Strelivo

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10627 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
TUG je strela s dvojitym jadrom!! a to je rozdiel. porovnaj strely s podobnou konstrukciou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10636 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému Strelivo
Napisal si,ze nevidis rozdiel medzi tymi dvomi strelami,tak som si dovolil napisat poznatok z vlastnej praxe.Viem,ze je dvojjadrovy-ved s nim polujem,S tou cenou mas pravdu,asi su moc predrazene oproti inym vyrobcom a ako som sa docital na fore Zbrane.pol-mn nie su az take jedinecne ako sa zda.Lovu a lesu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10648 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Nerozumiem celkom obhajovaniu S&B,ktore sa tu a aj inde sporadicky vyskytuje...Co okrem ceny(a ani ta uz nie az tak zaujimava) je povsimnutiahodne na ich nabojoch,so strelami ich vlastnej,povodnej konstrukcie?:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10649 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
lovec_1 - Ja neobhajujem S&B a RWS, ani netvrdim ze su dobre.
<br/>Ty rozoznas, ktory kus bol cim streleny??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10650 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Strelivo
Nepolujem dlho,no daco som uz trafil.Tato poluje uz dlho a stale pouziva S&amp;B.Teraz pouzivame 11,2g strizna hrana,Ale skusame aj 11,35 sirra.ZAtiar sme nemali problem,az na to ze pri danielovi lopararovi mi raz nevystrelil.Nevadi.Asi mi nebol este sudeny.:] ZAklad je dobre sa trafit;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10651 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Strelivo
Pri vyvrhovaní a rozoberaní diviny som našiel cca 30 projektilov, všetko SB rôznych gramáži a väčšinou 7 mm. Krásny hríbik, ako z prezentačného katalógu, bol len jeden!!! Bola to 9 g strela 7*64 ( lanštiak, strelený šikmo cez zadnú komoru, medzi rebrá, na 90 m, z nástrelu odišiel asi 70 krokov ). Z ostatných nálezov to bol len vyzlečený plášť a väčšinou väčšie, menšie kúsky plášťa. Tradícia používania SB streliva u nás obrovská a ešte asi dlho bude, hlavne z dôvodu ceny, dostupnosti v každej poľovníckej predajni a nevôli ľudí k zmenám a inováciam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10663 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Strelivo
Úplne s Tebou súhlasím! Je to podobné aj s optikou. Ale, ako sa vraví, Komu niet rady, tomu niet pomoci!!! .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10665 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Prejdite s Tatom na Prvi Partizan. Je ešte lacnejší ako SB a tiež je super!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10669 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Strelivo
Idem si kupit 308Win.,tak poradte ake strelivo je najlepsie?Ake gramaze?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10672 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Strelivo
nugy: najlepšie strelivo je to, ktoré ti najlepšie vyhovuje.:)
<br/>To čo niekomu vyhovuje z tvojej pušky nemusí vôbec lietať slušne-t.j. treba vyskúšať.
<br/>Ja preferujem 9,7g (niekto je však spokojný s 13g ) a je to vec názoru prípadne skúsenosti. Myslím že každá dvojjaderná strela je dobrá. Prípadne strela s prilepeným jadrom k pláštu (Interbond, Accubond.....)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10673 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Vazne si myslis,ze to,ci sa da rozoznat na zveri,akou municiou bola strelena,je ten spravny faktor na jej obhajobu,prip. kriterium na jej vyber?
<br/>Velka vacsina pouziva S&amp;B z viacerych dovodov,ako uz bolo spomenute: cena a nedovera k nepoznanemu.
<br/>Ja len nechapem,preco sa obvykle ti,co pouzivaju S&amp;B (a je jedno ci musia,alebo chcu)stale snazia obhajovat nieco,co je jednoducho archaizmus.
<br/>S&amp;B urobil rozumnu vec,ked zacal nakupovat a osadzovat strely od inych vyrobcov,inak by na zahranicnych thoch skoncil.V dobe striel dvojjadrovej konstrukcie,alebo striel kde je jadro chemicky a mechanicky spojene s plastom,posobia povodne konstrukcie z Vlasimi ako relikt minulosti.
