Strelivo

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21963 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Strelivo
Vďaka za info, ja mám kombinovanú zbraň - problémy so záverom by nemali byť. Pokiaľ má niekto skúsenosti ako sa táto strela správa na zveri nech ich sem hodí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22007 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Strelivo
Pouziva nieko HORNADY SST? Konkretne 162 grs. napr. v 7x64?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22010 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Strelivo
Používal to švagor. Väčšinou škodná, 1 srnka. Na škodnú super ak nechceš kožu. Po zásahu prakticky kamkoľvek sa strela triešti a narobí takú paseku, že to zviera nemôže prežiť. Na raticovú by som si vybral určite niečo iné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22108 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Strelivo
Ja musim povedat opak, aj ked som tym strelil este iba tri kusy, dvoch srncov a jedno jelienca. Nic neodislo na viac ako 20m, aj ked prvy dostal zadnu komoru- priestrel, zostal na mieste, druhy krizom spredu cez cele telo, iba lahol/nebola poskodena ziadna kost/ a jelienca malo iba dve male dierky v rebrach s minimalnym podliatim. Odislo asi 20m a tam sa zhaslo. Mozno je to preto, ze nikdy nechytilo hrubu kost, no nemusel ani hladat po kriakoch.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22123 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
Chlapi, kedy si uvedomite ze ucinok strely je ovplyvneny jej rychlostou, miestom zasahu, hmotnostou zvery a pod???????? Cim rychlejsia strela, samozrejme na danej vzdialenosti sa rozptiluje viacej nez pomala, co zase sa prejavuje dialkou, miestom zasahu a hmotnostou zvery!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie len vase, ale aj nazory a prispevky inych su tazko oddovoditelne a prakticky nespravne! Ta ista a sama strela sa prejavi po zashu inak na danom naraze-bez rozhovoru!;):):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22132 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Strelivo
múdro,múdro,máš moje sympatie...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22146 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Strelivo
Keď bez rozhovoru, tak bez rozhovoru. ;) Inak by som aj niečo odpísal. :):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22147 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
STEFAN,ukludni hormony-pises vtedy strasne nezrozumitelne....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22148 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Strelivo
ale uznas, ze pri dlhodobom pouzivani napr. dvoch rozdielnych striel v jednom kalibri moze uzivatel vypozorovat urcite odlisnosti a na zaklade toho si ich dovolit charakterizovat? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22150 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Strelivo
Rozklad strely zalezi hlavne na jej konstrukcii.Celoplast prestreli aj ocel pri vysokej rychlosti a rozklad min.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22151 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
.... Celoplast prestreli aj ocel pri vysokej rychlosti a rozklad min.....tak zase taketo vseludove bajky by sme si mohli odpustit,nie?! Aku ocel,akej hrubky,v akej vzdialenosti,akou rychlostou.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22154 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Strelivo
to lubo1: SST v 7x64 som s tym spokojny tak na 99%,striela to aj igelit on vie o tom viac.ale v 30kal.ze to nie je to prave orechove!ani 7x57 ju az tak velmi neospevovali ale v tej 7x64 to je ceresnicka na torte,teraz si ju laborujem sam a mam ju na 850m/s a velmi pekne pracuje(strela)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22156 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Strelivo
To bolo len na vysvetlenie. a ak Ta to zaujima tak prva otazka mala zniet aka vaha strely a kal atd.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22157 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
ospravedlnenie ---nemal som na mysli rozptil ale deformaciu strely! Zase je to v jazykovych schopnostiach!:[:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22161 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Chces ma rozosmiat? :D Zatial sa ti dari...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22162 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Strelivo
Jasne8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22163 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Strelivo
Jasne8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22165 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Strelivo
Nooo aj poloplašťová strela kal. 7x57 a 7x64 na 70m --bez problemov prestreľuje oceľovu platničku ktorá sa kladie nad výkopy (prechádzajú po nej autá) .Má to hrúbku 2 cm -strelba na 70m priestrel u oboch -strelivo SP . píše o tom ING. Kirinovič v Hubertlove a to samé som čítal aj v Poľovníckej balistike od ING. Križana. A aj v streleckej reue je článok o účinkoch striel s oceľovým jadrom - konkrétne kal 7,62x39 vybavený strelou s oceľovým jadrom (neviem výrobcu -vyrábajú ho Rusi ) prestrelí 1,5 cm pancieru (o aký druh ide nepísali -ale určite to bol vo vojenstve používaný pancier ).A na spektre som kukal ako 20cm široká a 5 mm hrubá platnička medi! (zdôraznili že je to obyčajná med) na 20m odpálená 2 kg C4doslova prepálila 4 cm hrubý lodný pancier ( bola to mala zbraň na diaľkové ovládanie a používajú ju špeciálne jednotky na diverzné akcie proti lodiam vyrába to nejaká nemecká firma .) Neviem aký účinok má vojenský celoplášť ale v žiadnom prípade by som jeho prieraznosť nepodcenil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22202 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Ale ja nepodcenujem prieraznost ani u .22LR,nieto este u lubovolnej gulovnice....mozno si nadobudol taky dojem z mojej reakcie,avsak ta mieri inam.A mohla by sa pokojne dotykat aj oboch tebou zmienenych pankov.Bezpochyby maju obaja urcite sirsie vedomosti z tejto oblasti,avsak zaroven je v niektorych ich pracach tolko polovnej latiny,ze by jeden neveril....a to hlavne ked si pusti Kirinovic fantaziu naplno na strankach katalogu Hubertlov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22203 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Este jedna vec-ceska Strelecka revue je v 95% pripadov korektny zdroj odbornych informacii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.084 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 171 návštevníkov a žiadni členovia on-line