30-06 springfield

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35613 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Na webe Lapua je Frano oznaceny ako distributor len pre malorazkove strelivo...?! Ale pre moje potreby je dolezite,ze ich strely a prach viem kupit aj v inom obchode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35933 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
Tak mám první zkušenost s Lapuou Mega 13g. Včera v 21:30 jsem střelil na 80m nepravidelného šesteráka, bohužel stál v poli a vstřel šel na měko a výstřel byl 5cm před zadní kýtou, výstřel byl 2cm a srnec odešel z rány 50m pomalým krokem a zalehl do obilí. Podlitiny nebyly ale roztrhalo to tlakem svalovinu okolo žeber. Takhle blbá rána se mi už dlouho nepovedla, ale udivuje mě, že po takovém malém výstřelu srnec neodešel dál. Jinak bych řekl, že jde o velice tvrdou střelu v této hmotnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35935 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Podla coho si posudil tu tvrdost?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35936 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
Podle výstřelu, který byl skoro jako vstřel. Když jsem střílel 11,7g RWS TUG dnes UNI tak byl výstřel vždy okolo 6cm a na nástřelu bylo barvy jako, když liješ barvu belíkem ani nebylo zapotřebí psa. Jenže u Lapui na nástřelu pár kapek a potom ani ťuk, ještě, že mi to pes našel v tom obilí se to blbě hledá. Jsem, ale rád, že to má menší výstřely, protože potom nebude srnec tak rozbitej jako po RWS akorát s tím musím příště počítat a líp vystřelit těsně za plecko na srdce. Byl jsem vždycky u 30-06 zvyklý střílet na střed žeber 6cm za plece kvůli podlévání plecí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35937 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Podla toho nie idealneho zasahu by som na tvojom mieste este pockal s hodnotenim tvrda/makka.Uvidis,ked strelis viacero kusov na komoru.Jedna rana nic neznamena,neda sa z nej vyvodit nejaky zaver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35943 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
Střelím s tím ještě aspoň 3 srnce a nějaký prase a potom uvidím. Jinak zvažuji i nosler partition 11,7g známý ho má a chválí si to, že mu nerozbíjí srnčí a je dobrý i na vysokou a prasata. Nemáš zkušenosti s barvením s tou Lapuou 13g na srnčím?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35966 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Nie,srncie som s 13g Megou nestrelil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35970 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému 30-06 springfield
s Lapuou na megou 13g na srnciu mam skusenosti asi taketo, ranu umiestnujem tak na dlan za lopatku, po rane srncia neodbieha, ostava v okruhu tak 10m vystrel zalezi od toho ci je zasiahnute rebro , ak ano tak zhruba do 5cm priemer, inak ako 10 korun minca, vysoka ranivost vnutornych organov, spôsobena tlakom, dokonale odkrvenie pri rane na komoru aj pri vysokej a diviacej zveri, strela sa netriesti, priestrel zveri je tiez.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35975 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 30-06 springfield
Tak si to prebi a poďme na ne, roháče, nebuď stále zahrabaný v knižkách kamarát. U Vlada to ovládajú 4 medvede, počkáme ešte 2-3 týždne, lesáci ich dajú na poriadok a potom prevetráme diviačiky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36269 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
Včera jsem střelil dalšího srnce Lapuou 13g na 30 m u řepky 3cm za okraj plece a výstřel byl středem plecka s přeražením běhu a výstřelový otvor měl průměr 5cm, ale nebylo nic opálené nebo nějak extrémě roztrhané okolo, konečně jsem našel střelu, která je ideální do 30-06. Srnec udělal salto ve vzduch a zhasl na místě s jedním odkázáním akorát ta lebka je tak podlitá, že mi nešla kloudně vyvařit a blbě se mi bělí, příště to nechám dýl v kýblu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38240 od axon
Odpoveď od axon na tému 30-06 springfield
Kedže sa pomaly blíži čas spoločných polovačiek, akú strelu mi doporučujete do tohto kalibru na spoločné na diviakov do hustejších porastov? Ty, váha... Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38241 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Sako Hammerhead 14,3 gr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38264 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému 30-06 springfield
Chcel by som vediet ake mate skusenosti so strelivom Norma Oryx 11,7 g, v tomto kalibre. Ja som doteraz pouzival 11,7 g Vulkan a bol som s nim maximalne spokojny vynikajuca zastavovacia schopnost , minimalne poskodenie diviny. Mozno jedine minus , bolo slabsie farbenie. Chcel som ale vyskusat Oryx a ocakaval som od neho este lepsie vysledky. Bol som vsak prekvapeny, ked som strelil na komoru srnca na cca 100 m .Pri vstrele aj pri vystrele bolo zasiahnute rebro. Srnec zhasol do 20 metrov, to je v pohode , ale krv mal podliatu este aj na krku (hlavne zo strany vstrelu). Bola to nahoda? Cakal som totiz min. poskodenie diviny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38277 od Ombre
Odpoveď od Ombre na tému 30-06 springfield
zhdarvim ja sa len chcem spytat ze kolko asi tak stoja Oryx 11,7 do springfieldu?zistil by som si to aj telefonicky ale som v zahranici takze lepsie sa vas takto spytat.dik za odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38310 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Tusim som niekde v casopise videl cenu okolo 54,-Sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38329 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 30-06 springfield
A čože si necapol tomu diviačkovi v piatok? Ja by som neváhal.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38333 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
he?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38893 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 30-06 springfield
Nazdar kupil som si minulý týžden gulabrok v 30-06.nabil som si tam 11,7 H-Mantle čo na to hovoríš???je to dost lahký gulabrok Blaser 95.dik za odpoved

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38903 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
pepies,nehnevaj sa na mna,ale aku odpoved a konkretne na co ju ocakavas? H-Mantel nepouzivam,rovnako ako vsetko co je made by RWS a gulobroky rozhodne nie su moja krvna skupina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38904 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému 30-06 springfield
Peto ty mas doma nabite flinty ? 8o :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 195 návštevníkov a žiadni členovia on-line