Strelivo

pred 17 rokmi 2 dňami #17427 od kanar
Odpoveď od kanar na tému Strelivo
nespustilo mi viacero nábojov. Asi tvrdá zápalka. SB mi spúšťa bez problémov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 dňami #17430 od matoni001
Odpoveď od matoni001 na tému Strelivo
No to pohone nieje bohvie aka vyhra :) Mazno, ze zapalka je trochu hlbsie osadena... Aku mas zbran?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #17440 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
Neviem či som to už niekde nepísal, ale zopakujem - vystrieľal som asi 2 krabičky PP v kal.7x57R - najprv väčšinu na strelnici, potom cca 3 v revíri, resp. na zver.
<br/>Na strelnici - presnosťou z mojej ZHčky boli na tom lepšie ako 11,2 SPCE, niesli však o trošku nižšie /stredový zásah zopár cm dole a myslím že aj mierne vľavo... ale v tom môže byť každá puška individuálna..;)/
<br/>V hlavni však zanechávali dosť veľký čierny bordel, omnoho väčší ako som bol navyknutý z českých striel.. Ale kto pravidelne čistí, najmä po streľbe, mať z toho problém asi nebude..
<br/>V revíri - 1 srna na cca 90-100m, zásah na zadnejšiu komoru, priestrel, 2 neisté skoky, potom spadla a zhasla.. divina nepoškodená o nič viac ako s českou 11,2..
<br/>1 srna na blízko - do 15 m, šikmý komorový zásah, navyše tesne pod chrbticu, len ju prevalilo, krátke ´odkazovanie´ a finito... divina dtto ako v predchádzajúcom prípade..
<br/>1 prasa v pohone na cca 25m, tam som mal ´zlý´ zásah do zadnej časti tela, ale takmer vzápätí ho dostrelil ranou na komoru a iným kalibrom sused z pohonu, takže tam Ti účinky veľmi nepopíšem.. Iba to, že tá moja zkazená rana našťastie po priestrele stehennej kosti nejakú veľkú paseku nenarobila.. 11,2 SPCE by toho asi znivočila, podľa mojich doterajších skúseností a pri takom zásahu, podstatne viac..
<br/>Nezlyhal ani jeden patrón z tých 38 čo som vystrelil, /..2 mám stále odložené../ a to sa úderník môjho guľobroku na zápalku náboja od hocijakého výrobcu odtláča naozaj veľmi sporo.. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #17445 od matoni001
Odpoveď od matoni001 na tému Strelivo
Dakujem Basky za tvoje skusenosti. Presne to som chcel vediet. Nejako mi nesla do hlavy ta cena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #17447 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
A ešte niečo - chlapík od nás zo združenia používa PP v ´našom´ kalibri už asi druhú či tretiu sezónu, má s nimi strelených do 10 diviakov a niekoľko kusov srnčej a asi aj vysokú holú.. - veľmi si pochvaľuje aj presnosť aj účinok aj nie veľké pškodz. diviny - pred tým dlhé roky používal české 9,0g SP aj 11,2g SPCE a hovorí že s PP je spokojnejší.
<br/>Ale podrobne som sa ho na konkrétne prípady nevypytoval, nestretávame sa až tak často.. /..sme delení na úseky a on je z iného úseku; a nebývame v blízkych obciach../

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #17457 od dodi7rm
Odpoveď od dodi7rm na tému Strelivo
Má niekto praktické skúsenosti s náb. PTS a BARNES od SB,konkrétne by ma zaujímal kal.7 rm presnosť,účinok.Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17538 od lovecW27O
Odpoveď od lovecW27O na tému Strelivo
dodi nespekuluj stale, otestujeme tuto sezonu PTS a X-BARNES od PMC, resp. FEDERAL

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17856 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Strelivo
Zdravim. Máte niekto skúsenosti so strelivom PRVI PARTIZAN, 9,7 g. ,poloplášť, ráž 308.Win? Poprosím skúsenosti a názory. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17858 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Strelivo
nugy mal som toto strelivo do 7x57R boli sme zastreľovať a nebolo možné sa trafiť do kruhu o priemere 10cm. Hrozne to rozhadzovalo mne aj môjmu kamarátovi.Náboje sme vrátili a vymenili za SB

