LOV VLKOV

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4241 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému LOV VLKOV
Dakujem za reakcie, som rad, ze su bez emocii a je v nich vela "veci", ktore sa mi zdaju velmi rozumne. Dozviem o nazore druhych a to je velmi dolezite. Ludia, ktori reaguju na prispevky, reaguju kultivovane, za co vdaka (lebo takto to nie je v kazdom fore). To prirovnanie s dvorom som pouzil nespravne.... (dakujem esovi, ci esu?) Moj pohlad je iny kvoli tomu, ze ja si nemyslim, ze clovek musi do prirody zasahovat. Musi dovtedy, kym zasahuje. Stovky (tisicky?) rokov sa lovilo a priroda to zvladla. Ale skutocne to mnozstvo polovnikov na Slovensku (a v Europe a vo svete....) je zarazajuce. Verim v uprimnost slov, ktore sa djau na tychto strankach najst. Napisal som, ze nie som v principe proti polovnictvu, povazujem ho za sucast tradicii, kultury, krajiny.... ale to, ako sa vykonava je hrozne. Ak by som sa mal stat polovnikom, tak hned budem chciet byt clenom vedenia, aby som mohol vyznamne ovplyvnovat chod v tomto spolku :-) No, od vlka som sa presunul inam.... k etike, ktora je hlavnym problemom. A ide najma o pytliactvo a alkohol. A je to na polovnikoch... Bol som ucastnikom niekolkych spolocnych polovaciek a na kazdej som dufal, ze to bude lepsie, ako predtym... nic sa vsak nemeni. Nemenia sa ludia. Keby to bolo na mne, davno nie su polovnici. Zle sa to cita, ale obavam sa, ze vacsina polovnikov by s polovnictvom mala prestat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4242 od astronom
Odpoveď od astronom na tému LOV VLKOV
Dovolím si (bez komentára) vytrhnúť z kontextu pár tvojich viet :
<br/>-Verim v uprimnost slov, ktore sa djau na tychto strankach najst.
<br/>-Napisal som, ze nie som v principe proti polovnictvu, povazujem ho za sucast tradicii, kultury, krajin.
<br/>-Keby to bolo na mne, davno nie su polovnici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4244 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému LOV VLKOV
Vytrhnute z kontextu, no comment.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4245 od johny
Odpoveď od johny na tému LOV VLKOV
Asi by stalo za uvazenie stretntie prispievatelov do PID ... takto je to len reakcia na prispevky, na stretnuti by sme mohli viest dialog. Je velmi dobre ze si ochranari nasli cestu na tuto databazu, lebo nech je ako chce, praca polovnikov je predsa len viditelnejsia. Musim ale povedat, ze poznam chlapcov ochranarov, ktori vynasali holniakom jarabinu ... Treba si uvedomit jedno, ziadny polovnik nema zaujem aby niektory druh zveri vymyzol z nasej prirody. To by sme sli proti sebe. Jasne ze ako vsade, najdu sa medzi polovnikmi &quot;polovnici&quot;. A najhorsie je, ze jeden obmedzenec skazi meno tisickam poctivych polovnikov. To je aj posledny pripad zastreleneho orla. Jasne ze ho odpratal polovnik, ved kto sa s gulovou zbranou pohybuje v reviri. A tien pada na nas vsetkych. Verim ze toho chrapuna odhalia a riadne potrestaju. Je skoda ze vo vedeni mimovladnych ochranarskych organizacii su taki ludia, aki su a nie ludia z praxe so zaujmom o prirodu a nie o peniaze z urofondov. Ved co je to za system jednoducho napadat vsetky ziadosti PZ o regulacny odstrel medveda. Toto je chore ponimanie ochrany prirody. To iste sa tyka kormoranov... Aj ked to nie je problem polovnikov ale rybarov, postup ochranarskych organizacii je uplne rovnaky... Ved nik nechce zdecimovat stavy seliem ani tych vtakov. Ale toto vsetko su len slova. V sobotu ideme prenasat seno z krmelca ku ktoremu zver nechodi do miest jej sustredenia. A vdaka aj nasim druzstevnikom, ktori koli zveri nechavaju otvorene silazne jamy. Vcera 23,00 som tam naratal 29 kusov vysokej. No a uz som v blizkosti stopoval dvoch vlkov ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4255 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
Žiadam tzv.niektorých ochranárov aby si uvedomili a neplietli pojem-lovec a polovník!
