skusenosti s kalibrom .308w

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24959 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
chasse: stupidita? Dochadzaju argumenty,vsak?! Pozrime sa na to odspodu:
<br/>
<br/>Takze nic si nevynechal,s kvalitnym strelivom je vsetko fajn a ty aj tak ladujes na tu ubohu zver HPBTecko...Prakticke skusenosti s nim na zver chvalabohu nemam a po tebou dodanych zazitkoch snad upusti od toho aj ten,kto sa nad takym vobec len zamyslal...A protiklady si si v svojich odach na S&amp;B nevsimol vobec ziadne???
<br/>
<br/>dnes, 16:20
<br/>no prave, ja jiz vsechno vyzkousel a pochybuji, ze jsem neco vynechal. Je pravda, ze s kvalitnim strelivem se vse radikalne zlepsilo, hlavne rozbijeni zveriny, coz me trapilo nejvice. Proto jsem taky 308w neprodal Vasniva debata vznikla z toho, ze pouzivam HPBT od S&amp;B na lov a jsem s ni max. spokojeny. U nejvetsich odpurcu se nakonec ukazalo, ze nevhodnost teto strely dokazuji akorat citovanim vyrobce, ale nikdo prakticke zkusenosti z lovu nema!

<br/>
<br/>
<br/>
<br/>A o akom casvom rozpati tu hovoris? - nic jineho nebylo - ....ale bolo.Akurat ze Norma stala za onych cias 13Kcs a S&amp;B tak 2-3Kcs.Ale samozrejme,dostupne vsade neboli.No asi si toho moc nevyskusal,ked prevaznu cast zveri,ktoru ulovis,musis trapit s HPBT.Nie je totiz sirsieho vyberu striel,ako v kal. 0,308&quot;.A este nieco na margo toho ako si na zaciatku spomenul &quot;skvelu balistiku&quot; 308W...cim je prosim taka skvela? Keby sme hovorili o 300Lap.Mag.,300Pegasus alebo 308Warbird,dala by sa tu ospevovat skvela balistika,ale rozhodnie nie u velmi priemerne zakrivenej trajektorie strely z kal.308W.
<br/>
<br/>dnes, 15:58
<br/>Nejvetsi problem jsem mel u srnciho a divocaku do 30kg, coz by se dalo vysvetlit, ze tato raze, v mensim kusu se nestaci deformovat. Strilim primo na komoru. U 100 ks srnciho, me na nastrelu nezustal jediny, samozrejme s vyjimkou rany na pater. Pokud neco zustalo do 30m, tak jen proto, ze strela chytla zebro a devastace zveriny byla opravdu vysoka. Stejne zkusenosti mel i hospodar se svou 308w a nekolik znamych. Proto jsem dokonce uvazoval o prodeji teto raze a zakoupeni jine - ovsem babo rad. Drive sem pouzival S&amp;B, poloplaste (ono taky nic jineho nebylo). Pozdeji sem vyskousel snad vsechny mozne vyrobce a druhy strel. Nejvice sympatizuji se strelivem Norma. Kdyz S&amp;B, tak HPBT, jak jsem jiz psal.....k nevoli nekterych .

