LOV VLKOV

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6400 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Toto fórum som začal čítať preto, aby som poznal názory poľovníkov.
<br/>Normálnych poľovníkov a ochranárov spája okrem zelenej farby aj skutočnosť, že našou záľubou je život v prírode.
<br/>Ale ako tu čítam, s nie každým sa dá normálne diskutovať.
<br/>Michal, nemám záujem tu na nikoho podávať trestné oznámenie. A či Tvoje verejné schvaľovanie pytliactva prospieva verejnej mienke o slovenskom poľovníctve, to nechám na posúdenie ostatných.
<br/>Fero1, vôbec mi nevadí kritika na moje fotky. A vôbec mi nevadí ani normálna kritika na adresu ochranárov. Nikto nie je dokonalý a aj z konštruktívnej kritiky sa dá poučiť. Ale odborná kritika a primitívne urážanie je veľký rozdiel. Prečítaj si svoj príspevok zo včera 11.18 hod, ktorým si otvoril tému „Ochranári .........spojte sa“. O tom, ako si môžeme pomôcť pri orgazme rukami.
<br/>A pretože mne záleží na úrovni tohto fóra, končím s reakciami na príspevky, v ktorých okrem nenávisti voči druhým nie je nič, čo by stálo za diskusiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6403 od michal
Odpoveď od michal na tému LOV VLKOV
O.K, Jovic, priama otázka na teba. Co konkrétne robís v prospech poľovníkov?
<br/>Hlavný problém ochranárov je to, že oni chcú chrániť prírodu pred slovenskými poľovníkmi a nie pred tými, ktorí jej skutočne škodia. Ono verejná mienka je lepšie naklonená tomu, že polovníci sú vrahovia zvieratiek ako tomu aby akceptovala napr. fakt, že v čase kladenia mládat sa nelieta so psami po lese a lúkacha a nereve sa tam ako na stadióne.
<br/>
<br/>Vážení opakujem, poľovníctvo je aj o ochrane to si treba uvedomiť. Keby nebolo poľovníkov tak možno už niet čo chrániť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6407 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Michal, prečítaj si všetky moje príspevky na tomto fóre a potom uvidíš, že nie je mojím cieľom ohovárať poľovníkov. Nechcem chrániť prírodu proti poľovníkom ale spolu s poľovníkmi.
<br/>A v mnohých oblastiach sa dokážem s poľovníkmi zhodnúť na rovnakom názore. Napr. potreba zabezpečenia kľudu v revíroch v čase kladenia mláďat (pred nedisciplinovanými psíčkarmi a inými narušiteľmi). A robím to aj v praxi. V oblasti kde žijem (M. Karpaty) dlhé roky spolupracujem s mnohými poľovníkmi a lesníkmi. A im vôbec nevadí, že som ochranár.
<br/>Ale nemám rád extrémistov (z akejkoľvek organizácie) a ekologických analfabetov s poľovným lístkom vo vrecku. A preto, tak ako dokážem s normálnymi poľovníkmi spolupracovať, dokážem rovnako aj vystupovať proti hlupákom, ktorí robia poľovníctvu iba hanbu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6409 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
johny-to som spustil ja - moc pozerám správy a príliš chcem aby všetci všetko vedeli. :D
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6412 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
Chlapi vážte slová a ukladajte písmena tak, aby sme na tomto fóre v každej téme nemali hádky.
<br/>Ps: som zvedavý na jarne sčítanie zveri. Aky počet zveri bude uvedený. Dúfam že spočítame rozumne počet vlkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6451 od brano
Odpoveď od brano na tému LOV VLKOV
No dufam, ze si to pre seba nenechas, iste ta reportaz bude zaujimat dost ludi, co tam po tych, co sa hasteria, ja som cital knihu o selmach na Slovensku s udajmi zozbieranymi za par desiatok rokov a keby sa potvrdilo, co sa stalo tomu paroharovi, bolo by to dost zaujimave:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6475 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6480 od fero1
Odpoveď od fero1 na tému LOV VLKOV
Jaro:Takže ďalšia demagogia ,,ochranárov VLK&quot;. Čo si to dovolil generálny riaditeľ Tv JOJ Kňažko zverejniť, keď nemal ich láskave požehnanie teda súhlas. Johny nakoniec budeš musieť všetko odvolať a ten parohár sa musí priznať, že sa pohryzol sám. [r]Aj na tomto fóre už začala cenzúra ![/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6483 od Taki
Odpoveď od Taki na tému LOV VLKOV
Sevas Fero1!
<br/>
<br/>
<br/>[r]"Aj na tomto fóre už začala cenzúra !"[/r]
<br/>
<br/>
<br/>Pluralita a sloboda vyjadrenia názorov je jedna vec a inteligencia a úcta k partnerovi je vec druhá! Tvoje neslušné a partnerov zneúcťujúce vyjadrenia som zatiaľ iba vymazal.
<br/>[r]Keď sa to bude opakovať, tak Ťa vykážem z fóra.[/r]
<br/>
<br/>
<br/>S pozdravom,
<br/>
<br/>Frico Takács

