223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25038 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ja som pisal ostrelive nie o kal. -Typ strely;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25043 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
...to vhodne strelivo by tiez nikto neskontroloval.Myslis to dobre,ale u nas na SK by to v drvivej vacsine pripadov nefungovalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25051 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
No neviem ale u nas uz nasho clena poslal hospodar s polovacky prec pre vojenske strelivo v 7,62x54 inak aj teto kal je vhodny na odstrel dospelej raticovej ale s strelivom napr. Norma Alaska 11,7g Len to ustriehnut ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25058 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Súhlasím s lovcom_1 ale nie preto že sa osobne poznáme ale preto lebo žijem na Slovensku....málo kto rozmýšľa nad tým ako zákon dodržať...väčšina rozmýšľa nad tým ako zákon legálne obchádzať.....každý kto by to chcel spraviť by na spoločnú poľovačku nosil náboje na "ukazovanie" a iné by mal v puške potom na štande....čo by nosil individuálne by mu neskontroloval nikto nikdy....tak nejak to celé funguje so zákazom nočných videní a bateriek ....je tu toho plné fórum:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25063 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Suhlasim ale ako to maju ine staty na 100m min 2000j a podobne to sa uz vobec neda kontrolovat sni na spol. ani ind. tu je moznost ze polovny hospodar s strel.ref. maju aspon sancu ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25066 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
V Slovenských „podmienkach“ je podľa môjho názoru jediný spôsob ako definovať parameter loveckého náboja pre lov veľkej raticovej (prípadne inej zver): menovaním minimálneho kalibru -teda nie energiou ani typom streliva. Tam sa nedá špekulovať (leda nosením druhej hlavne pod kabátom:D )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25072 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Napr.nemecky zakon (prosim opravit ma,ak to predostieram zle)hovori o vahe strely pre raticovu aspon 10g,neviem ci aj o kalibri.Ked si otvorim lubovolne nemecke diskusne fora,na kazdom je viacero tem,kde sa borci prezentuju ako s nejakou 5,6mm strelili takeho ci onakeho diviaka.A to je Nemecko v tejto oblasti (moralky polovnikov a pod. mienene) "kusok" pred nami.V tomto pripade som zase pesimista...;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25096 od Derzu
Odpoveď od Derzu na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Maš pravdu SPRG a aj ďalej, ale presne...a nie vždy za každú cenu, ale s úctou ku prírode...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25099 od Derzu
Odpoveď od Derzu na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Na obrázku vidno len asi celoplášť, existuje HP 4 gramový a tento je vynikajúci, ale ako všetko ma svoje ale, povaha strelca - triaška, chyby, prekážky - tráva, konárik a stav zveri - stres, proti stres, fáza vyčerpania / veľmi dôležité /, množstva vody v tele... toto všetko platí aj u iných kalibrov takže univerzálnosť nefunguje. Kľudne môžeš aj väčšieho diviaka, nieje to nič neprirodzené, keď odbehne. Len nie krk a hlavu a vždy s rozvahou a niekedy aj pušku dole....Zvieratka nepoznajú kalibre, koeficienty, jauly a iné, majú len smrteľné zranenia. Rád verím v ľudí, mal som aj hostí na rôzne druhy a keď si doniesli Rem 223 veril som im, že vedia čo robia, niekedz je horšie babrák s W300 mag.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25121 od miso
Odpoveď od miso na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Vo všetkom súhlasím, najdôležitejšia časť stojí vždy za pažbou;)
<br/>Zaujímalo ako sa náboj správa-neničí veľmi divinu, prestreľuje,ako sa zver správa po zásahu atď...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25123 od Derzu
