skusenosti s kalibrom .308w

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49286 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému skusenosti s kalibrom .308w
Vdaka..ten nemec ma celkom dobre ceny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49298 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému skusenosti s kalibrom .308w
To má určite lepšie než naši ale amíci majú lepšie ceny:) keby si sa náhodov rozhodol objednať tak sa pridám aj ja

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49363 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému skusenosti s kalibrom .308w
lovec_1 Hornady SST je tá istá strela ako tá PTS??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49368 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ta ista. Hornady SST ma cerveny hrot,PTS ma zeleny - marketingove dovody.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49467 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému skusenosti s kalibrom .308w
no tak som sa rozhodol, som kúpil Winchester Supreme Ballistic Silvertip minulí týzden. dnes ráno bol aj odskúšaní , síce len na 30m metrov, vyšiel lanštiak a stal oproti tak som mu pustil medzi oči a gula vletela až ku koncu krku a môžem povedať že je to silný naboj , nastrelil som ho na 200 yardov ako mu píše ONV.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51264 od lubo
Odpoveď od lubo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Páni zvažujem kúpiť guľovnicu v r. 308W ,ale ako som prešiel celé vlákno normálne som v pomykove a neviem či nezoberiem rovno 30/06. Toľko rozporu plností ako je v tomto kalibri nie je asi ani v jednom. Hoci viem, že základ všetkého je typ strely mám pocit , že u 308-čky je ešte niečo navyše problémové. Stačí príspevok cimbalíka 30 rokov experimentuje a asi nie je stále spokojný.Ja som musel tiež experimentovať lebo som sa nechal nahovoriť ako začínajúci poľovník na 7/57 R , skončil som u Hirtenberger Nosler partition 9 g, potom to už bolo ako tak dobre. Bol som šťastný, že som nový GB predal .Má niekto skúsenosti s týmto typom u 308 W? Čo som tu počítal asi bude dobrá aj Vulkán od Normy . Totižto mne trhá nervy keď vidím obe lopatky v prdeli pre psov a to najlepšie z diviačika rebrá musíš orezať až na kosti aby sa dali jesť. Má niekto praktické skúsenosti s nejakou strelou ktorá je tak vyrovnaná , že zver neodbieha , max do 50-70 m, divina nie je na fašírku a netreba mať zo sebou psa? Samozrejme,že nie každému ide o divinu, dosť dodávame odberateľom a nepotrebujem počúvať drísty od kolegov o zrážkach. Ten kto ide do rýchlosti vie, že zver padne ako handra aj na zadnú komoru ale, daň si vyberie v podobe plného kýbla mäsa pre psa.Ja som zástancom skôr ťažšej strely ale ako tu čítam aj tieto robia paseku . U nás tí čo majú 308 nemôžu hovoriť veľmi o bezproblémovom priebehu poľovačiek, na moje odporúčanie si jeden kúpil Sako Hamerhead 13 g a ako sa mu minuli dve krabice len plače. Naneštastie SAKO v SR NEZOŽENIEŠ!! Tak babo raď , mám asi mesiac čas kým nepríde zo štátov zásielka búchačiek .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51296 od pepies
Odpoveď od pepies na tému skusenosti s kalibrom .308w
Lubo mal som 308w a mám aj 30-06..radsej by som doporučil ist do 30-06.čo sa týka streliva SAKO dostaneš kupit v Zelenči tam stoja cca 1400skk.alebo treba ist do čiech tam stoja cca 38 čzk/ks.ak máš niekoho kto prebíja vrele dopuručujem Lapua Mega 12gr.alebo Nosler Partition a budeš mat po probléme.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51297 od lubo
Odpoveď od lubo na tému skusenosti s kalibrom .308w
No som na vážkach, 308 sa mi páči, jemnejšia, 30/06 má výkonom navrch. Presnosť zhruba na rovnako. S Noslerom mám veľmi dobré skúsenosti ale mohol by byť ok aj v 308W . Podľa teba prečo ísť do 30/06 ? Ak si mal 308 v čom je horšia ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51298 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému skusenosti s kalibrom .308w
