30-06 springfield

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40260 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Ustova energia ca. 2750J ,na 100m ca. 2007J. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40261 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
:D ... predbehol si ma. V .30-06 je to blbost,ked budem chciet nahanat rychlosti tak si zozeniem 120-130grs. HP,SP a bude to aj na nieco pouzitelne a taktiez aj presne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40265 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 30-06 springfield
Čau Igore, včera ako sme dovolali o 30sekúnd pozerám štyri prasiatka na krmive, tak ešte mám asi 8ks Core-lokt, tak ich dostreľujem, frkol som jednému na behu asi na 60m po dåžke na chrbticu, karmenádla otvorená na 25cm a guľa ostala v nej. Krásne otvorený hríb. Ej, ale sú dobre nadupané, myslel som, že ho prebije. Radšej nech to rýchlejšie lieta, môžem strielať aj na dlhšie trate. Zajtra idem ráno nastreliť tie Megy. Zavolám výsledok. Škoda, že hlásia teplo, pomaly zmizol sneh, tak idem tristovku zazimovať a budem drať 6,5x57 alebo osmičku. Na víkend pôjdem vyskúšať Accubond na dančiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40280 od whitenigga
Odpoveď od whitenigga na tému 30-06 springfield
AHOJ VIES MNE IDE O TO ABY SOM SI NEKUPOVAL NA LIšKY A TAK DRUHU ZBRAN LEBO MAM 30-06 V SAUERKE A KED TAM DAM TO STRELIVO TAK NA LISKY TO JE IDEALNE A NEVIES CI SA TO DOVAZA KU NAM UZ A KTO TO DOVAZA ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40281 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Ako hovorim nizsie je to na houby. Federal robi strelivo Power-Shok s 8,1g strelou. Zozen si radsej to. Alebo Remington robi tiez 8,1g SP.
<br/>Ale ak chces silou-mocou Accelerator, kup to.A potom nam napis ako to ide. Len neviem ci sa dockam objektivneho hodnotenia,pretoze ludia ktori kupia somarinu to neradi priznavaju a budu to chvalit aj ked je to na figu.
<br/>Dalsia moznost, najdi niekoho kto vie prebijat a urobi ti naboje na mieru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40301 od whitenigga
Odpoveď od whitenigga na tému 30-06 springfield
Ja ta chapem ja viem kto ake do toho vyraba len ja potrebujem vediet kto to k unam dováža chapeš ? ja ti potom napisem ked to odskusam ako to ide ja to len na zimu chcem pouzivat na lišky na nič ine ja mam ešte kozlizu v 8x 57 JRS a 6,5 x55 SE A ja polujem zo 6,5 a toto strelivo do tej 30-06 cchem pre otca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40305 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
Mám pocit, že 30-06 není to pravé ořechové na lišky s žádnou střelou, když vemeš celoplášť tak je to tak 50:50 oheň a úprk. Proto jsem si pořídil 222 rem a pokud nechci lišku na kžich tak jí střelím s 30-06 co tam zrovna mám. Jinak ten 3,6g accelerator bude stejně rozbíjet a nemyslím si, že tam bude dobrá přesnost, protože je v nějakém plastovém obalu jako sball plastic nebo tak nějak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40308 od whitenigga
Odpoveď od whitenigga na tému 30-06 springfield
JA MAM DOMA KATALOG OD REMINGTONU A TA STRELA NA 300 METRE klesá len 5 cm tak neni o com a čo sa týka toho že bude rozbijat ja som pred tym mal 223 remington a strielal som lišky z klasickym SP a nerozbilo mi lišku nikdy takže tak . A ja mam doma SAUER . MANLLICHER .A KOZLICU RIZZINI A K TOMU NEBUDEM KUPOVAT TAKE LACNE PUSKY KED MOZEM MAT V JEDNEJ ZBRANI 2 CALIBRE .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40309 od LEON
Odpoveď od LEON na tému 30-06 springfield
whitenigg koukám že v tom máš pořádný zmatek;) tady tí dávám odkaz na balistickou tabulku 30-06 Springfield Accelerator® a www.remington.com/products/ammunition/ba...lts.aspx?data=R30069
<br/>a další je odkaz aby jsi si to mohl spočítat www.prevod.cz/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40319 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Viem že to sem možno nepatrí, ale páči sa mi Tvoj postoj. Líšku treba &quot;oprášiť&quot; akýmkoľvek kalibrom keď je na to možnosť. Na jednej strane si overíš strelecké schopnosti a na druhej strane tlmíš škodnú. U nás je líšok ako maku, ale chlapi ľutujú vystreliť náboj, lebo český stojí až 25 Sk. Škoda reči...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40325 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 30-06 springfield
Od chvíle, kdy jsem se začal věnovat vránám, strakám, kunám a liškám tak se začaly oběvovat koroptve a teď jsem na 300ha pole napočítal asi 40ks a zajícu jsme na jaře napočítaly 300. Nejsem milionář, ale jestli stojí náboj 40 nebo 60kč neřeším, protože, když mě ženská donutí jen na výlet stojí to 2 litry taky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40338 od miros
Odpoveď od miros na tému 30-06 springfield
Patrik super ta posledna veta je dobra a brutalne pravdivaaaaa aj 100 ran na lisku je lepsich ako jeden vylet do nakupneho centra haaaaaaa;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51120 od astronom
Odpoveď od astronom na tému 30-06 springfield
Len som chcel zviditeľniť túto tému pre tých, čo si nedajú toľko námahy, aby čo to prelistovali a až potom zakladali novú tému

