LOV VLKOV

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9157 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Tie čisla sme zobrali pravidelným monitoringom revírov a celkom dobrou spolupracov susedných revírov aj Polskych. Sčitanie, hlavne v zime na snehu není až taký problém. oblasť, časť Hornej Oravy. tie dve svorky videli ludia na vlastne oči za dedinou 1Km.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9159 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
Na takéto rady 150-stopädesiať korunových odborníkov dopláca najviac zver!!!!
<br/>Pán farár vždy hovoril - nevedomosť = najväčšie nebespečenstvo(náboženstva)POĽOVNÍCTVA!!! Kde bol pán vedec od r,1945????Čítal pán vedec ?koľko bolo na Slovensku medveďov?- 24 -a teras900.Koľko bolo vlkov? - 14 -a teras 1000-1200?Koľko bolo rysov -28 -a teras vyše 300?(použité verejne dostupné štatistiky- okrem ekoteroristických)Vie panko,kto sa postaral o zvýšenie stavov tejto zveri???Vie panko,kto dal podnet na zrušenie zástrelného za vlka???Kde bol pan vedec cez zimu,ked poľovníci prikrmovali zver,aby prežila ,aby mal vlk čo žrať aj o rok?
<br/>Kto zaplatí škody na zveri?!Kto zaplatí škody poľnohospodárom na dobytku?! Kto zaplatí škody chovateľom?!Takýto eko rasizmus dovedie prírodu ku katastofe!
<br/>Celkovo tzv.odborníci zabúdajú že niekde žijú aj ľudia!!
<br/>Treba si upratať doma:bolo geniálne,zrušenie pastvenia,teras treba kosiť mokrade.Nemá to kto robiť ani platiť.(cz)Pači sa mi tiež myšlienka (hliadky)=ňaháňanie rysov pokiaľ neskapú od hladu-stres,vyrušovanie(cz)Môžem pokračovať,Britániou,
<br/>Nemeckom,Austrália,ale naši ,sú naši.......!!!
<br/>Panko nemá o polovníctve ani šajn!!!a o rovnováhe v prírode ani páru!
<br/>Upozornenie -vlk,rys, žerie mäso a po celý rok,nie jahody

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9160 od tibo
Odpoveď od tibo na tému LOV VLKOV
Najlepšie je mudrovať keď sa ma to vôbec netíka,a nijak nedotkne.
<br/>Vtáčie územia - skus známim,susedom -zakázať kosiť prvé najkvalitnejšie seno.........?!
<br/>Vtáčie územia = február 1948

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9161 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Tak jako je přežitek černobílá televize, tak je asi přežitek i lidová myslivost. Někteří myslivci vidí bohužel taky jenom černobíle, že jo Tibo? Kdo je myslivec ten má pravdu a všemu rozumí a kdo není myslivec a má nedej bože trochu jiný názor na věc tak ničemu nerozumí:)
<br/>Jo a ptačí území se mě týká a možná víc než tebe, protože v něm už pár roků žiju a žádné velké omezení ze strany ochranářů při hospodaření nepociťuju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9163 od papo
Odpoveď od papo na tému LOV VLKOV
Bojdy, ja som videl Lenina! A neodvážim sa posudzovať na zálade toho situáciu v Rusku!
