LOV VLKOV

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8788 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
Aj u nas je kazdy vlk viac-menej prasivy....
<br/>To asi preto ze je ich tak malo.... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8791 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
uz len treba dufat ze bude slaba zima aby to malo nepomrzlo.
<br/>
<br/>pozri moj album8-L8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8815 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
videl som videl :)
<br/>ja som z okresu Roznava a uz sme toho nejakeho vlka strelili :P
<br/>i ked ja iba jedneho ale brat 2 a jedneho postrielal ale nenasli sme ho...stejne to ma zratane urcite neprezil takze aj tak -1 :D, a otec ten je stastko na take veci ma 4 a jedneho tiez postrielal...vsetko na spolocnych. ja s bratom vsetko invidualne.
<br/>Este stale je ich kuriev vela ale postupne sa posuvaju na juh ku madarskym hraniciam u nas uz zozrali takmer vsetko :) ta idu dalej. oco sa teraz smeje na porade hospodarov ked my severne okresy sme diskutovali o tejto otazke tak juznym kamaratom sa to nezdalo take hrozne.. teraz by si ich mal pocut. Navyse maju chalani smolu lebo sa tam nachadza narodny park Slovensky kras a nemozu na vlka polovat tak sa len prizeraju a zveri maju zatial hodne a este neni zvyknuta na pritomnost vlkov tak si vies predstavit co sa tam deje.. :)
<br/>ak sa rozsiria vlci aj do madarska bude koniec vychyrenym revirom :) sa isto pekne podakuju d.....nym ochranarom. haha

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8826 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
mildo Lovu Zdar.
<br/>
<br/>Moj tatko ma tiez stastie len skoda ze nemam ku vsetky fotky
<br/>Dufam ze sa mi koncom roku podari este nejake to foto podari pridat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8856 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
ja nemam fotky lebo svojho casu som este nemal digital :(
<br/>
<br/>lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9138 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Mildo a další co tak pěkně píšete, blahopřeju vám, právě jste krásně ukazali veřejnosti jak uvažují a jednají myslivci na Slovensku. Podle toho jak se vyjadřujete tak vlastně žádní myslivci nejste, protože v tom lese asi vůbec nemyslíte. Kdyby jste neměli vlky tak nemáte ani tak kvalitní jelení zvěř, ale to je vám asi jedno, že jo Mildo, hlavně když ty &quot;kurvy&quot; vysřílíš, že jo?
<br/>Jak potom může veřejnost věřit různým prohlášením vrcholných představitelů myslivecké společnosti, že se snaží hlavně zvěř chránit a zachovat v přírodě rovnováhu, když řadoví myslivci mluví nebo píší jako typičtí burani, kteří kromě těch svých jelenů a srnek ani žádnou jinou zvěř neznají. Pochybuju vůbec o tom, jestli znáte něco jiného o zvěři než je jejich doba lovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9139 od mirek
Odpoveď od mirek na tému LOV VLKOV
Pán BOJDY-počúvaj ma priateľ spoza rieky MORAVA, súhlasím s Tým, že odborný termín ktorým nazval vlka vo svojom príspevku MILDO sem nepatrí. Priznám sa, keby aj v našom revíre likvidoval zver by som ho nenazval ináč ani ja. Určite keby sa mi dalo tak by som ho patrične pozdravil.
<br/> Odbočím od témy. Trošku sa poohliadni na vaše poľovníctvo u Vás doma v česku. Máte narobené samé králikárne mám na mysli oboru. Odoberám MYSLIVOSŤ a po medzinárodnej výstave v Lisej máte v prehľadoch miesto ulovenia zvere resp. kolónka Typ hon. každá trofej samá obora. MYSLIVOSŤ č. 5/2005 - tam je celkový prehľad okrem srncov tie máte ulovené len vo voľnosti. Teda vlk ku vám ak príde skonštatuje, že vo volnej prírode nemá ani čo loviť, preto, že vo volnej prírode nič nemáte okrem drobnej zvere. Ako sa na slovensku povie ,, Pozri sa do svojho hniezda,, . Asi tak brate ... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9140 od mirek
Odpoveď od mirek na tému LOV VLKOV
OPRAVA Myslivosť č.6/2005,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9141 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Mirku, nejsem naštěstí myslivec, ostatně naši myslivci mají na velké šelmy stejný názor jako ti slovenští, akorát na veřejnosti říkají pohádky o tom jak všechno chrání.
