Strelivo

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22204 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Strelivo
A ty toho pana poznas? Noze skus nieco vyfantazirovat ty. Radi si to precitame.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22211 od miso
Odpoveď od miso na tému Strelivo
Súhlasím...rád ju kupujem a čítam, je to dobrý zdroj objektívnych informácii...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22212 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Strelivo
Lubo 1- niekoľko mesiacov do zadu fungovala stranka www.polovnictvo mn.sk, tam prispieval spomínaný pán od vzniku stránky. Ak je niekto praktik dalo sa vidieť čo je latina a čo nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22225 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Odpoved zaroven na teba aj mireka: Aj ty si chodil na polovnictvo.mn,takze dobre vies,ze sme Kirinovica viackrat upozornovali na omyly,ktore siril na verejnosti.Predpokladam,ze tie ktore mu boli vysvetlene a podlozene overitelnymi faktmi,uz dalej nepropaguje aj ked jeden nikdy nevie.Takze sa trosku cudujem ze prave ty toto pises.A koniec koncov,z tej "premudrelej" skupiny do ktorej asi radis aj mna si sam neraz dostal dobru radu,pamatas sa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22231 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Strelivo
Na aké omyly ste Kirinoviča upozorňovali ? Ja som ten hubertlov čítal a on sa vyjadroval hlavne o TKO . Pokial viem okamžitým zastavovacím účinkom sa zaoberala aj Americká armáda -a preto sa opäť vracia ku kal. 45 ACP pri pištoliach -ked ich porovnávali dosiahla 45 ACP -výrazne lepšie výsledky ako 9 mm Luger -a pritom mali rovnakú dopadovú energiu -a 45 mala o dosť nižšiu rýchlosť . Niečo na tom Zastavovacom účinku určite bude .preto si myslím že na priemere strely naozaj záleží .Ked som čítal poľovnícku balistiku od p ING.Križana písal tam o obranej zbrani že by dal prednosť kal 7,65 pred 9 mm Makarovom -pretože má 7,65 vedšiu prieraznosť že vedší zastavovací účinok 9mm makarova nerozhoduje . ale ked sa na konci knihy vracia k tejto téme píše že by sa nemalo ísť pod 9 mm Luger -a že on osobne používa 357 Mag. pre jeho vysoký zastavovací účinok .ako m to mám teraz chápať -ked ten zastavovací účinok najprv kritizuje ale nakoniec ho vyzdvihuje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22234 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Omyly? Nespravna terminologia,uverejnovanie neoverenych a nepravdivych info v kat.Hubertlov,urcite medzery v oblasti konstrukcii striel a ich spravania pocas procesu deformacie pri zasahu a pod.Ak si chodil na ten web mozno si nieco budes pamatat.Skoda,ze to nie je niekde ulozene,bolo tam kopec zaujimavych veci.
<br/>
<br/>A pokojne je mozne do ich skupiny bajkarov zahrnut aj Krivjanskeho.Kto cita PaR,by to mohol vediet,clanok co uverejnil,tykal sa deformacie striel,kde prezentoval rozpadnute strely od SB aku priklady ukazkovej deformacie.Ked mu Peto Cekovsky v dalsom cisle uviedol,co su to za nezmysly,uz v dalsom dobehol na pomoc Krizan a zase omielal tie svoje veci co uverejnil v tej knihe.Nemam chut citovat tie jeho blbosti,avsak na konci uviedol nieco v zmysle &quot;mladeho,neskuseneho zajacika&quot; na Cekovskeho adresu.Holt ked strycom dojdu vecne argumenty...
<br/>
<br/>Mne osobne su ukradnuty,ale oblbovat polovnicku omladinu je silne kafe.To potom ked stojim v obchode vedla nejakeho cerstveho absolventa kurzu,a ten presviedca obsluhu,ze jemu bude stacit 222Rem. na vsetko,pretoze Lihotsky uverejnil tusim Krizanovi,ci ktoremu,clanok v Hubertlove kde farbisto opisuje ako strelil nejakou neuveritelnou nahodou jelenicu Hornetom (!!!!) na cca.400 metrov,tak mam chut na velmi,velmi sproste slova.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22238 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Strelivo
Áno- máš úplnu pravdu -oni na odstrel preferujú také kal. ako 222 , 223 do 100 -150m - to určite nieje bohvie čo na dospelú zver a tobôž na spoločnú poľovačku .Inač tu jelenicu čo spomínaš strelil na 400m kal.5,6 x52R --a v niektorom hubertlove uvádza že v afrike sa poľuje aj na 800m -a to vraj aj kal 270 W) no chvála bohu že ho Lihotský hneď vyviedol s omylu -a kus to upravil ze na takú diaľku ma čo robiť ostreľovač a to zo snajperkou a nie obyčajný poľovník s 270W.Všade píše že nikomu svoj názor nevnucuje ale pravda je opak ! Ale v niečo mu musím dať za pravdu-- s kal. 6,5x57 ktorý -tam opisuje ako veľmi dobrý - má ho aj môj kolega a má veľmi dobré skúsenosti -aj pri love ťažkej zvery -čoho som bol svedkom .8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22241 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Aha,s tym 5,6x52R mas asi pravdu,mne to utkvelo ako Hornet...a zrejme uz nemam to cislo,kde to bolo uverejnene.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22243 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Este som si spomenul na jednu vec,pred par rokmi bol v Hubertlove uverejnovany serial clankov na temu vhodneho,optimalneho kalibru,presny nazov si uz nepamatam.Tam sa tito pani vyjadrovali k tejto teme a tolko protichodnych a nezmyslenych tvrdeni by si nenasiel nikde inde.Mozno este najdem tie cisla a nejake tie perly ducha sem prihodim...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22246 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Strelivo
