223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20595 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ktomu vykrveniu pri zásahu krku : sám som strelil jedno srnča na krk na cca 60m a môžem kľudne povedať že to vykrvenie je perfektné !!! môj kamarát strelil jeleňa na cca 50m 222 Rem a to bola šupa - krv sneho len tak vychrstla (padol ako handra) a malinčiak na druhej strane pri výstrele bol farbou doslova "postriekaný -takisto perfektné vykrvene .Ako uvadza michal -tie úlomky kosti spravia svoju robotu na 100%.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20597 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Michal: je dosť veľký rozdiel či sa zver pohne -musí spraviť krok (keď ju strieľaš „na blad“ na komoru a smrteľná zóna má v takom prípade priemer min. 30cm ) alebo skloní (otočí) hlavu alebo krk. Vyzerá to tak že každý má „svoju pravdu“ i keď sa vraví že pravda je len jedna....podľa mňa rana na krk je vždy podstatne väčšie riziko ako rana na komoru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20599 od michal
Odpoveď od michal na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Skloní hlavu, otočí...rana ide do p..i. Ked ti ale urobí krok, rana ide na mäkko, alebo zadna komora. Mne jedno nie je, cio sa trafím do obdlznika á 30 cm, som rad, ked je rana tam, kde som aj mieril.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20601 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
michal: mám pocit že táto debata už nikam nevedie........môj názor je že rana na krk alebo hlavu nie je dobrá a to z viacerých dôvodov. „Svoju“ pravdu nikomu nevnucujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20603 od michal
Odpoveď od michal na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ja tiež pravdu nevnucujem...len netvrdím, že strelba na krk musi byt a priori nepolovnícka a nezodpovedná. To ci je je strelba s 222/3 na krk polovnícka ani riesit nemusíme. nakoniec kazdemu je jasne, ze 222/3-kári mastia na krk koli tomu, ze pri rane na komoru to nemusi byt 100%. výsledok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20607 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Len súhlasím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20615 od papo
Odpoveď od papo na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Prestávam akosi chápať obsah tejto témy. nedozvedel som sa nič také, čo by mi pomohlo. A to si idem tú ráž v blízkej dobe kúpiť.
<br/>Samotný názov témy je scestný, nelogický a v nejakom cudzom jazyku. A v tom duchu je tu aj dosť príspevkov. Očakával som, že hneď prvý príspevok ju hodí na smetisko dejín, ale.... Myslím, že tu malo zaznieť, načo je tento kaliber určený a nie, ako ho možno použiť na zver. Samotné parametre ho predsa predurčujú na použitie na zver max do 50 kg, aj to asi preháňam. Akékoľvek jeho obhajovanie na použitie na vysokú, alebo dospelého diviaka je obyčajným poľovíckym chrapúňstvom! Veď väčšiu zver katuje, kde ostala úcta k zveri, etika? A pre mňa, za mňa, pourážajte sa, kto len chce, komukoľvek to poviem do očí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20622 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ak by som sa aj ja mohol do tejto témy zapojiť s mojím názorom, že ja osobne by som túto .223 používal len na škodnú ale hlavne na líšku, na vacsiu a este k tomu raticovú zver by som ho nepoužil. Sak je to jeden kaliber z tých ktoré majú najväčšiu počiatočnú rýchlosť tuším okolo 1050 m/s. Veď to zabíja šokom, kedysi sa aj vyrábali tzv. podkalibrové strely mali asi 4,5 mm a paradnu balistiku, len boli lahke a klesali az po 450 m, to je vlastne nieco podobné ako ta 223 a ta 4,5 mm je zakazana, asi aj vedia preco, ved s tym trafili zver a pri vyvrhovani nasli to , ze vlastne vsetky vnutornosti boli tak zmrstene, ze sa vytlacali az k papuli, tak o com to je?? Taku velku paseku narobil. A kazdopadne pri trafeni aj srncej zveri tou 223 ma vacsie hematomy, ako keby ju bol trafil takou 8- ckou, s vhodnou strelou(ma mensiu rychlo a tazsiu strelu).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20629 od zachi
Odpoveď od zachi na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
ja mám 5,6x50r mag je to ten istý kaliber ako 223 akurát je trochu silnejší ale ja neviem čo sú to velké podliatiny neviem ale neni to také hrozné ako sa to opisuje. zase je to len moj názor nechcem nikoho o ničom presviedčať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20653 od gunar
