Quo Vadis KCHPS

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32732 od marek40
Odpoveď od marek40 na tému Quo Vadis KCHPS
vp klikni si na uplne prvu stranku fora a tam mas prispevok od DKO kde je spravodaj tzv.sukromny od novaka a precitaj si co tam pise v prihovore

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32733 od vp
Odpoveď od vp na tému Quo Vadis KCHPS
Prepac, ale tam prave kritizuje tych ludi, ktori iniciovali toto referendum o odtrhnuti anglickych kokerspanielov z KCHPS. Alebo to zle chapem?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32736 od marek40
Odpoveď od marek40 na tému Quo Vadis KCHPS
nechapem tvoje otazky8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32739 od sliedic
Odpoveď od sliedic na tému Quo Vadis KCHPS
Najväčšia sranda na tom odcleneni kokrov je, ze mila pani Lancaricova (ktora je doposial matrikarkou aj u KCHPS) bola taka chytra, ze vsetky osobne udaje pozbierala (vykradla) z KCHPSa pouzila ich na to referendum pre kokrov. Ja byt vlastnikom kokra, tak sa fest naserem, ze takto zneuzila moje osobne udaje a ju pekne zazalujem, lebo 100%, ked ju zvolili za matrikarku klubu KCHPS, tak odprisahala, ze bude chrániť všetko, čo je v klube. a zrazu ju niekto (alebo aj ona sama) spracoval, aby tie udaje posunula dalej a poskytla novemu klubu, ktory by ma vzniknut. Ak by bola pravda, ze nema rada Janekovych a nechce viac konfliktov s nimi, tak ad1. dnes s nimi nesedi v KCHPS ad2. snazila by sa spojit s Novakom a Janekovych by z klubu vylucili(kvoli tym skuskam). Nic viac,netrebalo urobit. Ale ona chcela mat vlastny klub, tak zneuzila udaje zo stareho..a to ma serie najviac. A to, ze vytvaraju kluby, kade tade a robia tam mrtve duse, len aby mali urcity pocet, tak toto sa mi zda byt chore....pretvarka, klamstvo a jesitnost...bratislavska zabavka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32740 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Ohľadom vicerých klubov pre jedno plemeno a zdravej konkurencie, si dovolím tvrdiť, že zdravá konkurancia by mala byť medzi chovateľmi a nie medzi klubmi. Konkurencia medzi klubmi u nás by pravdepodonbe viedla k naháňaniu si členov vďaka jemnejším chovným podmienkam. Okrem toho jeden veľký klub dokáže ľahšie organizovať kynologické akcie (skúšky, výstavy s pod.) ako viacero malých. Ono žiadnemu chovateľovi alebo skupine chovateľov nik nemôže brániť pritvrdiť na sebe v rámci jediného klubu, pokiaľ sa oni dokážu povzniesť nad skutočnosť, že ich ostatní budú mať za bláznov 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32761 od vp
Odpoveď od vp na tému Quo Vadis KCHPS
S tym absolutne suhlasim, ze najlepsie pre psickarov a psikov je mat jeden silny, stabilny a kvalitny klub. To je urcite bez debaty.
