223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19984 od SPRG
Zdravím .Chcel by som vedieť vaše praktické skúsenosti pri love ťažkých kusov zvery.Ja 223 poľujem už 5 rokov a mám s tím veľmi dobré skúsenosti (mam streleného 180 kg jeleňa na kukuričnisku na cc 100m a padol ako hnilá hruška-mám s tím strelených viac kusov raticovej zvery aj ťažkých kusov a nikdy som nemal problém . Čo sa tíka jelenej zvery nešla ani raz dalej ako 30m od nástrelu .A ani s diviakmi som nemal problém -akurát zver slabo veľmi farbí ak vôbec farbí ale úniková vzdialenosť je takisto veľmi krátka vedšinou všetko do 30m a asi dva kúsky mi ušli cc 80m.Zatiaľ s tím nemám postrieľanú zver ale to je asi o zodpovednosti --nestrieľam dalej ako na 100m a nepoužívam strelivo SaB.
<br/>CHcel by som vedieť aj vaše praktické skúsenosti s tímto kalibrom.Za vaše odpovede Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19991 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
musis byt super strelec lebo si neviem dost dobre predstavit strielat na kanca v zime s pancierom s 223, to strielas za ucho? na oko? vysoku na krk? to potom na spolocnej ked je vacsi vyrad sa clovek cuduje kolko toho olova v sebe nosia, uz sme vytiahli projektil aj z 6,5 z ramena velkeho kusa, dostal sa po lopatku, ale neposkodil ju. kde by skoncila 223? moj nazor, zodpovednost sa tyka aj vyberu vhodneho kalibru, na tu ktoru zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19992 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Prve a posledne slovo k tejto teme: Ano da sa , avsak polovnicke stastie neospravedlnuje nezodpovednost polovnika pri vybere dostatocneho kalibra!!
<br/>
<br/>Lovu Zdar!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19993 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
S ospravedlnenim, .....Malo to ist na SPRG!:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19994 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Úplne do bodky súhlasím s Vami obidvomi. Ďalej to už ani neidem rozvádzať, vystihuje to jedno jediné slovo - N E Z O D P O V E D N O S Ť ! ! !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19996 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Chýba nám zákon, ktorý by hovoril o min. dopadovej energii na 100 m a priemere
<br/> strely, a nie o dåžke nábojnice. Ale v návrhu nového zákona to myslím je, takže časom
<br/> sa to určite presadí a prestane sa hazardovať. Veď aj srnca dokážem zastreliť
<br/> brokovnicou alebo malorážkou, ale nie je to povolené. Prečo asi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19997 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Gulo iny kraj iny mrav - napr. svajciarsko - brokom bezne strielaju srnciu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20002 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Jasné, beriem, pri použití vhodného streliva sa dá hocičo, brokový náboj má dosť
<br/> veľkú rezervu na zvyšovanie výkonu. Veď jednotné strely od niektorých lepších
<br/> výrobcov majú do tých 100-120 m parametre dosť podobné guľovým. Nepamätám
<br/> si celkom presne, ale pri jednom som videl úsťovú rýchlosť cez 600 m/s a to už je iné
<br/> kafé.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20004 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Všichni co je znám a mají, nebo měli tuto ráži tak si ji velice pochvalovali, ale všichni jsou za jedno a to MUSÍŠ SE PŘESNĚ TREFIT!!! Pokud jen malinko mineš tak tě čekají náročné dosledya nebo zvěř čekají bolestná zranění, většinou končící úhynem. Sám jsem s touto ráží ulovil jedno prasátko, ale to jen z důvodu že nebyla jiná možnost zbraně a střílel jsem za slecho. Nejsem zastánce takéto ráže na větší zvěř a neradil bych ti aby jsi s touto ráží běžně lovil ostatní spárkatou vyjma srnčí. V ČR je na větší zvěř již tato ráže z pohledu zákona nedostačující.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20006 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
No strelec som celkom dobrý -ale ty si s takehoto kalibru este asi na zver nestrielal mam stím streleních viac kusov a nebol problem --tak o com hovoris? o akom hazardovaní zasah za lopatku neda zvery ziadnu sancu (pravda pri zasahu lopatky ako pises by to asi bol problem al to je na dlhe rozpravane -kamos streľil jelena s 30-06 zasiahla lopatku prestrelila ju a skoncila v plucach jelena sme celý den nahanali po lese )-zlý zasah je praveze nezodpovedný !-preco asi písem o strelbe do 100m ! zver zhodnotit a ulovit a nie strielat z doliny do doliny a potom sa chytať za hlavu ze zbran je slaba. lovu zdar!8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20008 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