<br/>CHcem upozornoť na rostrielané info. tabule takmer pred každou obcou-to nebol preukázatelne nikto s polovníkov.Zo skúseností viem,že v tej danej obci na 99% niekto
<br/>používa zbraň neoprávnene.Takže nie všade musia byť polovníci.(Mám aj príklad)
<br/>johny nechcel som odpovedať priamo tebe
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4265 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému LOV VLKOV
Jano Ripka - tvoj predposledny prispevok presne ukazal co vies o polovnictve . z troskou nadsazky hole nic . Tvoj pohlad na polovnictvo je ze mi robime nieco podobne ako ti co doma chovaju sliepky a krmia ich . Akurat je v tom ten rozdiel ked uz to berieme z pohladu chovu ze to co si doma dochovas mozes spokojne skonzumovat . V polovnictve to tak nie je ! Ti ludia ( teraz hovorim o tych co su polovnikmi ) to co robia robia z uplne ineho dovodu . Vobec si nepochopil podstatu polovnictva . Kazdy jeden co sem prispieva z chalanov co poznam ja mozem povedat ze sa polovnikmi narodili . Tym sa stat nemozes . Ono je to vo vnutri cloveku . Mozeme tu blabotat o tom preco vlky strielat a preco nie . Zoberte nam flinty a ver tomu ze zo 100 ludi co sem prispieva bude stale 99 ludi chodit do lesa a starat sa po cely rok o zver . Polovnici len ohybaju chrbat pred takym ochranarom ( cest vynimkam - Jovic a spol ) a hen takym . ked sa sadia stromky ani jeden z nich tam nie je . ked sa v metrovom snehu brodis 5km ku krmelcu tak vidis len svoje stopy a nikde nikoho . vsetci vylezu ked zacne hlavna sezona a ich naplnou je nahrat nejake video o nejakom sprostom talianovi co sem chodi polovat . Nikdy som nevidel tychto ludi ako chystaju seno na zimu pre zver , ako cistia studnicky , sadia stromky ako som spomenul . radsej idu nahanat ludi co maju peniaze a za zamienkou ochrany im nukaju 100 rocne stromy aby si ich kupili . sak sa starame o les . to je sice pekne ale ako sa on posnazili aby takto vyrastol . nebyt lesnikov , ktori to vypiplali od maleho stromceka bolo by tu hole nic . nic nie je jednoduchsie ako poukazovat na vsetko zle co polovnici robia - ako pytlacia , ako chlastaju na polovackach a pod. kto kedy ukazal kolko driny a potu je za vsetkym co polovnici robia . to ze niekomu je dopriate strelit si na zivotne jubileum medailovy kus este aj to mu niektori zavidia . ludia co robia okolo polovnictva 10rokov to robia z cistej lasky k prirode . videl som nejedneho ostrielaneho polovnika ako plakal nad tym ked musel strelit srnca ale to nikto neukaze a ani o tom nenapise . ucta k zveri , ucta k jeden druhemu a pod. len kydat a zakazovat a prikazovat . poznam x ludi co povedia keby som sa mal starat este aj o to co si strelim sa na to vykaslem . radsej si zaplatim . do takychto sa treba navazat . nie do polovnikov co sa veci rozumeju . to ze chceme polovat na vlka neznamena ze teraz chceme mat kazdy na stene vlciu kozu a vo vytrine vlciu lebku . ide o to ze polovnikom uz lezie na nervy ze su ludia co nieco zakazuju a nemaju o tom ani paru . robia to z tepleho miestecka . keby mali ist zistovat stavy zveri , brodit sa v metrovom snehu a mrznut pri -20 vonku no neviem ako by to dopadlo . a na margo alkoholu neviem kedy si bol naposledy na spolocnej polovacke ale ver tomu vela sa zmenilo . za dalsie preco ochranari a spol co chce vsetko chranit nejdu do lesa chranit kriky z lesnymi plodmi aby mal tetrov co zrat aby si mohol medved urobit zasoby tuku na zimu. tie medvede nenadarmo lozia do obydli ludi ked im polovica populacie vyjeda ich komoru a robia najazdy na vsetko co v lese rastie . keby brali len pre svoju potreebu cert to vem ale ked si niekto nazbiera dva tri kosiky borievok tak to uz je aj na vola vela . ja saa potom len usmievam ked nejaky maco co sa tam krmi na zimu niekomu natrhne rit . tak mu treba . mne keby niekto do komory liezol dopadne este horsie . a takto mozem pokracovat . je vidiet ze chalani drzia svoje emocie na uzde ale preco . nie som oplzli nepouzil som hanlive slova tak nech sa ten koho sa to tyka ozve . ako sa hovori trafena hus zagaga . a kto je bez viny nech hodi kamenom .