223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20215 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
mirek -- najprv si pozorne všetko prečítaj a potom sa vyjadri -nebud ako lacika85-že neprečíta a hned kritizuje . -mňa zaujíma váž názor na lov tažkej zvery 223 rem - ja to " NEPREFERUJEM " (ukáž mi prosím ťa kde som to preferoval som to napísal?) mam aj 308W.-mne ide len o vaše skúsenosti -ja som tu napísal že som strelil silného jeleňa (180 KG) a (130 kg) kanca úplne bez problémov. tak som otvoril túto tému aby som vedel aké máte stým skúsenosti . (lebo lácika s tým nič nestrelil a hned začal vrtať) . Pojem ťažká zver som myslel našu zver okrem (medveda a nejakých obrovských kancov) -ja osobne som ešte nevidel a nečítal že by sa na Slovensku strelil jeleň nad 230kg a tých pár kancov okolo 250kg porátam n prstoch.-( a koľko asi takých kancov asi behá po našich lesoch ? -hmmm aj tých asi porátaš na prstoch ).
<br/>A aj na galériu príde -ale momentálne nemám toľko času a ani potrebné vybavenie. Tak ma prosímťa nekritizuj (najprv prečítaj a potom súď).:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20218 od lubo
Odpoveď od lubo na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
sprg položil si len otázku a podľa mňa správnu, nikomu nevnucuješ svoj názor, zaujíma ťa to isté čo aj mňa a nie len v tomto kal. ktorý tiež vlastním , ja s týmto poľujem asi 7rokov pritom mám a mal som samozrejme aj výkonné kalibre a voľba je vždy na mne čo si vezmem do revíru, používam Hirtemb. Nosler zo starých zásob, už ich nemajú a je to podľa mňa vynikájúca strela aj na&quot;tažkú&quot; zver pri poľovníckej vzdialenosti a žiadnej ukvapenej rane, kolega ktorý poľuje možno 50 rokov používa odjak živa 222 R a tiež má ťažkú solu guľu, nepočul som, že by bolo treba náročne dohľadávať a má aj zopár silných trof. kancov, všetko je to o spôsobe lovu, poviem pravdu po lanštiaka nemám žiadnu obavu , na ťažšieho okrem 3 ročného kana som nestrieľal , vysoká do 70 m je bez šance, na dalej nestrieľam , mám samozrejme aj neg. skúsenosti asi v dvoch prípadoch kedy som hodil do pleca a neoplatilo od vtedy len na istotu a v kľude, najčastejšie strieľam div. na krk alebo za ucho , čo sa týka srnčej je to NO1 okrem podliatín pri horšom zásahu ku lopatke. LOVU ZDAR priatelia!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20219 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
sprg- čítam túto debatu od začiatku ako si otvoril túto tému tu vo Fóre. Pôvodne som nechcel reagovať. Mamin brat mal v minulosti 223 Rem. ulovil s tým len prasce a lanštiaky na indviduálnej poľovačke, jeleniu neulovil. Ako jeho tak aj mňa neoslovil tento kaliber tak, že by som si ho ja alebo mamin brat túžili kúpiť. K tej tažkej zveri: nepočul som, že by sa v súčastnej dobe niekde ulovil jeleň o takej váhe ako uvádzaš ty t.j.230 kg a k tým kancom...?! u nás veru kance v takej váhe sa vyskytujú / žijú /, mám aj ja také ulovené 220, 250 kg. Nerýpem ťažká zver je podľa Teba nad koľko kg ? Lebo podľa mňa ťažké je to čo mi môj fyzický fond nedovoľuje zdvihnúť alebo potiahnuť. Niekto mám problém si poradiť aj s malým bremenom. Teda aby som sa vyjadril k tej Tvojej požiadavke za seba, o tento kaliber nemám záujem a na zver na ktorú poľujem v PZ t.j. jeleň, diviak, srnec, muflón by som ju rozhodne nepoužil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20223 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
No ja za ťažkú považujem zver nad 100 kg--a k tomu 230 kg jeleňovi --v jednej knihe myslím že sa tam písalo o Topoľčianskej zvernici - spomína sa tam viacero jeleňov o váhe 220kg a jedného 227kg--ale myslím že to bolo pred 50-rokmi .A aký kaliber používaš ty na tie kance ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20224 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ktomuto nieto čo dodať konečne nikto kto dáva pozor..---Dik za skúsenosti lubo. LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20225 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
sprg - ja používam na lov diviačej zvere idniv. spôsobom alebo na spoločných poľovačkách 8 x 57 IRS/8 x 57 IRS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20226 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
