LOV VLKOV

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7953 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
DKo máš síce dobrý návrh, ale v praxi dosť ťažko realizovateľný. Neviem si predstaviť, či v teréne poľovník dokáže rýchlo identifikovať alfa samicu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7954 od matol11
Odpoveď od matol11 na tému LOV VLKOV
To nie ze je "možné, že vlk, keď nemá možnosť selektívneho výberu koristi tak strhne aj zdravý kus", ale to je iste. Dokumentuju to pripady z Liptova a Horehronia, kde sa nasli vlkmi postrhavane 8-9 rocne 14 a 16 storaky v najlepsej kondicii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7957 od Akela
Odpoveď od Akela na tému LOV VLKOV
Bol som v zime na poľovačke u kamarátov v Námestove. Tí by vám porozprávali pár zážitkov o vlkoch. A na tom, že vlk prednostne loví slabé a choré kusy by sa len zasmiali. Svorka ak sa vydá na lov, strhne čo jej príde do cesty. Bežne našli postrhávané jelenice, ktoré neboli takmer načaté. Tiež im to pripadalo ako tréning. Veľmi ťažko by ste tam vlka a jeho ochranu obhájili - to mi verte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7958 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Suka, ktorú sprevádza jej dorast sa rozoznať dá a keď jej ten dorast zredukuješ rýchlo pochopí, kam ho nemá vodiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7959 od millo
Odpoveď od millo na tému LOV VLKOV
Dko To chceš povedať že po takom zážitku začne ten zvyšok dorastu aj so sukou žrať zeleninu,alebo sa presťahujú k Bojdymu do Beskýd?:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7960 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Nemám praktické skúsenosti s lovom vlka a preto sa pýtam tých, ktorí sa takého lovu zúčastnili:
<br/>1. Dokážete identifikovať alfa samicu
<br/>Z debát s poľovníkmi viem, že väčšina úlovkov boli náhodné stretnutia (častokrát za zhoršenej viditeľnosti), kedy museli zareagovať rýchlo a čas na selektívny výber nemali
<br/>2. Keď bol vo Vašom revíry ulovený vlk, opustili ostatní vlci túto oblasť? Po akom čase sa tam znovu objavili?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7967 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Millo, ak máš depku zo súčasného počasia, tak ja rozmýšľam, či nezájsť trochu vyššie, nech si potvory zašantia na čerstvom snehu 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7968 od millo
Odpoveď od millo na tému LOV VLKOV
Ako si to potom myslel že suka pochopí kam nemá vodiť mladé,kam ich teda povedie?Ja osobne nevidím v tom rozdiel či strhne jeleňa 500m od obce,alebo o kilometer dalej,je to uplne to isté.Ale to počasie by sa už mohlo umudriť,to máš pravdu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7969 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
500m alebo 1km ani 2km od dediny skutočne nehrá rolu, myslel som aspoň 10km, proste zatlačiť ich tam, kde sa zdržiavajú väčšinu roka a kde zvyšujú kondičku zveri a skutočne triedia choré kusy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7970 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
DKo, kedže viem v ktorých dolinách sa pohybuješ (je to aj moja obľúbená lokalita) skús prosím Ťa napísať, aké máš konkrétne pozorovania alebo dôveryhodné informácie o výskyte vlka za posledný rok vo Vašej oblasti. Viem totiž z viacerých spoľahlivých zdrojov, že počet vlkov vo Vašom pohorí sa v poslednej dobe veľmi výrazne znížil. Zaujíma ma Tvoj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7971 od millo
Odpoveď od millo na tému LOV VLKOV
Problem je ten že je jedno ktoré ročné obdobie,stále sa zatulaju až nedaleko dediny a to z jedneho jednoducheho dôvodu,idu proste za zverou,ktorá sa vdaka nim stiahla tak isto bližšie k dedine