<br/>Preto vam velmi fandim a drzim palce vo vasom boji.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32762 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Sčítané a podčiarknuté: niekto radšej dal na oltár klub, akoby by si mal priznať chybu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32770 od marek40
Odpoveď od marek40 na tému Quo Vadis KCHPS
vp toto nieje boj 8-L
<br/>
<br/>ja to osobne chapem ako totalne zhanobenie KR SPZ a tu mala by nastan totalna sebareflexia zo strany KR SPZ a prehodnotenia svojej cinnosti a ludi ktori tam su:x:x:x:x:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32790 od vp
Odpoveď od vp na tému Quo Vadis KCHPS
Mozes to volat ako sa ti len zachce. Aj tak im drzim palce, pretoze ich (sliediciarov) sa to dotklo najviac. A ako si povedal, mala by sa zamysliet taktiez KR SPZ. Pretoze dnes to bude KCHPS a zajtra to moze byt akykolvek iny klub, pri ktorom sa bude skakat podla toho ako niekto piska. A preto im drzim palce pretoze, BOJUJU aj za nas. :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32797 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Marek, KR s tým bude môcť niečo urobiť, až keď sa zíde na schôdzi, ktorú zvoláva jej Prezídium KR :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32801 od marek40
Odpoveď od marek40 na tému Quo Vadis KCHPS
dko tomuto sa neda povedat ze je KR SLOVENSKÉHO POĽOVNICK0HO ZVäZU
<br/>nakolko klubov s polovnou kynologiou tam uz vela nieje:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x
<br/>
<br/>01 Klub chovateľov slovenských hrubosrstých stavačov
<br/>02 Klub chovateľov nemeckých krátkosrstých stavačov
<br/>03 Klub chovateľov hrubosrstých stavačov
<br/>04 Slovenský klub pointrov a setrov
<br/>05 Klub chovateľov maďarských stavačov
<br/>06 Klub chovateľov českých fúzačov
<br/>07 Klub chovateľov münsterlandských a dlhosrstých stavačov
<br/>08 Klub chovateľov weimarských stavačov SR
<br/>09 Klub chovateľov farbiarov
<br/>10 Klub Svätého Huberta
<br/>11 Klub chovateľov slovenských kopovov
<br/>12 Klub chovateľov duričov
<br/>13 Klub chovateľovalpskéhojazvečíkovitého duriča
<br/>14 Basset klub SR
<br/>15 Klub chovateľov severských poľovných psov
<br/>16 Klub chovateľov bíglov Slovenska
<br/>17 Slovenský klub chovateľov jazvečíkov
<br/>18 Klub chovateľov jagdteriérov
<br/>19 Slovenský klub chovateľov teriérov a foxteriérov
<br/>20 Slovakia bullterrier club
<br/>21 Klub chovateľov poľovných sliedičov
<br/>22 Slovenský retriever klub
<br/>23 Americký kokeršpaniel klub
<br/>24 Klub chovateľov slovenských čuvačov
<br/>25 Klub chovateľov československých vlčiakov
<br/>26 Klub molossov SK
<br/>27 Klub chovateľov dalmatínskych psov
<br/>28 Klub chovateľov nemeckých pinčov
<br/>29 Briard klub SR
<br/>30 Slovenský klub chovateľov pudlov
<br/>31 Bearded a border collie klub
<br/>32 Pekinéz klub Slovakia
<br/>33 Slovenský klub chovateľov ridgebackov
<br/>34 Slovenský klub cavalier a king Charles spanielov
<br/>35 Klub chovateľov landseérov
<br/>36 Agility Pedigree
<br/>37 Športový klub stavačov
<br/>38 Miestny kynologický klub Sečovce
<br/>39 Agility klub Skiper, Bratislava
<br/>40 Klub poľovníckej kynológie a Agility, Košice
<br/>41 Občianske združenie Pes človeku, Banská Bystrica
<br/>[r] [/r][r] [/r][r] [/r][r] [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32817 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Marek, možno je to koncom dňa. ale musím priznať, že tvojmu príspevku som neporozumel. Z viacerýck príspevkom som nadobudlo pocit, že zachrániť situáciu = nedopustiť, aby zvíťazila vychcanosť nad poctivosťou, by mohla akási vyššia moc. Lenže vyššia moc neexistuje. Existujú len zástupcovia jednotlivých klubov v KR a zástupcov do KR by si mali voliť radoví členovia, tzn. ono je to hlavne o vlastnej zodpovednosti radových chovateľov a KR je ich obrazom, obrazom ich &quot;zodpovedného&quot; prístupu k chovu psov. Ak sa chce niekto hrať na poloboha alebo dokonca kynologického boha, nech sa hrá. Ak potebuje byť cisárom vo vlastnom cisárstve, nech je, ak len to mu chýba k šťastiu. Ono vždy sa dá ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na tú cisársku a vždy sa nájde nejaké dieťa, ktoré si dovolí zakričať: cisár je nahý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32821 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
KR SPZ s tým bude môcť urobiť niečo, keď tam pozvú všetkých členov a hlavne tých čo sa ich daný problém týka aby ho mohli vysvetliť a prípadne sa aj obhájiť.