<br/>U nás v Beskydech, máme jelení zvěře docela dost a s kvalitním parožím a nejedná se o chov v oborách, je to zejména díky trvalé přítomnosti predátorů. Bohužel většině myslivců se nejedná o to mít kvalitní zvěř, ale jde jim hlavně o to aby té zvěře bylo co nejvíc, tak radší každého dravce pro jistotu zastřelí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9142 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Mildo, není náhodou postřelení zvěře a následné nedohledání přinejmenším porušení myslivecké etiky? Nezlob se, ale divím se, že jsi dostal vůbec zbrojní průkaz, protože mě podle toho co píšeš a jak píšeš připadáš jako nějaký zamindrákovaný puberťák který se uspokojuje tím, že střílí na všechno co vidí, a ještě z toho máš radost když tu zvěř jenom postřelíš, ale nezastřelíš. Nezdá se mi, že je to jednání normálně duševně zdravého člověka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9143 od astronom
Odpoveď od astronom na tému LOV VLKOV
bojdy, čo keby si sa pokúsil najprv riešiť problémy s dravcami (medveď, vlk, rys) u vás doma a až keď túto problematiku vyriešiš u vás, budeš mať aké také morálne právo hodnotiť situáciu v iných krajinaách. Osobne si myslím, že diskutuješ na tému, ktorej absolútne nerozumieš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9144 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Astronome, já neřeším problémy s dravcami, ale řeším jak někteří myslivci uvažují a jak se vyjadřují.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9149 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
Bojdy, v žiadnom prípade sa stebou neda súhlasiť, koľko krát si našiel strhnutú zver vlkmi? Ja ti môžem povedať že, vlk hlavne od jari do neskorej jesene učí poľovať mladé a tak ti prevetrá revír že nenájdeš nijakú zver v pohode a mláďata maju po chlebe. Je to jedno či su to divačatá alebo jelenčatá alebo srnčatá mladež je hladná tak ti narobia taku šarapatu že sa nestíhaš ani čudovať. V zime v čase núdze, kedy vlk pekne vrchuje a nezapada do hlbokého snehu ako napr jelenia alebo diviačia zver si myslíš že strháva len choré kusy. Je to blbosť a klamstvo zver je vysílená a preto si strhne aj ten najsilnejší kus bez veľkých problémov. Treba si naliať čisteho vína a povedať že, to nieje vôbec tak ako sa vyjadrujú ochranári a iný fanatici.
<br/>
<br/>Môj názor na to je taký, že tak ako medveď tak aj vlk má byť v našej prírode čo vy ste už dávno vyhubili a nemáte o tieto šelmy ani veľký zaujem, inak by ste ich už dávno mali vypustené vo voľnej prírode aspoň polovicí vaších pohorí. Napr. aj požiadaním Slovenskej strany o odchyt a nasledne vypustenie u Vás.
<br/>
<br/>Názor že medveďa a tak isto vlka treba len chrániť a netreba strieľať je to hlúposť. Samozrejme že u každej zveri treba robiť selektívny odstrel.
<br/>
<br/>Ešte jedná vec v období komunistóv sa dokonca vyplácalo za odstrel vlka 2000 Kčs a v tejto dobe to boli veľké peniaze. A myslíš že vtedy sa vystrieľali vlci? Hlúposť! Pamätaj na jednu vec vlk je veľmi inteligentný tvor a preto je to da sa povedať skôr vecou náhody stretnúť sa z vlkom v prírode.
<br/>
<br/>Nemyslím si, že my poľovníci vystrieľame všetkých vlkov je to dokonca hlúposť ale treba korigovať stavy prestne tak ako u jeleňej, diviačej alebo srnčej zveri.
<br/>
<br/>Skús sa pozrieť na odstrel vlka aj z inej stránky a hlavne pouvažuj a uveď si sám viacero príkladov. Napr. pracuješ ako bača vlk alebo medveď ti roztrhá tucet oviec. Ako by si sa tváril? A pamätaj si nieje to od hladu.
<br/>Takých to príkladov si daj aspoň päť a preštuduj si literatúru o vlkoch ich správanie atď.
<br/>Samozrejme si pozri v tabuľkách koľko kusov sa ročne uloví.
<br/>
<br/>Potom napíš znova čo si myslíš.
<br/>
<br/>Čau

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9150 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému LOV VLKOV
BOJDY, vzdaj to. Po pár dňoch na tvoje príspevky už nebude reagovať nik. Pokiaľ niekto použije nevhodný termín, ako napr. mildo vo svojom príspevku, môže to vyznieť ako neúcta, nenávisť, voči tej ktorej zveri, ale verím že pokiaľ by nato nemal dôvod tak to nezverejní. My u nás vlkov nemáme stále, prechádzajú semtam niekedy, hlavne keď prechadzajú do susedného Maďarska, kde predtým o vlkovi ani nepočuli. Poznám mnohých poľovníkov, ktorým pri pohľade na vlkmi usmrtené, dokaličené, podotýkam &quot;zdravé&quot; jedince raticovej zveri, o ktoré sa svedomite starajú, a to nie sú v oborách, nie je všetko jedno. Hlavne pokiaľ sú stavy vlkov tak vysoké ako teraz. Teraz už vlci nezabíjajú len kvôli koristi, ale nakoľko je ich dosť, až veľa zver jednoducho zabijú a nespotrebujú z nej ani gram. Vlci sú už v takých oblastiach, kde predtým o nich nebolo ani počuť. Ale kvôli takým ochranárom, čo si myslím že medzi nich patríš aj ty, o pár rokov budeme obdivovať vlka a nie jeleňa. Dúfam že ostaneš kázať o morálke doma a nie na Slovensku. Toť vsjo, myslí si čo chceš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9151 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Vlkov je važne naozaj dosť, až moc. Svedčí o tom aj to že v susednej oblasti v Poľsku mali nedavno polovnici schôdzu a prizvali aj ochranárov. Predstavili im problem s vlkmi, poprechádzali revíry a zistili, že to je vážne . Prislubili im, že tento rok im povolia odstrel asi 2 vlkov.
