skusenosti s kalibrom .308w

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51370 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Zdravím všetkých. Má niekto praktické skúsenosti so strelou Remington AccuTip 180 gr. v kalibri .308win. ???
<br/>Zaujíma ma hlavne jej účinky na zver jak srnčiu tak diviačiu a vysokú.
<br/>Ďakujem za postrehy a skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51374 od lubo
Odpoveď od lubo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Takto som si predstavoval príspevok. Zaujímavé,že v 7/57R mi s Noslerom part.všetko padalo do maximálne 60 m aj najťažšie kusy, 9,1 g strela, VO 802 m/s ak si dobre pamätám. Prekvapuje ma , že v 308 W sa to takto správa .Poľujem v podhorskom revíre v jelenej oblasti , cez dolinu strieľať nemôžem, bodaj by som mal také možnosti:) Som rád, že Vulkán funguje v 308 W spoľahlivo. Čo pozerám aj Mega sa správa vyrovnane. V akom strelive si mal noslera Federal, Hirtenberger, Norma ? Ako som už povedal som zástancom ťažšej strely pretože strieľam málokedy na viac ako 100 m . V sedmičke je najťažšia dostupná 11,2 g, na úkor rýchlosti . Toto v 0.30 odpadá . 30/06 je na môj vkus už predupaná takže asi zvíťazí 308 W .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51389 od hrusecky
Odpoveď od hrusecky na tému skusenosti s kalibrom .308w
Zdravím jágri , mám dojem že strela Mega sa robí v 30-06 a ťažších, ale nerobí sa v .308W. Ak by si ju chcel používať musel by si ju prebiť. To má ale v tomto kalibri úskalia.Nakoľko je strela ťažšia,je logicky dlhšia.Pri osadení do štandardnej dåžky sa stáva že po nabití náboja sa strela oprie o začiatok vývrtu a ak je menej utiahnutá v krčku tak sa zatlačí do nábojnice a vnútorná balistika je v háji. Ak je strela zaškrtená dostatočne, tak sa zapichne do vývrtu a pri nevystrelení náboja a otvorení zbrane sa vytiahne von len nábojnica, prach sa vysype do záveru a strela zostane vnútri. Ak nemáš poruke vyterák,alebo kus drótu, tak si v tej chvíli dopoľoval:( Mne sa to stávalo už aj so strelou 190 grs (12,3 g.)Ja som preto od tak ťažkých striel upustil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51391 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Tak to je s prepacenim dobre na hovno prebite.....Pokial sa urobi naboj na dlzku podla CIP, dodrzi max. navazka prislusneho prachu,tak neexistuje, ze v standartnej, funkcnej zbrani nastanu uvedene problemy. Ani zaskrcovanie nie je potrebne. Tomu,kto to robil doporucujem nastudovat absolutne zaklady prebijania puskoveho streliva (napr. www.strelecke.stranky.sk/search.php?rste...pRS-all&rstema=6 [/]TU ) a drzat sa v medziach hranicnych hodnot,ktore su v prebijacich manualoch.
<br/>
<br/>Ad. strelivo LAPUA - do 308W sa fabricky osadzuje 12,0g MEGA. Kde sa da kupi,to je uz ina (a nie velmi pekna) pesnicka. Okrem toho je lepsie dostupne napr. SAKO Hammerhead 13,0g. Pokial sa prebija,tak je vyber velmi,velmi siroky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51397 od lanus
Odpoveď od lanus na tému skusenosti s kalibrom .308w
hrusecky - ak máš &quot;problém&quot; s laboráciou 12g Mega, úplne postačí aj Mega 9,7g !!!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51398 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ja som bol blízko vyskúšania v 308win 10,7 Swift a frame od Normy. Myslím, že by to mohol byť takmer ideál, aj zloženie strely aj váha. Strieľa to niekto v 308me?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51399 od lanus
Odpoveď od lanus na tému skusenosti s kalibrom .308w
Mohli by byť zaujímavé i skúsenosti s SAKO-Gamehead 8g ;má ich niekto v 308 Win.?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51408 od hrusecky
Odpoveď od hrusecky na tému skusenosti s kalibrom .308w
Zdravím Lanos, nie nemám problém s Megou, Lubo sa pýtal na názor na túto strelu, tak som mu napísal vlastné skúsenosti zbrojára s ťažkými strelami.Na tomto fóre je však zopár &quot; odborníkov na všetko&quot; , a miesto rady alebo skúsenosti zhadzujú ostatních.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51415 od nimrod15

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51418 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému skusenosti s kalibrom .308w
... tak som mu napísal vlastné skúsenosti zbrojára s ťažkými strelami....
<br/>
<br/>No pok tomuto si dovolim povedat ze tie vlastne skusenosti tohto zbrojara su slabe!
<br/>
<br/>...zopár &quot; odborníkov na všetko&quot; , a miesto rady alebo skúsenosti zhadzujú ostatních...
<br/>
<br/>
<br/>Mas pravdu ze niekedy odbornici zhadzuju ostatnych, popri com vsak maju pravdu pri nazoroch hlavne prebijania streliva!
<br/>
<br/>To ze strela sa ti zarezie do drazok je len a len chybou toho kto ich pre teba prebijal. podla mojho nazoru a skusenosti---vzdy pri prebijani streliva natlacim strelu takmer do dotyku s drazkami, avsak prizvukujem ze len takmer.Prave naopak , nie ze je balistika v..., ale v skutocnosti sa ty presnost streliva moze zlepsit.
<br/>
<br/>30-06 a .308 su v priemere rovnake, takze absolutne nezalezi ci strely.300 nabijas do jedneho alebo druheho naboja! Je to len v tom kto co vyzaduje!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5644 návštevníkov a žiadni členovia on-line