30-06 springfield

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27322 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
S Barnesom TSX 11,7g (s Vo=840m/s,vlastna laboracia) mam urcite skusenosti za posledny rok. Napr. minuly vikend som s nim na spolocnej ulovil 4ks diviacej. Vsetky o mne vedeli,strielal som na ne v plnom behu.2x komora za lopatku,1x pod chrbticu (cca.110-120kg mlady kanec,zlomeny v ohni)a 1x komora ostry uhol spredu,vystrel nanestastie cez stehno(kus prestreleny prakticky krizom cez cele telo).Tie komorove kusy masivne farbili uz od nastrelu,a odbehli mi cca. 20 metrov.Poskodenie zveriny uplne minimalne,okrem toho prestreleneho stehna.Tam islo prec priblizne 1,5kg svaloviny,ale na vstrele mala podliatina a ostatne v poriadku.Apropo kusy strelene ci u s Normou,RWS alebo klasikou S&B (308W,7x64,8x57JRS),vyzerali po podobne umiestnenych ranach,no poviem to diplomaticky,o dost horsie...
<br/>
<br/>Strelil som predtym aj viacero kusov z posedu,tie ostavali v ohni,alebo 5-6 krokov od nastrelu (viacmenej v zavislosti od velkosti kusu).Celkovo spokojnost,vzdy priestrel.Kedze 11,7g uz koncia,nabijem 9,7g TSX s Vo= cca.905-910m/s.Pri takychto dobrych skusenostiach (spolu za nejakych 12-14 mesiacov s touto strelou cca.25ks zver)vidim najblizsi pokrok len so strelou KJG od L.Moellera. Barnes TSX 11,7g sa mi osvedcil viac ako dobre a to aj co sa tyka presnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27324 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 30-06 springfield
Zaujima ma u normy aka strela bola horsia - poskodenie diviny:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27336 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Vulkan v 7x64.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27362 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 30-06 springfield
Dik mne vulkan v 6.5x55 slape no tam ma nisiu rychlost aj v 8x57bol ok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27373 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému 30-06 springfield
lovec_1: Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27374 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému 30-06 springfield
lovec_1: Ešte mám otázku, čím si čistil hlaveň, ako často? Nejaký špeciálny prípravok na meď, nástroje si aké používal, boresnake alebo klasika kefky? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27401 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Na cistenie pouzivam penu v spreji Forrest od finskej firmy Milfoam.Nastrieka sa tak aby vyplnila hlaven,nechas posobit 15-20 minut a ked pena zmodra,je vycistene.Vytriet rezidua z hlavne kusom handry alebo papiera,hotovo.Bez nastrojov a dokonale cista.Interval cca.50-60 ran.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27402 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému 30-06 springfield
lovec_1: Ďakujem. Kde si ju zohnal, niekde na nete sa nedá kúpiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27403 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Na nete neviem,kupil som to v Pol.potrebach v Zelenci pri Trnave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27404 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému 30-06 springfield
lovec_1: Tak to je v pohode, nemám ďaleko. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30527 od hogy
Odpoveď od hogy na tému 30-06 springfield
Stefan,
<br/>ja som strojar a viem, ze pri vysokych rychlostiach kovy menia svoje vlastnosti a stavaju sa plastickejsimi. Viem to, lebo moj otec, tiez strojar a polovnik volakedy robil vyskum okolo vysokoparametrickeho tvarnenia, kedy pouzival upravene delo (ozajske delo od vojakov) a ladoval do toho rozne vela pusneho prachu cim riadil rychlost a urobil na tom pekny kus prace vo vyskume a aj v praxi. takze odpoved treba hladat aj niekde tu.
<br/>
<br/>Toto je reakcia na dost stary prispevok, ktory ma zaujal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30541 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému 30-06 springfield
Chcel by som sa informovať či má niekto bližšie skúsenosti so strelivom Lapua Mega v kal 30-06? Neviem sa dopátrať kde by sa dalo spomenuté strelivo zohnať a v akej cenovej relácii. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30543 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Dnes som sa pýtal na Lapua strelivo v 3 poľovníctvach a všade mi povedali že sa zohnať nedá, nejaké do 7x57 Lapua celoplášť mali v Terem B.Bystrica.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30545 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
V .30-06 som Megu pouzival.Vyskusal som 9,7g (tu jedinu mam najdenu a odlozenu,pekny hribik,extrahovana z jelena,zost.hmotnost 9,0g)12g a aj 13g.So vsetkymi som bol spokojny,lebo urobili to co som od nich ocakaval-rychle zhasnutie zveri,priestrel,dobre farbenie.Medzi strelami klasickej konstrukcie velmi dobra volba.
<br/>
<br/>Kde predavaju strelivo ti zial neviem poradit,ja som si ich prebijal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30556 od smire
Odpoveď od smire na tému 30-06 springfield
Toto strelivo som zhanal aj ja, do kalibru W 308. Momentalne sa zrejme na Slovensku ani zohnat neda. Na nete som zistil, ze v Cechach by malo byt k dostaniu a cena by v propocte vysla cca 900 Sk za 20 ks. Tato strela ma elektrochemicky spajane jadro s plastom, preto ta vysoka zostatkova hmotnost. Znamy pouziva prebijane 12g Megy a je s nimi max. spokojny. Z jeho vyjadrenia viem, ze zver po komorovych ranach daleko neodchadza, cca do 50 m, dobre farbi. Ja mam znacne skusenosti s tymito strelami do W 308 ale to nie je 30 - 06.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30558 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
uznam ti to a dakujem, hoci neviem o com sa bavime!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30559 od hogy
Odpoveď od hogy na tému 30-06 springfield
Smire, a ostatni. Poradte kde sa da dnes chodit na strelnicu okolo Bratislavy. Mozno by to stalo aj za vlastnu temu - podelit sa o skusenosti zo strelnic. My sme mali dobru (asi vsetci poznate) na Devine, ale tu nam vdaka zopar dobrakom zavreli. Mozno este nastrelovaci tune funguje ale to je aj tak nanic ak si chces skusit zbran ci trenovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30613 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému 30-06 springfield
v blizkom okololi BA nepoznam ani ja ziadnu okrem zatvorenej na devine... ale ja chodim bud do TT alebo orlik Sala

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30618 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
A este sme sa nestretli? Na Orlik nechodi vela ludi s 8x68S....Daj niekedy vediet,mozeme prevrtat par tercov a hodit rec...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30630 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému 30-06 springfield
naposledy som bol minuly piatok a bolo paradne celkom fajn som sa odreagoval:P ked pojdem nabuduce tak sa ozvem a spravime par dier do papiera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.150 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 331 návštevníkov a žiadni členovia on-line