Strelivo

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22326 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Strelivo
Aj -ja si tak myslím --:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22331 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Strelivo
igor, je to len moja profesionalna deformacia, ale praskova metalurgia je komplikovany fyzikalno-chemicky proces a od lisovania zeleznych pilin ma velmi daleko, :) ale opakujem, je to len moja profesionalna uchylka - zivi ma mudrovanie okolo brusenia takychto materialov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22559 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Strelivo
1)Mna zas živí niečo iné, ale to tu je bezpredmetné-nechcem napádatť tvoju profesionalitu, nebolo mojim účelom tu prednášať moje múdrosti alebo tu niekoho oslnovať, čo sa týka tvojej profesionality nepochybujem o nej,
<br/>2)Odporúčam ty naštudovať proces výroby striel nábojov vz. 82, strela sa vyrába lisovaným železných pilín a ich následným spekaným (technologicky nie práve jednoduchý proces hlavne vzhľadom na dodržanie rozmerových tolerancií strely), samotná povrchová úprava sa vykonáva lakovaným (antikorózna ochrana), experimentálne bol skúšaný aj proces nitridácie povrchu, alebo nanášania vrstvy titánu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22560 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Strelivo
1)Mna zas živí niečo iné, ale to tu je bezpredmetné-nechcem napádatť tvoju profesionalitu, nebolo mojim účelom tu prednášať moje múdrosti alebo tu niekoho oslnovať, čo sa týka tvojej profesionality nepochybujem o nej,
<br/>2)Odporúčam ty naštudovať proces výroby striel nábojov vz. 82, strela sa vyrába lisovaným železných pilín a ich následným spekaným (technologicky nie práve jednoduchý proces hlavne vzhľadom na dodržanie rozmerových tolerancií strely), samotná povrchová úprava sa vykonáva lakovaným (antikorózna ochrana), experimentálne bol skúšaný aj proces nitridácie povrchu, alebo nanášania vrstvy titánu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22561 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Strelivo
A to hlavné - polícia SR nepoužíva strelivo s 6,2 g strelou (SB, ČR - strela s oloveným jadrom a oceľovým plášťom plátovaným tombakom), ale výlučne a iba !!! strelu homogénnu oceľovú (tzv. KOSA) - takže 9 mm vz. 82 má strelu homogénnu kdežto bežný civilný 9x18 mm strelu klasickej konštrukcie (ako som uviedol vyššie). Z toho vyplýva aj rozdiel priebojnosti 9 mm vz. 82 a 7,65 mm Browning, ktorý pri porovnaní týchto dvoch nábojov jasne vyhral 9 mm vz. 82. Iné je už porovnanie civilného 9x18 mm a 7,65 mm Browning. Pre jasno úvádzam, že z hľadiska CIPu je 9 mm vz. 82 úplne zhodný s 9x18 mm, rozdiel je len v konštrukcii strely.
<br/>
<br/>Zjavne ty ani nižšie menovaný autori knižiek (z ktorých niektoré vlastním a o ktorých si myslím svoje ...) v tom nemáte jasno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22567 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Strelivo
Tie tvoje knizky ja som opisoval prakticku skusenost nakoniec necitaj ale oslov nejekeho policajta co vlasnil aj vz 708-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22568 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Strelivo
Igor vdaka, zase viem nieco nove, o procese vyroby striel nabojov vz. 82 nemam ani sajnu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22600 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Strelivo
Ja som ty prakticky odpovedal - viď nižšie ----&gt; 5) 9 mm vz. 82 vs. 7,65 mm Br. - oceľové plechy 2 mm - jednoznačne väčší priebojný účinok 9 mm vz. 82
<br/>Je úplne jedno či tú 7,65 vystrelíš z ČZ vz. 70, vz. 50, starej 27 alebo hocijakej inej 7,65. Tie rozdiely +/- pár cm v dåžke hlavne nehrajú nejakú významnú rolu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22630 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Strelivo
Len si zabudol ze policajti aj do 7,65 pozivali tu istu strelu ja ju doma mam dokonca aj do 6,35

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22636 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Strelivo
Do 7,65 mm Browning sa nikdy nevyrábala homogénna oceľová strela - neviem čo doma máš ale určite nie to čo uvádzáš- strela náboja 9 mm vz. 82 je špecifikum, je ako som nižšie uvádzal vyrobená technológiou práškovej metalurgie z lisovaných železných pilín obdobne ako nemecké vojenské strely &quot;Sintereisen&quot;. Hmotnosť strely je 4,5 g zatial čo u náboja Makarov 6,1 g. (citát z knihy Československé pištole, Ars-Arm, 1996, Skramoušský - Badalík). Strely nábojov 7,65 mm Browning používané políciou v bývalom Československu (napr. do tebou uvádzaných ČZ vz. 70), resp. ešte aj používané SR políciou (do Sa. vz. 61) sú konštrukcie : oceľové jadro (tvar hríbika) prekryté olovenou košielkou a následne oceľovým plášťom plátovaným tombakom. Čo sa týka pribojnosti týchto dvoch striel, k tomu som sa vyjadroval už nižšie.