<br/>
<br/>Tak žere vlk mrkvu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9164 od vik
Odpoveď od vik na tému LOV VLKOV
Bojdy, nemáš ani šajnu o čom píšeš...Vyzerá to tak, že si si prečítal nejakú príručku ochranárov, a zubami-nechtami sa toho držíš....Pripájam sa k Janošovi, po pár dňoch na Tvoje príspevky nebude nikto reagovať, lebo zistia, že to nemá zmysel...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9166 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Vik, proč si myslíš, že nemám šajnu o čem píšu? Protože mám na něco jiný názor než většina co tu píše? Jo a příručky jsou k ničemu, lepší je vlastní zkušenost, ale to ty jako polovník určitě dobře víš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9168 od gabo
Odpoveď od gabo na tému LOV VLKOV
Bojdy, ja som bol členom Československej ornitologickej spoločnosti pri Národnom múzeu V Prahe, už v 7O- ich rokoch, zúčastnil som sa prvého velkého mapovania rozšírenia vtákov ktorá prebiehala v tomto období v celej Európe. O Natura 2000 sa vtedy ani nechyrovalo. Ver mi, že som o tom dosť prečítal. Súhlasím s tým, že je to na Slovensku absolútny megalomanizmus. Len dve údaje: na Slovensku je prehlásené za vtáčie územie 25,2 % územia štátu, vo Švajčiarsku 3,5 %. Chce to komentár? Zrejme tam nikto tých &quot;ako- eko odborníkov&quot; nikto neberie vážne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9169 od gabo
Odpoveď od gabo na tému LOV VLKOV
Bojdy, ja som bol členom Československej ornitologickej spoločnosti pri Národnom múzeu V Prahe, už v 7O- ich rokoch, zúčastnil som sa prvého velkého mapovania rozšírenia vtákov ktorá prebiehala v tomto období v celej Európe. O Natura 2000 sa vtedy ani nechyrovalo. Ver mi, že som o tom dosť prečítal. Súhlasím s tým, že je to na Slovensku absolútny megalomanizmus. Len dve údaje: na Slovensku je prehlásené za vtáčie územie 25,2 % územia štátu, vo Švajčiarsku 3,5 %. Chce to komentár? Zrejme tam nikto tých &quot;ako- eko odborníkov&quot; nikto neberie vážne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9175 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Páni poľovníci,
<br/>Bojdy kritizoval hanlivé označenie vlka, ktoré je predsa v rozpore s poľovníckou morálkou.
<br/>“Kur y“ majú vždy len dve nohy a nemajú ani srsť a ani chvost.
<br/>Bojdy sa ale dopustil typickej chyby ochranárov, že hodil všetkých poľovníkov do jedného vreca. Aj u nás je dosť poľovníkov, ktorí majú úctu k prírode a nepovyšujú zver „úžitkovú“ nad „škodnú“. Ďaleko je ale asi doba, keď takto budú rozmýšľať všetci držitelia poľovných lístkov.
<br/>Či je vlk premnožený ale nie je, k tomu sa nechcem vyjadrovať. Nemám o tom dostatok vedomostí. Ale rád by som spoznal toho odborníka, ktorý si trúfa zverejňovať konkrétne čísla.
<br/>Páni, je smutné, že každá debata o šelmách sa nakoniec zvrhne na vzájomné osočovanie a zosmiešňovanie.
<br/>Predátori pri love uprednostňujú slabšiu, chorú alebo poranenú korisť. To ale platí vtedy, pokiaľ si majú z čoho vyberať. Pokiaľ sa nenájde slabší kus, lovia to, čo im príde do cesty. Hlad je hlad.
<br/>Jeden môj známy (lesník a poľovník, ktorého si vážim pre jeho odborné a morálne kvality), sa raz vyjadril asi takto:
<br/>“Chybu robia aj poľovníci pri sčítaní a a plánovaní. Na jeseň odlovia väčšinu slabších jedincov raticovej zveri a vlci sú v zime nútení loviť aj kvalitné chovné kusy“.