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4267 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému LOV VLKOV
Nehadzem kamenom... nepiste, nech trafena hus zagaga.... to by som sem uz nemohol pisat :-) A nenavazam sa do vas... Stranku o polovnictve som nasiel nedavno a som velmi rad, ze tu forum je. Som rad, ze sa tu da diskutovat. Je to jedina cesta.. Som vdacny za kazdy nazor a ak zistim, ze iny je lepsi, nad svojim budem premyslat a som ochotny ho zmenit. Co sa tyka toho dvora, uz mi napisal Eso, ze je to zle prirovnanie a odpisal som, ze som naozaj napisal hlupost. Tak teda dik aj za druhe upozornenie. Vyzera to tak, ze to mnozstvo polovnikov, s ktorymi som sa rozpraval, boli naozaj iba odstrasujuce priklady. Co uz.... Myslim si, ze by ste mali byt na svojich kolegov prisnejsi, zlahcovanim negetivnych javov sa nic nezmeni. A treba na to upozornovat. A je to na vas, na polovnikoch. Keby boli vsetci polovnici taki, ako je vacsina prispievatelov do tohto fora, bolo by to asi celkom ok. V Jarovom odkaze je vela tem. Co sa lesa tyka, ja to vidim tak, ze les by vyrastol aj bez lesnikov :-) Tym som si celkom isty. A ze sa lesnici o stromy staraju, samozrejme, je to zdroj prijmov. Ja viem, ze castokrat je to tak, ze vysledky prace vyuzije az dalsia generacia. Ale takmer na celom Slovensku sa v lesoch hospodari, takmer kazdy les je pestovany s tym, ze ho casom vyrubeme. Byvam pod Malymi Karpatmi, prejdem 10 minut a som v rezervacii s 5. stupnom ochrany - vlani tam zacali rubat buky.... A kupovanie stromov? Ako inak sa da dosiahnut to, aby les ostal lesom, mozno navzdy lesom, nielen kym dosiahne rubny vek? Skuste suhlasit s castou mojich nazorov :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4268 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Jano_Ripka, ja tiež nie som poľovník, považujem sa za nezávislého ochranára dravých vtákov. Verím tomu, že si to myslel dobre, ale niektorými svojimi vyjadreniami si tu vzájomnej spolupráci moc nepomohol.
<br/>Tridsať rokov chodím do prírody pozorovať dravé vtáky. Za ten čas mi doslova prirástli k srdcu. Držal som ale v rukách aj veľa úmyselne usmrtených dravcov. Každý otrávený a zastrelený orol vo mne vyvolal bolesť v srdci, ale aj veľkú nenávisť voči páchateľom týchto činov. A väčšinou to boli práve držitelia poľovných lístkov. Tieto riadky sa mi píšu o to ťažšie, lebo som len pred chvíľou dokončil článok o ďalšom zastrelenom orlovi.
<br/>Poľovníkov je na Slovensku veľmi veľa. A veľa je tých, ktorí majú problémy s dodržiavaním poľovníckej morálky, tradícií a rešpektovaním platných zákonov. Ale, ver mi, že sú aj takí, ktorým záleží na dobrom mene slovenského poľovníctva. Pre ktorých je ochrana prírody dôležitejšia, ako len plnenie mrazničky.
<br/>Dlhé roky vzájomného kritizovania spôsobili, že dnes aj slušní poľovníci nedôverujú ochranárom. Áno, je pravda, že poľovníci si musia urobiť poriadok vo vlastnej organizácii v prvom rade sami. Mnohí sa bohužiaľ ešte stále držia hesla „držať hubu a krok a nič sa ti nestane“.