lubo, všetci hľadáme kompromis medzi dostatočným výkonom a minimálnym, lepšie žiadnym odbehnutím zveri po zásahu s čo najmenším poškodením diviny. Sú to protichodné požiadavky, v praxi len ťažko realizovateľné. Neexistuje strela, ktorá ti zabezpečí to, čo by bolo idálne ( viď experimenty pána Cimbalíka ). a rozdiel medzi 308 a 30-06? vo výkone je zanedbateľný pri použití pre našu zver. z praxe - kolega má 30-06 a ke´d som sa ho opýtal, po nočnom výstrele na diviaka, ktorým smerom utekal, tak nevedel a na otázku "čo si teda vlastne videl" odpovedal "nič, len metrový plameň z hlavne". tak si teraz vyber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51327 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ja ty vrele odporúčam .308W je to najoptimálnejšia ráž na našu zver. A so strelivom som aj ja veľa experimentoval a zostal som pri Winchester Supreme Balistic Silver Tip, je to vývoj Noslera a Winchester Comp. .Mám vystrielaných zatial 7 nábojov z toho boli 3 nástrelne a ďalšie dva sú diviaky jeden bol do hlavy tak som nevedel zhodnotiť účinok ale pri druhom sa len ukázalo, vstrel za prednov lopatkov cez plúca a výstrel na začiatku druhej lopatky znehodnocenie min. a pritom kanček cca 120Kg a veru zostal na mieste :). Ďalšia zver čo som s touto strelou strielal bol daniel 3 veková kat. zásah na cca 250m a vstrel bol cez krk a výstrel tak tiež a tak isto zostal v ohni. No a naposledy strelený kus danielča cca 80m vstrel od predku do hrude a výstrel za lopatkov taktiež v ohni ,ale musím dodať tento kus bol poriadne zničený kompel lopatka šla psovi.vrele doporučujem toto strelivo. A čo sa týka 30.06 tak je to zbytočne silné. Treba vedieť dobre strielať a potom je jedno čo používaš;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51329 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému skusenosti s kalibrom .308w
všetko je o tom vlastne prečo sa ty rozhodneš,,,, porovnateľne parametre,, aj druhy striel,, skus si vystreliť z oboch kalibrov a porovnaj,, čo ti viacej sadne ja mam osobne 30.06 a používam Lapua MEGA 13gram,,, par kusov som strelil,, a nedohľadával som nič zver odbiehala do 50m,, a s poškodenim zveriny mam aj dobre aj zle skúsenosti,, skratka vyškúšaj a uvidíš,, 30.06 ma väčší spätný raz ,,, mne to osobne nevadí,, ale jednoznačne by som asi nešiel do 308 od CZUB. CZ 550 proste ta puška je divná dosť trpí na rovnakú dåžku záveru ako 30.06 a stava sa tam že strháva olovo z poloplášťa,,, ale možno sú to len moje negatívne skúsenosti,, z konkrétnou zbraňou,,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51334 od lubo
Odpoveď od lubo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Strieľal som z oboch kalibrov, okrem iného oba aj nastreľoval. Môj favorit je 308 w, poviem, že 30/06 som už raz mal , nejako ma nenadchol ale musím uznať, že presvedčuje výkonom. Ja sa špecializujem hlavne na čiernu, môžem určité veci porovnať, mám strelených cez 80 diviakov. Ak hovorím o skoro dokonalej strele, myslím tým, že jeden s desiatich kusov bude sfašírovaný ale nie každý druhý . Pýtam sa preto , že nemám toľko skúseností s 308 hoci som už ´pár kusov do hľadával kolegom. Zaujíma ma či niekto loví s noslerom alebo vulkánom, toto sú favoriti aj výkonom aj cenou. Pri sedmičke na nosler nedám dopustiť, bolo to presne to čo som popísal, minimálny odpad, vždy priestrel, našiel som len dva projektily, jeden diviak 180 kg na 80 m lopatka, pod kožou na druhej strane, druhý rovnaký kus na 150 m v hlave, iný som nikdy nenašiel. Ale o 7-mičke sa tu nebavíme, nechcem ani zadarmo. Prepáčte mi sedmičkári . A o CZ nemám záujem. Idem do Remingtona 700 .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51347 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Po siedmich vystrelenych nabojoch by som bol minimalne zdrzanlivejsi vo vyjadreniach na adresu kalibru,ktory si pravdepodobne ani nikdy nepouzil (30-06). Detto vo vyjadreniach,co je alebo nie je zbytocne silne. Co by si odkazal tym,co poluju s 9,3jkami???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51349 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ak mas zaujem o info,kto a ako lovi s "noslerom", bolo by dobre dopisat,ktory konkretne myslis, pretoze Nosler robi viacero druhov striel. R700 je zrejme dobra volba,len tiez je dobre upresnit o ktory ide, existuju desiatky prevedeni,od spotrebnej sunky za par supov po spickove modely za niekolko tisic €€€.
