slovenský kopov

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45285 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Okrem roviny vážnej a právnej existuje aj rovina arogancie moci. Tá s úsmevom na tvári prevalcuje vážnosť i právnosť s argumentáciou, veď si sťažujte, ak sa cítite v práve, prípadne sa i súďte :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45287 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Papo super napisane! Uz to len poslat tym ktorych sa to hlavne tyka panovi prezidentovi SPZ , panovi prezidentovi SKJ a panovi predsedovi KCHSK. Nech si spytuju svedomie a nastuduju si paragrafy aby ich do budcnosti tak s prehladom neporusovali. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45292 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
jarko velmi dobre napisane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45293 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
dko nechapem tvoje vyrivacne poznamky, ty si jak taka ovca vela beci ale ide za svojim pastierom, vsak zmenit sa to neda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45295 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Matulko, každý máme svojho pastiera. Toto môjho cca pred 2000 rokmi ukrižovali práve takí, ktorí sa vyžívali v arogancii moci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45312 od moony
Odpoveď od moony na tému slovenský kopov
Súhlasím s Vaším príspevkom a najmä s tým čo píšete na záver. Úplne by som vymenil naších pánov výborníkov kšeftárskych lapajov zo skupiny stredného Slovenska a taktiež aj arogantných výborníkov z východu. Veš skúsme pracovať s novými ľuďmi a keď sa tak terajší páni z výboru všade tlačia a boja sa o svoj piesoček a výhody z neho, tak ich dajme všetkých ako členov dozornej rady a nech nám teda kontrolujú nový výbor, prípadne doporučujú a dávajú nové návrhy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45374 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému slovenský kopov
cimbalík, napíš o stretutí s prezidentom, ako to tam bolo? čo máš nové, čo si sa dozvedel, čo ste riešili? sľúbil si tak napíš.
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45375 od samkod
Odpoveď od samkod na tému slovenský kopov
To je asi takto. Ak dostanú všetci zúčastnení rozum a konferencia dopadne demokraticky a príjme normálne smerovanie klubu, môžeme pokračovať. Ak dopadne inak, nedemokraticky, môže dať uznesenia na súd každý z riadnych členov. A súd by mal napadnuté uznesenia zrušiť. Samozrejme ak je pravda, že už zvolanie schôdzi bolo porušením stanov KCHSK. Fasa situácia ak máme pocit, že stanovy sú určite porušené. Stačí len počkať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45543 od renco
Odpoveď od renco na tému slovenský kopov
Dobrý deň! V poslednom čase so záujmom sledujem debatu na fóre.Niektoré príspevky sú úbohé, niektoré sú zaujímavé(subjektívne videné).V každom prípade je potešujúce,že záujem o to čo sa deje v kopoviarskom klube medzi kynologickou verejnosťou je enormný.Posledný príspevok účastníka debaty menom &quot;samkod&quot;bol uverejnený 25.3.a ostalo ticho.Kladiem si otázku či kopoviari a ostatní účastníci zaspali,alebo sa &quot;zasekla&quot; mašina?Alebo že by dáky pokynčok?To hádam nie!Skrátka&quot;riľácia nebudet,patifon spizden&quot;.Prosím pána redaktora,aby ma vyviedol z pochybností.Ďakujem Ľubomír Renčo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45554 od energy
Odpoveď od energy na tému slovenský kopov
Skor by som povedal, ze uz ludia nemaju chut na nezmyselne obvinovanie a urazanie.Vo vsetkej ucte pan Renco mi to pripada ,ze sa snazite podpichovat ,aby sa opat poztocil nezmyselny nenavistny kolotoc a rozsirovali sa nafuknute v mnohych pripadoch nepravdive informacie.Nechajte si to na konferenciu ak mate take tazke srdce.Zvlastna propaganda ale moc okata.Ja osobne si niesom isty a ospravedlnujem sa ,ak to nie je prevda ,ale mam taky pocit, ako by to pisal iny pan nie pan Renco.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45595 od renco