<br/>Nie som naivný idealista. Ale verím tomu, že vzájomnou spoluprácou poľovníkov a nepoľovníkov, pre ktorých je príroda srdcovou záležitosťou, sa dajú problémy riešiť. Nie vždy sa na všetkom dokážeme zhodnúť. Ale snaha zachrániť v našej prírode to, čo sa ešte zachrániť dá, by nás mala spájať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4270 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Jaro, uver aj Ty tomu, že je veľa ochranárov, ktorí si želajú spoluprácu. Chce to len vzájomnú snahu zamyslieť sa nad názormi aj druhej strany. Naozaj je ťažké na tomto fóre niekoľkými vetami vysvetliť svoj postoj k problémom, ktoré u nás pretrvávajú desiatky rokov.
<br/>Všetci očakávajú, že práve Vy poľovníci - ochranári vyviniete úsilie na získanie dobrého mena slovenského poľovníctva v očiach verejnosti. Falošná solidarita je zlá cesta.
<br/>Veď kto iný, ako poľovníci majú možnosť zabrániť takým činom, ako je posledný prípad z orlom a pomôcť odhaliť páchateľa.
<br/>Nekonečné žabomyšie vojny o tom, kto viac pomáha prírode, len nahrávajú nášmu skutočnému nepriateľovi. A tým je ľudská blbosť a chamtivosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4271 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému LOV VLKOV
Suhlasim. Mozno by sme sa mali radsej stretnut, lebo tu je &quot;maly priestor&quot;. Pri dalsich reakciach budem dvakrat dlhsie premyslat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4273 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
A ešte si dovolím dodať, že najväčšiu zásluhu na presadzovaní myšlienky spolupráce pri ochrane prírody má Taki. Tým, že vytvoril tieto stránky, na ktorých si môžeme vzájomne vydiskutovať svoje postoje, bez nevraživosti a urážania, ktoré sú také časté na iných weboch.
<br/>Vďaka Ti za to Taki.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4274 od Fajka
Odpoveď od Fajka na tému LOV VLKOV
Jano-Ripka,
<br/>škoda že nechceš pochopit to že polovníci a ochranári majú jedno spoločné:LASKU K PRIRODE!Bohužial podla tohto čo čítam ,prejavuju ju obe strany rozdielne.Podla Tvojho názoru asi v prírode by nemal byt človek!Ale to by znamenalo,ani OCHRANAR!Ved les dokial bolo málo homo sapiens,rástol aj pred ním sám.Až ked sa stal (les)ekonomickým,musel vzniknút najskôr lesník a až potom ochranár.Ten (ochranár) podla mna vznikol ako dôsledok využitia presvedčenia &quot;niektorých&quot; na zárobok (čest vínimkám napr.Jovic),lebo lesník vypestoval horu aj ked sa tažilo a drevo bolo tiež jedným z faktorov priemyselnej revolúcie.Takže lesníkovy podakujme,že na Slovensku ešte máme takéto hory.!
<br/>Lumpačia ich zbohatlíci,lesník si nebude ničit svoju prácu.a ani posedy!
<br/>A prosím Ta, ako sa postavíš k Tažbe striebra a zlata ortutovou metodou v Kremnici.To sa mne zdá urgentnejšie ako deklarovaná námitka k doplneniu vyhlášky MŽP SR č.24/2003Z.z ktorou na Váš podnet chcete celoročný zákaz lovu vlka.
<br/>Tá ortut asi viac zničí prostredie.Alebo tam už Vám firma poslala peniaze na účet a preto nekričíte a nenamietate ?
<br/>A asi si tiež musíte urobit poriadok vo vlastných radoch.Zažil som Tvojich kolegov z Vlka, ked dostali peniazena účet prestala mat firma problém z výrubom a dokonca ked sme ich volali ,podte sa pozriet či to robíme podla Vašich predstáv,nešli vraj sú tam kliešte a už je to v poriadku .Bolo iba na nas kolko vyrúbeme.Takže ako správne píšeš je to o etike.Neviem či je etické protestovat proti všetkému čo vytvoril človek.Ved vlk je tu okrem svojej genetiky aj vdaka polovnikom ako som už písal .Preto podte snami na sčítania a potom diskutujme o počte selektívných odstrelov.A lesník je viac v hore ako ochranár a preto si myslím, že jej viac rozumie ako ochranár!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4276 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému LOV VLKOV
No, vera, vidim, ze v diskusii prituhuje. A ja nepisem, co si Vy myslite.... ja sa na to pytam.
