Strelivo

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7610 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Janko poviem ti co ti povie cimbalik. Lepsia puska v pohone ako marlin neexistuje a kaliber 30-30win je uplne v pohode. Klasiku tak rychlo neprebijes ako toto. Ja som to kupil lebo som lavak a tu je to jedno ked je paka od spodu. A druha vec, hrozne sa mi ta zbran paci ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7611 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Strelivo
Johny to mas pravdu je to aj otazka vkusu.
<br/>A este by ma zaujimalo ak to vies v akych gramazach laboruje svoje strelivo firma Hornady existuje nieco podobne ako 14.g Sakko do 308W do pohonu je to asi najlepsie co moze byt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7612 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
www.hornady.com/shop/ [/] pozri si toto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7619 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Strelivo
Pozeral som si tu stranku a nasiel som tam, do kalibra 30 30W laboruju strelivo ak som to dobre prepocital tak s max. hmotnostou 11,2g do otvoreneho priestoru je to idealne ale do pohonu by sa hodilo nieco tazsie. Nevies o nejakej inej firme ktora laboruje strely s väcsou gramazou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7620 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Strelivo
Pozri si zbrane.polovnictvo-mn.sk/temy.php?tema=219[/]zbrane.polovnictvo-mn.sk/temy.php?tema=219 . Je to samostatná téma zameraná na Marlina. Potom sa spýtaj na konkrétne veci a ak budem vedieť, rád Ti odpoviem. 13 g strela by už bola pre tento kaliber neúnosne ťažká, už aj pre .308 Win. je to na hornej hranici únosnosti, pravdepodobne preto ju prestala vyrábať aj Norma, hoci ja som bol s ňou spokojný pri streľbe na diviaky na blízko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7621 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Strelivo
Ako si, prosím Ťa dopadol v Tormente. &quot;Poľovníček&quot; sa sťažoval, že sa tam nejde dovolať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7635 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Strelivo
Cimbalik. Pozeral som si to forum na ktore si ma odkazal ale pravdu povediac niesom o nic mudrejsi ako predtym.Spominaju tam iba rozdiely medzi kalibrami 444Marlin a 45-70gov vsetko nastudovane cisla z katalogov a brozur vyrobcov ale mne tam chyba viac tych praktickych skusenosti porovnanie ucinkov konkretne pri love urcitych druhov zveri, dalej porovnanie strelby na rozdielnu vzdialenost.
<br/>Johny spominal ze aj ty vlastnis Marlina neviem sice v akom kalibri bol by som rad keby si sa podelil so svojimi praktickymi skusenostami ktore mi na tom fore dost chybali.
<br/>A este ta prosim o jednu vec tie spominane kalibre 444Marlin a 45-70Gov su uvadzane v palcovych mierach a vies tak ich preloz do metrickych mier. Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7642 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Strelivo
Ja mám .30-30 Win, kde je priemer strely 7,85 mm a dåžka nábojnice 51,79mm. Odstránil som z nej mechanické mieridlá a osadil som na ňu kolimátor Docter Sight II. Nastrelil som ju na 80 m. Strelivo som vyskúšal 9,7 g PMC, Federal, Winchester Silvertip a 11 g Remington a Winchester Silvertip. Zatiaľ sa mi najviac pozdáva to posledne menované, ktoré v súčasnosti aj používam. Doteraz som z mojej .30-30 Win. s rôznym strelivom strelil 2 líšky - v ohni, 2 ks jelenej (šmolka a jelienča), oba pri dohľadávke, oba zostali v ohni. Z 18 diviakov, všetko v pohone a pri dohľadávkach, lebo túto puštičku používam len špeciálne na tento účel, boli výsledky nasledovné: diviačatá - 5 ks ostalo v ohni, 1 kus odbehol do 50m
<br/>lanštiaky - 3 kusy v ohni
<br/>diviačice - do 100 kg 1 ks v ohni a 1 kus odbehol do 50 m a nad 100 kg 2 kusy v ohni
<br/>diviaky - do 100 kg 1 ks v ohni, 2 ks odbehli do 50 m a 1 ks nad 50 m a nad 100 kg 1 ks v ohni.
