slovenský kopov

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45136 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
nepochopil si ma skoda. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45137 od Jacenko
Odpoveď od Jacenko na tému slovenský kopov
ano ale pri takych velkych a dlhorocnych poziadavkach na exterier(dakujem vyboru za pekneho kopova,to myslim v dobrom) sa skusky postupne stavali len formalitou a teda aj znamky z nich boli mnohokrat neobjektivne, takze cisla nemozme brat do uvahy...zo vsetkym ostatnym plne suhlasim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45138 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
chlapi vidim, ze tu z toho zacinate mat hokej. to ze treba novy vybor je neodskriepitelne, to ze Big Boss sa driape vsade tam kde su prachy je jasne, ako to ze tazko s nim niekto pohne. Bc. predseda urazal ludi a spraval sa ako ..... je jasne, to ze ucelovo a z rozpormi spravuje klub je jasne, to ze ste si ho zvolili je fakt a ze budete mat problem ho odtial dostat je fakt kedze ako opozicia nie ste celistvy.
<br/>pocuj student pokial nevychovas zopar psov, neukazes kvality, ze rozumies plemenu tak ta nikto nebude brat vazne, nikdy. rada pocuvaj, uc sa, chovaj, pripravuj na skusky, sutaze, poluj a ked ti to vsetko pojde tak mozno za 5rokov ta budu brat vazne aj Kopoviari, ty nim nie si a este dlho nebudes. je to rada v dobrom a este jedna z vychodu este nikdy nic dobre neprislo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45140 od Jacenko
Odpoveď od Jacenko na tému slovenský kopov
ja sa snazim ;) a tych rad sa drzim uz davno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45141 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Prosím Ťa Jaro, nepíš tam stále tie nezmysly a daj si už konečne niečo vysvetliť. To,že nastal pokles výkonností kopovov je viac ako pravda. Určite tento zlom nenastal v priebehu posledných dvoch rokov. Je to záležitosť dlhodobejšia a poúkazoval som na to v správach výcvikára, ktoré si mohol čitať v spravodaji ak si ho vôbec dostával. Dalo sa to zistíť z poklesu priemerných známok z dôležitých disciplín ako je hľadanie, durenie, hlasitosť a odvaha. Tiež výsledky kopovov z vrcholných podujatiach ako je MAR a MFS sú zaražajúce. Tak kde máme tu špičku kopovov? Čo sa ich chovatelia boja predviesť? Prijať opatrenia na zlepšenie výkonu boli nevyhnutné. Na tom sme sa zhodli celý výbor. Až neskôr a neviem prečo, niektorí členovia výboru začali vystupovať za zrušenie tejto skúšky, hoci táto bola schválená na predošlom výbore.
<br/> Odsuhlásilo sa tiež organizovanie Klubových SD po regionoch Slovenska, z ktorých sa mal robiť výber na naše súťaže. Z toho dôvodu sa obmedzil MAR na každý druhý rok. V Jovse sa mali konať práve takéto klubové SD,ale na poslednom výbore boli tieto SD povýšené na vrcholnú súťaž &quot; PPSK&quot;. Akú to malo logiku,že MAR, ktorý mal v klube nejaké meno a tradíciu sme obmedzili a následné sme prijali novú súťaž? Pre túto súťaž ostal v platností prijatý štatút pre Klubové SD. Tento štatút si p. predseda svojvoľne zmenil. Uzavierka prihlášok bola do 31.8.2008. Pán Jevčák si robil svoj výber a prijmanie prihlášok do posledného dňa. Dokonca zmenil aj rozhodcovský zbor. O výsledkoch súťažiacej &quot;špičky&quot; ani nehovorím. Však si tam nakoniec bol. Ak si to stále nepochopil, možeme sa cez víkend stretnuť v Žiline a ukážem Ti to v zápisniciach z výborov čierne na bielom. Ale asi by to bolo zbytočné, aj tak by si neuveril.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45142 od Jacenko
Odpoveď od Jacenko na tému slovenský kopov
Ja Vam verim ze ste to videli ako vycvikar uz davno,aj ze ste na to poukazovali,len preco sa to nepohlo uz davno.no nic ono to je aj tak teraz jedno...ked budem doma sa Vam ozvem porozpravame...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45146 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
&quot;este jedna z vychodu este nikdy nic dobre neprislo&quot;. Este ze od Vas zo sterdu, ci zo zapadu same ruze vykvitli.:]:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45147 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Spojenie stavač a Štefík sa ti nevydarilo, chová totiž jazvečíky. Stavača si videl, len na výstave, pretože o jeho robote nevieš nič.
