30-06 springfield

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30646 od psew
Odpoveď od psew na tému 30-06 springfield
Ahoj, som z BA a tu zavreli vsetky strelnice a uz aj v Stupave. prosim ta hod sem adresu, alebo popis ako najdemv TT strelnicu, a popripade aj v Sali. Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30662 od miso
Odpoveď od miso na tému 30-06 springfield
V Častej už je zavretá tiež?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30668 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 30-06 springfield
V Castej funguje, len na strelbu gulou prilis kratka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30674 od miso
Odpoveď od miso na tému 30-06 springfield
Na 50m v pohode, po dohode sa da posunut az dozadu za tu drevenu konstrukciu, odtial je to okolo 100m...nie je az take komfortne,ale v pripade nutnosti v pohode...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31232 od makak6
Odpoveď od makak6 na tému 30-06 springfield
Nazdar páni. Som tu nový a chcel by som aj ja prispieť svojími skúsenosťami. Nie je ich ešte tak veľa ale predsa. Používam tento kaliber a musím povedať že som s ním veľmi spokojný. Vyskúšal som už niekoľko druhov streliva, ale zatiaľ som zostal verný 9,7gramovým guliam 150gramovému strelivu značky DINAMIT NOBELL RWS, alebo HORNADY. Som s tým veľmi spokojný a nech je to aká koľvek zver, ešte mi neodbela viac ako na tri kroky. Čo sa týka poškodenia mäsa pri vsrele nič, a pri výstrele ozaj minimum. Posledné ulovky sú dvaja diviaci asi na 50 metrov za behu, prvý za ucho a druhý komora. Obaja zostali v ohni. To je na prvý príspevok odo mňa zatiaľ všetko. LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31884 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
Dobrý den jsem tu nový a chtěl bys se vás zeptat na zkušenosti se střelou od Lapui Mega 13g. Do teď jsem střílel s RWS TUG 11,7g a tig 9,7g a ani s jedním jsem nebyl spokojený, vše mi odcházelo z nástřelu až 100m. Nevíte jestli mezi 12g a 13g Megou je rozdíl jen v hmotnosti a nebo je ta těžší tvrdší? Chci s tím lovit prasata a srnčí občas jelena. Hlavně mě zajímá stop efekt u prasat do 80kg. Děkuji za odpověď

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31885 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
V tvrdosti medzi nimi rozdiel nie je.Strielal som z 30-06 vsetky Megy 9,7g-13g a bol som s nimi spokojny.K tomu stopefektu je tazke sa vyjadrit,110kg jelen mi odisiel po rane za lopatku cca. 30-35m,iny kus cca. 130-140kg mi po takej istej rane na takmer rovnaku vzdialenostu urobil 3-4 kroky a padol.Poskodenie diviny skutocne minimalne.Obidva 9,7g Mega.S 13g som strelil viacero diviakov na spolocnych a nic neslo dalej ako 20-25m.
<br/>
<br/>Pokial budes brat fabricku municiu Lapua (12,0g ma Vo=800m/s a 13g ma Vo=775m/s)skus radsej 13g.Tie ich laboracie su si velmi podobne,ja by som bral tazsiu.Ale nie je medzi nimi vyrazny pozorovatelny rozdiel podla mojich skusenosti.
<br/>Pokial ich chces prebijat,alebo ti to bude niekto robit,par metrov v rychlosti smerom hore by neuskodilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31908 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
Děkuji za informaci asi zkusím 13g, protože pokud je 13g Mega stejně tvrdá tak bude pro mě výhodnější kvůli meší devastaci a vyššímu stop efektu na kratší vzdálenost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33067 od MichalSima
Odpoveď od MichalSima na tému 30-06 springfield
Dobry den ja pouzivam strelu 9,7g MHP uz 8 rokov a som s nov nadmerne spokojny .Jelen a Divjak na Vychodnom Slovensku je vetsi ako tam u vas, tak nevidim preco by mal byt problem ,ze ta zver odchadza po strele.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33091 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 30-06 springfield
Si zo Zubného?Tam máte ale jeleňov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33515 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému 30-06 springfield
Ak môžem----? 30-06ka mi učarovala už dávno krásne sa z toho striela, výborne mi sedí tento kaliber. Neodporúčam ho luďom ktorí sa boja silnejších ráží. Len do spolahlivých vystrieľaných rúk. Nemám praktické skúsenosti ale od kamaráda viem že treba ťažké a tvrdé strelivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33517 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
...no neviem, avsak z mojej skusenosti staci 150grain Nosler Ballistic Tip, ziadne vahove spekulacie---je dostatocna na vsetko!Az tuna by si zistil co tento kaliber znamena!:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33647 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 30-06 springfield
Čaf ja mám 13gr.Tug vo svojej 308w a som sním spokojný.Je to dost tvrda strela ale deformuje sa na pekný hríb.Prvý dojem s nej nebol najlepší strelil som sním laštiaka na hlavu a normalne ho odhodilo...Jediná nevýhoda ze sú dosť drahé.Teraz mám aj Hornady Interlock 220gr.a sú super a hlavne ma vyjdu na polovicu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33656 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému 30-06 springfield
možem súhlasiť z nazorom že do 30.06 je potrebna ťažsia strela do nedavna som použival SB 11,7g ale nahradil som ho LAPUA Mega 13g a rozdiel je evidentny menšie poškodenie diviny netrieštenie strely a dostatočne odovzdanie energie aj pri menšich jedincoch diviačej zvery, aj srnčej(zasadne strielam na zadnu komoru teda na dlan od lopatky) tato strela ma dobru stabilitu letu, a aj odovzdanie energie a presnosť je tiez uctihodna na 150m nastrel zo stojana 3,5cm priemerny,. možem odporučiť tento druh streliva, po pripade ak su problemy so zhananim nahradit ju Norma Oryx 13g,
<br/> nedavno sa mi dostala do ruk strela Naturalis od Lapui ma celkom dobre parametre nema niekto s nou skusensti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33695 od ivakbystrik
Odpoveď od ivakbystrik na tému 30-06 springfield
Chcem sa opýtať nedalo by sa pri prebíjaní nastavit množstvo prachovej náplne tak aby výsledná laborácia bola niekde okolo 7,62 x 39 a táto laborácia by asi bola vhodnejšia na srnčiu zver ako 30 06 a vlastne stým istým kalibrom by sa dosiahol dvojaký úžitok : 30 06 v plnej sile - kúpené náboje nové , 30 06 v sile cca 7,62 x 39 prebyté náboje (asi sa nedajúkúpiť) čo na to poviete?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33703 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Samozrejme to ide,nie je problem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33706 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 30-06 springfield
Mňa by len zaujímalo aká bude presnosť takej 30-06 nalaborovnanej na 7,62x39.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33710 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Dobra.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33716 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 30-06 springfield
Dobrá je koľko ? Skúšal si to ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33727 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Neskusal,skusim cez vikend.Bude dobra.:D;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.155 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 349 návštevníkov a žiadni členovia on-line