skusenosti s kalibrom .308w

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24891 od chasse
Odpoveď od chasse na tému skusenosti s kalibrom .308w
Nevhodnou strelu soudis podle ceho, jak se chovala pri strelbe do terce? Zajimalo by me, kolikrat si ji pouzil na zver a jak se chovala. Nebo jsi se uspokojil s tvrzenim, ze je to sportovni strela a je na zver nevhodna? Me zkusenosti se zhoduji s temi, co strelu HPBT pouzivaji na zver pravidelne. Neni to o cene, o dostupnosti, proste jsou s ni max. spokojeni. Nesoudim Te, za to, ze ji nepouzivas, at si kazdy lovi s cim uzna za vhodne a dle sveho svedomi. Co se tyce strelby na vetsi vzdalenosti....ja s tim problem nemam. Strilel jsem od malicka, pak 5 let zavodne, z toho jeden rok v reprezenatci. Myslim, ze strilim dobre..a to i na vetsi vzdalenosti. Ovsem nemam potrebu lovit zver za kazdou cenu. Jsem spis pozitkar a spokojim se i s pozorovanim nebo filmovanim zvere. Ale svych 10 ks hole, srnci a par kusu vysoke si kazdy rok povinne odlovim a to pruberne kusy!!! Vim jak to vypada, kdyz se honi plan na posledni chvili a co je nakonec na vyradu, jak strelene.... etika naprosto v haji. Urcite je to i o terenu, ale taky je to o umeni nasoulat zver. Tady ve Francii, jsem byl svedkem pri lovu s lukem, kde se nasoulavaji na male vzdalenosti. To jsem koukal, to je umeni a urcite se to nekdo nenaucil za chvili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24893 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ja to robím úplne tak isto len Sako na spoločné a Oryx na posed. Zbraň je nastrelená na Oryx. Váha Saka 13 gram. pri spoločných /balistika/ nehrá rolu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24895 od hunter55
Odpoveď od hunter55 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Akela kde si kúpil 13g Sako, mne už dochádzaju, kupoval som v Lesone BB teraz nemajú.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24902 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Mas uplnu pravdu,HPBTeckom som na zver nestrielal a videl som dost pokusov s nim,alebo so Scenarom a vysledky ako to dopadlo....Teraz teda vysvetli,ked si s HPBT ty a tvoj okruh znamych taky spokojny,preco teda na trofejovu zver pouzivate Normu ci RWS,ako si pisal? To uz spokojny s HPBT nie ste? Alebo ako pises,ked strielas 10ks zveri rocne,asi by ta nezruinovalo par vhodnych nabojov na zver,nie???:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24905 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
U Fraňa ale už nemá, skús Brenek Ing. Fedor Zvolen.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24908 od steyr
Odpoveď od steyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
Moja skúsenosť : klasický poloplášť od SB (SP) mi ďaleko menej komplikoval život, ako všetky novšie strely od SB! Napr. pri 7x57R som mal radšej ľahšie klasiky, ako 11,7 so strižnou hranou práve pre tú nedokonalú koncovku - myslím, že mnohí z vás vedia, o čom hovorím;). HPBT je "nádhera", všetko vo vnútri hraje krásnymy farbami - len vonku akosi slabo, nemyslíte? SB nezatracujem, ale akosi ich posledných pár rokov nemusím, jednoducho na takmer všetky RWS a obdobné strely zďaleka nemajú! Napokon samotný výrobca SB HPBT kvalifikuje ako strelu na športové účely, na lov raticovaj len tak okrajovo, čo považujem skôr za reklamný ťah. Viď. charakteristika :
<br/>HPBT
<br/>Speciální typ bi-ogivální expandující střely s dutinou v přední části a s olověným jádrem opatřeným kovovým pláštěm. Vyznačuje se skvělými balistickými parametry a vynikající přesností. Hodí se pro soutěžní střelbu a eventuálně i pro lov spárkaté zvěře. :x
<br/>To nie je o sentimentoch, ale o fyzike a empírii a tá nepustí. Páni od SB, sorry!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24909 od steyr
Odpoveď od steyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
Viem, že to nie je úplne o .308W, ale nezdržal som sa:-o!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24913 od volodo
Odpoveď od volodo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Akela nemas kontakt na ten Zvolen?
<br/>Aj ja zhanam tie Saka...:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24914 od chasse
Odpoveď od chasse na tému skusenosti s kalibrom .308w
Psal jsem, ze lovim 10ks hole srnci, s prasaty a vysokou+ trofejova, je to kolem 20-30 ks. Lov v jinych revirech je cca 3ks rocne a to mufloni, jeleni, nebo danci.
<br/>Lovim ve svem reviru zver srnci, cernou a mufloni, vyjimecne vysokou. Se strelou HPBT uloveno cca 60ks. Zver pri zasazeni kosti zusava do 40m, s vystrelem velikosti do 5cm, po hladkem prustrelu odchazi az 120m a nebarvi. Dohledavka bez psa bez zaruceneho vysledku, s dobrym psem 10-15 min. Vysokou jsem s touto strelou ulovil jen 2 lane a koloucha - vse zustalo do 30m.
