skusenosti s kalibrom .308w

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43498 od Vasilij
Odpoveď od Vasilij na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ja osobne používam RWS EVO 11.9 gr. a som s tým veľmi spokojný. RWS TUG používalo viacero mojich známych, ale veľmi sa im to neosvedčovalo. Zver ďaleko odchádzalo a aj farby bývalo pomenej. Na našu zver a tento kaliber je to podľa môjho názoru pritvrdá strela, vytvára hríb malého priemeru. Osobne by som pouvažoval nad Norma Oryx alebo Sako hammerhade s 13 gr. strelou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43516 od Hunter78
Odpoveď od Hunter78 na tému skusenosti s kalibrom .308w
A aky mate nazor na 9.7g Megu od Lapua?Dik a Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43518 od pepies
Odpoveď od pepies na tému skusenosti s kalibrom .308w
Tuto strelu ti možem vrele doporučit.sam som ju používal v 308w a teraz síce 12gr.nabíjam do 30-06.budes spokojný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43522 od Hunter78
Odpoveď od Hunter78 na tému skusenosti s kalibrom .308w
No ja aj spokojny som mam nou strelene asi 10 ks a vsetko padlo max do 10 m.Ale paradox jeden srnec pekna rana 5cm za lopatku a 50m ziadna farba a utych druhich kusov tiez bez farby.to ma trochu trapi ze ked bude treba dohladavat tak bez psa nebude ani pocom ist.Ty mas aku skusenost stym farbenim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43523 od pepies
Odpoveď od pepies na tému skusenosti s kalibrom .308w
Je to tým že je to moc rýchle.my dávame o 2gr.menej prachu a rýchlost je pod 700m/s a všetko ostava v ohni...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43537 od lanus
Odpoveď od lanus na tému skusenosti s kalibrom .308w
pepies - Tá rýchlosť t.j. pod 700m/s neplatí náhodou pre strelu 12g?!(Hunter sa pýtal na 9,7g). Ja používam v 308Win. tiež ,,spomalenú" 12g Megu,ale synovec má skúsenosti s obidvoma a jednoznačne čo sa týka farbenia uprednostňuje 9,7g.
<br/>Výhodou obidvoch je minimálný rozdieľ v balistike , takže sa dá na ďaleko použiť ľahká
<br/>a na nadhánku zas ťažká,bez potreby zmeny nastrelenia!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43543 od pepies
Odpoveď od pepies na tému skusenosti s kalibrom .308w
Lanus prečítaj si pozorne moje príspevky a viem ešte o čom píšem a som svojprávny...bavíme sa o 9,7gr strele Mega do 308w a to že robim pomalsí náboj okolo 700m/s odobratím 2 gr.prachu..ja som mu na okraj napísal že tuto strelu ale 12gr.používam do 30-06.ostatne nechávamna tvojom uvažený ak si schopný prebit náboje rôznych gramaží a lieta ti to rovnako.ja v tom nevidím význam v jednej ráži a type strely používat dve rôzne gramáže striel.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43544 od lanus
Odpoveď od lanus na tému skusenosti s kalibrom .308w
pepies - ja som sa len pýtal ,nakoľko cca 700m/s t.j.Eo= 2376,5 J sa mi zdalo pre 9,7g strelu v 308 Win. málo ,ak to však dobre funguje ,tak vďaka za radu .
<br/> Podobná balistická krivka pre Megy platí samozrejme len na kratšiu vzdialenosť,preto
<br/>ich použitie v ľahšej aj ťažšej verzii význam má v štandartnej forme t.j. tak ako som uviedol.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43548 od lanus
Odpoveď od lanus na tému skusenosti s kalibrom .308w
pepies - len pre zaujímavosť uvádzam,že 9,72g Mega s Vo=700m/s a výškou optiky
<br/>50mm má ONV=144m, na 175m klesá o 60mm a na 200m až o 130mm .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43562 od lanus
Odpoveď od lanus na tému skusenosti s kalibrom .308w
pepies - ako posledný argument na podporu mojej pochybnosti zmeny rýchlosti 9.7 Megy s fabrickej Vo=850m/s znížením navážky prachu uvádzam, že táto zmena o 2gr. spôsobí jej zníženie max o 50m/s ,čo je len jedna tretina z toho čo Si uviedol Ty!8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43757 od pepies
Odpoveď od pepies na tému skusenosti s kalibrom .308w
Lanus neviem ake su fabricke navažky a ani jaký prach používa Lapua.ja používam Acurrate 2520 presnu navažku ti z hlavy nepoviem bud 44 alebo 42 gr.a som stým strelivom a nielen ja spokojný.a inač ruku na srdce kolko krát strielas na zver na 200m???Vela ludi si myslí že strielaju na daleko lebo nemaju dobrý odhad vzdialenosti.ja strielam na polovnícke vzdialenosti a toto strelivo mi uplne vyhovuje.;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43800 od Seky
Odpoveď od Seky na tému skusenosti s kalibrom .308w
Aké má te skúsenosti so streou RWS EVO 11,9 gr. pri love na srnčiu zver? Chcem ich skúsiť nalaborovať do 300 WSM - úsťová rýchlosť cca. 930 m/s a mám obavu, že keď s tým strlím srnca,bude divina značne poškodená.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43816 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému skusenosti s kalibrom .308w
Cau, ja som strielal RWS Evo 11,9 v 300WM asi rok ale nebol som s tym velmi spokojny, zver mi vobec nefarbila, neprestrelil som napr. ani lanstiaka. Aj vysoka mi odbiehala 50-70m po dobrych ranach. Strelil som s tym srnu asi na 120m rozbehla sa smerom ku mne asi 40m a potom spadla ako podtata. Poskodenie diviny umerne kalibru ale nie nejako obzvlast, ked pocuvam tie fantasmagorie ako magnum kalibre doslova trhaju zver na polovicu tak sa mi uz chce grcat. Mierne vacsie poskodenie je dan za skvelu balistiku a vykon. Na srnciu by som zvolil radsej iny kaliber pripadne tazsiu strelu napr. Sako Hammerhead 14,3. To Evo nie je vyslovene zly naboj je to najpresnejsie strelivo co som skusal ale za tolko penazi pomerne malo muziky. Mozno je lepsie pre slabsie kalibre resp. nizsie rychlosti, nakolko pomerne kladne su reakcie na Evo v 308W alebo 30-06. Ja sa k nemu uz nikdy nevratim, nasiel som lepsie a lacnejsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45983 od spisiak38
Odpoveď od spisiak38 na tému skusenosti s kalibrom .308w
ma niekto skusenosti z strelov / 308 Win SPCE 9,7g

