LOV VLKOV

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9219 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9220 od LEON
Odpoveď od LEON na tému LOV VLKOV
DKo na salaších moc pasteveckých plemen nepotkáš protože potřebují daleko víc krmení než ovčácký pes a riziko napadení stáda není až tak velký aby to majitele stád donutilo takové psi si pořídit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9221 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Precitajte si stranku WWW.WOLF.SK
<br/>su tam pouzite taketo texty
<br/>
<br/>Zabíjanie vlkov na Slovensku - hadam lovenie
<br/>
<br/>Vlk zabitý 26. 11. 1999 - uloveny
<br/>
<br/>V tomto období môžu poľovníci beztrestne a legálne vystrieľať v jednotlivých pohoriach celé svorky. - to sa neda
<br/>
<br/>Zdraví vlci zásadne na človeka neútočia a na rozdiel od poľovníkov nespôsobujú ľuďom každoročné úrazy, či smrť v dôsledku strelných poranení.- takze zakazt polovnictvo?
<br/>
<br/>Je tam otazka ,
<br/>
<br/>AKO MOZETE POMOCT
<br/>
<br/>napíšte list obidvom zodpovedným ministrom, s požiadavkou celoročnej ochrany vlka,
<br/>môžete použiť argumenty uvedené v tomto materiále.
<br/>
<br/>Ako moze niekto poslat takyto list ken nema svoje argumenty a odkial by ich zobral asi len z nejakych prirucok.
<br/>
<br/>Takze WOLF prestavuje polovnikov ako nejakych vrahov
<br/>
<br/>Ja mam pocit ze cele to ochranarstvo je len nejaky modny hit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9222 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[:[
<br/>:I:I:I:I::):):):P:P:P:D:D:D:D8-L8-L8-L8-L
<br/>uz mi je lepsie zatial caute

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9223 od lukas
Odpoveď od lukas na tému LOV VLKOV
To co tu pises za bludy Jovic? prepac za vyraz (ze utociaci sokol dokaze odelit od krdla holubov najslabsieho a na toho zautoci...)Niekolko rokov vyse 10 chovam postove holuby zavodne!, a to ze zautoci na toho najslabsieho :]:]:]:]:]:], chory nevyleti ani z holubnika ,a ak ho chovatel s holubnika aj tak vyhodi tak bude sediet na streche a ani sa odtial nepohne!. Ani po utoku dravcom ucupi sa a hotovo,a kedze vieme ze sokol utoci len na letiacu korist tak sa tomu choremu nic NESTENE. Mal by si prist do nejakeho klubu chovatelov a toto tam povedat tak neviem neviem ci by si odtial prchol zo zdravou kozou!!!!:D Nespocetno krat som pozoroval ako som prisiel o najlepsieho zavodnika v perfektnej forme pripraveneho na zavod!, a to pozna kazdy chovatel. Vzdy alebo vo velkej ,velkej vacsine za obet padne ten z najlepsich!:[ Ked utocil sokol tak to bolo par sekund a zavodnik bol fuc! A tak to bude aj s vlkmi !. Tak to si dal velmo zly priklad;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9224 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
DKo, například manželé Kocůrkovi z v oblasti Javorníků asi jenom 2 km od slovenské hranice. Vlci jim před několika lety opakovaně strhli několik ovcí. Od doby kdy si pořídily šarplanické pastevecké psy mají s vlky prokazatelně pokoj, i když je sami v okolí pastviny pozorovali. Na valašsku a i jinde v Beskydech se v posledních letech docela chov ovcí a sním i chov pasteveckých psů rozmáhá. Nevím jaká je situace s pasteveckými psi na Slovensku. U nás proběhla na ochranu stád před šelmami docela velká osvětová akce na které se podíleli jak zástupci CHKO Beskydy tak myslivci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9225 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Lukas, plně souhlasím, taky chováme závodní poštovní holuby. U nás loví většinou jestřáb, taky často uloví jednoho z nejlepších holubů.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9226 od lukas
Odpoveď od lukas na tému LOV VLKOV
No aspon raz sa zhodneme.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9228 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Lukas, brzdi v tom urážaní.:liar:
<br/>Pokiaľ ide o veľké šelmy, som viac menej len zberateľ informácií. Ale dravé vtáky chodím pozorovať asi 30 rokov a niečo som už videl.
<br/>To čo som písal platí pre mestké holuby, ktorých veľké kŕdle sa vyskytujú na poliach okolo Bratislavy vo veľkom množstve. A v tých kŕdloch je aj veľa starých holubov, ktoré už nemajú dobrú kondíciu a rárohy sa na ne špecializujú. A medzi mestkými holubmi sa vyskytuje aj veľa chorľavých jedincov. Ale rároh nemá problém uloviť aj zdravého holuba, iba percento úspešnosti útokov je nižšie.
<br/>Pokiaľ ide o vyšlachtené druhy holubov z Vašich chovov, väčšina z nich (tie, ktoré sú určené na prekonávanie veľkých vzdialeností) má viac svalovej hmoty ako divý holub, ale sú málo obratné v obranných reakciách pred dravcom.
<br/>Sokol si častokrát vyberie z kŕdla toho holuba, ktorý sa od ostatných výrazne odlišuje (napr. albínov).
<br/>Testovanie koristi je prirodzená vlastnosť predátorov (robia to napr. aj mačkovité šelmy v Afrike). Každý neúspešný útok stojí dravca veľa energie. Veľa neúspešných útokov za sebou dravca výrazne zoslabí a šanca na získanie potravy sa tak zhoršuje. Platí ta najmä u mladých neskúsených dravcov.
<br/>Napr. v Afrike má mláďa antilopy väčšiu šancu, že sa dožije staroby ako napr. mláďa leva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9229 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Jovic, aj mne pripadá ochrana chovných kusov pred vlkmi pomocou výradových scestná. Áno, aj vlk loví cestou menšieho odporu, ale čo je menší odpor kotná chovná laň alebo nekotná výradová? V čase núdze a hlbokého snehu, treba våčkovi dať jednoznačne pocítiť, nech neschádza na dolinu ku krmelcom, ale nech si ostane tam. kde loví väčšinu roka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9233 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Jeden odkaz na zaujímavú literatúru:
<br/> www.wwf.hu/fletoltes.php?szam=1&tipus=2[/]zbornik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9234 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
DKo, ja som netvrdil, že je to zázračný recept. Bola to len myšlienka (navyše nie z mojej hlavy). A nerobím si ani ilúzie, že tu niečo vyriešime. Bol som zvedavý na Vaše názory. To, že sa nezhodneme na všetkom ešte neznamená, že nemôžeme vecne diskutovať. Aj samotní poľovníci majú rôzne názory na šelmy. O to viac si vážim Kurta, ktorý sem otvorene napísal svoj pohľad na problematiku.
<br/>Odkaz na ďalší dokument súvisiaci s vlkom:
<br/> www.sopsr.sk/natura/doc/priaznivy_stav/32.doc[/]priaznivy stav