<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Vystrelova rana s priemerom 5 cm,hm to musi byt slusny masaker,take exity mi nerobia ani strely typu RN.Samozrejme po tych zver neodchadza ani 40 a uz vobec nie 120 metrov...Ale pri poplatkovom chtiac nechtiac aj ty nabijas nieco vhodnejsie,ze?! Tam uz HPBT akosi nefunguje? Alebo by si doporucil rovno so skatulkou HPBT pribalit vzdy aj jeden kus polovne upotrebitelneho psa? :-) A ze zver odchadza po 3O8W pravidelne?Nuz pri strelive tebou preferovanom sa ani nedivim,len je zarazajuce,ze si sa s toho este nepoucil.Neuspesna dohladavka ti je draha zalezitost,ale zrazka dvoch kil na divine vo vykupe je uz dostatocna zamienka na pouzitie kombinacie HPBT+unik zvere okolo 100 metrov+nutnost nasadit psa.Skvele vymyslene...
<br/>
<br/>dnes, 13:50
<br/>Psal jsem, ze lovim 10ks hole srnci, s prasaty a vysokou+ trofejova, je to kolem 20-30 ks. Lov v jinych revirech je cca 3ks rocne a to mufloni, jeleni, nebo danci.
<br/>Lovim ve svem reviru zver srnci, cernou a mufloni, vyjimecne vysokou. Se strelou HPBT uloveno cca 60ks. Zver pri zasazeni kosti zusava do 40m, s vystrelem velikosti do 5cm, po hladkem prustrelu odchazi az 120m a nebarvi. Dohledavka bez psa bez zaruceneho vysledku, s dobrym psem 10-15 min. Vysokou jsem s touto strelou ulovil jen 2 lane a koloucha - vse zustalo do 30m.
<br/>
<br/>U poplatkoveho lovu, jsem odkazany na rizeni dohledavky pruvodcem a mistnimi psi. Zver u 308 odchazi pravidelne, proto radsi pouziji strelu s rizenym rozkladem, kde je zarucena pobarvena stopa a uspesne dohledani. Na vic pri poplatkovem lovu se snazim strilet na lopatku (vysoka, danci, muflon) a zver zustava na miste. Zatim me to nikdo nevytykal, spise pruvodci souhlasi. Totez radim i svym klientum. Pri doprovodu klientu jsem zazil kvalitni dohledavky, ale taky hruzu, o ktere jsem ani nedoufal, ze muze axistovat. Ja rozhodne neminim riskovat nedohledani, je to draha zalezitost .

<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Ja som sa uspokojil s tvrdeniami producentov striel o tom,ktora strela je na lov zveri VHODNA. A predstav si to-srncie mi odbehne mozno,mozno 10-15 metrov,nepouzitelnej diviny nie je ani cely kilogram a teraz to neuveritelne - toto vsetko dokazem bez pouzitia carovneho S&amp;B HPBT!
<br/>
<br/> dnes, 10:44
<br/>.... Zajimalo by me, kolikrat si ji pouzil na zver a jak se chovala. Nebo jsi se uspokojil s tvrzenim, ze je to sportovni strela a je na zver nevhodna? Me zkusenosti se zhoduji s temi, co strelu HPBT pouzivaji na zver pravidelne. Neni to o cene, o dostupnosti, proste jsou s ni max. spokojeni. Co se tyce strelby na vetsi vzdalenosti....ja s tim problem nemam. Strilel jsem od malicka, pak 5 let zavodne, z toho jeden rok v reprezenatci. Myslim, ze strilim dobre..a to i na vetsi vzdalenosti. Ovsem nemam potrebu lovit zver za kazdou cenu. Jsem spis pozitkar a spokojim se i s pozorovanim nebo filmovanim zvere. Ale svych 10 ks hole, srnci a par kusu vysoke si kazdy rok povinne odlovim a to pruberne kusy!!! Urcite je to i o terenu, ale taky je to o umeni nasoulat zver. Tady ve Francii, jsem byl svedkem pri lovu s lukem, kde se nasoulavaji na male vzdalenosti. To jsem koukal, to je umeni a urcite se to nekdo nenaucil za chvili.

<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Tak teda trofejova si zasluzi RWS a pod.,ale &quot;skuseni&quot; pouzivaju radsej HPBT na &quot;beznu&quot; zver,zeby predsa len kvoli cene???...Preco ich len zvysok sveta nenapodobni...veeelmi divne
<br/>
<br/> včera, 16:25
<br/>Prave ze zaslouzi, proto ji urcite nebudu rozbijet nejakym smejdem. Ja se radsi budu ridit vlastnim rozumem a brat na vedomi zkusenosti lidi, kteri tomu opravdu rozumi....

