Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9342 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
... Bohuzial som nebol schopny najst jednak 11.6x60R, a ani .450 Express. Neviem co mas v rukach avsak podla dokumentacii ktore mam ja osobne k dispozicii tieto raze neexistuju.
<br/>Nasiel som 11.2x60, avsak .450 (450.3/1 Express, 450 31/4 BPE a pod.) sa ani nahodou nepodobaju 11.2x60R. Je mozne ze si v kategorii &quot;Nitro Express&quot;?:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9355 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
... Nieco som nasiel v tejto razi (Spanielska organizacia na zberateov nabojov), avsak k technickemu a praktickemu pouzitiu bohuzial nic! :[:(:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9384 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Akú zbran si vybrat?
Střílím na různé vzdálenosti. Od 10 do 250 m. Nejčastěji okolo 100 m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9399 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Akú zbran si vybrat?
11,6x60R a 11,6x65R je náboj G. Rotha, vznikol skrátením nábojnice z angl. .450 3 1/4&quot;N.E. Vyrábaný bol v bratislavskej muničke a potom v Pov. Bystrici. Laborovaný bol čiernym prachom N8 a olovenou strelou. Používal sa v ťažkých jednohlavňových terčovniciach, jednoranových guľovniciach, dvojákoch a bixkách. Rozšírenie tohto kalibru bolo obmedzené na strednú Európu, zbrane vyrábali hlavne rakúzski puškári, menej českí. Nedosiahol významného rozšírenia. Dodnes ho vyrába f. Dorfner.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9411 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
...., . vysoky rozdiel je medzi .450 Express a .450 31/4&quot; Nitro Express (NE). Tak predsa si v kategorii Nitro Express, stare anglicke raze.Teraz mi to je jasne, no aj vidim preco ma tato raz pomerne lahky spiatocny naraz-Cierny prach. To vsak neznamena ze tato raz ma zly terminalny vykon! Neviem ci by som strielal z toho moderne naboje!?., a ak tak velmi opatrne! Co som videl doteraz v tychto kategoriach je to dost vykonne ---preco nie ved v minlosti sa NE pouzivali dost na nebezpecnej zveri!;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9416 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
V starej literatúre som čítal, že za prvej čs.republiky ich požívali v Podkarpatskej Rusi na medvede a kance, ale tiež som nevedel, o aký kaliber vlastne ide.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9422 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
...ono v podstate nic zvlastne, tento kaliber bol vytvoreny okolo 1893 , pouzitim cierneho prachu. S porovnanim s inymi zbranami tohto obdobia bola tato raz vynikajuca dokonca aj na pouzitie nebezpecnej zveri . Do dnes by nemali byt problemy pouzitim tejto raze, samozrejme ak je zbran v pouzivatelnom stave!
<br/>Lovu Zdar!:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9427 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Akú zbran si vybrat?
flinta je v super stave, a vôbec ju nemienim držať v skrini. Ideál na spoločné na diviaky. Ináč je bez optiky, pôvodný stav, a nebudem do nej zasahovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9587 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Aký je váš názor na puškohľady Leupold? Zaujímajú ma praktické skúsenosti-v čom sa osvečil, v čom nie,porovnanie s Meoptou, svetelnosť, kvalita povrchového spracovania. A v neposlednom rade aj cena...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9594 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
Pouzivam Redfield, Leupold, Schmidt&amp;Bender,Swarowski a bohuzial nemam skusenosti s Meoptou. Najnovsia optika ktoru som nasadil je Svarowski. Moj Nazor? Ked porovnavan vsetky styri vyrobky skoda penazi ktore som zaplatil za Schmidt&amp;Bender a tak isto aj za Svarowsky Optik. Podla mna za peniaze co stoji Leopold sa neda kupit lepsia ina optika. Mam ich styri (Dva VarixxII a dva Vari-xIII, Dva su namontovane na Magnum zbraniach, jeden na 12-brokovnici a jeden na 7x57)) uz dlhe roky ma zoprevadzaju prakticky po celom svete ---Bez problemov!:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9598 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Skús prosím Ťa konkretizovať v čom je lepší Leupold ako Swarovski. Známy chce kúpiť Swarovski,tak ma to zaujíma. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9605 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Akú zbran si vybrat?
