Strelivo

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10717 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Strelivo
Neviete nahodou niekto orient. ceny pre jednotne strely do brokovnice - podkalibrove, alebo ako ich volaju...:D ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10730 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
Volaju ich Sabot -citaj seyboooo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10731 od eso
Odpoveď od eso na tému Strelivo
Pozri na www.sauvestre.com
<br/>Cena je tuším okolo 80-90Sk za kus v cal. 12

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10742 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Doporucujem ti precitat zakon o zbraniach a strelive,potom mozem s tebou pokracovat v debate synak.Ak by si nevedel,co mam na mysli,pokojne sa spytaj...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10744 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
pokojne sa pytam ????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10748 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Povedz,kde si ty robil,u koho zbrojak?:liar: Co ti hovori napr. toto:
<br/>&quot;prebíjané strelivo - laborované strelivo pre vlastnú
<br/>potrebu
na športové alebo poľovné účely za
<br/>použitia príslušnej technológie, pri ktorom sa
<br/>používajú nové alebo už použité komponenty
&quot;
<br/>
<br/>Zakon o zbraniach a strelive,§2,pismeno d,ods.1. Uz tusis?
<br/>
<br/>Pozri,dalsia debata tazko niekam povedie takymto stylom.To,ze sa tu ohanas tym,kolko zeleza mas naskladaneho doma v skrini,mozno ohuruje kamosov v pri pive,rozhodne nie mna.Ide skor o to,ci aspon niektoru z nich ovladas do tek miery,ze aj vysledok v terci,alebo na zveri stoji po kazdej jednej rane za to? Co planujes po 9,3x62 na tie stokilove kusy? Ze vraj sa vracia do obluby .416 Rigby...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10750 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
:D:D:D BUDE ASI TREBA ZAS ZMENIT MENO, SYNAK!!!!!:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10751 od leica
Odpoveď od leica na tému Strelivo
Je možne si s tebou pohovoriť aj telefonicky, resp. osobne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10752 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
Lovec - vsimol som si, ze pouzivas slova takmer 100% ako stefan49., nekopirujes nahodou jeho vedomosti??
<br/>
<br/>Pozri, inak ja som s tebov nemal v plane debatovat, ja nie som expert od streliva. Chcel som len vediet, ci poznaju polovnici rozdiel na zveri strelenej S&amp;B a RWS.
<br/>Ty si sa toho chytil, ale v podstate si my neodpovedal, len si ma zacal presviedcat o tom, ze tvoje naboje su naj. To ma vobec nezaujma ktore su naj a ktore na h....o.
<br/>
<br/>Povedz mi ako reaguje diviak po zasahu 30 06 S&amp;B a tvojim vyrobkom s rovnakou energiou, vahou a podobnou konstukciou strely.
<br/>
<br/>Neviem na co tu vsetkych presviecas o tom ze S&amp;B je zle.
<br/>
<br/>Tym zakonom sa moc neohanaj , neverim, ze si ani jednemu kamosovy nikdy v zivote nedal tvoj naboj na skusku.
<br/>
<br/>Ty 9.3 nepotrebujes, lebo svoju 30 06 naladujes plnu prachom a energicky to je este silnejsie ako moja 9.3

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10753 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Prepac,asi si si ma s niekym pomylil...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10754 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Samozrejme,napis mi na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ,tam sa mozeme dohodnut.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10755 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Ehm,bez urazky-kopirovat stefana49?To nemozes mysliet vazne....
<br/>
<br/> Co sa tyka nabojov-moje su urcite najlepsie pre moju pusku,lebo su pre nu postavene-o tom nie je co debatovat...
<br/>
<br/> Chces vediet rozdiel-spociatku som aj ja pouzival 11,7g HPC od S&amp;B.S tych niekolko desiatok diviakov nim ulovenych ani jeden nepadol v ohni,a kazdy jeden mal znacne poskodene maso v oblasti vstrelu.V oblasti vystrelu ani velmi nie-pretoze priestrely sa jednoducho nekonali-nablizko sa gula rozpadla,a ak to bolo dalej,tak uz nemala energiu,a navyse sa takmer nedeformovala-typicky problem starych striel od S&amp;B-konstantna hrubka plasta strely s prilis tvrdeho materialu.To vsetko mozes mat za skvelu cenu v kazdom obchode so strelivom.Ano,diviaci padali,ale moje predstavy sa od tohto dost zasadne lisia.
