skusenosti s kalibrom .308w

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25268 od Basky
Odpoveď od Basky na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ok., ale čo si myslel tou nedokonalou koncovkou, mne sa 11,2 pozdávala viacej ako 9,0 SP, dlhoročne som používal obe, ale neviem si domyslieť na čo konkrétne si poukazoval.. Vysvetli mi to, prosím Ťa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25273 od steyr
Odpoveď od steyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
Tie "komplikácie" popísal presne simon viď jeho príspevok v téme 7x57. Upresňujem, že tam nešlo o HPBT, ale o SPCE! Mal som možnosť vyvrhovať pár kusov po HPBT od SB, ak si pamätám dobre, šlo o .W308 a 30.06. Nemôžem povedať, že som mal z toho dobrý dojem. Ak by nešlo o seriózne umiestnené rany s poriadnou devastáciou vďaka štrajchu o kosti, neviem, či by sme boli pri dohľadávke úspešní! Takmer všetky kusy vyfarbili dovnútra, von len slabúčko. Neviem, možno iní majú iné zážitky, ale mne to vyšlo tak.:( V dvoch prípadoch to cez prasatá prebehlo ako celoplášť a nachodili sme sa ako puky, kým sme ich dohľadali. Teda moje zážitky z poľovačiek sú také, internetoví teoretici mi môžu byť ukradnutí. (To nebolo osobne na niekoho myslené!!!) Rozhodne je dnes množstvo oveľa serióznejších striel, ktoré pri správnej kombinácii kalibru a streliva použitej na ten-ktorý druh zveri poskytne to, po čom túži každý poľovník = pri dobrom umiestnení čo najkratšie trápenie zveri i poľovníka po príchode na nástrel a relatívne prijateľné poškodenie diviny. Nič z toho neplatí 100%-ne, ale preto tu o tých veciach debatíme, aby sme sa k tomu aspoň priblížili. Ozaj, len tak na odľahčenie : Raz mi pred rokmi pri podobnej debate jeden múdry pán povedal, aby som neštudoval až tak veci okolo streliva a nehrabal sa až tak v strelených kusoch, ale radšej si vraj mám preštudovať lepšie anatómiu zveri:D! Pekne ma tam vyfajčil a vieš, priznávam sa, mne sa oplatilo počúvnuť túto radu, učíme sa predsa celý život;). :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25275 od steyr
Odpoveď od steyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
Simon to už opísal. :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25279 od steyr
Odpoveď od steyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
Dôrazne opravujem vetu na : " ... n e m a l som z toho dobrý dojem!!!"

