223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20116 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ja som uz malokalibrovkou strelil medveda:D:D:D:D Ty by si mal odvahu svojou medvedobijkou vystrelit aj na slona.Ale iba na sto metrov co ?Kolko to vlastne mas rokov ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20134 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Rovných 35--.Ale ty môj milý asi 15-ked tu trieskas take nezmysli .Ak sy myslis ze sa z 223 rem sa neda strelit Jelen (tak si myslim svoje ale odpustam ti ved mas len 15) inak by si to tu nemohol napisat . Inac ked si uz pri "slonoch " -vies cim bolo zabitých najviac slonov? jasne ze nevies ? tak ti nasepkam 7,62x39 Kalachom . ale toto by uz mali vediet aj na zakladnej ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20135 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20139 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ked chces prispievat do tohto fora tak sa aspon nauc gramatiku,lebo ja mam 15 a prave preberame v skole ,ze kde sa pise tvrde a kde mäkke "i"Napr v slovach zveri,nezmysly atd.Aj to svedci o tvojej vyspelosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20144 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Aj to stáva ale to je skôr nedostatok času -ale kde je tu napísané že to musí byť gramaticky správne ? aj iný sa mýlia to je ľudské-ale ty si asi bezchybný.Ale nie to som chcel -prečo si sa nevyjadril k tomu čo som ti napísal ? alebo chceš tvrdiť že to nieje pravda ? hmmm Tak treba viac listovať v šlabikároch .Nie každý behá po lese s " mínometom alebo RPG " ako ty .Aspoň vidno že si v úzkych a nemáš čo k tomu dodať ---nechápem prečo sa ľudia ako ty vyjadrujú k tomu do čoho sa nerozumejú -načo sem píšeš keď si z 223 nestrieľal na zver a ak áno nevyšlo ti to--- tak potom si strašný strelec a taký by nemali vôbec poľovať. Vieš nechcem sa s tebou hádať- ale prečo 223 zatracuješ keď ho vôbec nepoznáš. A ešte k tej tvojej medveď obijke -nikde so nepísal že by som s tím strelil na medveďa ?(tak prečo ta medvďobijka?):liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20149 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
sprg, uz z nazvu tejto temy (ktoru si zalozil) ma obchadza hnus. Ja som 223R. nikdy nepoloval, nejaky cas som vsak vlastnil 5,6x50mag v Blaser R93 a na poziadanie Ti vymenujem x dovodov preco su tieto kalibre nevhodne na lov tazkej zvery i do 50m. Ale myslim, ze o to sa tu uz par ludi pokusilo. Kludne si so svojou 223R strielaj na co chces, zakonu to bohuzial neodporuje, je skoda ze Ti neda poza usi niekto z Tvojho bezprostredneho okolia, ale tu prosim nepresviecaj cely svet o Tvojej pravde, si totizto upne vedla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20150 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ak AK 47 vystrielaš do slona cely zásobník tak je nad slnko jasne že ľahne. Myslím, že pytliakom v afrike o maso asi moc nejde, zaujíma ich hlavne slonovina. Myslím, že by si musel byť pán lovec aby si jednou ranou z 7,62x39 zložil slona. Zjavne sú tvoje reči od stola a poľovačku v afrike si videl možno tak v televízii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20162 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Tiež by som chcel mať 35 rokov, ale bohužiaľ už mám o skoro 20 rokov viac a poľujem už 40 rokov. Za to obdobie mám rôzne skúsenosti s takými ostrostrelcami ako Ty. Jeden z nich chodil pravidelne na spoločné poľovačky na diviaky s .223-kou a keď sme mu to vyčítali, tak isto ako Ty sa len hotoval ako veľkému kancovi šibne za uško, alebo mu vystrelí očko, že ani krok nespraví, až kým mu ten životný kanec neprišiel. Vyprázdnil do neho celý zásobník a kancom to ani nehlo. Myslíš, že taký strelec ani raz ho netrafil? Nie, trafil, aj trochu farby sme našli, ale ani s najlepšími psami sme ho nikdy nedohľadali. [r]Starého samotára odvtedy niet. Čo sa mu asi prihodilo? [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20182 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Neprecvaluj tolko 223rem.Urcite je to super presny kaliber ale podla mna vhodny maximalne na srnciu a lisky.To uz lepsi je 5,6x52R.A aj tento rovnako maximalne na srnciu.Na ciernu a vysoku by sa malo polovat s tažšimi strelami.Nevravim pomalsimi ale tazsimi.Ja pouzivam 9,7g a ustova rychlost je 950m/sek.Tak to porovnaj kto ma väcsiu sancu ze nebude musiet napr.statnejsieho diviaka dohladavat.Cimbalik ma pravdu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20183 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Pekne povedane.V Afrike polovali na slonov s kal.7x57.Volakedy.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20184 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
CIMBALIK - ak si čítal všetky moje príspevky -tak som v jednom uviedol že na životného kanca by som s tým nešiel a netvrdím že je to najvhodnejšia zbraň na lov ťažkej zvery - ja som len chcel vedieť vaše skúsenosti s týmto kalibrom .
