Kormorán

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5928 od klobuk
Odpoveď od klobuk na tému Kormorán
dúfam že budú aj po schválení odstrelu takí oduševnelí poľovníci...dúfam že kvôli tým lietajúcim smrdlavým vtákom nebudete používať na aportovanie psov keď sa rozostrielate...ale nejaké fotečky s krásnym výradom s kormoránmi bich si pozrel...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5929 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Kormorán
tak tak aspon nepojdem na strelnicu.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5931 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Kormorán
moja ovca do vody nepojde ale urcite vymakne nejakych ne brehu a potom zistia co je to byt nizsie v potravinovom retazci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5933 od klobuk
Odpoveď od klobuk na tému Kormorán
nechcem urážať ochranárov, ale jediný normálny je ten, čo si ho pred milovaním občas naťahujem na cikulku:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5935 od klobuk
Odpoveď od klobuk na tému Kormorán
nechcem urážať ochranárov, ale jediný normálny je ten, čo si ho pred milovaním občas naťahujem na cikulku:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5936 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Kormorán
najlepsie je ze okrem fraz ako po dlhej spolupraci a sledovani kormoranov bla bla dospejeme k rieseniu tu este nebol ziadny kokretny nazor ako odstranit problem kormorany od SOVS. prosim nic typu po skumani, s platnou legislativou a tak... normalne riesenie ak ho nemate tak sa nevyjadrujte, zacinam mat pocit, ze mate radost s tej tragedie lebo sa o Vas hovori v mediach a mate to zadarmo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5937 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kormorán
Tak kukam na to ze nas poctili navstevou uz aj samotny rybari , ktorych som sa snazil oslovit na ich forach . Vitajte chlapi !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5939 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Kormorán
Ono to zníženie stavu kormoránov nebude také výrazné, ako si myslia ochranári! Kormorán je veľmi inteligentný vták, ktorý sa po prvej skúsenosti so streľbou bude vyhýbať ohrozeným miestam a bude lietať príliš vysoko na to, aby ho dosiahli naše broky. V podstate sa bude viac-menej jednať o plašenie a jeho vytlačenie do preňho menej ohrozených miest. Videl som kormoránov ako sa vyhýbajů strelcom pri niekdajších lovoch na kačice.
<br/>Takže asi tak!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5940 od klobuk
Odpoveď od klobuk na tému Kormorán
ďakujem za privítanie, najlepšie by bolo niečo postrieľať ešte pred veľkým topením snehu, aby ten sajrajt mohla jarná voda zobrať čo najďalej odtiaľto...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5942 od klobuk
Odpoveď od klobuk na tému Kormorán
na jednej nemeckej satelitnej stanici som asi pred týždňom pozeral o probléme kormoránov, kde napriek mojej chabej nemčine som pochopil, že pomôcť celej postihnutej európe touto pliagou sa dá najviac v letných hniezdiskách, kde im chcú začať likvidovať hniezda, prípadne ničiť hniezdiská, odstrel dospelých jedincov a mláďat. jednalo sa hlavne o severnú európu. podľa všetkého by sa to malo začať realizovať už od tejto jari, verím že to dopadne dobre...ale dúfam že si aj vy zastrielate...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5950 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Kormorán
kormoran je velmi inteligentny vtak, v cine ho cvicia na lov ryb, maju ich super vycvicene, ak zastrelis dvoch kormoranov cele hejno sa presunie inam, ked sadnu na rybnik a ty ich budes plasit na motorke budu lietat z jedneho konca na druhy, su velmi inteligentne. radsej sa ich takto zbavit ako nicit hniezda s malymi, to mi je trochu proti srsti. a teraz poprosim o nazor opoziciu. dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5953 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
matulkoh: žijeme v 21. storočí tak že zabíjanie zvierat sa začalo vykonávať často veľmi &quot;humánne&quot;. Z tohoto pohľadu je humánnejšie a rýchlejšie zničiť násadu vajec ako strieľať kormorány v čase núdze s tým že mnohé viaceré ostanú krídlované atď. Osobne by som bol nadšený tým keby sa v severnej európe rozhodli zničiť znášky vajec. K odstrelu kormorána môžem povedať za seba len toľko že ani schválený odstrel toho smiešneho množstva nič momentálne nevyrieši navyše je zastavený kôli vtáčej chrýpke resp. kôli alibizmu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5955 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
Ešte dodám že aj keď odstrel nič nevyrieši preto lebo 300 alebo 600 jedincov je z počtu 8500 jedincov veľmi málo bude užitočný (aby mi tu &quot;ochranár&quot; náhodol nepovedal, že to že odstrel nič nevyrieši, tvrdia ja oni)
<br/>Kormorán je z mojej skúsenosti opatrný asi ako divá hus. Loviť ho bude po pár výstreloch veľký problém a to aj preto že každého jedinca by mal priniesť pes aby mohol byť usklednený v chladiacom boxe a potom prípadne likvidovaný (Výborný nápad &quot;odborníkov&quot;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5959 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Kormorán
vyr dik za odpoved ale ja som ju cakal skor z opacnej strany, ale zase nic.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5968 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Kormorán
Dakujem, ze som mal prilezitost, bez toho aby zase niekto spustil zbytocne narazky sa
<br/>aspon naobedovat.