<br/>Za celý čas používania som postrieľal a nedohľadal 1 ks prasa a 1 ks kanec nad 100 kg.
<br/>.444 Marlin má priemer strely 10,92mm a dåžku nábojnice 56,51mm; .45-70 Government má priemer strely 11,63mm a dåžku nábojnice 53,47mm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7651 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Ak si chcete pozrieť zaujímavú stránku a nechce sa Vám hľadať výrobcov zbraní a streliva, tak tu: www.waffen-reuel-co.de/Produkte_innen.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7653 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Strelivo
Cimbalik. Ja som, teraz uz neviem presne v ktorej literature cital ze 30 30W ma v metrickych mierach nasledovne hodnoty 7,62*51R tak teraz neviem ktore udaje su presne tie co si napisal ty alebo moje ale je v tom iba mali rozdiel.
<br/>Skusal si a tym Marlinom strielat aj na väcsie vzdialenosti napr. 80-120m alebo ho pouzivas iba na spolocne polovacky lebo ja by som ho chcel vyuzit aj pri posliedke nakolko je to relativne lahka obratna puska aj dlzka sa takmer zhoduje z dlzkou gulobroku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7683 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Strelivo
Ano, zaokrúhlene je to tak. .308 Win. sa tiež v metrických mierach uvádza ako 7,62x51, ale v prepočte je skutočná dåžka jej nábojnice 51,18 mm a priemer strely 7,82 mm. .30-30 Win. je priemer strely .309 a v metrickom vyjadrení je to ako som to uviedol. Pre bežného poľovníka však tieto miery nie sú dôležité, preto oba kalibre sa uvádzajú zhodne ako 7,62x51.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7684 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Strelivo
Ako som uviedol, používam ju len do pohonov a na dohľadávky. Na individuálny spôsob poľovačky používam 6,5x55SE.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7691 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Strelivo
Cimbalik dakujem velmi pekne za interpretaciu tvojich skusenosti a pozatkov este raz dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 dňami #8752 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
Má niekto praktické lovecké skúsenosti so strelivom GECO - Teilmantel /poloplášť/, v kalibri 7x57, 7x57R, 10,7g/165grain? Vďaka za prípadné ohlasy a postrehy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 dňami #8757 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Strelivo
BASKY-používal som strelivo od f. GECO, poloplášť bez str. hrany, žiaľ nie v tom kalibre čo si požadoval info. ale v kalibre 8 x 57 IRS,12,7 gr. Po jeho spotrebovaní som však ostal pri tejto gramáži /12,7 gr. / ale používam strelivo od f. NORMA, strela Alaska, taktiež poloplášť bez str. hrany. Aspoň toľko info pre Teba. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 dňom #8765 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
mirek, diky za ohlas. ;) Ale odhliadnuc od toho ze osmička je osmička... - aké účinky tohto streliva si pozoroval počas jeho používania pri praktickom love oproti napr. S&amp;B? Čo na to diviaky, srnčia, poprípade vysoká? /či boli väčšinou priestrely, do akých vzdialeností, resp. hmotností zveri; ak sa našla strela ako bola zdeformovaná, či sa netrieštila, ako ďaleko odbiehala zver pri akých zásahoch a pod.../ - proste prax.
<br/>Používaš vo svojej zbrani podľa účelu viac typov a druhov striel súčasne, alebo keď prejdeš na iný typ, tak bezozbytku a používaš už len jeden aktuálny typ strely?