<br/>Ze kvalita a presnost laboracii nie je z tych najlepsich,to ani spominat netreba, je to dan za pomerne nizku cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10675 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
lovec_1 - Takto to skusim: Cim strielas a kolko kusov rocne strielas? na streleckych pretekoch si ako na tom ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10684 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Všetko je aj o tom, čo je ešte pre úspešnú poľovačku postačujúce a čo je už výmysel kôli zvýšeniu predaja. Praktický poľovník používajúci 20 - 30 rokov strelivo SB má vlastné skúsenosti a nepotrebuje stireľať do hovädzieho stehna aby zistil ako sa nový druh strely rozkladá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10689 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Strielam s .30-06 Springfield.Vysoka 6-7 ks rocne,diviak v zavislosti od revirov 35-45ks (vynimocne aj viac),srncie 1-2ks.Strelivo s vlastnej dielne podla druhu zveri,na ktoru chcem polovat,momentalne pripravene Hornady SpirePoint 12,3g.Neskor na spolocne osvedceny Hornady Interlock RN 14,3g.Medzitym viacero rozlicnych striel a laboracii (Barnes TSX,Nosler Ballistic Silvertip CT,Lapua Mega,Norma Vulkan,Hornady SST,Nosler Accubond,Sierra....a ine).
<br/>
<br/>Strelecke preteky?Kedze na SK byvaju obvykle len malorazkove a o gulovych asi ziadnych neviem,tak obcas vycestujem do CR.Priblizne 5 minut od domu mam 300 metrovu strelnicu,stravim tam dost casu.Pokial ide o kombinovane pol.viacboje-Memorial SLamkovcov vo Zvolene,MSR v desatboji vo Zvolene,pol.parkur v Trnovci n/V,a parkurove preteky v CR.
<br/>Ak sa pytas na APSS,moja zbran je urcena na polovanie,toto by si ziadalo min.varmintovu hlaven.Pouvazujem,ked za cca. 2 roky dosluzi sucasna hlaven.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10691 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
lovec_1 - Mam to chapat tak, ze ked pouzivas tolko druhov striel tak kazdy raz ked ides na polovku nastrelujes pusku ??? alebo mi chces povedat ze vsetky tie strely idu rovnako ??? Ked nie, tak potom musis mat inteligentnu optiku, alebo dlabes na presne zasahy??
<br/>Tych kusov som myslel v reviri a nie paperove na strelnici. Dajme tomu ze tie kusy su realne, to te este bavi polovat ?
<br/>A este mi skus povedat, kolko mas rokov a ktore strelivo je naj.
<br/>Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10692 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
Este nieco: Uz mas titul diviaciara?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10693 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
Lovec_1 - mohol by si dat do galerie foto ulovkov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10694 od leica
Odpoveď od leica na tému Strelivo
Ja áno... ten strelený so SB ešte behá....:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10696 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Samozrejme,ze nastrelujem pusku,synak,vari si si myslel nieco ine???:liar: To je tak prekvapujuce?Alebo patris do skupiny polovnikov,co kupia raz za 5 rokov dve skatule nabojov,a ich flinta ma rovnaky nastrel v zime v lete,a nastrelovat potrebuju len chuji z mesta? O presnych zasahoch sa mozeme bavit-prid na strelnicu ku mne,ked urobis taky rozptyl na 150 metrov,ako ja na 300 metrov,budeme sa moct dalej o niecom rozpravat,plati?
<br/>
<br/>Co sa tyka kusov-ak ta este netrklo,ja som platiaci polovnik.Priblizne 70% diviakov ulovim na spolocnych.O ostatnom nema zmysel hovorit.
<br/>
<br/>Ktore strelivo je naj? Chces ma rozosmiat?Predsa to,ktore je vyladene presne pre moju pusku.Ako som uz pisal,nie som odkazany na lokalne obchody-postavim si naboj presne na ucel,aky potrebujem.
<br/>
<br/>Mas este nejake otazky?Napr. ci je lepsia 7x64 ako .30-06?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10697 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
Ja som si este pusku v zivote nenastreloval:-o:-o
<br/>Ako si vedel ze patrim k tym co kupuju naboje raz za 5 rokov??? - ked si kupujem naboje tak si davam namiesat krabicku, lebo nepotrebujem z kazdeho kal. po 20ks.
<br/>Aky mas ten rozptyl na 300m???
<br/>Mas este nejake otazky?Napr. ci je lepsia 7x64 ako .30-06? - Je ?
<br/>Nemohol by si mi postavit naboj aj pre moju pusku? prosiiim.
<br/>ked ano tak potrebujem idealny naboj do: 223rem, 7x57R, 270win, 7mm rem. mag., 8x68S, a od zajtra do 9,3x62, polujem na kusy vaziace okolo 100kg.
<br/>
<br/>
<br/>Ja som zacinajuci polovnik tak si necham poradit.
<br/>Za odpovede a naboje ti vopred Dakujem.
<br/>
<br/>SYNAK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.187 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 264 návštevníkov a žiadni členovia on-line