<br/>
<br/>ku kormoranovi:
<br/>Ano, to ze je inteligentny vtak, a ze, by mal reagovat, na strelbu, s tym suhlasim. Ci vsak tie jeho reakcie budu až také intezívne, ťažko povedať. Na mnohých lokalitách sa po kormoránovi, prípadne iných druhoch intenzívne strieľa, napriek tomu, tam pretrávajvajú, len s tým rozdielom, že ich úniková vzdialenosť je vyššia. Ale, ak by naozaj kormorán reagoval tak, že streľba ho bude plašiť, natoľko, že sa z celého územia rýchlo stiahne, tak potom by možno stačilo strieľať iba do vzduchu, nie? Tých pár percent, ktoré by zahynulo predsa nezohrá nejakú veľkú rolu na znížení populácie kormorána na Slovensku a tým, že opustí lokality, ktoré sú z hľadiska výskytu tohto druhu v riziku, tak by sa cieľ naplnil.
<br/>
<br/>Padla tu dalsia pripomienka, a to, ci by nebolo lepsie sustrediť sa na hniezdiska a znižovať hniezdnu úspešnosť kormorána ,
<br/>
<br/>predpokladám, že práve toto, bude jedna z ciest riešenia. Existujú metódy, ktoré bez toho, aby bolo potrebné zranovať mládatá alebo dospelé jedince znížia hniezdnu úspešnosť tohto druhu. Navyše sa ich aplikáciou tiež vyhneme tomu, že sa v prírode budú trápiť mnohé postrelené jedince, ktorých po odstrele brokovnicami, určite nie je málo.
<br/>
<br/>Ak to mám teda zhrnúť, myslím, že ak sa nenájde iné riešenie, tak kontrolované znižovanie hniezdnych príležitostí vhodnou metódou je pre mňa určite prijateľnejším riešením ako odstrel na zimoviskách.
<br/>
<br/>Na druhej strane ale musím dodať, že eliminovanie populácie kormorána v Európe, už naberá dosť na sile, takže predpokladám, že to bude už len otázkou pár rokov, a pokles
<br/>počtu tohto druhu bude citeľný aj u nás. Niektorí odborníci dokonca predpokladajú, že do 40 rokov, môže byť kormorán zlikvidovaný úplne.
<br/>
<br/>V konečnom dôsledku bude treba so všetkými metódami narábať citlivo a uvážene, nakoľko asi nikto z vás nebude tvrdiť, že kormorán je nepodarkom prírody, ktorého výskyt nemá žiaden význam pre ekosystémy a jediné čo robí, je, že pácha škody na rybích spoločenstvách.
<br/>
<br/>Odchadzam na PN. Takže niekoľko dní nebudem mocť reagovať.
<br/>S pozdravom
<br/>Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5973 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
marek: Toto je samozrejme beznádejný rozhovor -na jednej strane tvrdíš že ste za zníženie stavov ale nie odstrelom u nás. Mohol by si vysvetliť z pohľadu zdravého sedliackeho rozumu aký ZÁSADNÝ rozdiel je medzi tým či ho zastrelím ja alebo poliak alebo neviem kto?