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9235 od papo
Odpoveď od papo na tému LOV VLKOV
Jovic, priateľu, to sa ti zas niečo podarilo!
<br/>
<br/>Obávam sa, pri všetkej úcte, že materiál je jednostranne zameraný, zaváňa účelovosťou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9236 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Jovic, myšienky sú rôzne, niektoré menej, iné viac absurdné a nájdu sa aj úplne hovädiny. Čo povieš na takúto: zakúpiť mäso (nemusí byť divina) za groše utŕžené za predaj orlov do zahraničia a prikrmovať ním vlky vo vyšších polohách, aby neboli nútené schádzať ku krmelcom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9237 od papo
Odpoveď od papo na tému LOV VLKOV
Dko, čo ti šije, veď by mseli robiť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9238 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Jovic zareaguj na moje posledne prispevky a slubujem ti ze ti uz dam pokoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9239 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
DKo, ak to bol fór, tak Ti tam chýba nejaký smajlík. Ak si to myslel vážne, tak to upresni. Aké orly a kto ich má predávať?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9240 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Jovic, zajímavý projekt o kterém jsem četl už v loňském roce, proto jsem chtěl na tomto fóru na toto téma vyvolat diskuzi už asi před dvěma měsíci protože se to týká i České Republiky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9241 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Papo, dal som len odkaz na zborník. Za jeho obsah nezodpovedám. Ale sú tam články aj od poľovníckych odborníkov. Každý si môže vybrať a čítať čo mu vyhovuje.
<br/>A to priateľské oslovenie mi polichotilo. Že by tu začínalo svitať na serióznu diskusiu?;)
<br/>A pokiaľ slovom „robiť“ myslíš prácu v teréne, ubezpečujem Ťa, že veľkú časť života trávim v teréne. A je to pre mňa aj najkrajšia časť môjho života.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9244 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Texedo prepáč, ale nestíham na všetko reagovať (musím popri tom aj pracovať).
<br/>Pokiaľ Ti ide o vyjadrenia iných ochranárov, nuž každý má právo na svoj názor. Poľovníctvo je činnosť, ktorá vážnym spôsobom ovplyvňuje mnohé oblasti. Okrem iného aj verejnú mienku. A za negatívny postoj veľkej časti verejnosti proti poľovníctvu sú zodpovední aj Tí držitelia poľovných lístkov, ktorí zvysoka kašlú na zákony, morálku a poľovnícku česť. Viem o čom píšem, stretávam sa s tým dosť často.:[
<br/>Ja s poľovníkmi komunikujem. Tam kde je záujem, tam spolupracujem. A s tými poľovníkmi, ktorých si vážim, s tými sa kamarátim. Aj ja som mal kedysi mladícke idealistické predstavy, že zachránim prírodu. S pribúdajúcimi rokmi a skúsenosťami som to postupne rozchodil.
<br/>Nechcem tu ale ďalej pokračovať vo filozofických diskusiách. Viem, že to mnohých dráždi a nemám záujem, aby sa to tu zvrhlo zase na zbytočnú hádku. Debatujme radšej o odborných témach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.139 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 300 návštevníkov a žiadni členovia on-line