<br/>
<br/>IGOR - Nooo Igor myslím si že to nie je nad slnko&quot; jasné &quot; celý zásobník 7,62x39 vystrieľať do 3-4 tonového slona by nemusel priniesť požadovaný účinok --oni mu to nasypú totižto rovno do hlavy .V časopise &quot;zbrane strelci a lovci &quot; opisovali lov slonov pánom Tailorom a ten drží rekord v strelených kusoch(niečo cez 1000) -a jeho najobľúbenejšou zbraňou bola 8x57 a veľmi dobre hodnotil aj 7x57 dokonca im dával prednosť pred ťažkými tropickými kalibrami ktorím nevedel prísť na chuť -píše tam že slona treba strieľať medzi oko a ucho tam má najtenšie kosti (on strieľal iba tam ---a nemal problém vždy mu stačila jedna rana ! Pri použití aj jednej rany 7,62 x39 celoplášťu by ten slon nemal šancu . A ináč máš pravdu - ten dokument o pytliakoch so pozeral na&quot;spektre &quot; a videl som tam vybielené lebky prevrtane od kalach skrz -naskrz .
<br/>
<br/>MARTIN203 -- &quot; ja tu nepresviedčam celý svet &quot; to si skade nabral ? Ja tu nepreferujem lov ťažkých kusov 223 ja len tvrdim ze sa to dá .Ja som chcel vedieť vaše názory na túto tému tak sa zbytočne nerozčuľuj a nechytaj hnus ;) Ja si tiež myslím že to nieje najideálnejšia zbraň na lov ťažkých kusov -mám doma viacero zbraní a tie tiež požívam .
<br/>
<br/> ! Aj ja sa chystam zakvačiť 223 rem na klinec (bude iba na srnčie na ostatné kusy mám novú 7x57-čku .
<br/>
<br/> Tak lovu zdar ! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20185 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Aký kaliber používaš ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20187 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
5,6x52R-len lisky a skodna.Kozlica 16/70-7x65R.RWS TIG,spolocne polov. a pirš, 7mm.Rem.mag-cierna a vysoka -posedovka.Aj ked na tom poslednom kal.mam schw.montaz a beriem ju aj na pirs.Optiku zlozim a idem.puska je kratka a pomerne ,,lahka.&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20188 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ale ved nik ti 223rem.nezatracuje.Ostan v pohode.Len na vys. a ciernu si zadovaz nieco väčšie.Je to na tebe.Aj tak si urobis podla svojho.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20198 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Pozeral som tvoje fotky a videl som tam tvojho otca s uloveným srncom s kal .7mm Rem Mag---. Ako je tvoj otec s týmto kal.spokojný ? Nekope to moc ? ci má úsťovú brzdu ? ake strelivo používaš, aake skúsenosti máte pri love(úniková vzdialenosť ,farbenie atd.) môžeš uviesť nejaké príklady . DIk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20206 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Konecne uz prestan,co si nepochopil,ze kazdy utoci len na teba?Nezatracujem ziadny kaliber,nevychvalujem len ten svoj.Ale k tomu vsetkemu treba trosku skusenosti a aj polovnickeho stastia.Viac na detske prispevky nereagujem.LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20208 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
O čom to tu človeče preboha trieskaš ? Aký kaliber ja zatracujem ? kde som to napísal ? a kde vychvaľujem svoj ? Každý sa k téme vyjadril a nik na mňa neútočí -každý sa vyjadril po svojom --len ty stále útočíš -a trieskaš somariny -nabudúce si prečítaj o čo som na začiatku písal a potom ma súď -a ak si to nečítal tak sa prosímťa nevyjadruj --a prajem ti --LOVU NEZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20210 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Lacika 85 ! Nehaj to tak, nehaj deti sa vyblázniť sú predsa prázdniny.....
<br/>
<br/> sprg - píš prosím do konca prázdnin ďalej je to poučné...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20211 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Je to CZ 550 Medium,bez ust.brzdy.tento kal. to nepotrebuje.Unikova vzdialenost ziadna.Strelivo RWS TIG nastrelene na cca 190m.Ale ani za pana nesmies strielat na stich.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20212 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
sprg - nedá to už ani mne nereagovať, čo je podľa Teba pojem ťažká zver ? Je to nepoľovnícky termín tak mi to trošku rozpíš aby som sa aj ja s tým pojmom ,,tažká zver ,, oboznámil. Nemáš založenú fotogalériu tu na PID, mohol by si si ju otvoriť prosím Ťa a hodiť zopár Tvojich fotiek a úspechov lovu z 223 Rem ? Aby príspevky-reakcie predomnov si mohol trošku vyvrátiť. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5042 návštevníkov a žiadni členovia on-line