Odpoveď od renco na tému slovenský kopov
Vážený pán !energy&quot;,po prečítaní Vašej reakcie na mojich pár slov na fóre som mal pocit,že buď som sa nešikovne vyjadril,alebo ste ma celkom nepochopili.Mám ďaleko k tomu,aby som vyhľadával nezmyselné konflikty,za mojej dvadsaťročnej činnosti vo výbore klubu som z nikým nemal žiadne nedorozumenie.Každý človek má nepopierateľné právo vidieť veci svojím spôsobom a každý má právo myslieť si,že jedine jeho pohľad na vec je ten správnyPriznám sa ani mňa nebaví bŕlať sa v bulvári,ale poukázať na evidentné porušovanie etických zásad,o morálnych nehovoriac považujem za prospešné.Kiež by sme sa na diskusnom fóre stretávali len s problematikou kynológie.Mám v pamäti dvadsaťročné obdobie,keď sme sa vo výbore klubu stretávali ako priatelia,bohužiaľ dnes sa už ani nestretávame a správame sa k sebe ako rozhádaní susedia.Máte pocit,že nás to baví ?Možno bude niekedy príležitosť stretnúť sa osobne,určite mi v mnohých veciach dáte za pravdu S pozdravom Ľubomír Renčo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45609 od redakcia
Odpoveď od redakcia na tému slovenský kopov
Redakcia Poľovníckej informačnej databázy nezasahuje do príspevkov fóra, pokiaľ sú v súlade s jeho pravidlami. Taktiež nemá vplyv na frekvenciu príspevkov v jednotlivých témach a ani neoslovuje prispievateľov so zámerom utlmiť ich aktivitu. Vývoj v jednotlivých témach záleží od záujmu čitateľov fóra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45611 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Chcete zmysluplnú debatu? Skúste napísať svoj pohľad na budúcnosť kopova. Nie na budúcnosť účastníkov konferencie, ale na budúcnosť predmetu ich záujmu, tzn. psa. A nech je to niečo konkrétne, všeobecných rečí a rečičiek si ešte užijeme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45616 od robco
Odpoveď od robco na tému slovenský kopov
Budúcnosť Slovenského kopova práve že bude záležať na výsledkoch konferencie a jej novom výbore! Najskôr musí byť partia správnych ľudí vo vedení, ktorí nie len chcú, ale aj budú vedieť robiť. Takto si môže každí vyjadrovať svoje názory na rôzne nedostatky okolo chovu a pod. ale keď ich nikto rozumní neposúdi a nepresadí, tak si tie názory už zajtra ani nikto nevypočuje. Môže vo výbore vládnuť anarchia? Môže, ale potom žiadny výbor nevydrží ani jedno celé funkčné obdobie. Asi prečo je teraz mimoriadna konferencia? Nech tam budú ľudia z východu, alebo zo západu a pre mňa za mňa hoc aj z Prahy, ale musia to byť ľudia čo prevezmú zodpovednosť za nášho psa. Máme kopu tzv. odborníkov - rečníkov a preto by za tento stav mali brať aj zodpovednosť. Hanbím sa za Vás všetkých, ktorí ste to až tu dotiahli! vďaka osobnej skúsenosti, ktorú som zažil na spádovej schôdzi KCHSK viem bohužiaľ kto je klamár a zároveň aj podvodník... Stretneme sa na konferencii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45618 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Jeden tip do diskusie pre tých, ktorí idete na konferenciu.
<br/>Ideálna výška psa podľa štandardu je 46 cm a za ňu dostane pes na chovnom zvode, len 8 bodov toľko aj za hraničnú 50 cm výšku, 10 bodov je za 47-49 cm. podobne pri sukách za hraničnú 45 cm dostane 8 bodov a za 41 cm, čo je v rozmedzí, len 3 body.
<br/> Toto bodovanie je v rozpore so štandardom. Na uznanie chovnosti potrebuje pes aj suka min. 150 bodov, ale suke stačí v.d. z výstavy, ako môže v.d. suka na zvode získať 150 bodov,keď to niekedy nedosiahne ani výb. suka, bude treba privrieť oko a kolotoč intrigánstva sa točí ďalej.
