LOV VLKOV

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9188 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
trulo ze sme nedohladali nezname ze sme nehladali..... ak veci nerozumies tak ta prosim nezapajaj sa do tejto diskusie. dakujem cav

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9189 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Papo, ešte dodám, že toto nie je o diplomacii ale o úcte k zveri a prírode. A to by sa malo učiť už v materskej škole. Možno by potom na Slovensku nebol taký bordel.
<br/>Spomenul si kormoránov. Pre niekoho sú to &quot;čierne svine&quot;. Pre mňa sú to veľké tmavé vtáky, ktorých zimujúce populácie v posledných rokoch predačným tlakom výrazne ovplyvňujú naše vodné ekosystémy. A zablokovanie výnimky na ich reguláciu bola chyba, ktorá (okrem dopadu na samotnú ichtyofaunu) vyvolala veľkú nevraživosť voči ochranárom. Toto nemám z vlastnej hlavy (ja sa v rybách moc nevyznám), ale pýtal som sa na názory zoológov na severnom Slovensku a väčšina potvrdila, že predačný tlak kormoránov bol na niektorých lokalitách veľký a regulácia by bola opodstatnená.
<br/>Papo, stačí Ti to takto aby si pochopil, že nepotrebujem nikde šplhať?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9190 od kurt
Odpoveď od kurt na tému LOV VLKOV
Nuž keď sme pri tých číslach. Študoval som niekoľko rokov u takých kapacít ako sú Prof. Hell a Sládek, ani jeden z nich si nikdy netrúfol povedať koľko presne je vlkov, medveďov alebo rysov. Vo svojich odhadoch sa však pohybovali niekde na polceste medzi počtami ochranárskymi a poľovníckymi. O tom, že čísla v poľovníckej štatistike sú blbosti snáď nemusím nikoho presviedčať.
<br/>Jovic: Pokiaľ ťa zaujímajú názory odborníkov, tu sa ich asi nedočkáš.;) Skús siahnuť po nejakých monografiách, zborníkoch atď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9193 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
Keďže si jemne naznačil,že 90%Slovenských poľovníkov sú nevedomci (blbci) reagoval som.Nerozumiem všetkému-do smrti sa budem učiť o prírode!Ľudové poľovníctvo vidím,
<br/>už zväčša len čierno-vďaka tzv.odborníkom za 150korun.Keď sa začne tvrdo presadzovať
<br/>dodržanie všetkých §§§ v chránených územiach -veľa ľudí bude prekvapených.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9194 od papo
Odpoveď od papo na tému LOV VLKOV
Jovic, nevkladaj mi do úst slová, ktoré som nepovedal. A dal som ti relevantné ifo o kormoránoch. nalož s tým ako chceš.
<br/>Ale neodbočuj. Si dlhoročný ochranár - dravčiar, tak ako je to a výberom koristi u pernatých dravcov?
<br/>A už si sa stihol opýtať toho známeho poľovníka?
<br/>
<br/>A nejeduj sa, nikdy som tebou nekomunikoval urážlivo. Stačí, keď mi na otázky odpovieš bez balastu.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9195 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
chalani ja som tiez toho nazoru ze vlk patri do nasej prirody a polovnictvo sa tym stava v reviry zase o nieco atraktivnejsie, ved ulovit vlka si vyzaduje mnostvo casu straveneho jeho sledovanim a dlhym predlhym cakanim a tak.. my tak isto ako texedo pisal, pozorujeme urcitu pravidelnost obchadzania reviru a snazime sa to vyuzit v nas prospech.
<br/>tak isto som presvedceny ze polovnictvom sa vlk neda vyhubit....je to naozaj velmi opatrne a inteligentne zviera
<br/>
<br/>TAK PRECO HO ZA KAZDU CENU CHRANIT??
<br/>
<br/>vsetky taketo radikalne ochranarske cinnosti maju podla mojho nazoru viac protichodne ucinky nez tie zelane... a to neplati len pre vlka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9196 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
Skutočnosť o počtoch je aj podľa mňa iná.Ekoteroristi uvádzajú len 50 vlkov dochádzajúcich spoza hraníc.Je to s extrému do extrému,pravda je určite niekde inde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9200 od papo
Odpoveď od papo na tému LOV VLKOV
Jovic, a ešte niečo. Každý dravec loví korisť, ktorú dosiahne. To, že to je slabý, chorý jedinec, on nevie! Takže ak sa slabý jedinec schová skôr, loví zdravého, ktorý sa nestačí skryť. Teória o prednostnom love slabých jedincov neplatí dokonca ani u vytrvalých prenasledovateľov-vlkov. Uloví vždy najdostupnejšiu korisť, lebo neplytvá silami!