<br/> S mojim nabojom? 14,3g poloplast toho diviaka v 90% pripadov prestreli,pricom straty na mase su neporovnatelne,a to je dost dolezita vec.Nehovoriac o tom,ze ak na spolocnej strelim v behu nie na komoru,ale na lopatku,tak ten kus rozhodne neprejde aj 100 a viac metrov,ako v pripade ceskeho streliva.Skor to bude vacsinou do 10,mozno 15 metrov,aj to uz je velky a vitalny (+150kg) kus.
<br/>
<br/>Nepresviedcam ze S&amp;B je zly-s novymi strelami od Hornadyho.Sierry a Barnesa je to pouzitelne.Vyslovene zle su ich povodne strely SP,SPCE,HPC.
<br/>
<br/>Zakon je na to,aby sa dodrziaval-co si domyslas ty,je len a len tvoj problem.
<br/>
<br/>9,3x62 a .30-06 nie su vhodne na porovnavanie,aj napriek takmer zhodnej dlzke nabojnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10761 od michal
Odpoveď od michal na tému Strelivo
Povedz,kde si ty robil,u koho zbrojak? Co ti hovori napr. toto:
<br/>&quot;prebíjané strelivo - laborované strelivo pre vlastnú
<br/>potrebu na športové alebo poľovné účely za
<br/>použitia príslušnej technológie, pri ktorom sa
<br/>používajú nové alebo už použité komponenty &quot;
<br/>
<br/>Co tým chcel básnik povedat?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10764 od eso
Odpoveď od eso na tému Strelivo
Páni, keď PID začínala, tak tu boli zväčša pekné konštruktívne debaty poľovníkov, nepoľovníkov, priateľov prírody. Postupne, čo je čitateľné v každej téme sa tu stretávajú a odbavujú ješitní špičkoví odborníci z oblasti strelectva, poľovníctva atď.
<br/>Skúste sa nenavážať jeden do druhého, niekedy možno stačí to čo človek napíše si ešte raz prečítať a vymažete to - verte aj ja som to párkrát takto urobil. Pomáličky to tu vyzerá ako debaty na fórumoch ochranárov, psíčkarov a pod.
<br/>Má to zmysel, stále sa len doťahovať o trošku fazule?
<br/>Keď čítam príspevky niektorých odborníkov - klobúk dolu, toľko skúseností, že mi to pripadá, akoby na slovensku lovili iba piati poľovníci - lebo toľko zveri čo už ulovili za tých pár rokov, to je fakt super - a tie skúsenosti, no sláva ešte že existujete, bez vás by poľovníctvo ani nefungovalo.
<br/>Skúsme to vrátiť do normálu a baviť sa o kontrétnych problémoch, skúsenostiach, poľovníctve, ochrane prírody, strelectvu - ale bez osobných invektív. Myslím, že takýto bol zámer ľudí, ktorí túto databázu vytvorili.
<br/>Ja len takto skromne!
<br/>:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10768 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Basnik tym odpovedal na toto:
<br/>
<br/>Citujem texeda: &quot;Nemohol by si mi postavit naboj aj pre moju pusku? prosiiim.&quot;
<br/>
<br/>
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10769 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
Lovec_1 - odpovedal si mi ale nie konkretne na to co som sa pytal. Skus este raz
<br/>
<br/>Povedz mi ako reaguje diviak po zasahu 30 06 S&amp;B a tvojim vyrobkom s rovnakou energiou, vahou a podobnou konstukciou strely?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10770 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Skúsme to vrátiť do normálu a baviť sa o kontrétnych problémoch, skúsenostiach, poľovníctve, ochrane prírody, strelectvu - ale bez osobných invektív.
<br/>
<br/>Tvoje slova su sice dobre myslene,lenze treba uvazit,ze existuju aj ludia,u ktorych je objem nadobudnutych skusenosti z urcitej specifickej oblasti podstatne vacsi ako u inych.A tak v pripade pololaickych otazok typu &quot;co je lepsie S&amp;B alebo napr. RWS&quot; alebo &quot;rozoznas tu a tu strelu&quot; to moze vyustit v ostrejsiu diskusiu.Slovo &quot;synak&quot; nie je invektiva,skor ma zlahcit pohlad na vec.