<br/>Celá táto kauza ja plná špinavých podvodov a možno sa už trasú niektoré stoličky (dúfam:D). Urobiť podvod a postaviť to na tak slabých základoch, to by som sa hambil. Byť na ich mieste už sa teraz niekam skryjem.
<br/>PS: Kričím, že CISÁR JE NAHÝ !!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32827 od marek40
Odpoveď od marek40 na tému Quo Vadis KCHPS
dko prejdi si ten zoznam klubov a prides na to ze je tam vela klubov co z polovnickou kynologiou nema nic spolocne napr.
<br/>
<br/>38 Miestny kynologický klub Sečovce
<br/>39 Agility klub Skiper, Bratislava
<br/>41 Občianske združenie Pes človeku, Banská Bystrica
<br/>23 Americký kokeršpaniel klub
<br/>24 Klub chovateľov slovenských čuvačov
<br/>25 Klub chovateľov československých vlčiakov
<br/>26 Klub molossov SK
<br/>27 Klub chovateľov dalmatínskych psov
<br/>28 Klub chovateľov nemeckých pinčov
<br/>29 Briard klub SR
<br/>30 Slovenský klub chovateľov pudlov
<br/>31 Bearded a border collie klub
<br/>32 Pekinéz klub Slovakia
<br/>33 Slovenský klub chovateľov ridgebackov
<br/>34 Slovenský klub cavalier a king Charles spanielov
<br/>35 Klub chovateľov landseérov
<br/>36 Agility Pedigree
<br/>
<br/>povazujes to za spravne ze toto ma rozhodovat o polovnej kynologii?????8-L8-L8-L8-L8-L8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32829 od marek40
Odpoveď od marek40 na tému Quo Vadis KCHPS
Uz potom chapem CISAR JE NAHÝ!!!!!
<br/>
<br/>a tie kluby su JE STIT!!!!!!!8o8o8o8o8o8o8o8o8o8o8o8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32830 od marek40
Odpoveď od marek40 na tému Quo Vadis KCHPS
pardon JEHO STIT !!!!!!!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32833 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Quo Vadis KCHPS
Zvitazit poctivosti nad vychcanostou v slovenskej kynologii nebude umoznene. Vychcanost zvitazila v 90-tych rokoch, ked bola zalozena SKJ a uzurpovala si moc v kynologii na Slovensku. Kto pozna hystoriu samostatnej slovenskej kynologie urcite vie o com pisem. A to, ze chcelo mat niekolko ludi vlastne cisarstvo je aj dovod, ze pod SPZ su zaregistrovane aj take kluby ako pekinezy, dalmatinci, CV...
<br/>Na druhej strane zas chapem chovatelov niektorych plemien, ktore su zdruzene v jednom klube, ze chcu byt samostatni. Vzdy existuje plemeno v takomto klube viacerych, ktore je na okraji pozornosti, je urcitou mierou utlacane dominantnejsimi plemenami a tuzi rozhodovat sami o sebe. Napr v klube foxterierov a terierov, klub molosov a ine. Ja mat napriklad takeho ceskeho teriera, tak by som tuzil po samostatnom klube a nie byt v klube, kde vacsina clenov a mozno aj niektori clenovia vyboru ani netusia, ze je v klube zdruzene aj taketo plemeno. Takze v tomto rozumiem kokristom, ze to urobili, aj ked sposob akym to urobili asi nie je uplne v poriadku, ale na to aby som to vedel objektivne zhodnotit nemam dostatok informacii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32837 od vp
Odpoveď od vp na tému Quo Vadis KCHPS
Ale myslim si ze v KCHPS, praveze kokri neboli mensina, ale naopak. Taktiez chapem, ze sa chcu plemena osamostatnovat, a mat vlastne kluby, ale malo by sa to robit inym sposobom.