<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Preco HPBT pouzivaju?Zrejme ma z povodneho sortimentu S&amp;B aspon aku taku pouzitelnost (neberiem do uvahy nakupene Barnesy XLC,TSX,Hornady SST a Sierra SBT)a este je k tomu ZADARMO....velmi podstatny faktor pre vacsinu uzivatelov,vsak?! Ale preco s nim teda nejdu aj na trofejovu zver? Platit postrielany a nedohladany kus nie je bohvieco,ze...
<br/>
<br/> včera, 13:52
<br/>Za dvacku??? Zamestnanci ho maji samozrejme za darmo, ale i poloplaste, ktere jsou urceny na sparkatou. A proc je nepouzivaji....asi vedi proc. A proc HPBT, urcite ne proto, ze zver je rozbita, nebo tezke dohledavky a ze by po 15ti letech pouzivani nezmenili na zaklade zkusenosti nazor??? Ver, pokud jdou na trofejovou zver, tak si koupi, jako ja Norma, nebo Rws, ale zver ve sve honitbe lovi HPBT, protoze zverina je na prodej, ne protoze strelivo je zadarmo, nebo za babku. Tim samozrejme nepresentuji nazor vsech zamestnancu S&amp;B, znam i takove, co si prebijeji naboje, ale strely jsou vzdy koupene venku.

<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Tak podla teba je ucinne strelivo po ktorom vzdy dohladavas zo psom aspon na 100 metrov?Ako dlho este zhasina tebou streleny kus,ked sa to slavne HPBT aspon trochu neroztriesti?Moderne hovorit o ONV-moderne pre koho? Pre tercovu strelbu ti je ONV na houby.Musis poznat trajektoriu strely,a kompenzovat jej pokles bud preklikanim na optike alebo v horsom prenasanim pomocou zamernej osnovy.Nepisal si,ze vies nieco o dialkovej?Alebo zeby sebaklam a opat chybajuce skusenosti?Resp. reprodukovanie niecoho odpocuteho na strelnici???
<br/>
<br/> včera, 13:32
<br/> Ze si muzu dovolit strelu, po ktere zver moc nebarvi, kdyz mam psa pod posedem a dohledavku delam 15-30 min po vystrelu, podle znaceni zvere. Kdo nema psa pri ruce, nebo aspon dobreho v okoli, tak at to nedela!!! Nechtel jsem tim rici, ze muzu strilet cimkoli a trefovat jakkoliv, vsak pes to dohleda. Strilim az mam jistotu dobreho zasahu a pouzivam strelivo o kterem jsem presvedcen, ze je ucinne a nezpusobuje utrpeni zveri. Moderni je ted mluvit o ONV, ja to povazuji jako dobrou zabavu pro fandy do zbrani a strileni do terce. Mozna jeste v destinacich kde se strili na 200-400m, je to uzitecna vec, ale to se zde vetsiny netyka. Vzdy se musim smat, jak se nekdo chubi, ze ma zbran nastrelenou dle ONV. Mluvime zde o nejakych 170 metrech. A k cemu, kdyz vetsinou lovime zver v prumeru na 60-80m. U vetsich vzdalenosti, nad 150 metru stejne nikdo bezpecne neobezna zver, predevsim srnci.

<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Vyrobca to tvrdi preto,lebo vysledok nie je zaruceny ani pri dobrom zasahu.Zarucena je akurat dohladavka pre tvojho psa a zbytocne dlhe utrpenie zveri,hlavne srncej,ktora ako pises dalej, odbieha aj 120 metrov.....ale hlavne ze ti HPBT najviac vyhovuje.A cim prosim ta???Ze usetris kilo-dve zveriny???
<br/>
<br/> včera, 10:33
<br/>....To stejne ke strelam HPBT - vyrobce rika ze neni vhodne, ale spousta lovcu rika, ze ano. Proc se nema pouzivat, protoze je to sportovni strela a basta :o))). Mam primo ve vyrobe S&amp;B spoustu znamych a to jiz 20 let. Hadej cim strili a hlavne lovi tito panove :o))). V dobe, kdy zde jeste nebyla moznost sehnat dobre zahranicni strelivo, byla jen volba S&amp;B. Proto se hledali jine moznosti. jedna byla celoplast, nerozbiji, ale ani nebarvi-problem. Potom S&amp;B delala zakazku do USA (tusim nekdy kolem r. 1990) a ti si dodali svou strelu SIERA a ta se nabijela do nasich hilzen. Dostal jsem par krabicek z vyroby, at to vyzkousim, ze je to skvele na lov a musim rict, ze meli pravdu.
<br/>Nechci Vas navadet, lovit sportovnim strelivem. Pisu zde sve zkusenosti. Ja lovim cca 20-30 ks raticovej, rocne a budu pouzivat strelivo ktere me nejvic vyhovuje, i kdyz je sportovni. Navic mam dobreho psa, ktery me zatim vse dohledal.....