<br/> Podmienky chovnosti sú zbytočne komplikované a dávajú priestor pre manipuláciu a prospechárstvo.
<br/> Vysoký odchov šteniat vyrieši, len dopyt, máš výbornú suku, spáriš s výborným psom, predáš, ak nie, neodchovávaj!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45148 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
vies ako to bolo myslene.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45155 od silvopastva
Odpoveď od silvopastva na tému slovenský kopov
Zapisnica zo spadovej schodze v Žiline
<br/>Program:
<br/> - Otvorenie schodze panom Chabadom
<br/> - Prezentacia ucastnikov
<br/> - Sprava o cinnosti klubu
<br/> - Diskusia
<br/> - Volba delegatov na mimoriadnu konferenciu
<br/> - Zaver
<br/>
<br/> Priebeh spadovej schodze:
<br/>Pritomnych 33 registrovanych clenov, schvalenych vyborom KCHSK z okresov Zilina, Martin, Turcianske Teplice, Cadca, Kysucke Nove Mesto, Bytca, Ciastocne Dolny Kubin, Povazska Bystrica. Pocet skutocnych clenov z uvedenych okresov nebol oznameny.
<br/>
<br/>1. Otvorenie schodze previedol p. Jaroslav Chabada
<br/>2. Prezentacia 33 pritomnych clenov
<br/>3. Sprava o cinnosti klubu: kazdy z pritomnych bol oboznameny s obsahom kluboveho spravodaja c. 1/2009
<br/>4. Diskusia:
<br/> - P. Gazura - spadovych schodzi zucastnovat sa tam, kde je to komu blizsie
<br/> - Ing. Hladek - Informacia o pomeroch vo vybore KCHSK, slaba pracovna uroven SK na podujatiach, Preco preskusanie z vykonu...
<br/> - p. Chabada - chovne zvody z exterieru( odvahy) - zdovodnenie
<br/> - Nazor na skusky z vykonu ( odvahy ) - nesuhlas
<br/> - p. Varos - SD - ponechat, trvat na zodpovednosti, objektivnosti a delegovani rozhodcov
<br/> - p. Smizik - zachovat SD a na uznanie chovnosti spravit pred delegovanymi rozhodcami skusky odvahy v oplotku
<br/> - p. Pastva - sposob vyberu psov na sutaze, potreba zosuladit podmienky a vyber psov na sutaze, pritvrdit na skusky z vykonu
<br/> - p. Kuklis, p. Sapieta - nejednotny pristup k skusanym psom
<br/> - p. Pijak - preskusat odvahu vsetkych chovnych psov a suk
<br/> - p. Smizik - v pozvankach na schodze uvadzat okresy a pocet clenov, za ucelom dodrzania stanoveneho kluca k volbe delegatov
<br/>5. Volba delagatov na mimoriadnu konferenciu:
<br/> - podla stanov KCHSK volit delegatov na konferencie minimalne 10% z clenskej zakladne prislusnej spadovej oblasti bolo navrhnutych 5 kandidatov a 2 nahradnici
<br/>1. Ing. Emil Hladek
<br/>2. Ing. Miroslav Valastik
<br/>3. Ing. Lubomir Podhorsky
<br/>4. Lubomir Pijak
<br/>5. Ing. Radovan Kuklis
<br/>Nahradnici:
<br/>1. Jozef Sapieta
<br/>2. Jan Gazur ml.
<br/>Clenovia schodze ziadaju pana predsedu KCHSK o zvolanie vyboru KCHSK za ucelom koordinacie pripravnych prac na mimoriadnu konferenciu a rozposlanie pozvanok schvalenym clenom.
