30-06 springfield

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52731 od pindo
Odpoveď od pindo na tému 30-06 springfield
Dobry den priatelia.Pred par rokmi kedsi kamarat kupil 30.06 doviezol som mu z Rakuska naboje od fi.PMP . Vaha gule bola nieco pres 14 gramov a predavacka sa ma opytala ci sa chystam na slony.Po nastreleni novej municie kamarat strielal na srnca asi na 100 m. zpetny raz zbrane bol mäkky oproti ceskym nabojom doposial pouzivanych.Po zasahu na zadnu komoru jasne zbadal na vystrelovej strane farbu.Povedal doslova ze to vyzeralo akoby niekto vylial poldecak.Ziaden gejzir na vsetky strany ale normalne vyliatie.Srnec sa len zhrbil a odisiel z nastrelu asi 30-40metrov a zhasol.Po celej jeho drahe bolo dost farby a tak nebol treba pes.Divina na vstrelroveja vystrelovej casti bola absolutne bez podliatin a odpad bol minimalny co sa nedalo povedat o nabojoch ktore dovtedy pouzival.Diviaky zväcsa striela z posedu na max.100 m.Z diviaka streleneho na komoru ceskym nabojom(strela MH 11,7g) sa muselo vela diviny vyhodit ako nepouzitelne pre velke mnozstvo podliatin. Pri uvedenych nabojoch od PMP toto nebolo. Tento problem z podliatinamy a odchadzanim zvery z nastrelu su vzdy ked sa striela na kratku vzdialenost. Strely su prilis rychle a okamzite sa rozkladaju,rozbijaju zverinu a drobne casti streli ju kontaminuju olovom a vznika velky odpad. Toto som pozoroval u nabojov od S&B pocnuc 6.5x57 a konciac 30.06.Skratka strely su na svoju konstrukciu a kratku vzdialenost strelby prilis rychle.Vynimku tvoria mozna naboje 8x57JR kde i na kratsiu vzdialenost ide strela skrz zver,tato okamzite pada v ohni (strelena na komoru)i ked po chvili ked je vyrusena sa obcas mala snahu postavit. Zverina je minimalne poskodena i ked je strelena na lopatku a je zasiahnuta kost. Rozdiel mezi nabojom od S&B a RWS nieje takmer ziadny,i ked sa mi zda ze RWS sa menej deformuje.Takze na zaver ak Vam mozem poradit,na kratku vzdialenost co najtazsia a najpomalejsia strela a zver Vam pravdepodobne ostane okamzite v ohni.Na väcsie vzdialenosti (150m a viac) standartne strelivo je postacujuce

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52735 od miros
Odpoveď od miros na tému 30-06 springfield
pindo to je ok ono vies to je ta stala hadka ako na kratko ako na daleko v com kolko g. a kolko m.s no ak je to na kratko tak aj ked to bude poburujuce tak krk a u diviaka hlava ale ak uz je v zdialenost vetsia kde si uz strelec netrufa na tento zasah tak ostava komora ale ono je to pre polovnikou v mnohom problem ako velka je komora mnohokrat cumim jak puk co kde kto poklada za komoru ono ked uz zver lezi a niekto ju osetruje uz nie je jasne kde presne urcite org. su umiestnene a aj terce ktore sa pouzivaju viem ze bola pred cca 4-5 rokmi debata o tom ze dojde k posunu kruhou ale nakoniec sa nic neudialo aj tu je mozno problem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52741 od man
Odpoveď od man na tému 30-06 springfield
Pozdravujem. No v zásade to platí o nábojoch podobnej konštrukcie.