<br/>
<br/>Mne sa ešťe nestalo že by som pri pochôdzke nenašiel stopy po vlkoch a to náš revír má cca 2000 ha. . Každy rok VIDÍM 2-3 vlkov. Všimol som si, že vlci majú pravidelne trasy a pravidelny čas prechádzania revírom, u nás je tu každych 8 - 10 dni. V našej oblasti cca 10 000 ha. mame 2 svorky, v jednej je 5 ks, v druhej 9 ks a samotáre okolo 5 ks.
<br/>Neverím, že kvôli tým svorkám máme kvalitne trofeje. Kvalite trofeje určite neprospieva príliš veľký predačný tlak a stres.
<br/>
<br/>Niekde som čítal, že vlk ročne spotrebuje okolo 300 kg mäsa
<br/> Rátajme: 19 x 300 = 5700 kg priemer 100kg = 57 ks
<br/>
<br/>Je to normálny stav ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9152 od gabo
Odpoveď od gabo na tému LOV VLKOV
Milý Bojdy, ako vidím patríš do kategórie odborníkov typu BROUK PYTLÍK (který všude byl a všechno viděl). Na Slovensku boli najkvalitnejšie populácie jelenej zveri práve vtedy, keď sa tu vlk vyskytoval v nižších počtoch. Vedz, vlk je dravec, ktorý loví vo svorkách, prečeše tisíce hektárov, preženie množstvo zveri, ktorá pred nimi uteká v smrteľnej úzkosti, potom sa napije studenej vody z horského potoka, alebo jednoducho spotený prechladne a hynie. Nikdo nikdy nezisťoval koľko zveri má na svedomí vlčia svorka, než uloví kus zveri. Ani to nie je pravda, že vždy ulovia toho najslabšieho. Nato sú už dôkazy, predložené na chovateľských prehliadkach a výstavách. Milý Bojdy vlk určite patrí do prírody. Ale my v strednej Európe nemáme milióny hektárov nedotknutých pralesov, kde tá rovnováha v prírode funguje sama, bez zásahu človeka. Až sa stane to v Beskydách čo sa stáva na Slovensku, že ľudí ponáhľajúcich sa na prvý ranný spoj v horskej dedine predbehne vlčia svorka, keď sa to stane Tebe alebo Tvojej žene, možno zmeníš názor. Ja nikdy som netvrdil, že som odborník na vesmírny výskum, keď nemám o tom páru. Radím to aj Tebe!!!!!!!!!!!!! S pozdravom Gabo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9153 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Gabo, vlky už jsem několikrát viděl v Bukovských vrchoch, a žádný šok jsem z toho neměl, takže názor neměním, naopak byl to super zážitek:) .
<br/>Nepokládám se na odborníka typu BROUK PYTLÍK, to mi někdy připadají myslivci. Stačí když jsem si přečetl diskuzi o vyhlašování ptačích území na Slovensku. 90% lidí co tam něco píší o tom vůbec nic neví a ani si nepřečetli co to pro ně znamená, ale každý je v diskuzi na dané téma velký odborník.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9154 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
BOJDY môzeš reagovať na môj príspevok ?:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9155 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Zálesák, já jsem nikde nepsal o tom, že vlci strhávají jenom zvěř nemocnou a slabou!
<br/>Taky sem nepsal, že by se neměl regulovat počet vlků! Tak proč píšeš o něčem co jsem já nepsal?
<br/>Zálesák s tím bačů: dobrá ochrana jsou pastevečtí psi, kteří musí, ale už od mala vyrůstat ve stádě s ovcemi. Vlk se stádu kde je pastevecký pes vyhne obloukem, protože nebude riskovat napadení tímto psem. V Beskydech klesl počet napadených stád na minimum, zejména díky důsledné ochraně ovčích stád. Z toho vyplývá, že pokud bačovi strhne vlk nebo medvěd ovce, tak si za to může většinou sám protože si nezabezpečil stádo. Je to asi to samé, jako když si nezamču auto a někdo mi ho ukradne, taky si za to můžu sám:). Pokud je stádo zabezpečené, a přesto vznikne škoda, má aspoň u nás chovatel nárok na úhradu vzniklé škody.
<br/>Zálesák kde bych našel tabulky, kolik kusů vlků se u vás ročně uloví? díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9156 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Texedo, takoví počet vlků, je opravdu vysoký. Další věc je, jak jste přišli na tak přesné čísla, a hlavně jak jste spočítali ty vlky samotáře? Ono sčítat šelmy není totiž nic jednoduchého:). V kterém pohoří se taková hustota vlčí populace nachází? Nechce se mi věřit, že se ti vlci pohybují v takové hustotě na takovém malém území.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.139 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 148 návštevníkov a žiadni členovia on-line