LOV VLKOV

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6318 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Tibo, máš pravdu, spravodajstvo TV JOJ je objektívne a nestranné, len som tam ešte nevidel reláciu koľko zveri zahynie pod kolesami áut. Ohľadom ochrany vlka si dovolím poznamenať, že si ho treba vážiť, ale nie sa k nemu modliť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6321 od johny
Odpoveď od johny na tému LOV VLKOV
No teraz ma určite roznosíte, ale dnes mi kamarát lesník hovoril, že v piatok napadli dva vlky pri Važci parohára. Bolo ich 5 ale len dva ho napadli a pohrýzli. Cez víkend sa budem snažiť ísť za ním a urobiť reportáž. Chlap má štichy na nohách. No a teraz to môžte do mňa napáliť... predávam ako som kúpil. Nemám dôvod neveriť, lebo kamarát je profesor na lesníckej škole.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6324 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému LOV VLKOV
Netrpezlivo čakáme na Tvoju objektívnu reportáž.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6325 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Johny, skús povyzvedať kto koho vlastne napadol. Mne to pripadá ako bránenie si korysti = vlci chceli zahnať nezvaného hosťa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6327 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Johny, niet dôvodu Ťa "roznosiť". Skús ale zistiť čo najviac informácií, ako sa to skutočne odohralo. Určite to tu vyvolá vášnivú diskusiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6332 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
skvely postreh tibo :) uz by mala skoncit ta nezmyselna ochrana vlkov.... jedine co sa dosiahne je skreslena statistika, je naozaj len malo polovnikov co necha vlka odist bez vystrelu... navyse si myslim ze odstrelom vlkom velmi neublizime lebo kazdy urcite vie aky je plachy a ake stastie je ho vidiet
<br/>vlci dokazu naozaj zdecimovat stavy zveri. to ze chytaju len slabe a chore kusy kusy je len rozpravka, samozrejme ze ich uprednostnuju ale v praxi 4-5 clena svorka strhnut akehokolvek kusa. u nas najvacsi problem predstavuje ze prakticky nemame prirastok, sak posudte ze ak v zime vidis criedu 10-15 kusov holej a medzi nimi su 2-3 telata tak je to naozaj malo...
<br/>
<br/>P.S. ja viem, niektori ochranari si mozno povedia ze za to nemozu velke selmi ale ze mame neplodne jelene :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6358 od fero1
Odpoveď od fero1 na tému LOV VLKOV
Panebože kde to tu dospelo keď sa poľovníci boja povedať vlastný názor a fakty lebo sú okamžite zotretý a čo povedia je výmysel. DKo- zrejme ten chlap chcel zobrať vlkom ohlodanú kosť a sám ju chcel ohrýzť. Ďalší prípad.
<br/>V katastri Vyšnej Boci som poslal troch montérov opraviť napäťové vedenie ktoré padlo po kalamite. Chlapi sa brodili po pás snehu dve hodiny kým prišli ku miestu vyčerpaní a prepotení. Dookola hodne vývratov. Spoza vývratov vyšli štyria vlci a začali ich obcházdať a pozorovať, traja sprava a jeden opačne zľava. Ani náznak plachosti. Keď začali kričať a hádzať po nich konáre ustúpili na vzdialenosť 15-20 metrov a z miesta ich pozorovali ešte 10 minútach. Potom sa otočili a pomalým krokom išli preč. Chlapi dobehli ku auto dosť vystrašení, keby ich dvaja neodfotili s mobilom tak im nikto neuverí. Mám aj vlastné skúsenosti, dosť smutný pohľad na zbytky vysokej jágri to poznajú a ostatným to nemienim vešať na nos.
<br/>Fero1 podľa Jovica, DKo a niektorých ďalších extrémista