<br/>
<br/>Vies,v tej teme sa spaja viacero veci,ale vsetko na konci vyusti do jednej otazky: Kolko to stoji? A tu je kamen urazu,nie je myslitelne po ziadnej stranke niekomu vytykat,ze si nemoze dovolit kupit skatulu RWS EVO,alebo Federal Premium.Lenze na opacnom konci spektra lezi otazka,co moze pre revir v globale urobit clovek,pre ktoreho je uz takato vec problemom?
<br/>Po tychto riadkoch samozrejme ocakavam vseobecne odsudenie,ale uz ked som to nacal,tak dokoncim...
<br/>Za tie roky(hlavne pocas minuleho rezimu)urobila ista cast polovnikov,ktori dnes mozno patria do socialne slabsej skupiny,obrovsky a nepopieratelny kus prace pre prirodu.Lenze sucasna doba posuva vykon prava polovnictva do velmi komercnej roviny.A to je pre skupinu ludi,ktorim polovnictvo(myslene lov zveri)tvori znacny prijem suroviny do mraznicky,dost velky a zrejme neriesitelny problem.Tym ich samozrejme nedavam do jedneho vreca.
<br/>......chcel som pokracovat,ale ako napisal eso-treba citat po sebe-a uz sa dost odklanam od temy.
<br/>Ak sa chce niekto o tom bez vzajomneho odsudzovania bavit,pri akceptovani logickych argumentov,a nevyhnutneho uznanania reality sucasnej doby-mozeme pokracovat v teme,kde sa to bude viac hodit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10771 od michal
Odpoveď od michal na tému Strelivo
Aha, a to akoze keby ze mu prebijes strelivo, tak porušíš zákon alebo ako to mam chapat?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10772 od michal
Odpoveď od michal na tému Strelivo
Pravdu mas, ale nie uplnu. Aj soc. slabsí moze pre revír byt prínosom. On totiz niekto musí aj makat a nie len cvakat. Takze moze byt ak sa po ludskej stránke nikto nevyvysuje a neuzurpuje si si polovníctvo len pre seba fajn spoluzitie. To co nemá ulietaný podnikatel cas odmakat na brigádach, doplnia iní. jeden zacvaka materiál, druhý z neho postavia posed-príklad. Ani prachy nie su vsetko...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10773 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
ako reaguje diviak po zasahu 30 06 S&amp;B a tvojim vyrobkom s rovnakou energiou, vahou a podobnou konstukciou strely?
<br/>
<br/>Ak sa pytas takto,a tie dva odseky ti nepomohli,tak skusim odpovedat takto:
<br/>
<br/>.30-06 od S&amp;B moze mat s ich klasickymi strelami (SP,SPCE,HPC)vo vahe 11,7g v povedzme 100 metroch rychlost okolo 760m/s a nejakych 3400J dopadovej energie.
<br/>Diviaka vo vahe okolo tych 100kg pri zasahu komory v drvivej vacsine pripadov neprestreli(mne 11,7g HPC nepreslo ani raz),a strela sa rozpadne.Nasledok-velmi pravdepodobna nutna dohladavka,s istotou hraniciace rozsiahle podliatiny.Pri zasahu na lopatku este horsie.
<br/>
<br/>Naboj odo mna nie je dost dobre porovnavat,takze si myslim,ze exaktnu odpoved nebudes mat,ma vyssiu vahu,rychlost v 100 metroch ma 718m/s a energiu 3688J.Zdanlivo nie velky rozdiel v energetickom potenciali,avsak prax hovori ze ten zasadny rozdiel spociva v milionkrat omielanej dolezitosti konstrukcie strely-a v jej vahe.
<br/>Preto tento &quot;o kusok&quot; silnejsi naboj toho diviaka takmer vzdy prestreli (mne zatial zakazdym),strela sa neroztriesti,nedojde k tak vyrazemu poskodeniu diviny,a zver nie je potrebne dohladavat.
<br/>
<br/>Toto je pomerne dost konkretna odpoved,ktoru ti viem dat.Neviem ci ti staci,ale ak chces s toho usudzovat,ze aj po S&amp;B ten diviak padne,tak naco potom kupovat drahe naboje,tak dalsia diskusia bude postradat zmysel.Dufam vsak,ze si natolko objektivny,a vidis,ze s toho plynie dost jednoznacny zaver,preco investovat do kvalitnej municie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.202 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 225 návštevníkov a žiadni členovia on-line