skusenosti s kalibrom .308w

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22688 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
Používam už dlho strelu Interbond 9,7g od Hornady a vždy som bol spokojný. Neplánujem ani zatiaľ nič iné skúšať. Priateľ to použil ale nie v .308 ke ale v 30-06 -ke a bol spokojný. Nakoľo si strelivo nekupujem neviem či je u nás k dostaniu, ale Hornady náboje do .308W osadené touto strelou vyrába. Predpokladám že tam kde dostať Hornady malo by byť k zohnaniu. Odporúčam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22770 od smire
Odpoveď od smire na tému skusenosti s kalibrom .308w
Moje skusenosti s týmto kalibrom su len vysoko pozitivne.Pri individualnej polovacke pouzivam strelu Lapua - Mega 9,7 g. Pri spolocnej na diviaky pouzivam Megu 12 g. Ake su Vase skusenosti s tymito strelami?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23613 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Federal
<br/>308 Winchester 125gr Ballistic Tip®
<br/>Velocity: 3175 fps
<br/>
<br/> 3175*0,3048=967,74 m/s. To už je celkom dobré, nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23626 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ani by som nepovedal. Podľa môjho názoru je to na .308-čku už príliš ľahké a príliš rýchle. Na poľovnícke účely je to podľa mňa určite nie najvhodnejšia strela. Ale kto chce, nech si to vyskúša.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23641 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ja iba, že to je rýchlejšie ako Hornady SST light magnum, kde pri 150grs je rýchlosť 3000 fps.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23642 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Opýtam sa opačne, je ešte niečo, sériovo vyrábané, rýchlejšie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23647 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Kazdy kaliber je stavany na optimalny vykon s optimalnou strelou. To ze sa da nabit s lahsou strelou a vytlacit z toho vyssiu rychlost je pravda, avsak to neznamena ze dostaneme lepsi vykon! cal ,308 bol stavany na zaklade vahy 150gr. do 180gr. Ked niekto natrepe do .308 125gr. strelu vytlaci rychlost aj nad 3000ft/ps ale tato strela zostava hiper aktivna a pri naraze sa jednoducho rostresti! Cimbalik ma pravdu! Ked niekto chce pouzit rychlejsiu strelu by jednoducho mohol preklocit na mensi kaliber a vyuzit jeho optimalny naboj, cize ist napr. na 7mm,vcitane 270!:D:D:Dskusenosti, skusenosti a len skusenosti!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23662 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Takže novinka FEDERALu je na h.. (nepoužiteľná)??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23664 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
forester01: tvoj príspevok (18:29) bol ako reakcia na môj - ale nechápem celkom súvislosti. Ja som len doporučoval strelu InterBond ako kvalitnú strelu.
<br/>
<br/>Inak rýchlosť je pekná vec ale môj názor je nasledovný:
<br/>1) rýchlosť streliva udávaná výrobcom veľmi zriedka zodpovedá realite - rýchlosť zvykne byť nižšia (aj o 10% )
<br/>2)125 Gr strelu by som ja osobne nepoužil na lov veľkej zvery - tým nechcem povedať že je nepoužiteľná - iba toľko že podľa mňa je lepšia strela ťažšia ( 9,7g alebo 10,7g )
<br/>3) ďalší negatívny fakt -hoci nepodstatný je že vysoká rýchlosť spôsobuje veľké opotrebovanie hlavne
<br/>
<br/>P.S: novinka Federalu je iste použiteľná - treba si však len ujasniť kde a na akú zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23666 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Opýtam sa zase ináč, aby to aspoň trochu súviselo s témou. Aké sú limity .308? t.j. aký najťažší a najľahší, aký najrýchlejší sériovo vyrábaný náboj poznáte? Ja tu nechcem obhajovať rýchle náboje, len som to uviedol ako zaujímavosť. Osobne mám najradšej ORYX.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23667 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
ešte som zabudol dodať že málokto si uvedomuje že ľahšia strela má horší balistický koeficient ako strela ťažšia rovnakého kalibru - v praxi to znamená že pri streľbe na väčšiu vzdialenosť padanie ťažej strely je takmer rovnaké ako u strely ľahšej -čiže použitím ľahkej strely takmer žiadnu výhodu nemám - naopak - chýbajúca energia môže pri veľkých vzdialenostiach chýbať pri účinku na zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23669 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
forester01: o sériovo vyrábané náboje som sa nikdy nezujímal ale mne dostupné tabuľky na prebíjanie uvádzajú pre .308W najľahšiu strelu 57Gr a potom 100gr a najťažšia je 200Gr.
<br/>(200Gr je napr. Lapua Mega a Naturalis. )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23673 od miuh
Odpoveď od miuh na tému skusenosti s kalibrom .308w
ja sa opýtam jednú vec, aký máte názor na IŽ 18 cal 308W + puškohľad Edenberg 1,5-7 x 50 z firemne vyrobenou montážou, čítam že ťažší náboj je lepší no už som videl aj výrobcu okrem dubnice nad váhom ktorá začala daný kaliber vyrábať aj nejaký srbský náboj z označením prvý partizán alebo tak nejko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23678 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Z tých ťažkých používam pri spoločných na čiernu 13 gr. Sako Hammerhead. Skvelé výsledky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23708 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23741 od ptl
Odpoveď od ptl na tému skusenosti s kalibrom .308w
dokud sem ještě neměla svojí zbraň tak sem měla půjčenou zbraň s touto raží, moc zkušeností sem s ní nenasbírala ale je to skvělá zbraň.. mohu jen vřele doporučit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23745 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Taže akú vlastne zbraň si mala požičanú? Rozumiem, že to bolo v .308W, ale aká to bola zbraň?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23881 od ptl
Odpoveď od ptl na tému skusenosti s kalibrom .308w
měla jsem půjčenou zbraň baikal jednušku, nakonec sem si pořídila stejnou zbraň v jiné ráži(7,62*54R), tyto zbraňe nejsou esteticky dokonalé ale nechala jsem si jí upravit a nemůžu si jí vynachválit. Více se určitě dozvíte na:
<br/>www.detex.cz/item.php?sub=rifle&prod...age=baikaljednokul_0

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23926 od janicok
Odpoveď od janicok na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ten Efenberg tam asi dlho neprezije, strelivo dobre pomer kvalita-cena Norma Alaska 11,7ga zbran upravit spust a da sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24052 od dusab
Odpoveď od dusab na tému skusenosti s kalibrom .308w
Tak tak, a este je to variabil....ked uz nieco lecnejsie co sa tyka puskohladov tak stabilne zvacsenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.097 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 291 návštevníkov a žiadni členovia on-line