223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49442 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Bežne tak strieľam, ale nie 222 a na vysokú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49443 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
A vysoká má komoru hodne vpredu, takže ak by bol trpezlivý a trafil "presne komoru" nemáte problém na 80m ani s 222rem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49445 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Možno ste nepostrehli,ale zmenou zákona stratila predmetná téma zmysel (ak sa len náhodou nechystáte na lov medveďov!!!) čo kuriózne nová úprava umožňuje !:]
<br/>
<br/> Štatisticky však REM. na postreloch participujú podstatne menším percentom ako je ich zastúpenie v ZP ! Pre objektivitu stačí nazrieť do štatistiky dohľadávok vedenej KCHF !
<br/>
<br/> Na zlepšenie streleckej výkonnosti poľovníkov treba úplne zmeniť spôsob a vyhodnocovanie povinných strelieb a to min. raz za tri roky; vlastnou guľovnicou a nie MK; zásadne v sede s oporou (posedová poloha) z minimálnou požiadavkou, zápočtu kruhov len č. 7;8;9; a 10 (rana na komoru) !
<br/>
<br/> Kto čo i len jedu ranu strelí do kruhu č.6 resp. ešte menej; jednoducho až do splnenia limitu nebude môcť poľovať na žiadnu zver guľovou zbraňou !!!
<br/>
<br/> Tadiaľto vedie cesta na zmenšenie utrpenia postrelenej zvery a nie v prázdnych debatách a ,,kurioznych nariadeniach&quot;,ktoré väčšinou vedú Tí čo s predmetnými zbraňami nemajú vlastné praktické skúsenosti!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49454 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ešťe by som možno doplnil, že splnenie limitu na strelnici do papiera neznamená, že rovnako to bude platiť aj pri samotnom love. Splnenie limitu je len predpoklad. Každý praktik vie aký je často medzi takýmito dvoma situáciami rozdiel. Často je to hlavne aj o sebapoznaní a kritickom zhodnotení sama seba...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49455 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Igor - s tým samozrejme súhlasím,ale na strelnici toho viac nezmôžeš !
<br/>
<br/> Kto však aj do terča strieľa s guľovnice ako keby to bola brokovnica , ten sa musí z humánnych dôvodov nekompromisne ,,odstaviť&quot; !!!:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49456 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Kazdy rok a povinne.Urcite by sa to velkemu percentu nepacilo,ale bol by to prinos. A ako pise Lanus, uznat len od urcitej bodovej hodnoty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49457 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Som zvedavý ako budú fungovať poľovníci, ktorí majú len jednu guľu a to 222 alebo 223. Osobne ich dosť poznám. Minule sa veľmi čudovali, keď som im v krátkosti predniesol na brigáde zhruba Tvoj príspevok. Hľadeli na mňa nejako krivo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49473 od miros
Odpoveď od miros na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Akela no redsa tak ako v Cechach aj nadalej sa striela len sa o tom vela nekeca a vetsina pol. hospodarou to v pohode toleruje ono kto mal 222-223 vetsinou behal hodne aj na strelnicu takze mal viac odstrielane ako vetsina v zdruzeniach co mala kde co ine spominam na dobu a kontrolne str. ked sme to 2-3 nabuchali za cele zdruzenie a nikto s funkcionarou to neako hodne nekomentoval a v pohode sa to deje aj dnes ono o com to je ked dojdes niekde dnes na kontrolne a striela sa pozicanou malokalibrovkou a z vlastnej zbrane streli max raz dvakrat na srnca na lisku nestriela lebo su drahe naboje potom na jesen na splocnej padne v jednom pohone aj 30 ran a vysledok je 0 maximalne diviacica sem tam nieco mensie ved to vetsina znas pravidelne zaziva

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49478 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Klasika slovensky pristup - odrbat ako sa len da......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49482 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
miros - V Čechách majú jednoduchší limit t.j. 1500J/100m; aby 223 Rem. plnila tento limit,zaviedli v SB výrobu dvoch veľmi vydarených laborácií so strelami Siera HPBT !
<br/>
<br/> Na Slovensku bol limit stanovený od 243 Win. t.j. 6mm/6g a výkonnostný 1500J od 7,62x39 !
<br/>
<br/> Tento samopalový náboj síce na lepšie preniká porastom ako 223 Rem. ktorá má však podstatne väčšiu účinnosť a je dobre použiteľná na menšiu zver do cca 250 m a na ťažšiu pri dobrej rane spoľahlivo min. do 100 m !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49484 od army9
Odpoveď od army9 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ved vtom je ten hacik . Sice dobra ranivost ale aj citlivost lahkej a rychlej strely . A zabudol si na dalsi zavazny faktor - poveternostne podmienky ( vietor , dazd , snezenie ) . To ti tiez moze skazit ranu najma pri vacsich vzdialenostiach .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49503 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Z našich nechodí na strelnicu nikto... Včera som to preberal s hospodárom, nedostanú povolenky len na škodnú a srnčiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49681 od miros
Odpoveď od miros na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
na teda a je umalovane bude ich plno v inzerciach len ci bude lepsie ak pokupia tie ruske kutace

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50150 od Richo18
Odpoveď od Richo18 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ja som tiez doteraz pouzival 222 so strelivom RWS temantel a bol som dost spokojny. Ale taktiez som neskusal strielat na velke kusy dalej ako na 100 m. Jelenca an 100m komora v pohode potocilo sa a ostalo jelen 1V.T. asi an 50 m na krk spadol ako podtaty prasa na spolocnej komorovane padlo po nejakych 3 metroch srnce pekne ostavali a lisky tiez. Ak pouzijes kvalitne strelivo vsetko sa da ale s rozumom nie za kazdu cenu. Nakolko prisiel novy zakon tak som presedlal na 8x57 JRS takze uvidime ako sa bdue darit Lovu a Lesu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2115 návštevníkov a žiadni členovia on-line