<br/>Odporuješ si v tvrdeniach-na jednej strane tvrdíš že kormorán je inteligentný na druhej ho chceš plašiť výstrelom do vzduchu. JE TO VYSKÚŠANÉ A JE TO NA NIČ.
<br/>
<br/>To, že sa teraz decimuje stav lipňa, pstruha, hlavátky, mreny, podustvy, jalca, plosky a zranené a zaplesneté ryby následne hynú nie je utrpenie hodné povšimnutia ale postrelený kormorán áno?
<br/>
<br/>Nič by sa nestalo keby sa ich odlovilo 6000 a zachránila by sa aspoň časť rýb.
<br/>Keď bude kormorán ohrozený druh tak na neho v živote nezdvihnem zbraň ako ani na žiadneho ohrozeného rybožravého vtáka.
<br/>
<br/>ZAŠLO TO OVEĽA ĎALEJ AKO KTO KOĽVEK Z VÁS OBJEKTÍVNE PRIZNÁ a nie krv kormorána bude na rukách poåovníkov ale krv rýb je na rukách vašich.
<br/>V celej kauze absentuje z vašej strany obyčajný sedliacky ZDRAVÝ ROZUM a zmysel pre pojem ROVNOVÁHA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5975 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Kormorán
Ja ak spôsobím škodu som povinný ju uhradiť.(inak šup do basy)
<br/>Poľovná zver spôsobí škodu som povinný ju uhradiť.(inak znížiť stav,šup na odstel)
<br/>Zviera-Kormorán ak môžem produkt ochranárov ,spôsobuje škody--mali by ich uhradiť
<br/>ochranári.(podľa sedliackeho rozumu) :)
<br/>U nás to neplatí--zodpovedné je -Ministerstvo Poľnohospodárstva
<br/> --riadi to-Ministerstvo Životného Prostredia
<br/> --schvalovací a legislatívny proces riadia -OCHRANÁRI-8o
<br/>Všetko vmedziach zákona ktorý sipresadili i prostredníctvom podpísania mnohých medznárodných dohôd maximálne nevýhodných pre S R a občanov Slovenska.
<br/>Ak chcem odškodnenie za škodu spôsobenú napr.medvedom,kormoránom-musím požiadať Min.Živ.Pr.-Ak nemá komisia zložená väčšinou z ochranárov námietky,škoda je
<br/>uhradená.
<br/>Prakticky to znamená -zaplatím daň,daň smeruje do pokladnice,z pokladnice na účet ministerstva.Ministerstvo mi škodu uhradí,vlastne z mojich peňazí, až po schválení komisiou v ktorej sú väčšinou ochranári.:D
<br/>
<br/>toto mi vychádza z vyjadreníSOVS na fóre

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5976 od eso
Odpoveď od eso na tému Kormorán
Mám návrh.Čo keby ministerstvo namiesto platenia za škody spôsobené kormoránmi aspoň šetrilo štátny rozpočet tým, že by nechodili na obedy a vyzbierané znášky od kormoránov by si varili na obed. Denné menu: kormovajce na tvrdo.:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5977 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Kormorán
Myslím, že za všetko hovorí jeden fakt. Kým to takto nefungovalo, a ochranári nemali také právomoci, nikdy tu k takému extrému nedošlo, aby jeden druh prekvital na úkor druhého.
<br/>Tak kde je pravda a na čo sú im vlastne všetci tí o&quot;dborníci&quot; ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5982 od klobuk
Odpoveď od klobuk na tému Kormorán
škoda že sovs ochorel, ale mohol by ho tu niekto zastúpiť z tých ftákov , veď ich je tam habadej. konštruktívna debata zo sovsu sa ani nezačala a už aj skončila, ako pštros keď schová hlavu do piesku. verím že nejaká poľovnícka cestovka bude organizovať odstrel kormošov všetkých vekových skupín na hniezdiskách už čo nevidieť...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.092 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 269 návštevníkov a žiadni členovia on-line