<br/>
<br/> U poplatkoveho lovu, jsem odkazany na rizeni dohledavky pruvodcem a mistnimi psi. Zver u 308 odchazi pravidelne, proto radsi pouziji strelu s rizenym rozkladem, kde je zarucena pobarvena stopa a uspesne dohledani. Na vic pri poplatkovem lovu se snazim strilet na lopatku (vysoka, danci, muflon) a zver zustava na miste. Zatim me to nikdo nevytykal, spise pruvodci souhlasi. Totez radim i svym klientum. Pri doprovodu klientu jsem zazil kvalitni dohledavky, ale taky hruzu, o ktere jsem ani nedoufal, ze muze axistovat. Ja rozhodne neminim riskovat nedohledani, je to draha zalezitost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24915 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Tento týždeň v niektorej téme davali číslo na Ing. Fedora. Neviem už v ktorej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24916 od volodo
Odpoveď od volodo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Napisal si:
<br/>&quot;Zver u 308 odchazi pravidelne&quot;
<br/>Aky typ streliva pouzivas, ked ti zver u 308 odchazi pravidelne?
<br/>Dakujem za odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24917 od michal
Odpoveď od michal na tému skusenosti s kalibrom .308w
Chlapci, napadlo vas už aj to, že možno každý umiestňujete zámernú na komore inde a preto môžu byť aj iné skusenosti s tým istým strelivom? Co viem ja, tak niekedy stací par cm položiť zásah inde na komore alebo iný druh zveri a vsetka matematika prestáva platiť. Niekto zo zvyku striela vyššiu komoru, niekto priamo mieri srdce, niekto radsej posuva zasah viac dozadu. Ked sa uz handrkujete na strelive, padaní alebo odbiehaní, tak popíšte, kam umiestňujete zámernú a na akú zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24922 od chasse
Odpoveď od chasse na tému skusenosti s kalibrom .308w
Nejvetsi problem jsem mel u srnciho a divocaku do 30kg, coz by se dalo vysvetlit, ze tato raze, v mensim kusu se nestaci deformovat. Strilim primo na komoru. U 100 ks srnciho, me na nastrelu nezustal jediny, samozrejme s vyjimkou rany na pater. Pokud neco zustalo do 30m, tak jen proto, ze strela chytla zebro a devastace zveriny byla opravdu vysoka. Stejne zkusenosti mel i hospodar se svou 308w a nekolik znamych. Proto jsem dokonce uvazoval o prodeji teto raze a zakoupeni jine - ovsem babo rad. Drive sem pouzival S&amp;B, poloplaste (ono taky nic jineho nebylo). Pozdeji sem vyskousel snad vsechny mozne vyrobce a druhy strel. Nejvice sympatizuji se strelivem Norma. Kdyz S&amp;B, tak HPBT, jak jsem jiz psal.....k nevoli nekterych:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24924 od volodo
Odpoveď od volodo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Uprimne, nechcem tu vyvolavat ziadne vasne, prave naopak. Napisem len svoj nazor.
<br/>
<br/>Mozno je prave problem tak ako ti napisal Lovec_1 a sice v tom, ze by si mal skusit aj nove a progresivnejsie strelivo a nie len SaB (ako sam pises)
<br/>Skus si kupit jednu krabicku a vyskusaj napr. RWS DK, alebo RWS EVO... popripade nieco ine nove a moderne. Urcite to nie je az taka velka financna polozka. (krabica stoji cca 1700 SK) Neverim ze ti bude srncia &quot;pravidelne odchadzat.&quot;
<br/>Skor si myslim, ze pri spravne umiestnenej rane bude zostavat velmi blizko nastrelu.
<br/>
<br/>Lovu a lesu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24927 od chasse
Odpoveď od chasse na tému skusenosti s kalibrom .308w
:]no prave, ja jiz vsechno vyzkousel a pochybuji, ze jsem neco vynechal. Je pravda, ze s kvalitnim strelivem se vse radikalne zlepsilo, hlavne rozbijeni zveriny, coz me trapilo nejvice. Proto jsem taky 308w neprodal:) Vasniva debata vznikla z toho, ze pouzivam HPBT od S&amp;B na lov a jsem s ni max. spokojeny. U nejvetsich odpurcu se nakonec ukazalo, ze nevhodnost teto strely dokazuji akorat citovanim vyrobce, ale nikdo prakticke zkusenosti z lovu nema!8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24928 od volodo
Odpoveď od volodo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Myslim, ze ked si s tym strelivom spokojny ty, tak nie je co riesit...
<br/>Ja som reagoval len na tu pasaz, kde si pisal, ze ti &quot;zver u 308 odchazi pravidelne&quot;...
<br/>Preto som ti navrhol vyskusat napr. RWS EVO a vyjadril som nazor, ze by ti uz pravidelne nemala odchadzat...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24931 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Priatel myslivec, ty si tu uz toho popisal krizom krazom tolko,ze kazdy tvoj nasledujuci prispevok odporuje tomu predoslemu....:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24938 od janicok
Odpoveď od janicok na tému skusenosti s kalibrom .308w
ING Fedor 0903 597390 Zvolen

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24939 od chasse
Odpoveď od chasse na tému skusenosti s kalibrom .308w
opet bla bla bla.....a nic konkretniho. V cem si odporuji??? Predpokladam, ze to bude zase nejaka stupidita z Tve strany8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24947 od janicok
Odpoveď od janicok na tému skusenosti s kalibrom .308w
Pani neviem naco sa tu hadate jedno je jasne nemohol si vyskusat vsetko napr Swift A-frame lepsia ako nosler parttion v 308 je uzasne mnoz.streliva a na druhej k mojej 6.5 x55 som pri kupe v madarsku dostal 9g Norma HPBT strela s dutinkou a mne sa to chovalo ako expan.strela padalo to dobre len poskodenie diviny podla zasahu a vzdialenosti bolo velke oproti Vulkan Orix tolko moj nazor8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 259 návštevníkov a žiadni členovia on-line