Kormorán

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4381 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kormorán
Smiem sa opýtať ako navrhujete naložiť s postrieľanými kormoránmi, ak by sa umožnil ich hromadný odstel? Vážne pochybujem, že by ich niekto nosil do kafilérie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4385 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kormorán
Dko ak pominieme odstrel vo velkom (nejake hromadne polovacky ) tak to moze byt navnada pre lisky ako lusk napr.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4388 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kormorán
Jaro, predpokladáš, že by sa strieľalo na samostatne letiace jedince alebo do kŕdľa na brehu resp. ostrovčeku. Myslíš si, že by lov na kormorány prebiehal podobne ako na kačice a lovci by využívali psy na prinesenie úlovkov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4390 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kormorán
ano Dko nieco take ako polovanie na kacice mam na mysli .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4391 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Kormorán
Nič v zlom, ale ako sa može poľovník(Dko myslím, že ním si) opýtať, či by sa na kormorány strieľalo, ako do kŕdľa sediaceho na brehu. Trošku poľovníckej etiky tomu chýba nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4396 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Kormorán
DKo myslíš že tvoje ľadové medvedíky nezožerú na obed jedného kormorána?
<br/>Ja kupujem občas pre fenku aj kura-nesťažujesi.(vraj jej to prospieva na pleť :] )
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4397 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kormorán
Vjedator, pretože si to viem celkom reálne predstaviť, podobne ako si viem predstaviť absentujúcu loveckú etiku. Škody spôsobené kormoránmi sú nemalé, a nasratých chlapov nadostač.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4399 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kormorán
Tibo, tvoj humor mi nie je cudzí. Každá palica má 2 konce a dosť často som zažil, že tí, ktorí sa ma pokúsili zhovädiť, nakoniec zhovädili samých seba.
<br/>Situácia s kormoránmi je vážna. Vážna situácia vyžaduje seriózne riešenie a riešenie &quot;hŕŕŕ na ne&quot; za také nepokladám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4400 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
DKo: Ako sa to bude robiť neviem lebo odstrel hlupáci zo SOVS pozastavili ale takto by sa to robiť malo:
<br/>Bratislava 11. 01. 2006
<br/> Číslo:3339/1215/05-5.1pil
<br/>
<br/>R o z h o d n u t i e
<br/>
<br/>Žiadateľ vopred písomne dohodne spôsob ďalšieho nakladania s ulovenými jedincami kormorána veľkého so ŠOP SR, Banská Bystrica a v prípade záujmu o ich ďalšie využitie pre vedecko-výskumné účely zabezpečí ich prechodné uskladnenie v mraziacich boxoch. V prípade ak ŠOP SR nezabezpečí do 10 dní od písomnej výzvy žiadateľa na odber odlovených jedincov, môžu byť takéto jedince zlikvidované v súlade s osobitnými predpismi (veterinárne predpisy a predpisy na úseku odpadového hospodárstva).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4402 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Kormorán
Prepáč-budem rešpektovať tvoj zmysel pre humor.
<br/>Ľadové medvedíky chovajú aj moji priatelia ,tak ich volám ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4429 od jhunter
Odpoveď od jhunter na tému Kormorán
Známy so roky pri chate choval v 2 malých rybníkoch prstuhy, celý čas boli malé rybníky ukryté v lese. Po kalamite mu časť ostala odokrytá, a behom jedného víkendu mu kormorán vyžral kompletne oba, videli ho krúžiť nad rybníkmi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4454 od Valco
Odpoveď od Valco na tému Kormorán
Zdravim priatelia polovnici! som zo Sucian dedina blizko pri Martine a tecie cez nas rieka vah ...a tym chcem povedat ze tie cierne pernate svine nam robia skodu ktora je nepredstavitelna vysoka, tiez som rybar a pri prechadzkach okolo Vahu je ich nespocetne vela ...neviem ako to chcu vyriesit ti ochranari ...pozeral som RRR a ked som pocul to vyjadrenie toho ochranara az mi zle ostalo ...v niektorych krajinach sa moze strielat v pohode a tu mame blbe zakony ktore to nepovoluju ... malo by sa nieco robit a to ci ňo najskor ...aby nedoslo ku katastrofe....Valco

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4458 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Kormorán
Valco, obávam sa že ku katastrofe už bohužiaľ došlo. Veď už tu kynožia naše najkvalitnejšie toky pekne dlho. A najsmutnejšie je že práve v pstruhových, lipňových a hlavátkových úsekoch, ktorých hodnota je obrovská. Kedysi som veľa rybárčil, takže mám o tom predstavu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4461 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kormorán
U nás v Poiplí - okres VK som ich zatiaľ našťastie nezaregistroval. Tiež som bývalý rybár. Posedy máme aj v blízkosti Ipľa. Určite by som si to všimol. Po 23 rokoch som prvýkrát na Ipli videl v decembri labuť. Dúfam, že si nezmýlila smer následkom H5N1.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4474 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kormorán
Valco, koľko ich máte na Ontáriu ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4491 od Valco
Odpoveď od Valco na tému Kormorán
Dko no na Ontariu ich nie az tak vela skor na Vahu a na Strkovni-jazero v sucanoch. Je to hrozny pohlad ... chodim aj s kamosom a hadzeme do nich snehove gule aspon tak sa ich snazime odohnat. samozrejme na Vahu ..ale je ich nespocetne vela stale sa vracaju som z toho zufaly Valco :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4500 od brano
Odpoveď od brano na tému Kormorán
Tie kormorany sa asi dali zaockovat proti vtacej chripke a tie ktore to este nestihli, tak prisli sem, kedze tu este nie je, co tu je, to su tekute svedske stoly:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4514 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kormorán
napadol ma jeden priklad : polovnici musia platiti za skody sposobene zverou to je zo zakona . takze ked diviaci zozeru urodu zemiakov farmarovi tak miestne PZ sa buchne po vacku a zacvaka to .
<br/>preco to nerobia aj ochranari ked chcu tak krvopotne chranit kormorana .mali by cvakat skody sposobene premnozenymi kormoranmi . ked uz tak nech teda plati na vsetkych rovnaky meter . polovnici platia vsetky skody alebo sa postaraju o ochranu plodin . ochranari chrania aj to co netreba a este si narokuju na eurofondy . mali by rybarom z tych euroforndov pekne prispiet za skody sposobene na rybach . miestny rybari by si mali u nich narokovat na skody sposobene kormoranom . potom by sme velice rychle videli ako by bol kormoran medzi polovnou zverou z celorocnym odstrelom .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4515 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kormorán
Alebo umožniť, aby sa tie ryby dali poistiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4532 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 678 návštevníkov a žiadni členovia on-line