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17859 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Strelivo
Aj ja som sa dal zlákať na PP. Chcel som ho vyskúšať ( niekto PP chváli, niekto zatracuje ). Strelil som lanštiaka pri bahnisku na 50m s 11,2 g strelou v 7*64. Vstrel aj výstrel bol cez rebrá o priem. cca 8 cm, lopatka bola neporušená. Pri draní som zistil, že lopatky sú dosť podliaté a hlavne tá na vystrelej časti. Veľmi ma PP nepresvedčil. Ešte vyskúšam na srnčej, ale najpravdepodobnejšie to pôjde do papiera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17874 od Aradac
Odpoveď od Aradac na tému Strelivo
Pohladaj na Fotogaleriju pod menom Aradac.
<br/>Poljujem gulobrokom Brno ZH301 7X57R, strielam Prvi Partizan 11,2gr, Soft point, velmi je dobri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17959 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému Strelivo
ja som mal ten isty problem sPP ale z 222rem prešiel som na osvedčene beliotky tie su 100% ne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18111 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému Strelivo
ja som skusil PP a nelutujem. zatial len do 222R CZ 527 FOX. na 100m sa 3 rany dotykali takze taka je moja skusenost s presnostou. a kedze tento kaliber pouzivam hlavne na skodnu viac riesit nemusim. kolega ma 223R cz 527 a jeho skusenost je rovnaka... negat. skusenost som mal v tomto kal. s SB poloplast.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21524 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Strelivo
Na trhu sa objevilo nové strelivo Igman. Výrobca je myslím z Bosny a Hercegoviny. Má s ním už niekto nejaké skúsenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21858 od puro
Odpoveď od puro na tému Strelivo
Ma niekto skúsenost s nábojom norma oryx 12,7g do raže 8x57jrs?Čo naň hovorite ? ĎAKUJEM.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21871 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Strelivo
oryx 11,7 je dosť tvrdy aj v 308, aj v 6,5x55 osobna skusenost, zver po priestrele velmi malo, az vbec nefarbi.....podla mna radsej vulkan. na jelena, daniela a srnciu doporucujem do toho kalibru SB sierra SBT myslim 14,5g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21878 od puro
Odpoveď od puro na tému Strelivo
Sieru som skúšal,nebol som spokojný chovala sa miestami ako celoplásť.Par kusov čiernej som s ňou strelil, ak bol menši kus takisto prestrelila a neodovzdala energiu.Zver slabo značila a aj po dobrej rane dosť ďaleko zhasínala.Ale aspoň som mal prácu pre moju sučku ajd,to nezaškoďí. ;)ďik za príspevok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21915 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Strelivo
Aji já mám špatnou zkušenost se sierou od SB, prostřeluje, ale kusy odcházejí, špatně značí a málo barví. Bolo to 7x65R a 308Win.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21931 od navi
Odpoveď od navi na tému Strelivo
Zdravím pedro , na tých igmanoch bola taká &quot;lepkavá&quot; cena , tak som kúpil po krabičke 7,62x39 a sprg. Skúšal som ich iba na terč. Postrehy : 7,62x39, strela oproti SB,Sako a PMC/v tej istej gramáži/ je oniečo kratšia, ťažšie sa pri nich zatvára záver, vonku idú v pohode.Na 70 m som sa dostal rozptylom pod 3cm .Sprg 11,7g, tá istá vzdialenosť, rozptyl 5 cm.Údajne býva u nich aj menší/.Neviem však čo to robí na zverine.O ťažšom uzatváraní záveru pri tomto strelive som počul aj od majiteľa 308W.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21933 od peto
Odpoveď od peto na tému Strelivo
Pani, ma niekto skusenost s RWS EVO 8x57JS? ma to 13g, ale ustova rychlost aj energia su mensie ako SB.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 162 návštevníkov a žiadni členovia on-line