<br/> Prečo hodnotenie z klubovej, alebo špec. výstavy výb. alebo pri sukách v.d. nie je automaticky platné do chovu? Na týchto výstavách posudzuje špička nominovaná klubom a nie amatéri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45620 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Obávam sa, že nechať zodpovednosť na výbore chovateľského klubu (teraz nemyslím iba kopoviarov) v štýle to oni = výborníci sú tí zlí a my ostaní = chovatelia, my nič = my muzikanti, v súčasných slovenských pomeroch je cestou do pekla. Výbor je taký, aký si zvolí väčšina a robiť ľúbivú politiku vyhovujúcu väčšine nie vôbec ťažké. Zvyčajne je to politika krátkozraká, pri ktorej sa posilňuje ľúbivý exteriér, skúšky sa robia s jedným ba i oboma zažmúrenými očami a povaha psa ide dole vodou.
<br/>Myslím si, že nastal čas posilniť zodpovednosť za chov u tých, ktorí môžu chov najľahšie ovplyvniť tzn. nesú za svoje odchovy priamu zodpovednosť = samotných chovateľov. To vôbec nemusí znamenať absolútne uvolnenie chovných podmienok, to môže znamenať aj vytvorenie 2 alternatív (2 klubov), aby si chovateľ mohol vybrať ku komu sa pridá na základe vlastných priorít. Predpokladám, že v klube skutočne zameranom na vlastnosti a povahu by bola menšina, ale aj tak by to bolo viac ako nič.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45622 od moony
Odpoveď od moony na tému slovenský kopov
Vážený pán Renčo! Prestaňte tu pod....vať a nabádať ľudí na vyložené hádanie a osočovanie sa. Kde ste boli doteraz? Zrazu zostalo chvíľu ticho a to sa Vám už nepáči!!! Vaše duchaplné &quot;drízdy&quot; ktoré ste napísali v dvoch (prepáčte keď sa mýlim) príspevkoch si nechajte niekde k mariášu do krčmy (čo pochybujem že uspejete). Radšej ste si mali tento príspevok odpusťiť - alebo aspoň pevne verím, že toto ste nepísali konkrétne vy pán ľubomír Renčo - matrikár KCHSK, ale nejaký možno menovec. Ak hej, tak ste boli zrejme v totálnom tranze opileckej eufórie, lebo takéhoto Vás nepoznávam... :x :x :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45623 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Moony, ako bolo v NR? Ktorý z 9 prihlásených kopovov sa ti najviac zdal?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45624 od moony
Odpoveď od moony na tému slovenský kopov
Zdravím Vás, do NR som sa nakoniec nedostal. Rád by som sa dozvedel ako to tam vyzeralo. Vie nám dať niekto info???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45628 od energy
Odpoveď od energy na tému slovenský kopov
Pan Renco, ak ste to vobec vy poukazujete na vztahy v klube a to, ze v minulom resp starom vybore boli ludia, ktory za lacne peniaze nakupovali jedince a za velke peniaze predavali vonku a pritom to casto boli nekvalitne jedince to nenapisete ludom a pritom iste viete ,ze sa to tu hlavne na strednom slovensku dialo to nemozte popriet.Darmo niekto z byvalych vybornikov napise ,ze to nie je pravda.Ja poznam zopar chovatelov od ktorych boli tie jedince odkupene ,ale nebolo by fer ich menovat.Ja nechcem sirit zleho ducha ,ale bol som svedkom a strasne ma to trapi.Ked sa teraz zacal tento boj bojim sa, ze sa tato kseftarina znova rozsiri.Myslim ,ze prave preto tak idu po Jevcakovi ,lebo im tieto ksefty trosku obmedzil ,ale to uz nie je o psoch ,ale o ludoch.Verte nikoho na tomto fore nechcem urazat ,len pisem z vlastnych skusenosti a poznatkov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 438 návštevníkov a žiadni členovia on-line