<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Takze od zaciatku...lovis Sierrou HPBT,zver ti nefarbi,odbieha daleko,viac ako 100 metrov,ako pises inde.V globale vzate velmi biedne vysledky.Neviem kde si zobral, ze Sierracke HPBTecko je menej presna strela ako Lapuacky Scenar.Zrejme ti chyba prakticka skusenost....Ked je rec o presnych strelach zacnime u Bergera,BiB,Moellerovych KJG....
<br/>
<br/>29. Októbra, 18:14
<br/> Kdyz S&amp;B, tak strelu HPBT. Na prasata dobry, na srnci taky, ale pozor, moc to nebarvi. Pokud mas dobreho psa, tak jdi do toho. Stejnou strelu a urcite i presnejsi dela LAPUA, ale cena vyssi.Toto strelivo od LAPUA se mimochodem pouzivalo i na sportovni strelbu na 300m....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24960 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému skusenosti s kalibrom .308w
janycok - nie orix ale oryx?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24961 od janicok
Odpoveď od janicok na tému skusenosti s kalibrom .308w
Pardon chyba a este pri Tvojej oblubenej strele8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24962 od janicok
Odpoveď od janicok na tému skusenosti s kalibrom .308w
Pardon chyba a este pri Tvojej oblubenej strele8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24964 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Sa ospravedlňujem, nie že by mi pri tej téme nejak extra vadili ypsilony, ale pokúšam sa odpútať tých dvoch rozvadených kohútov. Použil som teba, pardon.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24965 od janicok
Odpoveď od janicok na tému skusenosti s kalibrom .308w
OK;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25012 od edison
Odpoveď od edison na tému skusenosti s kalibrom .308w
Chasse ty si naozaj magor, zamotal si sa do vlastných klamstiev a výplodov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25021 od steyr
Odpoveď od steyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
Priateľu, ako 50-nik (31 rokov aktívne legálne poľujem) odchovaný na SB si stojím za všetkým, čo som tu napísal. Také sú moje skúsenosti. Jednoducho SB je SB a ak pokukáme aj na príspevky chlapov, čo tu prispievajú k podobným témam, akosi to pre SB nevychádza ani u nich veľmi slávne;/. Ale ak niekomu vyhovuje behať vo westerne a vaťákoch a tvrdošijne odmietať termoprádlo, to je jeho osobná vec a ja to nemienim nejak riešiť. .W308 je jeden z najuniverzálnejších, ale všetky kalibre majú v praxi aj mínusy. Tie sa však dajú do značnej miery eliminovať - viď. posledné príspevky ostatných. Nehádame sa tu, aspoň dúfam, len si vymieňame skúsenosti a názory. Ja ich mám také. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25029 od chasse
Odpoveď od chasse na tému skusenosti s kalibrom .308w
:]opet silny prispevek. Vidim, ze jsi se pokusil o silna slova, ktera nicim nedokladas a asi ani nejsi schopny dolozit
<br/>. Joooo to lovec_1, ten si dal zalezet a vyplodil elaborat, kterym jen zhrnul, ze nejspis je dobry strelec - do terce, ale o zveri a myslivosti toho moc nevi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25030 od chasse
Odpoveď od chasse na tému skusenosti s kalibrom .308w
Jo pane, Vas beru. Dlouholety myslivec, ktery ma svuj nazor a hlavne dolozeny zkusenostmi. Jen jsem moc nepochopil, proc si myslite, ze vychvaluji S&amp;B? Vubec ne, jen jsem napsal, ze jedine co od nich jsem ochoten pouzivat je HPBT, protoze s ni mame dobre zkusenosti. Ostatni mladici tady asi nikdy nepochopi, ze muzou existovat i jine zkusenosti a nazory, nez ty jejich zaslepene vyplody, hodne sportovni strelnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25031 od steyr
Odpoveď od steyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
OK, nechajme to....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25033 od navi