Tak ,tak aj ja som čítal tie články -všetci tam boli veľký odborníci a jeden obhajoval veľké kal .a další zase malý kal. a vymenovali &quot; X&quot; dôvodov a výhod týchto kal.-len akosi zabudli na nevýhody :] - ved každý kaliber ma svoje prednosti a nedostatky -zaleží od toho čo lovíme .Ale všimol som si že ako Kirinovič (zástanca veľkých kal. - tak aj Križan (zástanca malých kal.) sa zhodujú že kal.7x57 je výborný kal.na lov všetkej našej zvery .8-L A ináč lovec_1 ty používaš aký kal.?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22248 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Strelivo
Ale ja nikoho neobhajujem. Ja ho poznam osobne a urcite si to vsetko necuca z prsta. Sam sem tam nieco napisem a viem, ze vsetko clovek nemoze vediet. Niekedy musi nieco prebrat od inych autorov. Ak by chcel niekto opisat take mnozstvo kalibrov, tak by musel mat odsedenych 100rokov na strelnici a strelit mnozstvo zveri. Myslim, ze v polovnickej latine a clankoch musi vzdy clovek hladat nejaky ten &quot;zlaty stred&quot;. Ci sa ti zda, ze je tu medzi nami niekto, kto by vedel vsetko? :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22251 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Strelivo
Pod akym nickom si pisal tam?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22254 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Ja osbne pouzivam .30-06Sprg.,avsak iba nahodou.Chcel som 7x64,ale nemali zrovna taku flintu a sezona bola vtedy predo dvermi(a to len preto,lebo v Dynaxe ma 3+3mesiace tahali za nos ako je uz na ceste moj zakazkovy Steyer).Tak som narychlo zobral Tikku a dosial mi sluzi vyborne.Dnes som rad,ze mam kaliber v ktorom je najsirsia ponuka striel-kvoli prebijaniu.Inak uz ale obkukavam Mauser M 03.
<br/>
<br/>Okrem toho mam este na strelnicu a na skodnu CZ 527 Varmint v kal. .223Rem.,s tazkou hlavnou a pazbou z laminovaneho dreva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22255 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Velmi dobre vieme,ze kazdy nemoze vediet vsetko.Ale je tu minimalne jedna vec a sice to,ze ak nieco s istotou neviem,tak to najprv zistim,overim a potom to budem prezentovat ako urcity nazor.Im vsak nerobi problem z fleku hodit univerzalnu pravdu,aj ked sami mozno dobre vedia,ze to tak byt nemusi.A kto sa vyzna menej... - vsetci sme boli raz zaciatocnici - nuz zoberie to ako fakt,pretoze to povedal/napisal ten alebo onen.A bud zisti,ze pravda moze byt aj ina na vlastnej skode,alebo aj nikdy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22256 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
nick - poľovníček.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22278 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Strelivo
Krizan tam riesil konkretne zbrane policie 7,65 vzor 70 a 9mmMakarov vzor 82 a ten Makarov ma malu energiu 300joul na 9mm kdezto luger podla druhu streliva od 500-630 joul . Policajti dnes bojuju proti zlocinu s frngalkou smutne.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22299 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Strelivo
1) 9 mm vz. 82 nemá 300 J, ale energia 4,5 g strely (strela je vyrobená technológiou práškovej metalurgie z lisovaných železných pilín, povrch strely je lakovaný) je E0 = +/- 382 J, rýchlosť strely v0 = +/- 412 m/s, záleží od výrobcu resp. typu prachu a jeho navážky.
<br/>2) Hlavný problém nie je ani tak v zbrani (aj ked konštrukčne a morálne je už dnes zastaralá), ako v spomenutom strelive.
<br/>3) 7,65 mm Browning, laborácie sú rôzne, pre príklad 4,75 g strela, v0 = +/- 318 m/s, E0 = +/- 240 J.
<br/>4) - strela 9 mm vz. 82 - pri prechode strely aj &quot;tvrdými materiálmi&quot; (napr. oceľový plech) sa strela deformuje minimálne a zachováva si vysokú zbytkovú hmotnosť
<br/>- strela 7,65 mm Browning, vzhľadom na jej konštrukciu (olovené jadro-oceľový plášť plátovaný tombakom resp. tombakový plášť alebo varianta oceľové jadro - olovená košielka - oceľový plášť plátovaný tombakom) sa deformuje pri prechode &quot;tvrdými materiálmi&quot; nepomerne viacej tj. nepomerne viacej sa zväčšuje odpor kladený strele pri prechode materiálom vzhľadom na jej zväčšujúcu sa plochu prierezu.
<br/>5) 9 mm vz. 82 vs. 7,65 mm Br. - oceľové plechy 2 mm - jednoznačne väčší priebojný účinok 9 mm vz. 82
<br/>6) To, že policajti nemájú lepšie zbrane a strelivo, to je naozaj smutné. Bodaj by bol problém len v tých zbraniach.
<br/>7) Plný súhlas s lovec_1 :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22318 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Strelivo
Jasné -ja viem co sú to za náboje poznám ich --ide len oto že Križan najprv zastavovací účinok označil za nepodstatný ale na konci zase uvádza ze je podstatný --tak čo si mám vybrať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22322 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Strelivo
mozno tu knihu pisal velmi dlho dobu, kym ju dopisal tak zmenil nazor ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22324 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Strelivo
9mm Makarov /police/ 9x18 napr.SB STRELA 6,2G =310m/s E=291JOUL Pristrel policajny naboj neprestrelil ruru ramu terca na strelnici na 25m kdezto 7,65 ano.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 217 návštevníkov a žiadni členovia on-line