Odpoveď od gunar na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Vazeni kolegovia. Podla mna to najlepsie vystihol PAPO. Suhlasim s jeho nazorom. Je to chrapunstvo! A bit sa do prs ze aky som ja strelec a ze som nemal ziadny problem pri pouziti 223-ojky je frajerina. Ty si problem nemal to je jasne ale mal ho jelen s 3,24gramovim projektilom v bachoroch!!!! A strelec o tom nemal ani sajnu lebo kus nefarbil... Dufam ze novy zakon bude schvaleny cim skor! LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20657 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Keď príde niekto na hosťovačku s 223 tak mu napíšeme do povolenky líšku 1 vekovej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20708 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Nooo -zákon dovoľuje lov 223 všetkej našej zvery -Tak keď kvám príde hosť na poľovačku na jeleňa alebo dokonca na medveďa a bude vyzbrojený 223 -tak mu zaželaj lovu zdar - lebo &quot;ZÁKON TO DOVOľUJE &quot;! ! !--- PS. Ak sa schváli novela a bude podmienka 1500 J na 100m ako to tam uvádzajú -tak tu bude zasa 7,62x39 -hehhhee--a to je iná pecka !aspoň čo som počul !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20713 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
To kde ste si robili pol.skusky?:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20740 od miros
Odpoveď od miros na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
A to mas hospodarske skusky potom vrat skolne zakon pre teba zrejme nie je nic;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20749 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Len ironicky. Bohužiaľ má smolu lebo v našom združení sa takéto ako 223 rem. a podobné sračky neuznávajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20751 od miros
Odpoveď od miros na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
len teoria ak som u vas clen a mam kamosa ktoreho zavolam na polovacku mam splnene clenske pov. on ma 223 striela snou presnejsie ako polovica Vasho zdruzenia tak u teba nema sancu na povolenku? A to mate taketo nieco zadef.v domacom poriadku? alebo ako to chces zdovodnit ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20754 od michal
Odpoveď od michal na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Uplne jednoducho...povolenku na polovačku vydáva hospodár. Ak ti ju nevydá tak sa možeš hodit aj o zem, kopat nohami a nepomôžeš si. To, že 223 spåňa zákonom stanovené kritériá aj pre lov vysokej neznamená, že musí tebe ako hosťovi povolenku vydať. Jednak si hosť, a teda standardné stanovy, domaci poriadok a zákon ti ziadne práva na povolenku nepriznávajú a po druhé slušnosť káže, že keď niekde idem ako hosť na polovačku tak sa aj trochu informujem na podmienky a tak, a hlavne rešpektujem požiadavky a pravidlá svojho hostiteľa. Ak ťa volá kamarat, tak snad tiez nepadol z hrušky, a vie ake pomery v PZ/PS panujú a povie ti, ze vzduchovku maš nechať doma a radsej zobrať to druhe železo s vačšou dierou čo maš v trezore alebo v perináku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20755 od lubonr
Odpoveď od lubonr na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Tak chlapi, som tu sice nový ale ta vasa debata je taka o nicom. Aj ja mam rem.223, som s nou maximalne spokojný je presna, rad s nou polujem ale zasadne na srnciu, danciu, maximalne prasiatka. Podla mna lov vysokej a tazsie kusy ciernej touto ražou je nezodpovedne. na to beriem 7-64, to je podla mna dobra dvojica gulovnic na nase podmienky. A kto si mysli, že rem 223 nejak prehnane podlieva, sa myli, mam s tym dost skusenosti, zver po nej pada a dohladavku som zatial nezažil. Ale fakt iba tie mensie kusy.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20756 od Castor
Odpoveď od Castor na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ta debata sa posunula /ako to uz byva zvykom/ zase niekde inde....
<br/>...ziadne stanovy, ci vnutorny poriadok nesmu ist nad ramec zakona, teda ziadne PZ svojimi stanovami nesmie urcovat, akym zelezom budes lovit..na to je zakon..a ten este/aky je, taky je.../ stale plati. To ci sa ta zbran na danu zver podla niekoho hodi alebo nie, je vec, zodpovednost a ucta k zveri druha...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20757 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ukradol si mi toz klávesnice ...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 258 návštevníkov a žiadni členovia on-line