<br/>Marek40 to co tu hovoris sa mi zda akysi &quot;kynologicky rasizmus&quot;, co si myslim ze do dnesnej modernej kynologie nepatri. Mne napriklad vobec nevadi ze pod SPZ su zdruzene aj kluby plemien ktore nie su pouzivane na polovnicke ucely - ale to je moj osobny nazor.
<br/>Dalsia vec je ze co odhlasovala KR SPZ, sa v sirsom kontexte netyka iba polovnickej kynologie. Vsetky kluby, plemena maju ustanovene urcite pravidla, ktore treba dodrziavat. Take iste pravidla maju aj vsetky polovne plemena, aj KCHPS. Tieto pravidla boli prheliadnute, a toto prehliadnutie bolo pozehnane KR SPZ. Takze aj clenom ostatnych plemien by malo zalezat na tom aby KR SPZ bola objektivna a drzala sa pravidiel. Preto si myslim, ze vsetci ktorych zastresuje SPZ by sa k tomu mali vyjadrit, odhliadnuc od toho ci dany klub zastresuje polovne alebo ine plemena psov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32840 od papo
Odpoveď od papo na tému Quo Vadis KCHPS
vp, mrzí ma, že ti budem trochu oponovať, ale nedá mi. hoci to je trochu akože od témy. SPZ by sa malo venovať len poľovným plemenám a neodčerpávať iniciatívu a prostriedky z poľovných plemien. tak isto by aj medzi poľovnými plemenami mal spraviť poriadok. stačí sa pozreť na zoznam poľovných plemien. príklad: yorkšír je poľovné plemeno hoci nepoľuje. bedlington poľuje a nie je v zozname. v tej súvislosti nie som ani proti rozdeleniu klubov, pretože o osude poľovného plemena rozhodujú nepoľovníci. taktiež aj rozdeliť poľovné plemeno, pokiaľ má vetvu pracovných a spoločenských psov a rozlíšiť ich aj v matrike. a naozaj som za rozmetanie súčasnej KR, pretože zabudli, na čo sú tam! a nie je to len v súvislosti s týmto prípadom. napr. ani brvou nehli, keď cca pred2-3 rokmi terier klub zrušil do chovnosti welšov pracovnú skúšku. môj názor teda je: revízia a reorganizácia členenia poľovných plemien, očistiť od nepoľovných, vrátiť vážnosť chovu poľovných plemien. a aj za cenu krátkodobých mimoriadnych opatrení. teda vybudovať nanovo chov poľovných plemien včetne reorganizácie najvyššiích orgánov. pokiaľ sú možné takéto prípady, ako je tu popísané, tak KR SPZ ako celok totálne zlyhala, na čom však má podiel aj zmätok v štruktúre, rodinkárstvo, korupcia, a v neposlednom rade chamtivosť.
<br/>Mnohí z nás majú skúsenosti s chovom a uchovnením psa, a to nie len dobré.
<br/> systém je chorý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32842 od marek40
Odpoveď od marek40 na tému Quo Vadis KCHPS
papo v celku mas pravdu aj ked voci niecomu mam iny nazor:-p
<br/>
<br/>ale to co som chcel povedat je to ze je potrebne sa pozriet kto je clenom prezidia KR SPZ lebo mam podozrenie ze v tom je problem nakolko viac tam bude prave ludi z klubov nepolovnych plemien.
<br/>
<br/>A v nekonecnom rade preco niesu pod SKJ????????????? zeby CISAR sa bal o kreslo??????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 361 návštevníkov a žiadni členovia on-line