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25283 od Basky
Odpoveď od Basky na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ok., pochopil som to tak hneď na prvý krát, oprava už nebola potrebná.. Idem si pozrieť čo napísal simon.. a tým pádom sa s týmto aj presúvam do príslušnej témy. Díky za snahu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25285 od steyr
Odpoveď od steyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
Klídek, ja to vždy beriem ako debatu, len mi k tomu chýba kalíštek myslivca a osobný kontakt8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25295 od chasse
Odpoveď od chasse na tému skusenosti s kalibrom .308w
:) souhlasim a nejen s kalisky. :) S umistnenim rany mas pravdu. Kdyz vidim myslivce, kteri pomyslne na fotkach zvere ukazuji kam by strelili, tak (svete div se) vetsinou ukazuji daleko za lopatku, kde v lepsim pripade zasahnou jatra, v horsim bachor. Pak je dohledavka nesnadna. O hladkem prustrelu (mezi zebry) bych mohl take dlouho vypravet. A to i v pripadech, kdy bylo pouzito zahranicni strelivo. Opravdu zustava nekdy rozum stat. Je spousta faktoru, ktere je potreba vzit do uvahy......a nevim, jestli to lidstvo nekdy prokoukne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25308 od steyr
Odpoveď od steyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
Neprokoukne nikdy, každá rana je jedinečná, nemá dvojičku!:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38265 od HerrPes
Odpoveď od HerrPes na tému skusenosti s kalibrom .308w
Dobrý den, nevím, zda tato otázka na vlákně už nebyla. Chci přesedlat z 9,7 SPCE na 11,7 SP (obojí fa SellBell), nastřeleno mám na 9,7 SPCE. Je třeba znovu nastřelovat nebo je na 100m trajektorie stejná? Děkuji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39139 od blesk
Odpoveď od blesk na tému skusenosti s kalibrom .308w
To si urobil dobre 9,7 SPCE je hnoj ktorý si nezaslúži aby si si ničil hlaveň , Vyskúšaj to buchnúť a možeš počítať , že pôjdu asi rovnako a možno aj vyšiie pretože je paradoxom , že niekkedy lietajú ťažšie gule rovnako alebo aj vyššie ako ľahhké čo by teoreticky nemali byť ale teoria je niekdy na prd .
<br/> Ale k SB niekedy robia dobré série nábojov niekdy hnoj som mal v 308 Sierry 180 gr na papieri mali mať VO 748 a mali 710...Ale teraz v 8x57 mali mať 220 gr VO 740 a mali ich tak si aspoň kúp viac krabíc z jednej série .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39150 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Teoriu by som k prdom neposielal,hlavne ked hovori nieco v zmysle,ze tazsia strela s primeranou rychlostou voci lahsej sposobi vacsi spatny raz,vyysi zdvih ustia hlavne pri tom ako ju opusta a tym padom lezi bod zasahu vyssie,napr. na obligatnych 100 metrov....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39892 od lanus
Odpoveď od lanus na tému skusenosti s kalibrom .308w
10.9g HPBT je presné terčové strelivo ,kto by ho však chcel použiť na lov musí mu zbrúsiť hrot o 2mm (do roviny),aby sa uvoľnila jeho dutina. Po takejto úprave bude síce streľa náchylná k fragmentacii,ale to je menšie zlo ,ako hladké priestrely !:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39898 od pepies
Odpoveď od pepies na tému skusenosti s kalibrom .308w
Páni musím suhlasit so Steyerom čo sa týka kvality streliva SB.mne osobne sa do 308w najviac osvedčili 9,7gr. TIG.a to som vyskusal toho dost...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39900 od miso
Odpoveď od miso na tému skusenosti s kalibrom .308w
Zda sa mi to dost zbytocna a krajna moznost, vzhladom na to,ze strelivo je urcene na tercovu strelbu. Na trhu je dostatok kvalitnych loveckych striel, preto by som zpilovat radsej neodporucal:x
<br/>Radsej to vybuchat do papiera a kupit nieco poriadne resp. vhodne pouzitelne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39902 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Zase sa nezhodneme, mne sa táto strela vôbec neosvedčila v 308W. Odporúčam Norma Oryx alebo Nosler Partition, resp. Sako Hammerhead. Stávalo sa mi že TIG 9,7 neprestreľoval čiernu a vysokú a najmä čierna odchádzala ďaleko bez farby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39903 od pepies
Odpoveď od pepies na tému skusenosti s kalibrom .308w
Akela:):):):)to su len moje skusenosti.u mna zatial vítazne vysiel Vulkan,aj ked teraz testujem KJG.mne sa ten Oryx zda fakt tvrdý a rozbýja/samozrejme pri zlej rane.../

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39916 od lanus
Odpoveď od lanus na tému skusenosti s kalibrom .308w
Účelom môjho predchádzajúceho príspevku o HPBT nebol návod na ich nákup a úpravu,ale usmernenie tých sporivcov čo ho na základe falošnej podnikovej reklamy
<br/>kúpili vo väčšom množstve za ,,skvelú cenu&quot; a teraz ho i napriek zlým skúsenostiam
<br/>používajú bez úpravy na lov !:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42413 od HerrPes
Odpoveď od HerrPes na tému skusenosti s kalibrom .308w
Nemyslím si, že by 9,7 SPCE byl &quot;hnoj&quot;. Letos srnec, prase (40kg, 10kg) i kolouch (40kg) zůstali v ohni. Pravda, nemám srovnání s jiným střelivem, ale doposud nebyl důvod měnit. Spíš mi jde o to, že nemohu sehnat starou várku, která měla jiný tvar jak nová série.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43436 od chasse
Odpoveď od chasse na tému skusenosti s kalibrom .308w
koukam, ze tu uz byl dlouho klid:], tak jsem to prisel trochu rozvirit. Sezona skoncila, tak jen mohu opet doporucit NORMA Vulkan. Poprve jsem taky koupil Oryx na lov kapitalniho knoura, ale stejne neprosel durch- prase 158 kg vyvrzene, strelene pres lopatky, tak zustalo na miste a nastesti jsme nemuseli dohledavat. Srot od S&amp;B jsem pouzil jen na nahankach, do tech 80 m se s tim da strilet. Siky, vysoka a cerna byla vzdy do 50 od nastrelu.
<br/>A na srnci holou i nadale budu pouzivat strelu HPBT, nejlepe od Lapua. Nerozbiji a zver je do 50m, ale nebarvi. Tak kdo neumi strilet, nebo nema dobreho psa, tak at to ani nezkousi:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43495 od sibo
Odpoveď od sibo na tému skusenosti s kalibrom .308w
a co tak TUG 11,7g? ma niekto skusenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.161 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 301 návštevníkov a žiadni členovia on-line