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46129 od lanus
Odpoveď od lanus na tému skusenosti s kalibrom .308w
spisiak38 - skúseností s 308Win. SPCE má veľa ľudí , avšak ako vidíš za týždeň Ti nikto nenapísal. Dôvod je jednoduchý i keď je vo väčšine zbraní dostatočne presný jeho účinky na zver sú neprijateľné v dôsledku jeho fragmentácie! Ak chceš silou mocou používať ,,lacné&quot;strelivo SB,tak potom radšej 11,7 SPCE . (Ak sa však nenecháš limitovať cenou,ale kvalitou tak v tomto kalibri je výber vo svete hádam naj bohatší)!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46151 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Nedávno som mal debatu s kamošom čo striela túto gramáž, spomínal že sa nevie dočkať kedy to vystriela. Čo sa srnčej týka tak na tú s tým už radšej nestriela, vraj to robí dosť paseku, naopak vlani (v októbri) strielal na kanca v pokluse cca 140 kg na 50m(vysoka komora). Z kanca sa po rane zaprasilo jak z deky, nasledne padol, postavil sa a zmizol ako gafor, ani sa ho nepodarilo dohladat napriek hojnemu farbeniu... Vlastnu skusenost Ti napisat neviem kedze tento kaliber nevlastnim, tak aspon sprostredkovane dojmy z tejto strely...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46153 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Hoď to svokre do pece. Keď som začínal, tak skoro nič iné nebolo, kto to strieľa dodnes, tak dosť riskuje a pri dnešnom výbere streliva to ani nechápem. Ja som používal do 308mičky najdlhšie a ku koncu Norma Oryx - nemá chybu. Teraz veľká väčšina kamošov strieľa Federal 11,7 gr. Pomer - cena - výkon.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46744 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
A skúsil už niekto v .308 Barnes TSX? Akurát mením kaliber a hlaveň na flinte, tak ma zaujíma či niekto fandí tomuto strelivu okrem Lovca01?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46982 od lanus
Odpoveď od lanus na tému skusenosti s kalibrom .308w
Federál 11,7g /SP je v 308Win.mimoriadne presný,ale aj pri komorových ranách sabšia zver po ňom ďaleko uniká a takmer nefarbí !!! Bolo by zaujímavé vedieť aké sú skúsenosti s jeho 9,7g verziou ?!8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48522 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ahojte ja by som sa chcel spýtať na Winchester Supreme Elite XP3 150grains ? má už niekto skúsenosti s týmto strelivon? lebo na poľovné účely by so toto používal a na terčovú strelbu náboje od ruského výrobcu Wolf poprípade nejaké stránky alebo obchody kde by sa mohol aj Winchester aj Wolf kúpiť? Ďakujem za odpoveď

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 256 návštevníkov a žiadni členovia on-line