223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20465 od lordik
Odpoveď od lordik na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
je to smutne, ked sa tu bavite o strelbe na hlavu...co ste nejaki masiari al co??aj ta zver musi nejako uslachtilo zhasnut, a nie odstrelit jej hlavu, a najlepsie nejakym marlinom, aby ju celu odstrelil...polovnicka etika sa vytraca :[:[
<br/>hamba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20466 od lordik
Odpoveď od lordik na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
ty si normalny???ten kaliber je onicom, je to sokova rana, zver aj odbieha, je nachylna ta strela na vietor, dazd, steblo travy, poranis zver a nenajdes ju...a strielat na hlavu podla teba je chore a nepolovnicke...ked mas taku uchylku chod na strelnicu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20467 od lordik
Odpoveď od lordik na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
a pada jak handra???tebe kto dal papiere???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20474 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
chlapi uzavrem tuto temu, niecim co som tu uz raz napisal, pozrite si v zime biatlon, striela sa na 5cm resp 10cm na 50m so superpresnymi zbranami, super strelci, porovnajte si to so sebou, hlavou, 223, uspesnostou a zamyslite sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20476 od balanda
Odpoveď od balanda na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Vo vsetkom absolutny suhlas... Chcel by som vidiet ako boom zalozi zveri posledny hryz...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20477 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ked sa tak uz o tom bavime, aky ma vplyv na odkrvenie a kvalitu diviny miesto zasahu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20480 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Sorry, ale to nebolo dobré prirovnanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20481 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Niektori carostrelci by asi dokazali na jelena vystrelit aj malikalibrovkou.Chlapci,najprv rozmyslajte a potom piste.Aj Schumacher sa da predbehnut,len sa mu musi pokazit formula.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20482 od michal
Odpoveď od michal na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Hmmm, zvlastne názory su tu....Kolký z vas už videli zver strelenú na hlavu alebo na krk, ked tak moralizujete? Strelba na hlavu alebo krk....prosím nech sa páči, ak sa da, dobre nastrelená flinta a nerozklepaný strelec. Aspon sa zver netrápi ako pri tých, co srielajú na komoru a trafia akože komoru, ktorá je v ich ponímaní vsetko od lopatky až po stehno. Potom pri vyvrhovaní obsah len vylejú a nadavajú na tých, co vedia strelit cisto, a nie je vsetko zababrané od obsahu žalúdka atď.
<br/>Baikal, povedal jedinú rozumnú vec....strelit tak, aby aj zver vyfarbila...ale to sa da aj s vhodným kalibrom pri strelbe na krk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20487 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Na vysokú zver ranu na krk považujem za jednu z najhorších možných a ranu na hlavu za nepoľovnícku. „Krkostrelci“ - je len otázka času kedy nedohľadáte kus s prestrelenou dýchacou trubicou. Neprajem to ani vám ani tej zvery.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20488 od michal
Odpoveď od michal na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
dalo by sa o tom polemizovat, od dobrej znalosti anatomie tela zveri, nepreceňovania schopností, neriskovania ked, si nie som istý, možnosť pripadne opakovať, veľkosť kalibru atď. Strielame s rozumom, vyhneme sa pruserom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20490 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Nejako mi Tvoj príspevok nedáva zmysel. To si ako myslel s tým vykrvením strelou na krk? To akože máš zasiahnuť krčnú tepnu? Zver by síce pekne vykrvácala ale asi by si sa nahľadal. Pri stieľaní na krk ide predsa o zasiahnutie krčnej chrbtice, a zver vtedy ostáva v ohni. Prestreliť oboje naraz je skôr vzácnosť ako pravidlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20492 od tiborvykukal
Odpoveď od tiborvykukal na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Pozorne som si prečítal názory a pripomienky na túto tému a aj jedna aj druhá strana má s časti pravdu.Polujem cez 20rokov vlastním solo 7x64 a gulobrok 222REMx12.Gulobrok nosím od januára do septembra a lovím škodnú,srnčiu a diviačiu do velkosti lanštiaka,pričom väčšinou lovím postriežkou z posedu.Nestrieľam bezhlavo a na väčšiu vzdialenosť ako 120metrov(s výnimkou na líšku)na ranu sa pripravím,počkám, kým sa zver ukľudní ,až potom vystrelím.Doposial mi odbehol iba jeden lanštiak asi na 80m,ale som už dohľadával nie jeden kus postrelený väčším kalibrom,buď mladými,alebo unáhlenými strelcami.Je tu otázka či je humánne streliť zver na krk,alebo na tzv.komoru,keď sme pri dohľadávke diviaka našli kusy tenkého čreva adiviaka ani po 2-och kilometroch a bol strelený špringfildom.Toto sú moje skúsenosti.LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20493 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
nemam toho vela nastrielaneho a aj ja som strielal nakrk ked mi dosla danka smolka na stich, vzdial cca 35m, inac strielam na komoru, nikdy som nestrielal nad 100m, mam 8micku, dobre strelivo a vzdy spolahliveho psa so sebou. viac uz asi urobit nemozem.