mirek -a si s tým spokojný? aké strelivo používaš -a ako sa správa taký 250 kg kanec po zásahu ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20229 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
sprg- poď na pokec alebo ak máš skype môžeme vymeniť informácie. debata ide od témy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20230 od papo
Odpoveď od papo na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
myslím, že spozorneli mnohí čitatelia fóra, nemaj obavu, čo si to za čarostrelca. Pýtaš sa na názr, a keď ti ho povedia, tak sa ježíš, že nik tomu nerozumie a nevie strieľať. Poviem ti moju skúsenosť: cca 100kg diviak s dvomi .223 guľami a náležite zahnisanými ranami. Väčšina z nás poľuje na živú, teda aj hýbucu sa zver a volí podľa toho aj kaliber. Podľa tvojej terminológie a opisu si poľovačku trochu zamieňaš s lovom na strelnici. Začínam častejšie sledovať večerné správy, lebo mám tušenie, že sa staneš aj mediálnou hviezdou. v tom lepšom prípade budeš šepotať na nemocničnej posteli, ako ťa doriadil poranený diviak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20389 od boom
Odpoveď od boom na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
222rem
<br/>s tymto mam skusenost a poviem,ze na prasatka a srnciu je jak stvoreny,srnci pada jak handra:xaj ked sa zle trafis na makko a podbne pada:xa diviaci tize takze newim co tu riesite

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20390 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
BUMM, či BOOM! Tento to všetko za všetkých vyriešil.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20391 od puro
Odpoveď od puro na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
U nas jeden pan pouziva tuto raz na lov ciernej,mysli si o sebe ze je carostrelec.Striela na hlavu a vysledok?5 ran 3 dohladavky.Slova ako strielam za ucho su na hlavu , iba sa pousmejem, v hore je to ine ako na terc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20392 od boom
Odpoveď od boom na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
to uz su osobitny frajeri8-)jeden od nas co rana to hlava:-pa ten kdo nevi nech nestrila na hlavu;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20393 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
suhlasim s tebov ,kto nevie strielať v hore nech ide na strelňicu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20395 od puro
Odpoveď od puro na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Chces povedat ze si strelec ktory v lese za kazdej sitacie aj za splnu dokaze strelit na 50 metrov presne na hlavu?To nepoviem ani ja co strielam na komoru.Par kusov vysokej som strelil na krk no bolo to v rubani a inak sa nedalo.Aj ja som dohladaval po mojej strelbe a viem co to pre polovnika je za stres a ako si trapenie zveri vycita.Ja strielam na zver primeranym kalibrom a na komoru.Mozno som pre vas zli strelec ale ja tomuto nefandim.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20397 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
neviem či si myslel mňa , ale ja uprednosťňujem komorove rany a nestrielam na všetko čo sa pohne nejakých sto kusov som už strelil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20398 od puro
Odpoveď od puro na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Na boomovho kamarata-co rana to hlava.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20428 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
nechcem mudrovat ale sme na polovnickom foru a podla polovnickej etiky sa zver striela na komoru a nie do hlavy!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20433 od balanda
Odpoveď od balanda na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
absolutna prevda, ostrostrelci sa mozu vyblaznit na strelnici, tam v pripade neuspechu nic nepokazia...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20447 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Nemám možnosť strielať každú poľovačku na zver a keď už taká možnosť je tak sa snažím na komoru a pokiaľ to nejde tak až potom si vyberám hlavu a krk. Aj u nás sú poľovníci čo strielajú na krk a hlavu lebo nemajú radi guláš čo spraví guľka vo vnútri zvery.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 234 návštevníkov a žiadni členovia on-line