<br/>Ale zrovnávať S&amp;B s RWS sa nedá. RWS momentálne vyrába daný náboj .30-06 v 12 laboráciách. A to konštrukčne úplne rozdielnych.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53374 od Canis
Odpoveď od Canis na tému 30-06 springfield
Zdravím pánové. Jestli mohu říci své zkušenosti s ráží 30-06 Spr., tak uvádím následující. Když jsem si pořídil kulovnici této ráže, měl jsem problém, protože jsem začal používat náboje se střižnou hranou SPCE jakou jsem používal u svého ZH 7x57R. Jenže u 30-06 Spr. od fi. S a B, je tento náboj lehký a strašně při střelbě na kratší vzdálenost na divočáky rozbíjel zvěřinu. U srnčího jsem tento problém neměl. Na 150 m komora a srnec zůstal v ohni, dirka dovnitř dirka ven. U ráže 7x57 R má náboj SPCE váhu 11.2 g. Poté jsem přešel na S a B 11,7 g SP. U tohoto náboje není problém jak na krátkou tak na dlouhou vzdálenost s odcházením zvěře. Prase okolo 100 kg maximálně několik desítek metrů. sele lončák většinou na míste nebo několik metrů. Nechci prosazovat náboje fi. Sellier a Bellot, ale co se týče ceny, přesnosti a spolehlivosti neměl jsem dosud problém. Ten je většinou v rukách. :) Mohu střílet náboji jiných světoznámých značek, ale tam je to o jiné ceně a když se špatně trefím, zvěř odejde stejně. Tak Lovu zdar! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53375 od miso
Odpoveď od miso na tému 30-06 springfield
Prasa okolo 100kg? :) Zartujes? :) A co sa tyka nabojov, skusal si aj strelivo inych znaciek ako S&amp;B?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53378 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému 30-06 springfield
Prase je v čechách všeobecné pomenovanie diviaka,,,,teda nemysli sa tým len ako u nás mlaďa diviaka,,,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53389 od miso
Odpoveď od miso na tému 30-06 springfield
tak beriem spat, myslel som,ze tiez rozlisuju prase-sele, loncak, knour....a cele je to v mnozine divocak :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53489 od dvorky010
Odpoveď od dvorky010 na tému 30-06 springfield
Zdravím!
<br/>Používa niekto do 30 - 06 od SB náboje HPBT - 10,9g ? Aké máte skúsenosti ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53492 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Na lov nevodne, na terc je Sierra HPBT slusna strela, aj ked zase ktovie v akej forme bol ten chlapik,co pod to sype prach.....to je uz taka bradata historka....:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53493 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
....nevhodne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53525 od dvorky010
Odpoveď od dvorky010 na tému 30-06 springfield
Dík! Ale údajne je to terčové strelivo a preto by malo byť presnejšie. Tak som rozmýšľal skúsiť s ním loviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53526 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Je presnejšie, ale na lov bolo u mňa nevhodné - kaliber 7x57. Každá rana iný účinok. Niekedy brutal devastácia, potom 3x ako celoplášť a odrážalo sa do do všetkých smerov v tele zveri. Neodporúčam na zver. Vtedy som hľadal do ýmičky ťažšiu guľu, tak som skúšal aj Sierru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53530 od dvorky010
Odpoveď od dvorky010 na tému 30-06 springfield
Dík Akela: Problém ale mám aj v tom,že mám krátku hlaveň teda 485 mm a mám pocit,že dlhšie strely akoby nedržali presnosť. Rozhadzuje mi ich na 100 m približne medzi 11 - 13 hod.kdežto kratšia strela je presná. Ak môžeš poraď niečo lepšie od HPBT ale s takou istou dåžkou strely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53532 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Nemal som nikdy 30-06, to máš čo za zbraň? Mne dobre padali diviaky od 13gr Sako Hammerhead do 30-06 robia tuším 14,1gr? A potom som strieľal s veľmi dobrým výsledkom Normu Oryx v 3O8 myslím. Inak dosť krátka hlaveň - skutočne treba hľadať čo jej zachutí najviac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53546 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
AK hľadáš kratšiu strelu tak sa orientuj na váhu 9,7g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53551 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Skus sa odrazit od toho,co ti vlastne v tej kratkej hlavni striela dobre. To,ze je nieco tercove strelivo,automaticky neznamena,ze to bude presne aj v tvojej puske.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53560 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému 30-06 springfield
Má niekto skúsenosti so strelou Nosler Accubond 11,7g od Normy v tomto kalibri. Vopred ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53742 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
Strieľal to kolega a správalo sa to veľmi slušne. Ja mám dosť kusov ulovených niečím podobným (Interbond -ale v .308W a 150Gr) a mám skúsenosti výborné.
<br/>Pamätám si že s váhou strely 180Gr sme mali v tomto kalibre vždy problém dosiahnuť dobrý rozptyl, aj ja som po vyskúšaní prešiel na 150Gr.
<br/>Ak dosiahneš uspokojivý rozptyl, na strelu sa môžeš spoľahnúť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57659 od Jano90
Odpoveď od Jano90 na tému 30-06 springfield
Dobrý den chtěl bych se zeptat jeslti máte nějaké zkušenosti s náboji EXERGY od SaB v této ráži. dík a Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57661 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 30-06 springfield
Ak chces monolit,kup si radsej KJG.....mrkni si www.schnetz.at ma tam aj tabulku: balistika vykon,ceny.Zdravim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.091 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 267 návštevníkov a žiadni členovia on-line