<br/>
<br/>Uznesenie:
<br/>- zvysit narocnost pri SD, hlavne v discipline odvaha
<br/> - delegovat zodpovednych a objektivnych rozhodcov na skusky z odvahy, pre SD delegovat i rozohodcov z oblasti, kde sa skusky konaju
<br/> - z odvahy preskusat i doteraz vsetky uznane jedince
<br/> - zavazne rozhodnutia v cinnosti KCHSK vo vycvikovej a chovnej oblasti, zmenach stavov a pod. prejednat na clenskych schodzach, resp. konferenciach
<br/> - za chovne jedince uznat psov i suky v II. exterierovej cene za podmienky ohodnotenia jedinca z vykonu v I. cene s vybornymi pracovnymi schopnostami
<br/> - odchov steniat - povolit max 6 jedincov - vynimocne o 2 stenata viac po kontrole vrhu poradcami chovu
<br/> - Previest hlbkovu kontrolu hospodarenia a stavu financii za rok 2007 a 2008
<br/>Uznesenie bolo jednomyselne schvalene vsetkymi pritomnymi clenmi.
<br/>Zapisnicu spracoval pan L. Podhorsky. Overovatelia zapisnice boli p. J. Chabada sa ospravedlnil od podpisu z titulu odcestovania do KE. Zapisnicu podpisali p. S.Pastva a p. P. Kapralik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45156 od silvopastva
Odpoveď od silvopastva na tému slovenský kopov
Moje zhodnotenie priebehu schodze:
<br/>
<br/>Pan J. Chabada skutocne nezvladol viest spadovu schodzu KCHSK v Ziline.
<br/>Nemal kompletnu prezencnu listinu so vsetkymi menami clenov klubu za spadovu oblast Zilina t. j. okresy Zilina, Martin, Turcianske Teplice, Cadca, Kysucke Nove Mesto, Bytca, Povazska Bystrica, Dolny Kubin. Nebolo to ani na pozvanke na clensku schodzu.
<br/>Boli dve prezencne listiny s predtlacenymi menami.Nie vsetci podpisali obidve prezencne listiny. Niektori pritomni si nenasli na prezencnej listine svoje meno, tak sa vobec nezapisali.
<br/>Pri registraci podla prezencnej listiny nas bolo pritomnych 23. Pri hlasovani nas v skutocnosti bolo 37 clenov, z toho 4 clenovia nie su platnymi clenmi KCHSK.
<br/>Skutocnost o dvoch prezencnych listinach sme zistili az po skonceni schodze.Zapisnicu a navrh na uznesenie pisal L. Podhorsky, ktory tuto schodzu zaroven aj usmernoval podla programu schodze.
<br/>Aby nedoslo k nedorozumeniu ,tak zvoleni delegati zastupuju nasledovne casti regionu:
<br/>- E. Hladek - Dolny Kubin
<br/>- M. Valastik - Martin,Turcianske Teplice
<br/>- L. Podhorsky - Bytca, Zilina
<br/>- L. Pijak - Cadca,Kysucke Nove Mesto
<br/>- R. Kuklis - Povazska Bystrica
<br/>Podla mojho nazoru organizacia tejto schodze bola velmi slaba, dufam, ze v buducnosti uz takuto schodzu nezazijem.
<br/>
<br/>Kynologii a kopovom zdar
<br/>Silvester Pastva, KNM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45158 od Jacenko
Odpoveď od Jacenko na tému slovenský kopov
to ste nemuseli...spytajte sa sam seba kolko krat pred tym ste boli na takej schodzi a kolko krat predtym ste mali moznost nieco povedat ako clen klubu.Kazdou jednou vetickou ma tu sikovne davate dole aby si vsetci mysleli ze som neschopny.no dakujem Vam... to co to tu krutite okolo dvoch zapisnic tak na jednom papiery bolo jasne napisane prezencna listina ten druhy bez nazvu, s menami som vam dal kolovat aby ste mi tam na seba nechali kontakty...Prezencnu lisitnu som dostal,nemozem za to ze funkcionari maju v tom bordel a poniektory tam neboli zapisany!