<br/>Rád si prečítam Vaše názory. Pokiaľ možno ale bez zbytočných urážok a emócií. Inak táto debata nemá zmysel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9176 od eso
Odpoveď od eso na tému LOV VLKOV
Já by som sa chcel z vlastnej skúsenosti vyjadriť k nárastu veľkých šeliem. U nás to s vlkmi nie je také zlé. Max. k nám zablúdi nejaká svorka keď prechádza svoje územie. Ale mám skúsenosti skôr z medveďom. Pred 10 rokmi u nás o medveďovi nebolo ani chýru. Medveď sa vyskytoval iba v susednom revíre v počte asi 5-7ks. Za posledných 5-7 rokov je u nás evidentný nárasť medvedej populácie z dôvodu vytláčania mladých medveďov z teritória medvedíc. Každý rok pribudne 1 macko aj v našom revíre. Máme cca. 2800ha a v lokalite asi 500ha sa nachádzajú 3 macovia. Zaújmavým poznaním je, že v tejto lokalite je v posledných rokoch pozorujeme zníženie stavov príraskov jelenej zveri. Nájsť na jar jelenicu z mláďaťom je tu vzácnosť - pripisujeme to práve zvýšenému výskytu medveďov - pretože v ostatných častiach revíru s prírastkami jelenej zveri problém nie je. Napríklad keď na začiatku zimy vyvezieme nejaké krmivo, ktoré chutí aj macovi - po jeho návšteve tam iná zver prichádza len sporadicky a skôr to krmivo výjde nazmar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9178 od lukas
Odpoveď od lukas na tému LOV VLKOV
Jovic: pokial narazas na Tibove cisla co do pocetnosti seliem ,tie cisla sa aspon priblizuju k spravnym ,narozdiel od tych ekoteroristickych. Zatial nemam lepsie poznatky o presnejsiom scitavani seliem ako su tie polovnicke statistiky. V nasich koncinach vlk,medved ci rys nezije (Povazsky Inovec) co je aj logicke, vzhladom na podmienky ktore im nase konciny neposkytuju. Ale trosku dost ma zaraza ,ze existuju taky odbornici na zapad od nas, ktory maju tolko moralky poucovat tych, co vdaka nim este tieto zivosisne druhy skrasluju nasu faunu. Tot len tolko .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9179 od papo
Odpoveď od papo na tému LOV VLKOV
Ahoj Jovic!
<br/>Myslím, že dozrel čas, aby si sa stal poľovníkom. A prevzal aj diel zodpovednosti za jej chov. Potom pomaličky prídeš na to, že drvivá väčšina príspevkov hovorí o rokmi overených skúsenostiach. Možno tón nie je vždy zmierlivý, ale nie každý navštevoval kurz diplomacie. Rád, a pravidelne spochybňuješ oficiálne poľ. informácie.
<br/>Ale z tvojej odbornosti: pernatý dravec skutočne pri love uprednosťnuje slabšieho, chorého jedinca, alebo toho, ktorý má smolu, že je ďalej od úkrytu?
<br/>Pokiaľ platí tvoje poučenie, tak myšiaky sú mimoriadne škodná zver! Podľa teba lovia slabé myši, teda zostávajú tie životaschopnejšie-škodlivejšie. To platí aj pri vlkovi, rysovi, medveďovi.
<br/>A navyše aj vlk loví pre zábavu! Opýtaj sa spomenutého tvojho známeho poľovníka. A aj prečo sa lovia výradové jedince ako prvé. To sa dozvieš novinky!
<br/>
<br/>A môžeš si šplhnúť u SOVSu: v lokalite Kamenica nad Hronom som spozoroval tri letiace páry kormoránov, čo značí, že tam hniezdia. Asi treba urobiť vtáčie územie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9180 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Lukas, len na upresnenie. Žijem na JZ od Teba. A do P. Inovca chodím rád a často. Sú tam pekné biotopy. Ale to nie je podstatné.
<br/>Pokiaľ ide o Tibove čísla (1200 vlkov), ja mu ich nevyčítam. Poľovnícke štatistiky poznám aj ja. A poznám aj veľa renomovaných poľovníckych odborníkov, ktorí tieto štatistiky považujú za nepresné a nadnesené.
<br/>Poznám aj iné čísla (cca 150 vlkov). Tie pochádzajú z „ekoteroristických“ (podľa niektorých tu diskutujúcich) zdrojov. Realita bude asi niekde medzi 150 až 1200 ks vlkov na Slovensku. Koľko ich skutočne je, si netrúfam napísať. Vlka živia nohy a jeho sčítanie je v našich horských podmienkach veľký problém. Aj mnohí odborníci (aj z radov poľovníkov), ktorí sa veľkým šelmám venujú, sú opatrní pri uvádzaní čísiel o početnosti vlka.
