223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24430 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Skus sa popytat v obchode,mozno budu vediet.Aj ked tomu velmi neverim,ale za pokus to stoji.Najpravdepodobnejsie to vsak bude 12".Alebo si to zmeraj "od oka" s vyterakom-urob si nan znacku,a pomaly zasuvaj do hlavne,po jednom obrate vytiahni a zmeraj dlzku-no amas priblizne dlzku stupania. 1"= 25,4mm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24672 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Strielal som u znameho s jeho 527 Winchestre 4.5g a v pohode jaden diviacik trojrociak a jeden muflon on to velmi chvalil ja som v tom case mal 222.Uz rok mam 223 527 no uz ich neviem zohnat ba ani federal 3.89G nosler sa vraj k nam nevozia? Inak pametam si ze tie W mali na 100m viac ako 1500j . Na skusku si dam nieco prebit?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24673 od Derzu
Odpoveď od Derzu na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Vyskúšaj náboje ruské WOLF 4 gramové, celoplášte alebo strelu HP budeš prekvapený. Ťažšie by som na ČZ nedoporučoval...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24929 od miso
Odpoveď od miso na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Aké sú skúsenosti s použitím na zver? Lebo ak som si to dobre prerátal, tak zákonné limity spåňajú(aj po prijatí nového zákona, vyšlo mi to niečo cez 1739J, úsťovka nejakých 987m/s,váha 3,56g,ak sa mýlim opravte ma...)jedná sa konkrétne o tieto náboje,ktoré som našiel www.wolfammo.com/1_rifle.htm[/]TU
<br/>
<br/>Neviem ako je to však so stabilizáciou strely,resp. ich použitím v zbraniach CZ. Prípadne ranivosť, vhodnosť použitia na zver...
<br/>
<br/>Nechcem tu teraz hľadať nejakú &quot;univerzálnosť&quot; .223rem, jedná sa mi o alternatívne,teda aj zákonné použite na diviačiu max. do 50kg aj po prijatí nového zákona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24932 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ja len tolko,ze novy zakon este neplati.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24934 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Zato 223 Rem do 100 m na jeleňa platí určite :D:]:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24936 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ale na krk co?:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24940 od miso
Odpoveď od miso na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Nuž,že neplatí viem aj sám. Ale skôr či neskôr platiť bude...prečo asi predajcovia zaznamenávajú nárast predaja zbraní v 7,62x39??;)
<br/>Preto hľadám aj tzv. &quot;obchádzku&quot; aj pre .223rem aj keď ja osobne by som s ňou na kus ťažší ako 50kg nepotiahol. Jeleň,holá proste nič. Nebudem tu miešať etiku, ráž je vynikajúca,ale je stavaná na niečo iné ako lov &quot;ťažkej&quot; zveri..maximálne na to prasa,lanštiak do 50kg,na to stačiť určite bude... Preto ma zaujali spomínané náboje, limity spåňajú,ale ako je to s vhodnosťou strely na zver a jej použitím v zbraniach CZ som sa nikde nedozvedel....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24949 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Cesi bezne robia v 223 4,5g HPBT este vhodnu aj na sportovu strelbu a veru lieta to dobre mam uz aj dobry nas.stojan takze co sa vahy tika neni co riesit8-L
<br/>Strela je vhodna aj na raticovu no toto musim este odskusat no v 6.5 to fungovalo as na vec.poskod.diviny oproti Vulkan,Orix8-L Nedavno si ma upozornil ze je HPBT len pre sport ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24958 od miso
Odpoveď od miso na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
To áno, až na to,že na tej stránke nie je vedená jednoznačne medzi terčovými strelami ako to bolo na stránke RWS.Celoplášť je nezaujímavý,ale derzu spomínal využitie strely HP, preto ma zaujímalo jej použitie na zver...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24963 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
To nebolo o RWS ale FEDERAL a HP-Hollow point ja strela s dutinkou nie celoplast

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24966 od miso
Odpoveď od miso na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
jasne federal beriem spät:-o
<br/>Čítaj ešte raz a pozornejšie,nikde som netvrdil,že HP je celoplášť....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24969 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Beriem len si to dal do jedneho vreca s FMJ.A este k tomu novemu zakonu 223 ho pri urcitom strelive splna a urcovat v zakone na ur. vzdialenost min energiu a vahu strely je od veci!
<br/>Zas nejasne pravidla kto a ako bude kontrolovat dodrziavanie ci konkretny polovnik mal taky naboj elebo nie ved Madari do 6.39 dali 11.7g s vykonom + 40% a takto to urobia trebarz v222 a poto co?Zakon ma urcovat jasne a hlavne jednoducho kontrolovatelne pravidla aj ked v inych krajinach to tak maju- Slovensko nemozme mat lepsi zakon?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24989 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Oprava do 7,62x39:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25006 od miso
Odpoveď od miso na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Každé strelivo má svoje limity a zvyšovať výkon donekonečna nejde. Buď to pôjde na úkor stabilizácie strely alebo max.zákonom povolenej úsťovej rýchlosti. Zasa fixne určiť minimálnu energiu pre lov určitej zveri na istú vzdialenosť nie je až také šťastné riešenie, je aj veľa iných faktorov,ktorým verím viac ako energii-napr. TKO index. Váha strely nad 9g je podľa mňa dostatočná na všetku u nás žijúcu zver,teda aj najťažšie kusy(hovorím síce o váhe,ale samozrejme beriem do úvahy aj energiu a kaliber-toto moje pravidlo je použiteľné pri kalibroch od 6,5 vyššie)
<br/>Ak by mali byť pravidlá jednoduché a ľahko kontrolovateľné každý druh lovenej zveri by musel mať pridelený zoznam povolených kalibrov. To by však mnohé kalibre znevýhodňovalo,nehovoriac o tom,že si neviem predstaviť podľa akých &quot;objektívnych&quot; kritérií (J,g,TKO??)by sa daný zoznam vytváral...:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25015 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Suhlasim moj nazor je asi takyto lov mladat raticovej zvery a vesk. srncej od dl. nabojnice 39mm Lov dospelej raticovej od dl nabojnice 55mm a min vahy strly 8g. V povolenke je jasne def tr. prasa ,lanstiak oproti diviacica,diviak atd. A spolocne polovacky ako dospele +jednotna strela s brok + strela gul. nad 8g tolko moj nazor .Nikdy sa to neda urcit na 100% ale je to urcite lepsie ako najake joul na 100m atd kto to otkontroluje.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25016 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Este na raticovu Zakaz FMJ a voj. strelivo tolko ja

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25018 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
&quot;Lov dospelej raticovej od dl.nábojnice 55 mm&quot;? ? ? To akože chceš vylúčiť na raticovú aj 308W ? 8o:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25036 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Urcite nie s nabojnicou od 55mm Okrem W308 chcel som vyradit 6.5x54 spravny postreh

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25037 od Fortunehunter
Odpoveď od Fortunehunter na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Voj. strelivo - napr.: 308W, 30-06 Spr., 6,5x55SE, 7x57, 8x57 IS, JS, 223 Rem., 7,62x54, 7,62x39, 30-30W, 30 Car., :D :D :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 144 návštevníkov a žiadni členovia on-line