<br/>niekto je hold sniper s 223 a striela na krk na 100m- myslim si svoje, moj mentor by mi ju zlomil strcil do riti a vystrelil a dopoloval by som u neho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20494 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
michal: tak si kľudne zapolemizujme: ja budem hľadať mínusy -
<br/>1)dobrá znalosť anatómie - koľko ľudí ju má ? ako rôzne zver vyzerá podľa veku a telesnej kondície (najmä jelení krk). ?...
<br/>2)nepreceňovanie schopností, neriskovanie keď, si nie som istý -kto má čas precízne stiahnuť spúšť na vysokú so zárukou že v poslednej chvíli neskloní alebo neotočí hlavu (krk) a je si tým istý ?.... aká hrubá je chrbtica a akej chyby je možné sa dopustiť v horizontálnej a vertikálnej rovine aby bol zásah 100% ?
<br/>3)možnosť pripadne opakovať- ???? nekomentujem
<br/>4)veľkosť kalibru - pri streľbe na krk myslím asi nehrá významnú úlohu
<br/>
<br/>Môj názor je, že srdce je väčšie ako chrbtica a verím že pri sebe lepšej snahe sa ti ho nepodarí vždy zasiahnuť.
<br/>(Ranu na krk beriem ako možnosť pri streľbe do štychu na blýzko ak je to nutné a neváhal by som pri dohľadávke )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20508 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Konecne jeden rozumny clovek.Suhlasim,mam podobny nazor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20513 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
U nás to majú 223 dvaja poľovníci a sú s tým spokojný (lovia tým všetko-prevažne vysokú a srnčiu ) ešte som nepočul žeby museli niečo dohľadávať .:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20519 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
U nás v združení je najmänšia ráž 243W. Ja sa im nečudujem, že strielajú s 223Rem. na krk a hlavu, veď keď s tým strelím do lanštiaka na komoru tak musím polovicu svine dať psovi. Dobre, že nemá podliate krvou aj stehná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20583 od zachi
Odpoveď od zachi na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
trepeš a preháňaš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20592 od michal
Odpoveď od michal na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Takže asi takto :
<br/>Koľko ľudí-polovníkov pozna dobre anatomiu zveri fakt neviem, ale dobre anatomiu poznať je prvým predpokladom pri ranach na krk. To či sa zver pohne alebo nie je uplne jedno, to by sme vystrelit nemohli potom asi nikdy, lebo vždy je riziko, že sa zver pohne. To či je krk-krčná chrbtica u vysokej malým cieľom nechám na druhých, pre mna to malý cieľ na kratke vzdialenosti nie je. Kaliber je taktiež dost podstatný. Ak sa trafí stavec 222 alebo 9,3 mm asi v tom rozdiel bude. Tu je aj odpoveď pre toho, co si nevie predstavit vykrvenie pri strelbe na krk (ak je stavec na prach je dost logické, že ulomky s vysokou pravdepodobnosťou potrhajú aj nejake tie cievy a žily. Ak si to predstaviť chytrak nevie, tak asi to bude tým, že mu strela vždy uviazne v stavci a neprestrelí krk naprieč, inak by vykrvenie asi moc nespochybňoval.
<br/>Opýtajte sa, ako niektorí strielajú vysokú, žiadne za lopatku, ale nad lopatku. Čo tak asi možu trafiť...jedine stavce alebo trňe chrbtice (jasne, že ak sa streôí 222 alebo nejakou 8mm, tak v tom zas rozdiel bude).
<br/>A nakoniec aby som bol uplne presný...nevravím, že sa ma streilat na 100 m krk a hlava, ale ak zver stojí na 20-30 m tak sa to s prehladom strelit na krk da, teda ak medzikus prave netrpí parkinsonom. A pri strelbe na taku vzdialenost sa da s prehladom aj opakovat, teda ak je to vobec treba.
<br/>
<br/>Fakt sa mi tu nehce rozpisovat dopodrobne. Kto nema hlavu na okrasu ale aj na rozmýšľanie, tak pochopí, že ani rana na krk nie je nepoľovnícka. Nepoľovnícke je, ked sa striela na zver s tým, bud padne alebo je chybená a je uplne jedno, kde sa mieri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.067 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 144 návštevníkov a žiadni členovia on-line