30-06 springfield

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38905 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 30-06 springfield
Tak,tak kamarát, to nie je sedemstovka a konečne v "normálnej ráži".:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38916 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 30-06 springfield
Lovec aj tak dik za odpoved.chcel som vediet či ten 30-06 nebude moc kopat ale asi by nemal lebo som nedal max.laboraciu.Nakolko prebijas a si častým hostom v Zelenči som si myslel ze si uz asi skusal niečo od RWS.Ja používam bud Sako alebo Lapua a tie H-mantle od RWS mam prvý krát...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38917 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 30-06 springfield
Jaro flinty nemam nabite ale nieco na osobnu ochranu by sa nabite u mna naslo...:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40063 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
pre lacika85: (prechod z temy o prebijani .300WM) - v poslednej dobe som v Springfielde pouzival strely Barnes TSX 11,7g a 9,7g. Rozptyl u tazsej ani u lahsej neprekracoval 20mm z 5-ranovych poloziek. Vysledok bol stabilny,opakovatelny bez problemov.
<br/>Casto sa totiz stava,ze sa niekomu podari obcas dobra polozka, avsak nie je to opakovatelne. Cize zhoda okolnosti,alebo ak chces nahoda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40079 od plantex
Odpoveď od plantex na tému 30-06 springfield
Ja teraz do 30-06 pouzivam naboje od RWS 10,7g presne tieto www.rws-munition.de/images/jagd/rws_jagdpatronen_start.jpg[/]RWS
<br/>No niesom snimi celkom spokojny,diviaka alebo vysoku neprebije vzdy na srnciu ma katastrofalne nasledky,mozno len ja mam stale stastie ze zasiahnem kost ale vela ludi mi odporucilo skor normu vulcan takze chcem prejst nanu... Srnciu ak je to len trocha mozne strielam na krk,lebo pri zasahu na vyssiu komoru mi robi doslova salta vo vzduchu a divina je znacne poskodena. Len nazor,netvrdim ze su tie streli zle!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40085 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 30-06 springfield
Vyskusaj od RWS TIG 9,7gr.mne sa v 308w osvedcili.alebo SAKO Hammerhead 13gr-to je take kladivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40090 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
Já dostřeluji poslední kousky od RWS TUG 11,7g a nic moc, měl jsem i Tig a ten už vůbec ne, stejná srágora jako SPCE. Od RWS utíkej jak to jen jde ani moc slibné není jejich zázrak EVO. Letošní sezonu jsem odzkoušel Lapua Mega 13g a ta mi sedla co do účinka tak znehodnocování zvěřiny nejlíp. Akorát pozor na stoupání, musí být 1:10 max 1:11. Příští rok vyzkouším 13g oryx.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40091 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 30-06 springfield
Tug a Oryx su podla mna dost tvrde.zostan radsej pri tej Mege.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40103 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Mám úplne tie isté skúsenosti, RWS ma nepresvedčili. Posledné TIG čo mám vystrieľam na spoločných na budúci rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40147 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 30-06 springfield
Otec ich má, tie Mega v 30.06, nevie si to vynachváliť, ja ich mám teraz napchaté v 300WinMag, asi to idem zajtra nastreliť, v nedeľu je spoločná, diviakov plná riť, tak ic tam otestujem, podám správu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40177 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
U nás v ČR je teď moda opěvovat roky zatracovanou 8x57IS. Teď je zase na dvě věci 30-06, ale pokud porovnám 13g Megu v 30-06 s 12,7g 8x57IS Vulkan jednoznačně je do účinnosti lepší Springfield a nemluvím o Střele Sako Hammerhead 14,3g Nebo Federal 14,3g ten je možná ještě trochu účinnější, ale je měkčí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40198 od whitenigga
Odpoveď od whitenigga na tému 30-06 springfield
Ahojte chlapci použiva z Vás už niekto strelivo firmi REMINGTON cal. 30-06 -Accelerator táta strela ma hmotnost 3,6 g a je to podkalibrený spriengfield na 5,6 mm neviete kto to ku nám dováža ked to niekto dováža pište 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40202 od pepco
Odpoveď od pepco na tému 30-06 springfield
naco ti je taka strela do springfieldu? 8o
<br/>podla mna vymyslas, naladuj tam nejaku 13g strelu a nemas problem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40227 od miros
Odpoveď od miros na tému 30-06 springfield
cau Patrik co konkretne nepasuje v spoitosti 30-06 a RWS TUG kamarat s tym striela uz neaky ten rôcik a nema ziaden problem a striela toho podla mna viac ako dost od divakou cez mufloniu a najviac jeleniu pada to slusne farba v pohode odbiehanie minimalne nje je to skorej o mieste zasahu ako o konbinacii 30-06 a RWS tug ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40230 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
Mnohem lepší chování má 180gr Nosler partition než RWS. TUG je vhodný na jelení říji, pokud střílíš na ostro nebo přes kosti, ale nezaznamenal jsem lepší účinek než u balisticu a to nebylo nic moc. Po ráně na střed hrudi za plec vždy zvěř běžela pryč a to se mi s Balistic tipem stávalo jen u černé. Co mám 13g Megu a i 12g nejde mi nic nikam a ani to dlouho neodkazuje. Na srnčí má mega mnohem lepší účinek a i poškození je menší. Několikrát jsem to probíral s lidma co s Tugem střílí a shodli jsme se na tom, že je idální až od nějaký 120m dál, proto jsem s ním nebyl úplně spokojený, na krátkou vzdálenost prostě nepředá ideálně energii. V horské honitbě mám málokdy příležitost střílet nad 150m a spíš mi leze zvěř moc blízko na 40-70m. Teď lovím i v polní honitbě a tam jsem letos střílel srnce na 180m a je pravda, že nikam daleko nešel, jen vyskakoval do vzduchu a šíleně sebou mlátil, zasažené plíce a část srdce a to mi s jinou municí nedělalo, ale Tug pěkně barví a hlavně vždy. Teď s ním dostřílím sezonu na prasatech a zkusím Accubond. Když jsem tátovi koupil RWS tak mi po pár ranách řekl ať si to strčím někam, že to nechce a ten už nějaký pátek chodí do lesa a zůstal u Noslerů.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40239 od whitenigga
Odpoveď od whitenigga na tému 30-06 springfield
ahoj takto ti poviem ja použivam federali a všetko mi odbieha max 30 metrov ja som sa pytal či niekto to použiva a nie aby si ma kritizoval ja to chcem nato aby som mohol lištičky v zime s tym strielat takže už sa chapeme 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40244 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
Puškař mi tvrdil, že to má mít balistiku jako 22-250 a úsťovku kolem 1400m/s, ale nevím nikde jsem to nenašel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40247 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
55grs. sabot s rychlostou 4080fps - ca. 1243 m/s...mava(lo) to nie zrovna ukazkovu presnost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40254 od whitenigga
Odpoveď od whitenigga na tému 30-06 springfield
Ja to mam v katalogu REMINGTON a napišem ti aj hodnoty no ma 55 gr ustova rychlost je 4080 fps , na 100 metrov 3484 energiu ustova je 2033 ft-lb nepoznaš niekeho kto by to vedel prepočitat hmm ??? 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40259 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
2033ft-lb je 2756J.
<br/> 3484Fps je 1062m/s
<br/>
<br/>Hodnoty jsou na 100m, pěkná podlejvačka jen co je pravda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.156 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 290 návštevníkov a žiadni členovia on-line