<br/>
<br/>Len vseobecne podotknem, ze by to chcelo trosku presnejsie vyjadrovanie,lebo keby sa takto rozpravali napr. psickari,tak by ani nevedeli,co to ma vlastne ten druhy za psa.:liar:;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51358 od lubo
Odpoveď od lubo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Myslel som Nosler partition, sú ďalšie to je pravda, skúšal som aj balistic tip ale to je dosť málo rozšírené strelivo aspoň v tomto regióne. V menších kalibroch , napríklad 223R je dobrý na škodnú, v 308 w by som to radšej nepoužil.Ku R 700 , asi kúpim tú spotrebnú šunku, ktorá robí 1,5 MOA a pokiaľ mi neroztrhne hlaveň bude s ňou možno poľovať aj môj 13 ročný syn :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51360 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému skusenosti s kalibrom .308w
To je pravda lovec_1 s tým kal. 30.06 nemám skúsenosti ale kolegá má tento kaliber a videl som čo za spustošenie spravil v diviakovi. A apropo s tými 7 nábojmi to je tohto tipu streliva doteraz som používal SPCE 9,7.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51361 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Strelivo,umiestnenie zasahu,vzdialenost,velkost zveri??? - inak to ma vypovednu hodnotu &quot;0&quot;, slovom nula.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51362 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému skusenosti s kalibrom .308w
No tak cca 100Kg kanček , lopatka trocha nad a výsledok bol obe lopatky komplet zdrvené a aj chrbtica štrajknutá , vzdialenosť tak 30m strelivo Selier belot Sp ale už sa nepamätám aká gramáž , ja som mal podobný zasah s mojou 308W ale ešte so Selier belot 11,7 SP a nemal až takéto rosiahlé poškodenia ako pri tom 30.06 , inak ten kolega si ho chváli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51363 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .308w
No vidis,to uz hodnotu ma. Rezultat? Nepchat do Springfielda cesky hnoj typu SP,SPCE a pod, potom vsetko funguje ako ma.
<br/>308W produkuje o nieco nizsie rychlosti,takze preto sa v nom to SP az tak nerozpadne. Navyse ak ide o 11,7g tak to je v ich podani citelny rychlostny rozdiel smerom dole ( v 100m vzdialenosti uz o takmer 100m/s pomalsie oproti rovnakej strele v 30-06).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51364 od hrusecky
Odpoveď od hrusecky na tému skusenosti s kalibrom .308w
Lubo, v žiadnom príspevku som sa nedočítal, v akom revír poluješ,či v horskom, alebo na rovine, či je vašou hlavnou zverou srnčia a diviak a jelenia len príležitostne, alebo naopak.Túto otázku som kládol ako predavač zbraní každému kupujúcemu.Ak je hlavnou zverou srnčia,308 W je na to vynikajúca ,so zodpovednou strelou nepodlieva a zver ďaleko neodbieha .A pritom má dostatok energie aj na príležitostný lov jelenej zveri. Ak však potrebuješ strielať prevažne vysokú zver ,, z kopca na kopec ,, kúp springfielda. V presnosti si nezadajú ,pri streleckých súťažiach som používal v minulosti obe ráže, dnes však dávam prednosť 308-čke .z důvodu lacnejšej strelby a menej domláteného ramena.
<br/>Po mnohých hladaniach toho pravého streliva som začal prebíjať .Strela Nosler Partition 150 grs. na ktorú sa pýtaš, bola úžasne presná, používal som ju na preteky a na zver jeleniu . Táto mi však aj po dobrom zásahu odbiehala na 50-150 m. Strelu som nikdy vo zveri nenašiel, vždy sa jednalo o priestrel.Toto ma od nej odradilo. Samozrejme iný polovníci můžu mať skúsenosti iné, ja som použil prach Accurate 2520 43 grs, Vo som dosiahol 810 m/s, Eo 3000 J. Táto laborácia bola slabšia než fabrické náboje, mala však najmenší rozptyl z mojejj zbrane.
<br/>Už niekolko rokov nepoužívam nič iné len 180 grs Vulkan od Normy. Túto strelu laborujem buď Acc 2460 - 40 grs , Vo -774 m/s , Eo - 3400 J .
<br/>alebo Bofors RP-3 -42,3 grs, Vo 785 m/s , Eo -3500 J.
<br/>Pri polovačke na nej oceňujem bezvadný zvukový efekt pri zásahu, je to ako hovorím my záhoráci ,, jak lopatú do duchny ,,
<br/>:) srnčiu zver vůbec nepodlieva a má malý výstrelový otvor . V ťažších kusoch vysokej a diviakoch pri vzdialenosti nad 150 m zostáva strela v podkoží na druhej strane a tvorí nádherné hríbiky ako vystrihnuté z katalógu. Mám ich celú zbierku.Je to dané plášťom strely ktoré je smerom ku dnu strely hrubšie a drží strelu pokope.
<br/>Zver málokedy odbehla viac ako 50 m.(k velkej radosti můjho kopova )javascript:vloz()

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 135 návštevníkov a žiadni členovia on-line