mas pravdu z 223 mam strelenu len jednu skodnu, aly fyzika nepusti, ostatne prispevky hovoria za vsetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20028 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ale fyzika pustí --kde fyzika hovorí o pravidlách ktoré musí strela splňať na dosiahnutie pozadovaného smrtiaceho účinku?hmm? JOUle -nerozhoduje do takej mieri ako si vela ludí myslí -napr 1500 J na 100m na 150kg zver ?tak to je na smiech ? ovela menej Joule staci aby ta zver zhasla --to len tvorcovia zakona to tak postavili ab snme vraj mali istotu .Naco je v policajnich zboroch podmienka na zbran s energiou v 0m 500J na okamzite usmrtenie&quot;DOSPELEHO&quot; cloveka -ked clovek ma priemernú hmotnost okolo 80kg-alebo to policajti maju len na zasahy proti DETOM? Ja netvrdim ze 223Rem je na to najvhodnejsi ale urcite sa s nim do 100m da strelit v pohode aj tazky jelen (inac mas pravdu na stareho diviaka obaleneho blatom to asi nebude to pravé ale kolko trakyh diviakov za zivot stretnes ? mam streleneho 130kg kanca a odisiel cc 60-80m. )Ja 223nevichvalujem ja len tvrdim ze pri dobrom vybere streliva sa to da.. Inac monentalne chcem kupit 270alebo 7x57asi kupim sedmicku -nemas stim nejaku skusenost ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20029 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
len so 7x57r uplna pohoda, ale ja preferujem 8, ja polujem s 8x60s a strelivo RWS H-mantel, dava mi to uplnu istotu, ze zver bude super farbit a ked dostane na komoru tak vacsinou sa ani nepohne, vyborne odovzda energiu, da sa s nou strielat a cez haluzky. rozdiel z realu muflonka s komorovou ranou 7x57r urobila este 80m, a to mala roztrhnute srdce. s osmickou padla hned k zemi a nedokazala vstat, ako by ju zrazil vlak. 8 je aj do pohonu super.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20030 od saris
Odpoveď od saris na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Mam 223 len krátku dobu. Strelené mam jedno prasiatko a niekoľko kusov škodnej. Neviem či by som sa odvážil strieľať na niečo väčšie ako 50 kg lanštiak. Myslím, že by to bol dosť veľký hazard.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20031 od saris
Odpoveď od saris na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
aké strelivo používaš do 223
<br/>?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20036 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
saris :Pouzívam -Power point 4,2 g od Winchestra vyskusaj je to pohoda ale rychlo lebo ak zacne platit ten noví zakon tak mame smolu este tak na srnciu inak to bude zakazane .Inac pozeral som tvoje fotky a videl som tam IZ-18 co je to za kus ? Ja mam IZ-308W a vyzerá inac aky mas model ? mas chromovanu hlaven?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20037 od saris
Odpoveď od saris na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Je to prevedenie SPARTAN. Bol to urceny pre americky trh.............dostat to ale aj u nas. Hlaven je klasika, drevo - orech, inac ostatne casti nikel. Trocha upravy a je to vsetko v pohode. Som spokojny. Je lahucka a na nosenie do lesa ako stvorena. Ja pouzivam od SB - 3.6 g a skusal som aj prvý partizan. Chcel by som ale nieco tazsie ako 3.6 g. 223 pouzivam len na skodnu a srnciu. Mojou srdcovkou su listicky Na tazsiu zver mam W 308.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20041 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ahaaa tak- tak je to a aku ma tvoja IZ -ka spúsť lebo moja ma strasne tvrdú?a aka je jej cena ? --Dik za info

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20053 od saris
Odpoveď od saris na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
spúšť bola jemnejšia ako u klasiky ale ja som si ju dával ešte viac zjemniť. Aj bez úpravy strieľa v pohode. Cena??? 6500 sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20068 od saris
Odpoveď od saris na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
má niekto skúsenosti so strelami MATCH ??? 4.5 g

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.125 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 4024 návštevníkov a žiadni členovia on-line