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7972 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému LOV VLKOV
V osemdesiatych rokoch som pôsobil v CHPO Poľana, keď ešte vlk nebol taký rozšírený, ale už vtedy trvalo osídľoval masív Poľany a každoročne tu vyvádzal mláďatá. Za môjho pôsobenia v tejto lokalite som mal veľa stretnutí s medveďom, niekoľko s rysom, ale len dve s vlkom. Z týchto dvoch to bolo raz individuálne a raz na spoločnej poľovačke, keď som vlka (mladú dvojročnú vlčicu) aj strelil. V našich lesnatých podmienkach, si myslím, že je nemožné rozpoznať hierarchiu vo svorke. Odpoveď na druhú otázku je taká, že vlci po ulovení člena svorky oblasť neopustili. Vlk je taký opatrný, že aj brlohy lesníci objavili až po vyvedení mláďat, keď už svorka bola preč.
<br/>Od prvej polovice deväťdesiatych rokov poľujem južne od Poľany, kde vďaka frekventovanej železničnej a cestnej komunikácii Zvolen - Košice o veľkých šelmách nebolo ani chýru. Pomery sa však tak zmenili, že v roku 2000 som prvýkrát pozoroval v tejto lokalite dospelého rysa a odvtedy je tu viacmenej stály, vlani na jeseň som poznal medveďa, ale či zimoval u nás alebo nie, to sa nám nepodarilo zistiť, ale od jari je stále u nás a vlani a aj tejto zimy som poznal na obnovci vlkov v okolí krmelcov.
<br/>Tieto pozorovania sú neklamným znakom toho, že veľké šelmy rozširujú svoj areál a ako je známe, každý zvierací druh, a to nie len šelmy, rozširuje svoj areál len vtedy, keď v pôvodnom areáli nemá vyhovujúce životné podmienky, čo určite nie je prípad Slovenska, alebo ho z pôvodného areálu vytláčajú silnejšie jedince z dôvodov jeho premnoženia a z toho vyplývajúceho nedostatku potravy v pôvodnej lokalite.
<br/>Myslím si, že všetky veľké šelmy sú neoddeliteľnou súčasťou našej prírody, kto ich aspoň raz v živote pozoroval dá mi za pravdu, že sú to prekrásne a fascinujúce živočíchy, ale ďalšie rozširovanie areálu ich výskytu v našej agrárnej krajine je URČITE NEŽIADÚCE!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #7993 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Jovic, pozri si www.sopsr.sk/natura/index.php?p=4&sec=7&druh=32[/]priaznivý stav výskytu aj VF

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8143 od Akela
Odpoveď od Akela na tému LOV VLKOV
Možno to sem nepatrí, ale ako obrázok do mozaiky to iste zapadá. To isté sa totiž dá aplikovať aj na vlka /okrem toho že /zatiaľ/ neútočí na ľudí/. V Nemecku - poprednej to krajine EÚ sa objavil medveď. A je z toho panika. Skántril až 6 oviec a jednu kozu. Na stopách sú mu najlepší lovci, ktorí sú odhodlaní dostať ho živého alebo mŕtveho. Ale, ale - krajina EÚ a odrazu konečne, keď majú po rokoch medveďa, sú z toho zdesení. Takže len u nás bude tá medvedia rezervácia? U nás nič ľuďom nehrozí? A medveď nespôsobí žiadne škody? Miestny chovatelia dokonca tvrdia, že je opitý krvou a zabíja pre radosť. To sa im prijmajú vtákoviny pre novoprijaté členské krajiny, ktoré pre nich neplatia. Majú 1ks medveďa a už nariekajú! Hanba. Inak medvede mám rád pre ich zimný spánok. Tiež rád spím. Údaje sú v Novom Čase. Pozn.: Tie noviny nestoja ani za medvedí prd i keď sú najčítanejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8145 od milu
Odpoveď od milu na tému LOV VLKOV
Suhlasím s tvojim názorom snad len to,že nam musí vždy niekdo rozkazovat a radit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8147 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
podľa prezývky = nicku tipujem, že máš rád aj vlky 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8152 od Akela
Odpoveď od Akela na tému LOV VLKOV
Mám rád aj vlky. Ale všetko s mierou. Neviem čo by robili naši poľovníci - okres VK ak by nám vlky začali plieniť revír ako kamarátom v Námestove. Je to ťažké rozhodovanie, najmä ak v tuhej zime vyvážaš krmivo a poblíž vždy nájdeš kus, dva strhnutej jelenej. A nie choré a slabé kusy ako to niektorí píšu. Poväčšine je to zver v normálnej, dokonca výbornej kondícii. Videl som 3 ks na vlastné oči.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8155 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému LOV VLKOV
Podľa toho z ktorej časti Krtíšska si. Od nás, Javor, hrebeňom Ostrôžkov na Krupinskú planinu je pre šelmy len na skok a ak to takto pôjde ďalej, za chvíľu sú u vás!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8160 od Akela
Odpoveď od Akela na tému LOV VLKOV
Je to pravda. Na Veľkom Lome začiatkom zimy našli stopy medveďa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8782 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Pani: na ORAVE nachytali vlky prasivinu, co na to hovorite?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 361 návštevníkov a žiadni členovia on-line