Strelivo

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8865 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Poľuješ s týmto kalibrom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8872 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
poloval som-1 rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8920 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Ako sa Ti páčil? Napíš niečo bližšie. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8932 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
Moj pripad s 25-06 bol klasicky v tom ze som sa sanazil zdvihnut rychlost a samozrejme balisticky vykon .243WIN., kedze v tejto razi (.243)som mohol strielat len 100graionovu strelu rozhodol som sa skusit nieco vacsie.
<br/>25-06 rozmerove pada medzi 6 a 6.5mm, a umoznuje pouzitie 120grainovej strely. Ako sa mi paci?--na tvoje potreby by bola vynikajuca na skodnu a srnciu zver. Na pouzitie tejto raze pre lov tazsej zveri je to trochu otazkove. Strela je pomerne dost rychla, presna avsak lahka pri com ma tendencie sa rotriesknut pri dopade na terc.
<br/>Hoci nabojnica je o niekolko milimetrov dlhsia nez nabojnica na 6.5x57, nevidel som v porovnani tychto dvoch kalibrov nic , kde by 25-06 mala nieco nad 6.5x57, dokonca som bol vzdy viacej spokojny s 6.5x57. Pri pouziti tychto kalibrov by som sa snazil poradit (ak su moznosti) zohnat naboje so strelou Nosler Partition, alebo pod.
<br/>
<br/>Ak planujes lovit ciernu a hlavne vysoku zver nedoporucoval by som tento kaliber. Podla mna je to trochu &quot;lahke&quot;!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8934 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Vďaka za obšírny komentár - to som chcel počuť. Čo používaš na čiernu a vysokú teraz?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8943 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
Bohuzial ti nemozem dat jednoduchu odpoved. Vlastnim viacere zbrane, v poslednych niekolko rokov pouzivam vo vacsine 7mm raze.(7x57, 7x61, 7x72,7mmRemMag.) Dopada to tak jak je to napisane. Uz dlhu dobu som hladal nieco co bi bolo vykonove medzi 7x57 a 7mmRemMag. Myslim ze konecne som nasiel &quot;moju&quot; raz a v tomto pripade je to 7x61 Sharpe &amp; Hart.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8986 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Strelivo
Akela,
<br/>
<br/>ja sice tiez nemam skusenost s EVO (11,9g) ale kamos si ich pochvaloval. Teraz v nedelu strelil cca. 100 kg diviaka na 70m. Projektil nasiel na druhej strane pod kozou...aj mi ho ukazal (pekny hribik)...diviak odbehol od nastrelu 60-70m. Tiez ma 308 WIN. Krabicka u Frana v sklade stala 1280 Sk...tolko ti k tomu viem povedat.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8988 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Ak to bolo na 70m a diviak mal 100 kg - uvítal by som, ak by ho prestrelilo. Tak to mám rád. Na výstrelnej strane zver väčšinou silno farbí. Preto som začal používať v Norme Oryx do 7x57. Prestrelím diviaka na 100m hocikedy a aj keď zrejme strela neodovzdá všetku energiu - zver ďaleko neodchádza.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8992 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Strelivo
v tomto mas pravdu...ta vystrelna rana je dost podstatna ak neostane na fleku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9029 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Strelivo
NO 7x61 SH musim s tebou suhlasit vynikajuci a aj dokonca dobre vyzera len tak polozeny na stole....len u nas to ma jeden hacik a to ten ze je doslova tazke a neekonomicke ho na slovensku vlastnit. Napis konkretnejsie s akou laboraciou - rychlsoti + vahy ho pouzivas a co s nim lovis a ako sa sprava na rozne vzdialenosti. zaujimalo by ma to dost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9031 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
7x61 prakticky zanikla v o vseobecnom pouziti hlavne v USA, z dovodu ze Remington nasadil do verejnosti 7mmRemMag, cim pochoval tuto vynikajucu raz. Ak tomu dobre rozumiem, tento kaliber sa este sem tam objavi hlavne v Kanade a samozreme v Skandinavii. Osobne som sa dostal k 7x61 len nahodou (hlavne stastnou), Zbran bola vyrobena na objednavku -zaver=Sako, hlaven= Hart, 28 Inch, pazba McMillan. Kamosovi (zbraniar) ju doniesol laik, ktory to zdedil po otcovi, dokonca NEVYSTRELENE, ani jeden nemali sainu co maju v rukach! Kamos sa toho chcel rychlo zbavit tak to dovliekol ku mne len za to ze mam v oblube 7micky. Ostatok su dejiny, pretoze som to na mieste zhrabol (vcitane cca200 nabojov --za babku.). Potom som na to nahodil optiku Swarowski 3x9.
<br/>
<br/>Ked sa nad tym pozastavim PRAZNA nabojnica sa pohybuje okol 2-3 USD,a dokonca sa tazko zhana,tak ti verim ze tento druh streliva musi byt hlavne v europe neokonomicky. Co sa tyka toho ze to je tazke--nie som si isty ze na tom sa dohovorime!
<br/>
<br/>Vynikajuci vykon---hoci je nabojnica len o 2-3mm karatsia preukazuje sa tu bohovsky rozdiel hlavne v spiatocnom naraze. Presnost je 1-.5cm/100m.