<br/>Janičok myslím, že už nemá cenu s tebou sa tu dohadovať, asi patríš medzi ľudí, ktorý majú vždy svoju pravdu a žiadny argument s nimi nepohne. A zrovna priebojnosť týchto dvoch nábojov nie je téma vhodná na takýto typ stránky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22651 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Strelivo
CO sa tyka temy mas absolutnu pravdu ostatne s casti 7-38.46mm2 9-63,58mm2 videl si to energiou odpocitaj ubytok jednotlivych priemerov striel na 25m apotom dostanes teoret. vysledok overeny v praxi . uz len tolko ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22653 od petob
Odpoveď od petob na tému Strelivo
Aké strelivo púoužívaš na strelnici do tej 223 Rem?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22660 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Strelivo
Mne v praxi pri experimentálnom porovnaní 9 mm vz. 82 (rôzny výrobcovia) vs. 7,65 mm Browning (SB), kedy sa strielalo do 2 mm plechov, medzi nimi 5 cm distančné vložky - výsledok bol, že 9 vždy prešla 2 celé a na 3 zostala, 7,65 1 plech a na druhom zostala. Toľko prax, takže teória je síce pekná, ale realita môže byť iná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22668 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Na strelnici som mal LAPUA FMJ 3,6g.(tie som kupil ako hotove naboje so zamerom ziskat kvalitne nabojnice a zaroven trosku pocvicit na terc) Teraz som si prebil/prebijam Sierru Varminter SMP 4,1g.Zatial som s nou strelil iba jednu macku,cez lopatku-totalna devastacia.Vzdialenost 188 metrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22672 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Strelivo
a co poviete na 9,3x62 NORMA PLAST SPITZ 18,5 g..Ma tu niekto s tymto skusenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22680 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Strelivo
nechajme to tak s tou pravdov ja ju mat nepotrebujem ja som tie zbrane vlasnil v praxi poskusal este mam 6,35 a 9mm Luger CZ 110 asi budem musiet prefotit stare zbrojaky s policie. Teraz ma zaujima Glok 34.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22682 od zoran
Odpoveď od zoran na tému Strelivo
Čítam dobre ?Na 188 metrov si strelil mačku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22687 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Ano,citas spravne.Nie je to vsak moj najvzdialenejsi ulovok skodnej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22702 od fera
Odpoveď od fera na tému Strelivo
ZBK 110 de Lux 5,6x50R Magnum, Siera 3,6gr liška zůstala na fleku- vzdálenost 238 m
<br/>(měřeno laserovým dálkoměrem.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22721 od petob
Odpoveď od petob na tému Strelivo
Včera kamarát strelil diviaka 120 kg na 285 krokov s CZ 537 kal. 30 06 .Náboj SP Prvi Patizán 11,7 g v kluse pri kosení kukurice.Zásah za ucho.Treba vedieť len trafiť.Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.098 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 334 návštevníkov a žiadni členovia on-line