<br/>Ja patrím skôr k tým prvým, no to so sebou prináša problémy v presnosti strelby v závislosti od trvalejšieho nastrelenia zbrane,zameriavacieho ďalekohľadu a práve použitého streliva /bez zmeny nastrelenia - príklad: mám nabitý ľahší celoplášť na líšku na ktorý mám aj puškohľad nastrelený a zrazu mi vyjde diviak okolo 130-150kg, na ktorého použiť takúto strelu by bol hazard, ale ktorého som sa rozhodol uloviť napr. kvôli životnej trofeji, tak nabijem proste ťažký poloplášť../ Čo sa týka uvedeného GECA, mám na strelnici overené, že pri ňom nastrelenie v porovnaní s mnou prednostne používanou strelou iného typu-účelu meniť nemusím. Stredné zásahy skupín troch rán oboch druhov striel sa od seba líšili stranovo cca do 3,5-4 cm, takže som bol spokojný /-na rozdiel od výsledku iných testovaných druhov a typov striel hoci aj od jedného výrobcu/ takže som sa rozhodol práve preň, len by som ešte chcel povyzvedať terminálnu balistiku, ranivosť a pod.. Teilmantela v okruhu aspoň podobných ráží..
<br/>:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 22 hodinami #8772 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Strelivo
Basky napriek tomu, že sme už debatovali odpoviem na Tvoje otázky. Zo strelivom GECO som ulovil len diviaky, ostatnú zver teda srnčiu a jeleniu som neulovil. Dostal som 40 ks tohoto streliva pri kúpe zbrane guľ. dvojáka v roku 1997 v rakúsku. Spotreboval som ho pomerne rýchlo, aj preto, že som skúšal streľbu z dvojáka ako cez voľné mieridlá tak aj cez puškohľad. Používal som ho len dve sezóny.
<br/> K samotnej strele by som uviedol, že diviaky do 100 kg / v četne tejto váhy / po zásahu na rebrá / oblasť pečene / boli prestrelené, teda strelu som nenašiel. Zver po zásahu však ešte odbehla pár metrov, podľa toho či som strelil na diviaka na behu alebo pri psovi v tŕňoch. Strelil som však aj 220 kg diviaka na spoločnej poľovačke na vzdialenosť asi 40 m. Tiež zásah ako som popisoval. Vzhľadom k tomu, že som na toho diviaka strelil v strmom teréne diviak sa kotúľaľ dolu svahom asi 40 m a tam som videl ako zhasol. Koľko by bol odbehol v rovnom teréne povedať neviem. Pri vyvrhovaní som zistil priestrel len v oblasti vniknutia strely do tela, rozbitie vnútorných orgánov, strela sa deformovala do tzv. hríbu a neprestrelila druhú stranu tela. K priestrelu nedošlo. Strela - plášť sa neoddelil od jadra. V roku 1998 som taktiež ulovil na spoločnej poľovačke veľkého 270 kg diviaka, taktiež ešte strelivom GECO. Diviaka som ulovil taktiež na spoločnej poľovačke v pohone. Diviaka držali psy na mieste, strelil som ho na krátku vzdialenosť na krk. Strelu som nenašiel.Toľko môj postreh a skúsenosť. ;)
<br/> Tú kombináciu strelba ľahším a v zápetí strelba ťažším strelivom / gramážou / a jeho sústrel som neskúšal. Taktiež túto kombináciu nepoužívam v poľovníckej praxi. Pušku, keď mám nastrelenú na jednu gramáž nestrieľam inou gramážou napr. ako uvádzaš napr. na líšku alebo srnčiu. Dobrá informácia aj premňa zrejme to v budúcnosti vyskúšam. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8812 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Zaujíma ma nová strela RWS EVO do 308WIN. Momentálne používam RWS TIG. Máte niekto s EVO skúsenosti v 308? Pravdepodobne na EVO presedlám. Chcelo by to nejaké skúsenosti z výkonu v poli. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8857 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Ešte by ma zaujímalo či vlastní niekto guľu kal. 25-06? Ak áno, rád by som s ním podebatoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8863 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
25-06--- v com mas zaujem?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 659 návštevníkov a žiadni členovia on-line