LOV VLKOV

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6266 od michal
Odpoveď od michal na tému LOV VLKOV
Netvrdím, že tvoj postreh nemá logiku, ale otocím ti to. Dediny sú väčšinou v doline, t.j. velmi málo na kopci. Zver sa v zime tiez stahuje do dolín a nie do kopcov. Ked je vycerpaná, casto sa sústreduje v blízkosti sídiel. A naviac, ak je jednak vycerpaná a este k tomu sa skor borí snehom ako vlk, je len logické, že nebude unikať do kopca ale skor po rovine alebo dole svahom, t.j. vlk sa može snažiť ju hnat od dediny, ale nie vzdy sa mu to podarí, pretože zver sa bude snažit bežať dolu svahom, t.j. de facto k dedine. Nehovorím, že to boli na 100 % vlci, ale nevidím dôvod, preco by to nemohli byť aj vlci. Snad nie len pre to, že to bolo pri dedine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6268 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému LOV VLKOV
DKo.Vyhladovanej vlcej svorke je jedno ci zenie zver od dediny alebo na dedinu v tom momente ju zaujima iba korist. Mal som spoluziaka od Medzilaboriec a ten nam rozpraval ze ked v zime za dedinou psy zacitili vlka tak vsetci boli vo svojich budach bez rozdielu ci to bol rotvajler, vlciak az na jedneho stareho kaukaza ktory sa s vlkom par krat stretol.O tom by vedeli nieco povedat stary bacovia ty uz s vlkmi nieco prezili skoda ze nemozu prispiet na toto forum tato debata by vyzerala trochu inac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6269 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému LOV VLKOV
Moji starí rodičia mi neraz rozprávali, že v povojnových rokoch cez tuhé zimy museli ľudia v dedine na noc púšťať psov z reťaze, lebo inak im ho odpravili vlci.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6276 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
To neviem odkial to bereš že vlci odženu zver skôr od dediny ako do dediny, ale ja viem že zver sa bráni pred vlkmi aj tak že vojde do dediny a dokonca vojde do dvora uplne v pohode a ver tomu že vlci pôjdu za ňou.
<br/>A viem o veľa prípadoch že to tak bolo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6277 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
Ešte jedna vec neviem kto z Vás pozná tu dedinu ale ja ano a verim tomu že to psy neboli. V okolí je dosť vlkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6283 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
Pozrite si kde sa nachádza Obec Osadne a nemusite si myslieť vôbec že to boli psi.
<br/>Je to vychodne slovensko smer od Sniny na Medzilaborce pod hranicou s Poľskom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6285 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
skôr od dediny ako do dediny = zabránia jej aby im do dediny ušla

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6286 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
v okolí je dosť vlkov = ľakho sa uverí, že to boli vlci i keď ich nikto nevidel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6288 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
DKo sorac ale mam dojem ze moc tomu nerozumies.... byvas vobec v lokalitach kde sa vyskytuju vlci?
<br/>mozno ze si z lesoochranarskeho spolku VLK...a to su kvalitny d...li

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6290 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
Pozri si prispevok a netrep.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6291 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
sak zalesak pisal som DKo-vi lebo je trochu mimo a zjavne nema prehlad...
<br/>s tym co si pisal ty suhlasim a nerozumiem aky prispevok si mam pozriet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6292 od LEON
Odpoveď od LEON na tému LOV VLKOV
jaký máte důkaz že to byli vlci???????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6293 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému LOV VLKOV
Mildo, veď Zálesák to adresoval Dko a nie Tebe!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6296 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Keď sú vlci hladní, strhnú aj jelenicu. To nikto nespochybňuje. Či to v tom spomínanom prípade boli vlci, kríženci alebo psy, teraz už nezistíme.
<br/>Ale v tej reportáži na JOJke odznelo, že „ľudia sa boja kvôli vlkom vychádzať z domov“. A to je sprostá demagógia. Vlci sa ľudí boja a neviem o žiadnom oficiálnom prípade, že by na Slovensku vlk zaútočil na človeka. Určite by som sa nebál žiť v susedstve s vlkmi. Omnoho väčšie obavy mám, keď musím ísť v noci peši cez niektoré časti Bratislavy.
<br/>Všetko sa to začalo hlúpou rozprávkou o „Červenej čiapočke“. A nezmyselné obviňovanie vlkov ako „krvilačných beštií“ pokračuje dodnes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6300 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
LEON poznam to okolie. Dúfam že ti stačí ta odpoved. Som rodak z Medzilaboriec a viem ako žijú vlci v okolí osadné je kúsok od ML nejakých 32km.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6303 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
Pani aby ste ma nechapali zle, ja vám len chcem vyvrátiť to že to neboli tulave psi ale naozaj vlci.
<br/>V tomto okolí je ich dosť to že ten starý panko a babka povedali že sa boja vychádzať večer vonku z domov nebolo najštastnejšie. Ale tato oblasť ma tohto predátora v dosť hojnom počte. Možno by Vam pomohlo keby ste sa niekedy vybrali do týchot končín a porozprávali sa napríklad z lesnímy robotníkmi.
<br/>Ty by Vám povedali že vlk vycíti kedy je v nebezpečí a kedy zase nie? Vlci normállne prídu aj na 30 m k LKT a vôbec sa neboja.
<br/>Vlk je potrebný ale v rovnovážných stavoch.
<br/>Mynulí rok ak si pozriete v archive správ v blízkosti Osadneho v jednen obci roztrhali ovce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6305 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Zalesak, nespochybňujem Tvoje znalosti tej lokality. A nespochybňujem ani to, že vlci zaútočia na zver, popr. na ovce alebo psa.
<br/>Stále ale tvrdím, že mi nie je známy fakt, že by vlci zaútočili na človeka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6309 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Midlo, nielenže zjavne nemám prehľad, ale zdá sa, že moje príspevky i zjavne vadia niektorým ľuďom a je zjavné akým.
<br/>Inak vlky súčasnú situáciu zjavne nevyužívajú iba na zahnatie hladu, ale zjavne vďaka nej trénujú svoj dorast :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6310 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Ja to mám k najbližším vlkom cca 12 km vzdušnou čiarou od domu. Mám na mysli lokalitu, kde sa zdržiavajú v lete a kde privádzajú na svet våčence. A veľmi dobre viem čo znamená, ak sa mi suky napáskujú za riť, prípadne pletú pod nohami a naznačia, nech idem napred, keď som frajer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6317 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
Psi zalezený v domoch,na dvore gravidná laň a vlky-kto to mohol vykonať?????:x
<br/>Tí ľudia tam žijú celý život a vydeli živého vlka viackrát ako mnohý na obrázku.
<br/>Kedže tv.JOJ ukazovala záberi postrielaného ORLA i strhnutej LANE-považujem tieto informácie za objektývne.Stačí si pozrieť celú reláciu.:x
<br/>Ak sú vlky u nás krýžence,bastardi,genofond nezachovávajú- načo ich chrániť?? 8-L
<br/>nazdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.125 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 238 návštevníkov a žiadni členovia on-line