Odpoveď od Derzu na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ničí divinu, podlieva celé rebrá, vždy prestreľuje, záleží veľmi na stave zveri - na jednotlivých častiach stresu a množstve adrenalínu a iných chemických záležitostiach v tele, vo svaloch a v krvi, niekedy postojí a nevie že je zastrelená a niekedy prudko vyštartuje a niekedy ľahne ako podťatá. Čiže ako u ostatných kalibrov.... Mám vlastnú skúsenosť, že väčšie a ťažšie kusy - vysoká padajú hneď,ako keby sa mala strela lepšie do čoho oprieť. Zvlášť u diviakov je lepšie mať otvorenú komoru na oboch stranách tela, lepšie ako keby len na jednej strane tela zaliala ranu slanina. Poľoval som od začiatku so sprg. a aj vtedz som dohľadaval, aj vtedz sa stalo, že som nedohľadal a krv bola, aj vtedy zver odbehla aj vtedy padla, asi som bol menej zodpovedný a bol som si vedomý že s 11,7 g môžem mieriť a strieľať ako s hufnicou, poľovačka s rem. 223 je o inom je o asi väčšej zodpovednosti /nehovorím tým že s iným kal. nie/ Vždz je to o zodpovednosti a výchove a nie o stanovách, o zákonoch a úcte a pokore k zveri...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25129 od saris
Odpoveď od saris na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ako si prišiel na tie hodnoty?? Nič v zlom.....nejako tomu ale nerozumiem:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25131 od saris
Odpoveď od saris na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Pred včerom som strelil srnča s 223 náboj federal 55GR.FMJ BOAT TAIL. Strieľal som na cca30-35m. Sŕnča trafené na komoru neznačilo zásah, odbehlo 15 m a spadlo. Vstrel cez kosť-rebro, výstrel cca 5cm. Podliatie malé minimálne a tak isto aj odpad. S tým istým nábojom som pred nedávnom strelil líšku - roztŕhlo ju. Zatiaľ som s týmto strelivom spokojný aj keď najradšej by som niečo ťažšie. Federal robí aj 62 GR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25158 od miso
Odpoveď od miso na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Použil som klasický prevod jednotiek, nejaké info nájdeš aj tu:http://library.thinkquest.org/C006319F/Binh/conversions.htm
<br/>Tú stránku kde sa to dalo urobiť len jednoduchým dosadením a program to spravil za teba som nenašiel...:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25161 od saris
Odpoveď od saris na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
&quot;Aké sú skúsenosti s použitím na zver? Lebo ak som si to dobre prerátal, tak zákonné limity spåňajú(aj po prijatí nového zákona, vyšlo mi to niečo cez 1739J, úsťovka nejakých 987m/s,váha 3,56g,ak sa mýlim opravte ma...)jedná sa konkrétne o tieto náboje,ktoré som našielTU&quot;
<br/>
<br/>Trocha som na to pozeral. No neviem ale pri 55GR strele a usťovej rýchlosti 987 m/s je počiatočná energia 1283 J. Na 100 m bude energia asi okolo 960 J a nie 1739 J ako uvádzaš Ty. Keď sa nemýli zasa ja :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25165 od miso
Odpoveď od miso na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Tá energia 1283 je v jednotke FPE (foot pound of energy). 1fp je približne 1,36J. Preto je úsťovka okolo 1739J. Chybu som spravil v tom,že som myslel, že je to energia na 100m,ale na 100m to asi bude pod 1500J;/
<br/>Našiel som tú stránku s prevodmi. Prevody si môžeš overiť www.asknumbers.com/EnergyWorkConversion.aspx[/]TU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25170 od saris
Odpoveď od saris na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
:] OK............ja som 1283 bral v J a nie v FPE (foot pound of energy):]
<br/>
<br/>Je to celkom pekne aj tak. Len aká je ranivosť a vhodnosť na lov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25174 od miso
Odpoveď od miso na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Pozri príspevok DERZU z 13:30, reagoval presne na túto otázku. Troška sa mi zdá,že veľa podlieva-súdim podľa derzovej odpovede. Každopádne ten náboj vyzerá zaujímavo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25226 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ano ja som jasne chcel def. kal. a este navrch jasne zakazat vojenske strelivo! inac je to tazke lebo 7,62x54 splna pozidavky len ako ustriehnut vojenske strelivo!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25239 od saris
Odpoveď od saris na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Treba oskušat. Uvidím........... Chcem teraz vyskúšat Hornady. Prebijané.....skúsime znižiť rýchlosť. Som zvedavý čo to urobí. Ináč s tým federálom som spokojný

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 374 návštevníkov a žiadni členovia on-line