<br/>Od lovu, ci nelovu vlka sme sa presunuli niekam inam. Nechcem, aby sa pod hlavickou LOV VLKA preberali veci, ktore s tym nesuvisia (aj ked som s nimi zacal ja :-) Nebudem preto dalej reagovat na prispevky mimo temy. Ak ma niekto zaujem, kludne mi poslite email, rad sa so svojimi nazormi podeli a dozviem sa o vasich. Kazdemu odpisem. Resp. v inom fore. Moja adresa: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4277 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
Vážený páni v prvom rade by sme mali hovoriť o pitliakoch anie o poľovníkoch ktorý napr. zastrelili orla.
<br/>
<br/>Pokiaľ dobre viem tak aj osoba ktorá ma poľovný lístok a strelí zver bez povolenia alebo chránenú zver nieje to nič viac len pytliak.
<br/>
<br/>Ešte jedna vec ukončime túto debatu v tomto príspevku a venujme sa teme Lov vlka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4287 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému LOV VLKOV
Jovic ak si si precital moj prispevok pozorne mohol si sa docitat ze tam bolo spomenute ohladom ochranarov aj to ze su aj vynimky ktore vedia co robia . a bolo tam spomenute Jovic a spol . Takze ja akceptujem ludi ako si ty a beriem ich nazor hoci sa v niektorych veciach nezhodneme . To co robia tebe podobny klobuk dole . Ci uz ide o dravce , dropa , kamziky atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4288 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému LOV VLKOV
A ide tu este o to ze je tu tema vlk a jeho lov a sklzame do nejakej inej roviny .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4294 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Jaro, súhlasím. Začali sme tu robiť chaos v témach. Polepším sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4307 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
V oblastiach chovu malej zveri nemá čo diviak pohladávať.Myslím že vďaka tlaku vlka
<br/>,okrem iných-máme prechodne v revíri temer viac diviakov ako zajacov.Diviaky žerú
<br/>všetko-ostáva po nich spúšť! A zasa sa to obracia k vlkovi, do r.90-95 bola aká taká
<br/>rovnováha no tento ohromný tlak na zver sa vráti ako bumerank.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4318 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Tibo, asi som Ťa zase zle pochopil, ale rád sa nechám poučiť. To, že vysoké stavy diviakov majú značný vplyv na stavy drobnej zvery, to je známy fakt. Ale ako môže vlk za to, že v niektorých oblastiach sú premnožené diviaky? Diviak je predsa jedna z hlavných zložiek potravy vlka. Ale že by diviaky utekali pred vlkom z pohorí severného Slovenska 100 km na juh, to sa mi nechce veriť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4331 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
Jovic-neutečú priamo ale črieda zo severu sa posunie južnejšie stačí o dákych 30km
<br/>vytlačí domácu čriedu tiež o dákych x km..atď....Dôvod -úživnosť revíru je tiež limitovaná.Určite namietneš-vodiaca diviačica...Staršia vodiaca diviačica so svojou čriedou
<br/>jednoducho vytlačí z teritoria mladšiu vodiacu diviačicu s čriedou,je to boj o zachovanie
<br/>vlastného potomstva.Myslím že diviaky za noc prejdú viac ako som uviedol 30km.
<br/>Diviaky boli u nás vždy no také vysoké stavy ?! Musím to opakovať znovu ochranári svojim pôsobením nepriamo devastujú ostatnú zver.Neprimeraná ochrana vlka spôsobí
<br/>nerovnováhu v prírode.
<br/>Ešte jedena poznámka-tak ako sa KMO.šíril z juhu na sever,(viz.mapky veterinárov)
<br/>tak diviaky môžu utekať všetkými smermi pred útokmi vlkov .
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.147 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 514 návštevníkov a žiadni členovia on-line