AKELA- ja ked som sa rozhodoval pre kupenie pozorovacieho ďalekohľadu zn. SWAROVSKI, 7 x 50 SLC, mal som možnosť z predajne odkiaľ som predpokladal, že si pozorovací ďalekohľad zakúpim možnosť si tento pozorovací ďalekohľad požičať a porovnať s mojím DOCTER 7 x 50- tiež sklenená optika, len tzv. hranolový prechod svetla, u Swarovskeho tzv H - predchod svetla alebo laicky prim. prechod svetla. Porovnanie som urobil tak, že som vyšiel do revíru a na rovnakú vzdialenosť približne 100 m som pozoroval tie isté body / vrcholce stromov v mojom prípade / za denného svetla, súmraku, tmy. Mal som to šťastie že bol spln tak som porovnal aj za mesačného svitu. A môžem povedať že rozdiel bolo vidno. Tak ak bude predajca súhlasiť nech to kamarát takto skúsi vyskúšať. Myslím že niečo podobné sa dá vyskúšať aj s puškohľadom. Toľko moja skúsenosť ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9617 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Skús prosím Ťa konkretizovať v čom je lepší Leupold ako Swarovski. Známy chce kúpiť Swarovski,tak ma to zaujíma. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9630 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
...nechcel som naznacit ze Leupold je lepsi nez Swarovski,
<br/>Cistota v zaostreni- no tak tam velmi rozdiel nevidim (mozna v noci avsak neviem kolko rozdielu). Co sa mi najviacej paci na Leupol je ze ked to zaostris zostane to zaostrene od 10m do nekonecna.So Swarovskim sa stale musim srat ked sa zmeni dialka tercu , no a ked je zver v pohybe sa niekedy na to vykaslem pretoze nie je na zaostrovanie cas...takze kvalita zaostrenej cistoty tu nehra v tomto pripade ziadny ukol.Avsak ked pouvazujem na cene, kde leupold je cca 50% lacnejsi nez Swarovski, tu nie je rozhovoru alebo uvazovania pri kupe. Pouzivan Leupold-y vise 20-25 rokov, bez akych kolvek problemov a ako som uz podotkol, hoci vlastnim aj ine druhy optik nekupoval by som nic ine nez Leupold:):D:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9634 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Nemáš skúsenosti s novým modelom od Leupoldu, myslím, že nesie označenie VX-L, má zvláštne formovanú spodnú časť puškohľadu-ako keby puškohľad &quot;ležal&quot; na hlavni. Vraj je dosť inovatívny, no neviem či to nespôsobuje len dobrá mediálna kampaň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9635 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
Skusenosti s &quot;L&quot;seriou nemam. Co sa tyka reklamy, Leupold sa snazi polozit steed objektivu optiky co najblizsie k strednej osy strely (alebo hlavne), co je najidealnejsi pomer medzi optikou a hlavnou. Urcite su tam viacere technicke &quot;vynalezy&quot; avsak osobne som to este neskusal--verim ze kvalita sa pri najmensom zlepsila.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9666 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Akú zbran si vybrat?
Cafte.Aku mate prosim skusenost s ruskou gulovou jednotkou v razi 308 Win.?Mam moznost ju lacno kupit aj s puskohladom Edenberg. Prosim napiste.Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9667 od papo
Odpoveď od papo na tému Akú zbran si vybrat?
Nástrel v 3,5 cm - 100m, diviak dva roky bez dohľadávky, je ľahká, pri streľbe treba dať pozor pri menej prirodzených polohách, aby si nedostal na &quot;bedžo&quot; - osvedčil sa mi gumený náseadec na puškohlad. Spoľahlivá mechanická poistka spúšte. SB, NORMA 11,7 gr - odskúšané, spoľahlivé strelivo. Skúšal som aj LAPUA 11,7 gr , teba korigovať mieridlá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9676 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Akú zbran si vybrat?
Dakujem.Podla toho pises si snou spokojny.Ja som jednu videl,ale po uprave.Tato mala zmensenu pazbu,dake rytiny a upravenu spust.Velmy sa mi pacila.Neviem co Ten Edenberg.Ma svietiacu bodku.Z tej flinty som uz strialal,ale ked som ju poriadne nezazatukol,tak mi nevistrelila.Ale to je nic.Puskar spravy.Mam tu moznost po kamaracky za 8000Sk aj z puskohladom.Vystrelenych do 10 nabojov.Oplati sa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9680 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
...vystrelenych 10 ran a uz to ma problemy s nevystrelenim? 8000ks s dalekohladom? neviem ale nieco mi tu nesedi. Poradil by som ti s tym este par krat vystrelit a aspon si zistit ci to vobec striela rovno a SPOLAHLIVO! Brat tak kupil .243, styri roky sa s tym babral, vrazil do toho este par tisic a nakoniec sa mu to rozpadlo v rukach (po vystrele), stastie ze to zniesla len pazba;/.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.095 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 283 návštevníkov a žiadni členovia on-line