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6362 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Fero1 píše: zrejme ten chlap chcel zobrať vlkom ohlodanú kosť a sám ju chcel ohrýzť.
<br/>Dodávam: možno si to mysleli i tie vlky, ktoré ho napadli.
<br/>Fero1, viem, že ti môj názor na tú udalosť moc nepasuje, ale ja ti tvoj ti neberiem a počkám si, čo o tom vyzistí Johny.
<br/>Zatiaľ mi môžeš prezradiť ako si prišiel na to, že poľovníci boja povedať vlastný názor a kde ich za ich názor zhovädil Jovic alebo ja. Ja ti na oplátku ukážem, kde ty zhoväďuješ Jovica.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6368 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Fero1, neviem o tom, že by sa tu poľovníci báli napísať svoj názor. Tebe zrejme vadí, keď na tomto fóre dokážem z mnohými poľovníkmi normálne diskutovať. V názoroch na mnohé problémy sa aj zhodneme. A keď sa aj nezhodneme, tak tu nikoho neurážam.
<br/>Na rozdiel od Teba tu nespomínam „pohlavné orgány a podobné súvislosti“.
<br/>Tunajšiu diskusiu beriem len ako „rozcvičku v komunikácii“. Skutočnú spoluprácu s poľovníkmi praktizujem v teréne. A ver mi , že je veľa poľovníkov, ktorí nemajú žiadny duševný problém komunikovať a spolupracovať so mnou alebo inými ochranármi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6371 od michal
Odpoveď od michal na tému LOV VLKOV
Jovic, DKo a podobní, je síce veľmi krásne, že tak kultivovane rozprávať, diskutovať a zhodnúť sa. Prax je však potom už ale niekde inde. Tu na fóre si poľovníi a ochranári hrkútajú o tom, ako to všetci dobre myslia a ako sa zhodnú a ako budú spolupracovať, ale čo z toho keď akonáhle vidíš konkrétny ksicht a nie len nick, tak akákoľvek spolupráca končí. Nech mi tu niekto z tých &quot;uvedomelých ochranárov&quot; povie, čo robia dobré pre poľovníkov, pretože ja v praxi nič nevidím. Nepomôžu zohnať granty na návrat drobnej zvery, práve na opak vymýšľajú spôsoby ako ich činnosť čo najviac obmedziť. Som na 100 % presvedčený, že keby mali tú moc, tak všetci poľovníci do roka dopoľujú. Ano poľovníci okrem iných činností strielajú a chcú strieľať a budú strieľať, pretože oni reálne na pozemkoch hospodária, platia nájom,chránia, chovajú, a preto majú aj morálne právo brať z tohto chovu úžitky, a to aj vystreľovaním zveri. Ak sa do toho pripletie vlk, a bude jeho predačný tlak neúnosný strielia aj toho. Je úplne jedno, či to bude v čase ochrany alebo nie, pretože v ich svedomí to bude správny zásah zodpovedného hospodára. Takže ochranári, dalej sa hrajkajte na expertov na všetko, pretože reálny život je aj tak niekde inde a vždy bude aj niekde inde.
<br/>
<br/>PS : najkrajšie ma dojímajú regulatívy EHS a EU, ktorá by najradšej mala z členských štátov skanzen a chránila to, čo oni už dávno presrali. A ešte niečo, zamyslel sa niekto z vás, že za snahou obmedziť poľnohospodársku produkciu prostredníctvom chránených území ...., môže byť aj snaha udržať dotované poľnohospodárstvo, a tým aj zamestnanosť v západných krajinách EU. Európska únia je jeden veľký podvod a ja neverím, že krajiny, ktoré sa v histórii na nás vždy vykašľali, by zrazu zahoreli bratskou láskou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6374 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Michal, aby sme úplne neuhli s témy a nezvrhli ju len na protiortodoxneochranársku, ako si pochopil moju myšienku, že vlka si treba vážiť, a nie sa k nemu modliť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6377 od miros
Odpoveď od miros na tému LOV VLKOV
Michal malo kto to takto otvorene povie podla mňa 100 % pravda najlepšie nereagovať na Jovic DKo Rybka a podobne a držať sa svojho prax je naj. učiteľ

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6379 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Odborníkov, ktorí si vystačia bez teórie je u nás skutočne požehnane a podľa toho to unás aj vypadá :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6381 od michal
Odpoveď od michal na tému LOV VLKOV
Pochopil som to presne tak, ako som to napísal nižšie, t.j. ak v bude v revíri vlk je to fajn, každý normálny sa mu poteší a bude sa tým dokonca chváliť, že ho tam má. Ale ak mu tam robiť pre neho neznesiteľnú šarapatu tak ho vystriela hoc aj potichu na pre neho prijateľnú úroveň. Ale verím, že nejakého na okrasu a chválenie si tam aj tak nechá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6382 od michal
Odpoveď od michal na tému LOV VLKOV
DKo, zato ty budeš pravdepodobne tvrdý teoretik. Ja uznávam teóriu o zametení si vlastného dvora. To že u vás potrebujete ťažkú teóriu a aj tak tam máte bordel ešte neznamená, že inde to môže fungovať aj bez teórie a postačí aj obyčajný zdravý rozum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6384 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
„Je úplne jedno, či to bude v čase ochrany alebo nie, pretože v ich svedomí to bude správny zásah zodpovedného hospodára“.
<br/>Nie je toto náhodou schvaľovanie trestného činu pytliatva.
<br/>Kto tu teda šíri extrémizmus?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6386 od fero1
Odpoveď od fero1 na tému LOV VLKOV
Jovic pripomeň mi kde som spomenul nejaký pohlavný orgán,mám už dosť rokov ale takú sklerózu ešte nemám že by som si to nepamätal. Ja som teba konkrétne nikde nenapadol vytkol som ti iba jednu konkrétnu fotku. Alebo platí staré známe, že trafená hus...atd. Dko ku tvojej vysokej odbornosti sa nebudem vyjadrovať, keď na inom fóre skúšaš poľovníkov kedy sa strieľa krava a teľa.:]Ja by som ti odpovedal tiež vysoko odborne keď ich dovezú na bitúnok.
<br/>Ešte jeden môj postreh.Zvykom je že vo forach sa moderátor alebo kto založí tému má právo vyjadriť ku každému príspevku. Tu si právo na to vyhradilo par ľudí, ktorí chcú vnucovať iba ten svoj „správny“ názor každému.
<br/>Ospravedlňujem sa, že som uhol od témy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6387 od miros
Odpoveď od miros na tému LOV VLKOV
Michal je to strata času ak nebudeme na nich reagovať nebudú mať do čoho skákať ono semo tam sa niečo nove najde mien sa da pootvárat kopec ale časom na to dojdeš kdo to je blbé je že do hrude sa to tlče že je Slovák a žere z paprče ktora mu rozkazuje takže treba v každom tom pol.re. ponapravať to čo tam netreba ale otvorene prejaviť zaujem o spolupracu prečo nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6390 od michal
Odpoveď od michal na tému LOV VLKOV
Jovic, nehraj sa tu na experta na trestné právo. Ale ak si myslíš, že som skutkovú podstatu nejakého trestného činu naplnil, kľudne podaj trestné oznámenie. Osobné údaje ti na tieto účely poskytnem mailom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6397 od johny
Odpoveď od johny na tému LOV VLKOV
No vidíte čo vzniklo z môjho príspevku. Ozaj si to radšej nechám pre seba a poviem to len privátne na pokeci tým, v ktorých mám istotu. Majte sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.099 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 132 návštevníkov a žiadni členovia on-line