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52666 od najlepsi1
Odpoveď od najlepsi1 na tému 30-06 springfield
ahojte
<br/>
<br/>Podľa Vás do 30-06 je aké najlepšie druh strelivo značky RWS. Myslím ktorý typ strely pokladáte za najlepšiu.
<br/>
<br/>(srnec, diviak, jeleň)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52680 od dodi7rm
Odpoveď od dodi7rm na tému 30-06 springfield
EVO

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52698 od miros
Odpoveď od miros na tému 30-06 springfield
dobre fungoval aj h-mantel aspon ja som bol v pohode kratka utekova vzdialenost farba v90 % pr. priestrel 100% poskodenie v pohode ale jednalo sa o ranu na spodok kom. za lopatku neviem co to postvara ak to prejde lopatkou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52711 od najlepsi1
Odpoveď od najlepsi1 na tému 30-06 springfield
ďakujem za reakcie
<br/>mne záleží hľavne na tom aby zver po zásahu neodchádzala

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52720 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 30-06 springfield
najlepsi1 - Keď Ti &quot; záleží hľavne na tom aby zver po zásahu neodchádzala&quot;,tak sa musíš v prvom rade naučiť perfektne a uvážlivo strieľať v&quot; predmetnom zadaní len na krk resp. hlavu&quot; lebo rana na komoru túto podmienku nedokáže so 100% istotou naplniť !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52721 od mayk
Odpoveď od mayk na tému 30-06 springfield
Ja používam už 4 rok RWS UNI (TUG) 11,7 g. Pri zásahu na komoru a pľúca odhádza zver ( jeleň, divia ) do 40-50m. Úniková dráha bola zatial bola pofarbená dosť, takže som nepotreboval na dohľadanie psa. Ja so zaznamenal vždy pri takej rane prestrel. Iba raz mi tá strela neprestrelila, ale to šla strela cez lopatku, rebro, pľúca, rebro, lopatka a zastavila sa na koži.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52722 od mayk
Odpoveď od mayk na tému 30-06 springfield
Inak platí to, ako napísal kolega Lanus. Pri dobre umiestnenej rane na krk padne vždy, pri rane na komoru to už nie je pravidlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 394 návštevníkov a žiadni členovia on-line