<br/>Tymto chcem podakovat p.Podhorskemu za to ze sa ujal zapisnice , myslim ze je napisana na urovni,viem ze to nemal jednoduche ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45163 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Vážení kopoviari,
<br/>zabudnite na chvíľu na hádky a venujte tichú spomienku Františkovi Murgašovi z Banskej Bystrice, ktorý nás včera vo veku 82 rokov náhle navždy opustil. Odišiel dlhoročný člen klubu, zanietený kopoviar a kynológ. Česť jeho pamiatke !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45166 od johny
Odpoveď od johny na tému slovenský kopov
Vážený pán Chabada, nie som o moc starší od vás a moje reakcie ešte tiež nie sú vybrúsené. Ani nemôžu byť, pretože skúsenosti sa vedomosťami nahradiť nedajú. Na rozdiel od Vás som si to však už uvedomil a snažím sa s tým niečo robiť. Nie vždy sa mi to podarí, krotiť samoľúbosť a pocit neomylnosti je ťažká vec. Oproti Vám mám ale jednu veľkú výhodu - ako chlapec z dediny si od malička vážim starších a skúsenejších ľudí a aj keď s nimi nesúhlasím (čo sa stáva veľmi často), nedovolil by som si k nim to, čo vy. Nepoznám Vás osobne a tento príspevok nie je útokom, len priateľskou radou, pretože vo Vás vidím seba pred pár rokmi. A verte mi, o pár rokov (možno aj skorej) si uvedomíte ako ste sa chovali a bude Vás to mrzieť ako mňa. Ale vrátiť sa to už nebude dať. Želám všetko dobré a hlavne otvorenú myseľ a vlastný názor, no a trošku pokory. V Hrádku Vás pozývam na pohárik.
<br/>
<br/>Ing. Ján Hečlo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45168 od cabala
Odpoveď od cabala na tému slovenský kopov
Matko, ries spory vecne a neber vychod slovenska do huby,lebo po nej odo mna dostanes. Milan Cabala

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45169 od silvopastva
Odpoveď od silvopastva na tému slovenský kopov
Len tak pre Vasu zaujimavost, takychto schodz som sa zucastnil uz mnoho - v klube duricov, kopovov a jazvecikov...Polovne psy chovam uz od roku 1980..V klube kopovov som bol clenom od jeho vzniku az po dnes s malou prestavkou od roku 2002 po 2007.Ak by ste sa chceli porozpravat o psoch, tak zajtra o 13.00 vo Velkom Rovnom v oplotku sa mam stretnut s ostatnymi kopoviarmi. Ste vitany!Ak chcete a nemate odvoz, velmi radi Vas zvezieme. Len tu dajte vediet, poslem Vam na mna kontakt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45171 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému slovenský kopov
...:D:D:D:]:]:]...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45172 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
už začala predsednícka kampaň?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45174 od Finist
Odpoveď od Finist na tému slovenský kopov
Stále čakám aj na nejaký pozitívny príspevok ohladne pána predsedu klubu a jeho prácu pre KCHSK. Som majitelom SK a členom klubu len od roku 2007 ale zatial som o jeho práci nepočul nič dobré samozrejme ak nerátam posledný klubový spravodaj kde píše sám o sebe a svojej práci pre klub(čo považujem za dosť nešťastné riešenie,rovnako ako svojvolnú zmenu loga klubu). Nič v zlom ,ale ak niekto napíše niečo negatívne o jeho práci nik sa to nesnaží vyvrátit,len pár jeho prívržencov ukáže svaly,ale argumenty žiadne. Ako si mám potom ja a určite aj viac ako 100 nových členov klubu utvoriť svoj vlastný názor na vzniknutý problém v klube a nebrať pána predsedu len z tej zlej stránky?! S pozravom M. Sršeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45184 od energy
Odpoveď od energy na tému slovenský kopov
To preto lebo neotvoris oci pozri si spravodaj a prihovor a zhodnot klubove akcie za posledne dva roky len zadubenec a fanatik nevidi tu pracu ktora je aj tak nezmyselne odsudzovana.Mozno ze sa nasli aj nejake chyby ale kazdy ma na ne pravo.Boli aj za pana CImbalika ale aj inych.BUdme konecne ludia a neosocujme sa.Na tomto fore uz bolo dost nezmyselnych hadok.Venujme sa kopovom a nie ludom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.213 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 327 návštevníkov a žiadni členovia on-line