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6494 od fero1
Odpoveď od fero1 na tému LOV VLKOV
Vážený pán Takács,
<br/>končím s prispievaním do tohoto fóra preto že nemôžem slobodne vysloviť svoj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6512 od Taki
Odpoveď od Taki na tému LOV VLKOV
Sevas Fero1!
<br/>
<br/>Ľutujem, že si takto rozhodol! Tvoje rozhodnutie avšak akceptujem.
<br/>
<br/>S pozdravom,
<br/>
<br/>Frico Takács

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7500 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
VLK(wolf)o vlku:dočítal som sa tam, že som impotent a so mnou vyše50000tisíc
<br/>Slovenských poľovníkov 8o:[No nech mi len príde niektorý za dcérou!!!:D8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7730 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
Dnes tv. JOJ - vlky opäť škodili:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7753 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
Dnes tv.TA3 - vlky spôsobili škody za vyše 120 tisíc!!! odborníci;p.Lukáč - je proti odlovu
<br/>osem člennej svorky,no uhradiť škody (asi) nehodlá. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7756 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému LOV VLKOV
www.ta3.com/?sprava&sprava=6932 [/]Predlzenie lovu vlka v nedohladne pardon za vyraz ale p. Lukace je korunoveny blb , ktory ma patent na rozum . Jeho heslo je neustupim ani o mm . a s takymto odbornikom mi ustupujeme a maju vacsie slovo ako cela zakladna SPZ je to smutne . :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7839 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
Škody spôsobené vlkmi,na zveri dosiahli 19,5 mil.Sk
<br/> Škody spôsobené vlkmi,na hospodárskych zvieratách 1,19 mil. Sk
<br/>Ktovie aké budú vysoké po tejto dlhéj zime?:(:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7874 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Jsem z Moravy a bydlím 5 km od Slovenské hranice v oblasti Javorníků. Docela mě překvapuje vaše přepočítávání škod které způsobyli vlci, jestli se dá o škodách vůbec v tomto smyslu uvažovat. Protože pokud vím tak vlk není vegetarián a do slovenské ostatně i do české přírody patří. Škodu vám může způsobyt tak maximálně člověk pytlák, ale ne zvěř která u vás doplácí bohužel na to, že se živí masem.
<br/>Osobně jsem rád, že se vlk v Javorníkách a beskydech zase vyskytuje a docela mě mrzí, že je lov vlka povolen v příhraniční oblasti s Českou republikou. Vlk bohužel nerozlišuje státní hranice. Pokud by se na Slovensku povolil lov vlků na pět měsíců, znamenalo by to opětovný konec vlka u nás a také ohrožení vlka u vás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7875 od lukas
Odpoveď od lukas na tému LOV VLKOV
To že sa vlk u vas nevyskytuje teda v CR za to mi na Slovensku nemôžeme, prave naopak vdaka nam mate možnost pozorovat vlka u vas aj ked pokial viem vlci sa na Ceskej strane zdrzuju sporadicky teda aspon pokial viem. Tak pozor s vyjadreniami ze :take ohrozen u vas:.:[ V SR. vlk prežil rok 2000 a všetko nasvečuje tomu že ešte dlho bude zastupeny v Slovenskej faune . A prepočitavanie škôd? uplne jednoduche.To všetko vlčci s papali! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7877 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému LOV VLKOV
Bojdy musim ti oponovat . Vlk k vam lezie len preto ze je ho unas na tak malom uzemi vela . keby mu postacovalo jeho teritorium tak sa nabude roztahovat na vacsie uzemie . pokial by slo len o migraciu kvoli potrave tak by ste u vas zahliadli vlka len sporadicky . lenze on sa zacina u vas udomacnovat a to o niecom znaci . co sa tyka skod sposobenych vlkom tak na to musis pozerat z ineho hladiska . ak budes mat v reviri o velkosti 2000ha vlciu svorku asi o 4-5 clenoch min . ako to bude v tom reviri vyzerat ? nechcem tu tlachat o premnozeni vlka a pod , no musis uznat ze je ich dost a ich populacia sa z roka na rok zvysuje . a aj keby bol povoleny lov vlka celorocne asi by sa jeho stavy len velmi pomaly znizovali . to by sa opat museli zacat organizovat spolocne polovacky na vlky na 3-5 polovnych reviroch aby doslo k pokrytiu co len casti teritoria vlka a nasledne jeho odstrelu . vtedy by sa dalo polemizovat o tom , ze by mohlo prist k radikalnemu znizeniu poctu vlkov ale to tu nikto nenavrhuje . ak mas predstavu a vies aka je nahoda vlka ulovit na individualnej polovacke tak uznas ze ich pocet by sa vobec rapidne nemenil a vlkov by bolo nadalej dost . ver tomu ze slovenski polovnivci su radi ze maju vo svojich reviroch vlkov , lenze ten stav musi byt na urcitej urovni aby tam bola rovnovaha predator - korist !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7878 od LEON
Odpoveď od LEON na tému LOV VLKOV
v poslední době tady moc nechápu začíná mi to připomínat situaci s černou zvěří v 80 letech a podívejte kam jsme se s kvalitním výběrovým lovem dostali typuju že tak jako dopadla černá brzo dopadne i vlk a čí to bude vina jenom lovcu kteří se ženou za trofejí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.180 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 114 návštevníkov a žiadni členovia on-line