Odpoveď od navi na tému skusenosti s kalibrom .308w
Pozdravujem Vás páni! vopred chcem upozorniť,že nevlastním tento kaliber, a preto sa ani nemienim vyjadrovať k skúsenostiam s nim.Dostal sa mi však do ruky časopis ZBRANE STRELCI A LOVCI V.ročník 2004 č.04, kde sa pojednáva o odstreľovacej puške DSR No1 POLICE v kalibri .308 Winchester a je tu jedna tabuľka s porovnaním rozptylu troch rôznych nábojov:RUAG Swiss P Target 200 grs HP-BT na 100m 13mm na 300 m 38mm, SB 168 grs HP-BT 100m/14mm,300m/45mm, SAKO 168 grs HB-BT na 100m/14mm na 300/30mm/skratka HP-BT -Hollow Point-Boat-Tail.
<br/>Nie je to z mojej strany obhajoba SB tohto typu, ale čo sa týka presnosti,posúďte sami.Samozrejme,že šlo o streľbu na terč.Príspevok len pre spestrenie témy:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25034 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému skusenosti s kalibrom .308w
no a co chce vlastne basnik povedat!?8o8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25035 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému skusenosti s kalibrom .308w
:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25039 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
.... ten si dal zalezet a vyplodil elaborat, kterym jen zhrnul, ze nejspis je dobry strelec - do terce, ale o zveri a myslivosti toho moc nevi
<br/>
<br/>A ako si na toto prisiel? Prezrad,uplne vazne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25041 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
navi,ale tu je obvykle rec o presnosti loveckeho streliva,nie tercoveho.Toto ma nahodou Vlasim na obstojnej urovni,sem tam ho pouzivaju aj ludia co zacinaju s dialkovou a neprebijaju.
<br/>
<br/>Ak by s tej DSRky vypalili aspon 3x5 ran SPCE,tak tie vysledky by vyzerali zasadne inak.Niekde na S&amp;B webe,alebo na webe Myslivosti bola fotka,kde pracovnici S&amp;B akoze ukazovali terc nastrielany vraj s SPCE......vsetko pekne,len si neuvedomili,ze kazdy nie je slepy.SPCE do papiera vysekava krasne ostre kruhove diery.Tieto mali potrhane a neostre okraje - typicka stopa bud FMJ alebo HPBT.Tolko k ich solidnosti...:] Ale ludia su nepoucitelni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25042 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Jeden odkaz mimo temu: Marcel,ako sa na mne bavis aj s Jozkom?:D:D:D Dlho som vas nevidel,dufam,ze sa dari dobre!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25052 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
Zdar Igor,
<br/>ano, občas sa tu človek baví...máš trpezlivosť.....nuž čo povedať, keď je niekomu srdcu blízke S&amp;B nech si ho má....ja to do pušky ládovať určite nemienim:P .....svoju značku som našiel pár rokov dozadu a keď som raz s niečím spokojný - nemením- tak že ju budem strieľať asi veľmi dlho....tak ako tento kaliber, ktorý budem strieľať do smrti 8-L....
<br/>Inak darí sa dobre- myslím- aj keď s poľovačkou je to u mňa bieda....ale sťažovať sa nemám na čo....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25261 od Basky
Odpoveď od Basky na tému skusenosti s kalibrom .308w
Prepáč steyr, dovolím si Ťa citovať: ...Moja skúsenosť : klasický poloplášť od SB (SP) mi ďaleko menej komplikoval život, ako všetky novšie strely od SB! Napr. pri 7x57R som mal radšej ľahšie klasiky, ako 11,7 so strižnou hranou práve pre tú nedokonalú koncovku - myslím, že mnohí z vás vedia, o čom hovorím... - koniec citátu..
<br/>Prosím, môžeš mi vysvetliť ako si to myslel? Ináč v 7x57R neviem o nijakej strele 11,7g - hovoríš o 11,2g SPCE..? Dík..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25265 od steyr
Odpoveď od steyr na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ale samozrejme, hovorím o nej, ospravedlňujem sa za nepresnosť.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 259 návštevníkov a žiadni členovia on-line