<br/>
<br/>Celá tá teória je trochu pomýlená.
<br/>
<br/>Dravce nechodili na prírodopis a ani nečítajú príbalové letáky.:]
<br/> A teraz sa ukáž!:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9201 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Jovic, v žádném případě nehážu všechny myslivce do jednoho pytle, reagoval jsem jenom na některé odpovědi na můj příspěvek, protože někteří myslivci považují všechny ochránce přírody za blbce. Taky znám dost myslivců s kterými se dá normálně jednat a dělají myslivost spíš pro ochranu přírody. Bohužel znám i takové kteří jsou myslivci hlavně kvuli lovu a nic víc je v tom lese nezajímá.
<br/>Jinak co se týká rozdílného počtu vlků ze strany myslivců a ochranářů. Proč se nepokusí myslivci zorganizovat sčítání zvěře a tedy i vlků spolu s ochranáři? Možná by to nebyl špatný nápad, a skončilo by tím neustálé osočování jedné i druhé strany. Skuste mi na to napsat svůj názor? (Prosím, nejsem žádný ekoterorista
<br/>:)). Ještě by mě zajímalo, jestli bych někde našel počet ulovených vlků na Slovensku za posledních 5 let.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9202 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Zálesák jde vidět, že o pasteveckých psech nevíš vůbec nic;). Asi ti nic neříkají plemena psů jako Středoasijský pastevecký pes, Kavkazský ovčák nebo Šarplanický pastevecký pes. Pastevecký pes je od toho aby ovce hlídal na pastvině, a ne aby chodil po vlčí stopě. Devadesát procent vlků si rozmyslí jestli půjde do stáda pro ovci a přitom bude riskovat zranění s pasteveckým psem, protože vlka živí nohy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9204 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Bojdy, ja som Ťa za „ekoteroristu“ neoznačil.:)
<br/>Pokiaľ ide o počty vlkov (oficiálne čísla) ulovených v posledných rokoch, pokúsim sa doma vyhrabať nejaké údaje. Potom to sem hodím.
<br/>Pokiaľ ide o spoločné poľovnícko-ochranárske sčítanie veľkých šeliem, realizovalo sa jedno pred niekoľkými rokmi na Poľane. Vtedy sa potvrdilo, že niektoré poľovnícke štatistiky sú dosť nadnesené. Plánovali sa aj spoločné sčítania v iných oblastiach, ale väčšinou stroskotali na zlom počasí. Ono robiť sčítanie vlkov v niektorých našich pohoriach (vzhľadom na ťažký terén) je dosť ťažké. K tomuto sa Ti možno skôr vyjadria skúsení jágri, ktorí majú vlkov v revíroch.. Ja som vo vedomostiach o vlkoch ešte stále len „učeň“.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9206 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Ochranári - prečo cránite iba jeden druh zveri a nič okolo vás nezaujma, a ako si to rozdelujete, kto bude čo chrániť ?
<br/>
<br/>Pri zimnom prikrmovaní ma stretol jeden ochranár dravcov, a pýtal sa ma, že načo prikrmujem. Povedal mi: ,, Čo má skapať, nech skape.&quot; Pochopil som to tak, že nekŕmte zver, bude slabšia a vlk sa moc nenabehá.
<br/>
<br/>Toto je normálne správanie ochranárov ?
<br/>Takýmto prístupom k poľovníkom moc priatelov nebude mať.
<br/>
<br/>Ja tiež chcem mať v revíri vlka, lebo je to pre mňa oveľa zaujmavejšia poľovačka ako na jeleňa. Takže nie som za to, aby sa vlky uplne vystrielali.
<br/>
<br/>Tvrdíte, že kvôli vlkom máme kvalitné jelene, nechcete mať kvôli poľovníkom
<br/>kvalité vlky ?
<br/>
<br/>Stačia aj prašivé, len aby ich bolo dosť, že.
<br/>
<br/>PS. Nerozumiem tomu, to bude asi tým že som z dediny, tak ma prosím poučte
<br/>;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9207 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
nebudem ti už odpisovať. je to zbytočne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9208 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Ochranári - prečo cránite iba jeden druh zveri a nič okolo vás nezaujma, a ako si to rozdelujete, kto bude čo chrániť ?