<br/>Naboje: Strela:139 grain Hornady
<br/> Prach : IMR 4350 64.0 grains
<br/> Zpalka Win. LR
<br/> Energia:ft/lb=2987(neodmerana)
<br/> Rychlost:3257 ft/s. ( mozno na len malicku pripomienku---mam chrono a tato rychlost je overena!;)
<br/>
<br/> Do teraz som s tym strelil 3 kusy Jelena Virginskeho-(na preklad sa tu jedna o u vas znamejsieho Parasrnca Bielochvosteho {alebo nieco pod}). Kus dospelej zvery sa pohybuje okolo 75-100kg. Najblizsi bol cca 30m, najdlhsia strela cca 150m. 30m strela bola umiestnena na krk--tu sa nemusime o vykone bavit. 150m bola strela umiestnena ha komoru -kus urobil jeden krok.
<br/>Nadlej som stym strelil medveda cierneho---cca 130+/- kg. Dostreloval som ho po kamosovi ktory pouzil 25-06 bezuspesne, rana padla na lopatku, takze vystrel bol max.5c--nie naozaj az tak spatny v tejto situacii.
<br/>Lyska seda nebola tiez az tak velmi znicena , mozno 3cm vystrel.
<br/>
<br/>Momentalne sa nemozem dockat na vyskusanie strely 160gr. Nabil som Nosler Partition, Nosler Ballistic Tip, Sierra Spitzer BT, Speer Grand Slam a Winch. FailSafe. Az sa jedna z nich preukaze presnostou budem v raji.:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9350 od maruk
Odpoveď od maruk na tému Strelivo
pani,ake mate skusenosti so strelou RWS Kegelspitz v kal. 308?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9366 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
RWS KS je to trosku meksia strela. iba jeden krat sa mi stalo ze nebol priestrel. inac je ok.
<br/>poznam dost polovnikov co presli na KS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9462 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému Strelivo
Aky je rozdiel medzi HIRTENBERGER Nosler Partition a FEDERAL Nosler Partition?Ja strielam s RWS Tug 11,7g-30 06,zatial velka spokojnost a aj medzi kamaratmi z PZ.Poslednu dobu som pocul samu chvalu na Nosler partition,pomer cena-kvalita.RWS na forume Zbrane.polovnictvo-mn.sk dost hania za to,ze ich kvalita je az moc nadhodena a o cene sa ani nebavme.Chcel by som vyskusat nieco nove a ako som sa docital,tak ten Nosler Partition je tiez dvojjadrove strelivo.A co ta NORMA VULKAN?Je to tiez podobna dvojjadrova strela?Torpedo?Diky za radu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9471 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Strelivo
doktor tysi snad vsade. Nosler je vyrobca striel ale uz presiel aj na vyrobu kompletneho vlastneho streliva tak ako to pred rokmi spravil hornady. takze jeho strely su nabijane do nabojnic roznych vyrobcov aj je to vlastne to iste. rozdiel moze robit len cena celkoveho vyberu podla municky ktora ho osadzuje. cize norma pretoze je &quot;norma&quot; moze mat tieto naboje drahsie ako napr. hirtenberg.
<br/>nosler je podla mojich skusenosti jedno z najoptimalnejsich rieseni pre akukolvek raz skoda ze jeho konstrukcia neumoznuje byt aj v napr. 5,6mm strelach. Je super v kazdej vzialenosti- pretoze aj na blizko alebo na daleko napr. 300 mas zarucenu ranivost a priebojnost co napr SB strizna hrana nedokaze ani tak a ani tak. prva 1/2 je makka a druha isti za vsetkych okolnosti bez rozpadu vdaka uzamknutemu jadru priebojnost aj v silnom ramennom klbe(ak uvazujeme s prislusnym kal. na prisl. zver). a je podla mna aj setrnejsia k hlavni s rovnakym vysledkom ako napr. gram slamy co maju spodok homogenny. keby mal este partition boat tail je to strela ktorej podla mna absolutne nie je co vytknut. Vulkan: dobra strela ale podla mna dost makka do rychlych a silnych razi hodilo by sa jej bondovanie. a aj ked ju rozpilis vypadne ti jadro ako z orieska a tu by som ti chcel navrhnut o co sa zaujimam teraz najintenzivnejsie - hornady interbond - vynikajuci BC co je u loveckych striel dost podstatne. vzdy budu mat horsi bc ako tercove. a bude mat na 100% lepsiu presnost ako napr. oryx ktory ma rovnaku filozofiu ale.....deformacia bude optimalna a jadro bude drzat s plastom sz kazdych okolnosti. No len ta cena ta moze ovplyvnit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9472 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Strelivo
inak ak uz chces vediet nejaky rozdiel v 3006 s noslerom v rovnakej vahe medzi hirt. a napr. federal, tak ten druhy ich laboruje nadupanejsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9631 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
otazocka - neviete nahodou ake najtazsie strelivo sa da zohnat do rem 223 ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9636 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
.22 &gt;.224 cal=== Hornady A-MAX (105 Grain)l

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9637 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Strelivo
Štefan 49: A-Max 105Gr - a nehovoríš náhodou o 243-ke?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9638 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
Nie, hovorim o .22/.224 cal! Re: www.gamaliel.com, www.shootingsupplies.com. Uvedene ako "nove" strely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 683 návštevníkov a žiadni členovia on-line