<br/>Čo ma ale zaráža, je nenávisť voči tomuto živočíšnemu druhu. Vlk je súčasťou našej prírody. Je to vrcholový predátor a živí sa mäsom. A asi žiadny iný druh nevyvoláva toľko vášne v diskusiách ako práve vlk. Pre niekoho je to fanaticky obdivovaný symbol slobody a divočiny a pre druhých zase krvilačná beštia. Len mi akosi chýbajú názory odborníkov, ktorí by sa na vlka pozerali s chladnou hlavou a bez emócií. Smutné je aj to, že o osude vlkov (a nie len ich) často krát rozhodujú úradníci (vrátane byrokratov z EÚ), ktorí možno vlka v živote ani nevideli. Ale od skúsených poľovníkov, od ľudí, ktorí vyrastali v prírode by som očakával objektívnejšie názory na naše šelmy (česť výnimkám aj na tomto fóre).
<br/>Nespochybňujem potrebu regulácie toho druhu, ktorý je výrazne premnožený, vážne ohrozuje populácie iných živočíšnych druhov a keď prirodzená regulácia nefunguje. Ale aj ten druh (ktorého počty sa regulujú v súlade so zákonom) si zaslúži našu úctu. Alebo slová o poľovníckej cti a morálke o ktorých som čítal ako malý chlapec v starej poľovníckej literatúre už dnes neplatia?
<br/>A teraz ma môžete za moje kacírske názory ukameňovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9181 od lukas
Odpoveď od lukas na tému LOV VLKOV
No a tiez som kdesi cital o zivych konzervach (aj to su bludy co taraju polovnici?)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9182 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
S ochranármi treba len pekne. Buďme radi, že nám zatiaľ nezakázali v hore prdieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9183 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
Bojdy videl si sa správať psa na vlčej stope? Nezabudaj že vlk je zabiják. Zabije aj pastierskeho psa bez problémov. Pes na vlčej stope stiahne chvost medzi nohy a zmizne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9184 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Ahoj papo, dialóg s Tebou mi už chýbal.:)
<br/>Ja som napísal: „Predátori pri love uprednostňujú slabšiu, chorú alebo poranenú korisť. To ale platí vtedy, pokiaľ si majú z čoho vyberať. Pokiaľ sa nenájde slabší kus, lovia to, čo im príde do cesty“.
<br/>A platí to aj u dravých vtákov. Predstav si, že aj myšiak alebo orol lovia prednostne slabšie alebo choré jedince aj medzi hrabošmi. A preto aj dochádza k otravám dravých vtákov, lebo požierajú aj hraboše priotrávené od rodenticídov. Ale myší je veľa a preto lovia aj tie životaschopné.
<br/>Papo, ja viem, prečo sa lovia výradové jedince raticovej zveri ako prvé. Ten názor bol ale o tom ponechať časť výradových jedincov pre vlkov a tak obmedziť ulovenie chovných kusov. Určite to nebude vždy fungovať na 100%. Ale niečo pravdy na tom predsa môže byť. Čo na to hovoria jágri, ktorí majú vlkov v revíroch?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9186 od lukas
Odpoveď od lukas na tému LOV VLKOV
Ukamenovat ? to isto nie ! Ale aka je pocetnost vlka je fakt trochu tazke povedat .Musis vsak uznat, ze je ROZDIEL ked scitanie alebo pozorovanie pocas roka robia desatisice ludi, alebo niekoloko desiatok mozno stovka! Tiez nechcem tvrdit ze vlkov je 1200 alebo 1199 to sa urcite nebude dat povedat nikdy presne!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9187 od lukas
Odpoveď od lukas na tému LOV VLKOV
Mozno casom? :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.140 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 240 návštevníkov a žiadni členovia on-line