<br/>
<br/>Pri zimnom prikrmovaní ma stretol jeden ochranár dravcov, a pýtal sa ma, že načo prikrmujem. Povedal mi: ,, Čo má skapať, nech skape.&quot; Pochopil som to tak, že nekŕmte zver, bude slabšia a vlk sa moc nenabehá.
<br/>
<br/>Toto je normálne správanie ochranárov ?
<br/>Takýmto prístupom k poľovníkom moc priatelov nebude mať.
<br/>
<br/>Ja tiež chcem mať v revíri vlka, lebo je to pre mňa oveľa zaujmavejšia poľovačka ako na jeleňa. Takže nie som za to, aby sa vlky uplne vystrielali.
<br/>
<br/>Tvrdíte, že kvôli vlkom máme kvalitné jelene, nechcete mať kvôli poľovníkom
<br/>kvalité vlky ?
<br/>
<br/>Stačia aj prašivé, len aby ich bolo dosť, že.
<br/>
<br/>PS. Nerozumiem tomu, to bude asi tým že som z dediny, tak ma prosím poučte
<br/>;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9209 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Mal by niekto založiť novú temu HÁDKY S OCHRANÁRMI a na téme Lov Vlkov by sa mohli vymienať skúsenosti s lovom vlkov.
<br/>
<br/>To len taký nápad

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9210 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Bojdy, na koľkých salašoch si stretol tebou spomínané plemená?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9211 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Papo, ale ja s Tebou súhlasím. Predátori ulovia tú korisť, ktorá pred nimi nestihne zdrhnúť. A to sú väčšinou slabé, choré a poranené jedince. Ale v prírode neplatia naše „teoretické poučky“. Vlci sú výkonní lovci a keď vymáknu zdravého jeleňa v hlbokom snehu a zaženú ho do rokliny, jeleň nemá šancu. Ale predátori často krát svoju potenciálnu korisť najprv testujú. Keď vlci zdvihnú zaľahnutú čriedu, veľmi rýchlo identifikujú najslabšieho jedinca. Tak isto napr. útočiaci sokol dokáže oddeliť od kŕdľa holubov najslabšieho a na toho zaútočí.. A orol dlhé hodiny z veľkej výšky prehľadáva terén, kým si vyberie vhodného adepta pre svoj obed. Aj tak je úspešný možno pri každom desiatom útoku. Dravé vtáky naozaj nechodili na prírodopis ale napr. taký orol skalný zaútočí na líšku, len keď pred ním uteká. Akonáhle sa líška postaví proti orlovi, ten to vzdá a neriskuje poranenie. Každý zranený dravec je odsúdený na pomalú smrť hladom. A mal som v rukách aj mladého orla (pitva nepreukázala žiadnu chorobu alebo poranenie), ktorý uhynul od hladu. Ver mi, že ani dravce to nemajú v prírode jednoduché.
<br/>Papo a vôbec sa na Teba nejedujem. Keby som bol urážlivý, už dávno na tomto fóre nie je po mne ani stopa. Ja si rád prečítam aj „opozičné“ názory, z ktorých sa niečo zaujímavé dozviem. A aj trocha humoru občas nezaškodí.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9214 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Texedo, čo Ti na to odpísať.:liar:
<br/>Ja som raz dávno stretol v lesnej húštine starú zhrbenú babku. Chodím ako duch a tak som ju nechtiac vystrašil. Kým som stačil otvoriť ústa a pozdraviť, babka sa na mňa osopila: „Jaj ty svina, jak som sa ta zlakla. Zmizni odtálto, lebo budem kričat o pomoc“. A začala sa oháňať metrovou palicou. V nemom úžase som sklopil uši a vycúval z lokality.
<br/>Texedo, myslíš, že som po tejto skúsenosti zanevrel na všetkých penzistov?:D
<br/>Myslíš, že je objektívne odsudzovať nejakú skupinu na základe správania sa jednotlivca?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9215 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Jovic maš tam viac otazok a vybral si tučo ti vyhovuje.
<br/>
<br/>Dúfam že ty si tiež nezanevrev na všetkych poľovníkov.
<br/>
<br/>Problem Vlk ma dosť zaújma. Písem tu preto lebo sa chcem niečo dozvedieť a nie sa hádať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9216 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Este nieco, lesoochranarske zoskupenie VLK vôbec nezaujma nejaka spolupraca s SPZ tak potom naco to tu vobec preberame.;/ [www.wolf.sk/strielanie_vlk.php]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.162 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 245 návštevníkov a žiadni členovia on-line