na pleci, cinkajú puškohľady o seba. A tak potom strieľaš a nejdeš sa trafiť. Vinu pripisuješ všeličomu možnému. Ale podstatné ísť si po takomto podozrení prestreliť kontrolnú ranu nie a nie. Až potom keď Ťa niekto upozorní, že nám smrdí niečo v revíri.
<br/>Tak ja zatiaľ toľko. Čo ty na to? P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3041 od miso
no otázne je aký puškohľad je &quot;kvalitný&quot;..O optikách ako Swarowski a Zeiss nemá zmysel polemizovat, tu je to jasné..problém je však inde a to v tom,že ich cena je prístuná menšiemu percentu poľovníkov...Veľa návštevníkov tohto fóra si pochvaľuje meoptu a tá je stých prístupnejších,pričom vyzerá, že má dobrý pomer cena-kvalita..Menej preberané sú montáže...aké sú kvalitné, prípadne do akých značiek montáži sa oplatí investovať....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3044 od cimbalik
Ja by som dal montáž na prvé miesto. Puškohľad sa dá ešte ľahko vymeniť, ale pri montáži, kde je už zásah do zbrane to ide ťažšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3045 od cimbalik
Tých puškohľadov strednej triedy je samozrejme viac na trhu, ale ja by som si dovolil upozorniť na Bushnell Elite 4200 a Elite 3200, ktoré sa vyrábajú priamo v Japonsku. Podľa môjho názoru, nikomu ho nevnucujem , je 4200-ka ešte lepšia ako Meopta. Pozor však na lacné Bushnelli nižšej triedy, ktoré sú už väčšinou šmejd!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3049 od Akela
Aj ja by som dal na prvé miesto optiku. Nedám dopustiť na Meoptu. Prepracoval som sa od 4x32 cez 6x42, 7x50 a skončil som pri Meostare R1 3-12x56. Je skvelý. Je chyba ak chce poľovník, najmä začiatočník ušetriť na optike. Ale zas je prirodzené že každý najskôr túži po &quot;flinte&quot;. Poznáte ten skvelý pocit keď si z predajne alebo od známeho nesiete svoju prvú guľovnicu? Zaspomínajte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3053 od michal
koľko si už tým meostarom nastrielal, ked je na trhu tak pol roka a už tvrdíš, že je skvelý?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3057 od Akela
Strelil som na spoločných 3 kusy čiernej, srnca, daniela. Má také parametre že sa dá ním zver aj pozorovať. Takže neslúži mi len na strieľanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3058 od Akela
Myslíš že skvelý by bol vtedy ak by som ti napísal že som strelil 30 kusov vysokej? Neviem ako si to myslel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3061 od michal
myslel som to tak, že kvalitu preverí predovšetkým až čas, ide o to, aby bol super aj po dvoch rokoch...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3067 od cimbalik
Toto je len úvaha a nie kritika!
<br/>Slabým miestom Meopt bola povrchová úprava. Už po krátkom používaní bol lak tak opotrebovaný a doslova opadaný, ako na iných puškohľadoch tejto triedy po niekoľkoročnom používaní. Podľa mojich informácií rada Meostar len toto vyriešila a ostatné ostalo ako v rade 3000 a 3100. Je mi jasné, že teraz na to ešte nevieš odpovedať, ale zaujímavé bude sledovať, ako sa im to podarilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3072 od Akela
Suhlasim. Povrchova uprava bola slaba. Tento povrch vyzera uplne inak, dufam ze vydrzi. Aj ked pri puskohlade je pre mna rozhodujuca kvalita vnutornych zariadeni a skla. Michal, po dnesku pripocitaj dva diviaky. Bol som na hostovacke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3074 od LEON
Meostar má tubus z hliníku a povrch není lakován ale upraven černou anodizací to je ůprava hliníku jaká se používa na hliník na střechy a na střechách to drží

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3106 od Planovsky
Zlatá stredná cesta, kvalita za rozumnú cenu &quot;MEOPTA&quot; hovorí sa, že od Meopty vyššie.
<br/>Montáže, železné, premostené hranoly. Výrobcovia ČZ UB, Kozap?, ERA super, Ernst Appel a tak ďalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3143 od ivbe
Aha, 222 sme uz vycerpali??? Asi ano.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3144 od Foldes
Ja mám 5,6x52R niekedy vykazuje slabú ucinnost na zver .Tieto malé kalibre sa hodia skor ako druhá gulovnica na skodnú a maximálne srnciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3146 od cimbalik
Súhlasím bez výhrad!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3152 od Akela
Aj ja súhlasím. Popri tom napr. 223 sa mi javila &quot;oveľa&quot; silnejšia i keď je laborovaná ľahšou strelou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 331 návštevníkov a žiadni členovia on-line